Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 21.05.2024, 13:13
Dnes je utorok 21. mája 2024, meniny má Zina a zajtra Júlia Juliana




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Land Rover Range Rover 3,0 Tdi 2002 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
Ahoj. Dnes som dostal ponuku na vymenu tohoto auta za moju Navaru 2.5Dci 2006. Prosim vas viete mi napisat co najviac info o tomto aute? Ako je to so servisom (je servis drahsi ako na Nissan Navara) kazivostou a aka je priblizna spotreba? Dakujem.


Uto, 17.01.2012, 20:09
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
TILDEE píše:
Ahoj. Dnes som dostal ponuku na vymenu tohoto auta za moju Navaru 2.5Dci 2006. Prosim vas viete mi napisat co najviac info o tomto aute? Ako je to so servisom (je servis drahsi ako na Nissan Navara) kazivostou a aka je priblizna spotreba? Dakujem.


Celkom dobre ta poinformujú na LandRoverForu
http://landroverforum.klape.cz/forum/index.php
Je tam cca 2500 majitelov LR

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Uto, 17.01.2012, 22:19
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1838
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Už som to sem kdesi písal, ja som chcel zobrať predchodcu toho typu, čo ti núkajú, ten predchodca mal typové označenie P38, bola to verzia Autobiografi, čo je ťažký luxus a komfort, s majiteľom som bol dohodnutý, že sa stretneme v Tisovci, chcel prísť pozrieť, tomu už teraz tretí rok, ale nakoniec neprišiel, kvôli nejakej banálnej závade na elektronike. Ináč to dával za dobrú cenu, auto je krásne, motor tam bol V8 4.6 benzín, lenže, aké je to auto krásne, také je aj poruchové.
No záujem o RR mám a tak sledujem tieto autá, debatím cez fóra s majiteľmi, a tak to len zhrniem v skratke: Ročník 2002 = nultý, takže to sú ešte autá s nevychytanými závadami, je tam diesel od BMW, takže údržba motora detto ako v BMW. Ten motor na to auto je slabý, má 130 kW a auto váži asi 2,5 tony. Majitelia týchto vozov od nova tvrdia, že auto do tých 200.000.- km je OK, ale potom sa kazí prevodovka, je tam automat buď GM alebo BMW, vzducháče – tak to je kapitola sama o sebe, je to to isté ako Audi Allroad, a koho poznám, každý má nervy z tých vzducháčov, pokiaľ vydržia cca 5 rokov je dobre. Ak začnú fučať a nedáš ich vymeniť, tak za chvíľu umrie kompresor. Predný diferák bol nejak od výroby chybný, takže firma robila zvolávačku, ale kto nebol, tak je prúser, lebo sa to môže vysypať hocikedy. Veci od ktorých musíš chcieť faktúru :
Vymenený predný diferenciál aj s kardanom ( aj s uchytením ), vankúše, olej v prevodovke + filter, ak ti nevie tieto veci doložiť, tak to môžeš očakávať že to budeš musieť zrobiť ty. Ceny sú mastné, lepšie sa oplatí veci objednávať z UK. Tu máš link do BA robí tam jeden mladý chalan, volá sa Kovačovič, seriózny, s ním podebatuj, vie všetko o RR. http://www.rangerover876.sk/


Uto, 17.01.2012, 23:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 24.02.2009, 0:18
Príspevky: 515
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
servis bude pravdepodobne lacnejsi ako pri navare, ale asi aj castejsi;-)
ako spominal ogo napriklad p38 je plna elektroniky a pri tom veku sa to zvykne kazit. na druhu stranu, ked sa to poriadne spravi, tak to dalsich 200tis funguje bez problemov.
ale myslim, ze pri L322 to bude podstatne lepsie, kedze to je viac bmw ako stary LR.
v kazdom pripade je ten motor slaby, to je bez diskusie.

jo a este prezriet landrover forum, urcite tam najdes niekoho kto taketo auto ma;-)


Str, 18.01.2012, 9:31
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chalani opät vam vsetkym dakujem. Popozeram to forum ale asi zostanem pri svojej Navare:) Aj ked ta fullka v tom RR ma laka neverim ze by som na tom vedel jazdit na tych istych 9litrov ako u Navari.:)


Str, 18.01.2012, 10:03
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TILDEE píše:
Chalani opät vam vsetkym dakujem. Popozeram to forum ale asi zostanem pri svojej Navare:) Aj ked ta fullka v tom RR ma laka neverim ze by som na tom vedel jazdit na tych istych 9litrov ako u Navari.:)


Fakt, nehanbi sa a napis na LandRoverForum... su ta fajn chalani, ktori maju RR a su ocotny...

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Str, 18.01.2012, 23:14
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 25.09.2008, 18:12
Príspevky: 95
Bydlisko: Komarno
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ale RR je RR ovela pohodlnejsie, ako ine suv ten vzduch je super, ale treba sa o to auto starat a je to potom :smt162


Štv, 19.01.2012, 19:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: