Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:56
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 čierny dym disco 1 2.5tdi 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 03.06.2018, 13:07
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Dobrý deň, z môjho disca sa valí čierny dym pri zošliapnutí plynu na podlahu. Predchádzajúci majiteľ sa priznal, že zvýšil množstvo vstrekovanej nafty do valcov, môže to byť tým ? Auto štartuje bez problémov a žiadne iné závady som nezaregistroval. Za každú odpoveď ďakujem.


Ned, 03.06.2018, 13:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
Farba dymu napovedá že má málo vzduchu čiže by som začal filtrom vzduchu a kontrolou hadíc
Nepíšeš či sa ti to stalo po zásahu do motora alebo počas jazdy alebo z večera do rána tak skús začať bežnou kontrolou :smt006

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Ned, 03.06.2018, 14:21
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
physicist píše:
Dobrý deň, z môjho disca sa valí čierny dym pri zošliapnutí plynu na podlahu. Predchádzajúci majiteľ sa priznal, že zvýšil množstvo vstrekovanej nafty do valcov, môže to byť tým ? Auto štartuje bez problémov a žiadne iné závady som nezaregistroval. Za každú odpoveď ďakujem.



Kym ti ide cierny dym, nemaj strach, :smt023 to znamena ze dostava viacej nafty, cize dobre obohatenu ,, :smt023 aby sa vykon zvysil,, je to v pohode,, :smt151 nehladaj okolo toho chyby, ak aj dobre taha,,mozes max zvysit sanie alebo jeho chladenie zvysit,, bud este jednym intercoolerom..ako som to mal aj ja na Jeepke,, :smt151 mal som aj pred sanim aj za turbom....daco sa zvysi vykon bo uz aj do turba ide predchladeny vzduch,,cize uz do samotneho turba ide predchladeny a nezohreje sa az tak v turbe vzduch a zarooven aj chladi troska turbo co je u turba vytane,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 04.06.2018, 20:32
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
bud este jednym intercoolerom..ako som to mal aj ja na Jeepke,, :smt151 mal som aj pred sanim aj za turbom


Mohol by si prosim popisat co za intercooler si to mal na sani pred turbom? Nejako mi nejde do hlavy jeho ucinnost, co bolo chladiacim mediom? vzduch/vzduch, ci voda/vzduch? Vies ze ked tam nemas kondenzacny okruh, tak ta ucinnost chladenia je nulova? To ako snazit sa mat chladnicku kde chladi ventilator...
Ano, su sutazne specialy, co maju box so suchym ladom alebo tekutym dusikom, ale zasa tam to chladenie ide par sekund, max. par malo minut (napriklad dragstery alebo heavy pull specialy)

Ale o intercooleri na sani pre offroad som este v zivote nepocul...


Pon, 04.06.2018, 22:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: