Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:47
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 roll cage 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
Nechcem ta strasit ale oficko to asi nepojde na sk. Mas mosnost prihlasit auto v CZ alebo PL a potom spat tak to oficko ide.


Uto, 06.03.2018, 19:31
Profil
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.03.2018, 13:52
Príspevky: 6
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Vyzera to tak, ze si budem musiet nechat zajst chut... (alebo sa nejako vynajst, co som podporovat nechcel)

Odpoved od TOPauto na otazku vystavnia certifikatu na zapisanie do tp:

Dobrý deň,

z dôvodu, že sa nejedná o originálny náhradný diel alebo príslušenstvo Land Rover, ktorý bol testovaný v súlade s pravidlami a štandardmi výrobcu vozidla nemôžeme vystaviť potvrdenia potrebné na zápis Vami požadovaného príslušenstva.



Odpoved od litep Ceskej firmy dodavajucej SafetyDevices rollbar


Dobrý den.

Dodávaný Roll Cage neobsahuje certifikát pro zápis do TP. V ČR je možné získat papír pro úřady od zastoupení LR, ale tento není možné použít na Slovensku.


_________________
300tdi spotreba? ibadvaja FB


Štv, 08.03.2018, 20:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Na tvojom mieste by som to neriešil, ak som to správne pochopil tak je to vonkajší rám, tak by som ho vydával za strešný nosič, nakoľko strecha vozidla nie je stavaná na také zaťaženie. Majú to tak aj napríklad Jeep a iné autá s platenou, alebo laminátovou strechou. A u Defendra to nebude asi riešiť nikto, u týchto áut je všetko trochu "iné".

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 08.03.2018, 20:20
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 05.03.2014, 10:56
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Myso87... roll cage od safety devices sme pomontovali uz zopar. Okrem jednej, nebudem konkretizovat mesto, na STK nie je ziaden problem. No a podstata veci je, ze v konecnom dosledku ak by aj bol problem s STK, tak ju drzi z vonku na 110-ke 24 srub. No a zhodenu ju mas za relativne kratky cas [WINKING FACE]. D.

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku


Štv, 08.03.2018, 22:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
dodooff píše:
No a podstata veci je, ze v konecnom dosledku ak by aj bol problem s STK, tak ju drzi z vonku na 110-ke 24 srub. No a zhodenu ju mas za relativne kratky cas


...kurnik ja mam 28.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 09.03.2018, 22:20
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 05.03.2014, 10:56
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
DanoDEF píše:
dodooff píše:
No a podstata veci je, ze v konecnom dosledku ak by aj bol problem s STK, tak ju drzi z vonku na 110-ke 24 srub. No a zhodenu ju mas za relativne kratky cas


...kurnik ja mam 28.
Joj Dano ! Toto uz bu mohlo niekoho odradit [WINKING FACE]

Odoslané z SM-N950F pomocou Tapatalku


Sob, 10.03.2018, 14:46
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Má to asi logiku v tom, Roll Cage je výrazný prvek bezpečnosti. A u Defíka je střecha jako z papíru a na střeše bývá častěji jako jiná auta... Platí ale jedno pravidlo o certifikaci a technickém listu výrobku. Jestli je vyráběný v jakékoliv zemi EU, tak múže být používaný v jakékoliv zemi EU / pokud-li není problém v dokladu v cizí řeči. Třeba já jsem měl doklad na výrobek z Rakouzka a úředník ho odmítl, bo cituji - " rakúštině" on nerozumí :-D

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Uto, 13.03.2018, 10:19
Profil WWW
Čumil
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.03.2018, 13:52
Príspevky: 6
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Uhrat to na stresny nosic je myslim najlepsi napad. Aj tak uz mam tu listu na streche prehnutu na dvoch miestach. Skusim ist touto cestou. Raz som sa skoro vyvalil na bok, ked som Defik utopil v blate a raz som nejak neodhadol rychlost a dooost ma rozhodilo na ceste, no zazrakom som to ustal. Nabuduce stastie mat nemusim a uricte je na miske vah zdravie/zivot v lepsej pozicii ako zapis v t.p.

Kopec dodavok predsa jazdi s nosicmi na plastove ci drevene domove okna na boku auta a tam o nejakej certifikacii a bezpecnosti chodcov nemoze byt rec.

_________________
300tdi spotreba? ibadvaja FB


Uto, 13.03.2018, 14:53
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Ano. Dano s převrácením Defa v cestnej premávke , má 2 zkušenosti. Po jeho prvním přežití po budce jsem neváhal a Roll Cage nechal namontovat. On si Roll Cage namontoval až po dvouch budkách. Napotřetí to už nechtěl asi riskovat ./ On je v naší partii kapitánem a z vybíjené víme, že kapitán má pouze tři životy.../ Já to mám zapsané jako střešní nosič. Tedy nevím proč, bo papíry jsem jim odevzdal a do techničáku to tak napsali.... asi netušili, co to je a an - glic- ky neumí ...

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Str, 14.03.2018, 12:37
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: