Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 07.06.2024, 2:47
Dnes je piatok 7. júna 2024, meniny má Róbert a zajtra Medard




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Land Rover Discovery 2.5 Td5 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.06.2007, 17:51
Príspevky: 135
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Rok vyroby by to mal byt 2003. Premyslad , ze by som ho kupil v uplnej fullovici. Co na neho hovorite ? nebude s motorom problem ? alebo s niecim inym ?
Hlavne sa obavam nahradnych dielov , zevraj to chvilku trva kym dojdu :roll:

Vyuzitie 90% cesta a 10% fakt mierny teren - skor polne cesty a sem tam jama :-)


Str, 05.09.2007, 17:57
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Disco 2 v plnej vybave je luxusny salon. Niesom jeho uzivatel, ale TD5 sa mi zda OK. Nepocul som nanho nejaku vyraznu kritiku( ako napr. na VM-ko).
Co sa tyka dielov, tak to nieje az take tragicke. Hlavne co sa ceny tyka( to plati pre objednanie z anglicka). Pokial vies co potrebujes, tak si to objednas z UK a mas vybavene. Potom uz len potrebujes niekoho sikovneho kto to spravi. Manualov je nato tiez kopec, takze ak mas mechanika, ktory nieje zabedneny a necha si poradit, tak mas vyhrate. Pokial sa servisu nechces venovat vobec, tak mas moznost TopAuto( autorizovany "super" servis), alebo Brno, alebo skusit teraz nejakeho manika v Stupave( ale o nom nemam podrobnejsie referencie).

Pri takom rocniku si myslim nema vyznam Ti radit na co si mas dat pozor pri kupe, lebo by to malo byt vsetko skoro nove. Koroziu nenajdes...uniky oleja by Ta tiez trapit nemali.

_________________
Range Rover farma :)


Str, 05.09.2007, 18:08
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.06.2007, 17:51
Príspevky: 135
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak skor radis ist do toho ako neist ? :roll: lebo este zvazujem audi allroad , alebo nieco s cim by som sa dostal aj na ryby - lahsi teren a mohol na tom behat aj pocas dna pracovne a netrapila ma extra velka spotreba.

Konkretne premyslam nad tymto kuskom - vyzera sympaticky -
http://land-rover-discovery.autobazar.e ... ?id=309338

alebo tento-
http://land-rover-discovery.autobazar.e ... ?id=316396


Str, 05.09.2007, 18:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 23:32
Príspevky: 40
Bydlisko: Dolny Kubin - teraz UK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj. Ja na rovnakej jazdím v UK a je to super autíčko. Skutočne priestoru dostatok, ako pre vodiča tak pre spolujazdca a pre pasažierov vzadu úplná pohoda. Je 7 miestne plná plnka (vrátane senzorov parkovania) . Na cestách to jazdí výborne, motor je dostatočne pružný, tichý a má to ťah... V teréne je to taktiež super, ale ja to musím šetriť, pretože domáca by veľmo nadšená nebola..... :D keby sa jej zelenáčovi niečo stalo. Podľa mňa aj spoľahlivosť bude OK, čo som u nej a čo som zisťoval, tak okrem bežnej nutnej údržby do toho nič iné nedáva. A tých náhradných dielov by som sa taktiež nebál. Odtiaľto sa toho dá naťahať a za normálne ceny.... Samozrejme však Anglicko žije v duchu LR :-) a druhý typ, ktorý tu najčastejšie stretávam tak to je mitsubishi ... A tak ako písal teslo aj manuálov nájdeš kopec... Ak budeš mať nejaké iné konkrétnejšie otázky tak napíš...

_________________
Niekde treba začať - SUZUKI Jimny


Str, 05.09.2007, 21:51
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 1:02
Príspevky: 157
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nazdar Xader . JA si myslím že s týchdvoch áut je pre teba lepšie to disko. Predstav si že ideš na ryby za slnečného počasia . Príde prietrž a s cesty je hnoj. Audi je zvýšený komík. Určite mu aj v takomto prípade dáš viac zabrať ako diskotéke. Td5 má trošku problém so zanedbaným prienikom nafty do oleja . Je dobré meniť častejšie olej a občas sledovať či na mierke olej nepribúda. Značkový servis na Td5 je v top aute slušný . Určite lepšie ako audi v porsche / na tuaregu nám menili kardan 6 týždňov /. Ak ti môžem poradiť chod do LR je to viac off a budeš spokojný.


Str, 05.09.2007, 21:51
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.06.2007, 17:51
Príspevky: 135
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jirec: dik , s tym si ma potesil ? a za aku jazdis spotrebu ? tak zhruba ? viem, ze sa to tazko hovori , ked behas aj po ceste a sem-tam aj do terenu, ale CCA budes vediet kolko KM sa da spravit na nadrz ?

Este by ma zaujimalo ako je na tom disco s nahodou ? jazdis celu dobu na 2wd ? a mozes si priradit aj 4wd na ceste a behat s tym normalne ? alebo je to staly pohon 4x4 ? o LR som sa nikdy nezaujimal , tak vobec netusim ako to je :roll: ma uzavierku ?

LubosBA: tak zase ja nechodim na ryby az tak casto - max. tak 1x do tyzdna , niekedy ale aj 3 tyzdne nejdem :( ale urcite by mi disco spravilo vacsiu sluzbu co sa tyka uzitkoveho priestoru - udice zaberu vela miesta :D ved vies :lol:
Len problem je v tom , ze ja to auto chcem aj na normalne jazdenie a nerad by som mal "druheho Patrola" , ktory by mi papkal 15L/100km. Ale ked bude spotreba do 10L , tak nie je o com a idem do toho :twisted:


Str, 05.09.2007, 22:12
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Xader o discotékach sa najviac dočítaš na http://www.landroverforum.cz/forum/

Prečo si myslíš, že budeš s allroadom jazdiť pod 10 litrov?!?

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Str, 05.09.2007, 22:58
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 1:02
Príspevky: 157
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tá spotreba bude určite pri normálnej premávke do 10. Disko 1 jazdí v pohode za 9.


Str, 05.09.2007, 22:59
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nazdar Xader, new disco ma permanentny pohon 4x4 (3x dif) a uzavierku medzidifu v H aj L

Dalej to ma vela elektroniky
-trakcna kontrola
-regulacia zjazdu HDC
-regulacia svetlej vysky SLS
-hydraulice vyrovnavanie stabilizatora ACE

Ak mas moznost skus si precitat recenziu v 4x4 AUTO magazin 5/2006 (ale pozor mna to odradilo od kupi)
A ak budeš disco upravovat ako patrola nerataj so spotrebou 10l :lol:


Str, 05.09.2007, 23:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lubos BA píše:
Tá spotreba bude určite pri normálnej premávke do 10. Disko 1 jazdí v pohode za 9.


Ale jedine s manuálom! :wink: Automat je bez šance.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 06.09.2007, 6:45
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 324
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Poslať 
s najväčšou pravdepodobnosťou tieto už uzávierku medzidifu mať nebudú

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Štv, 06.09.2007, 7:08
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.06.2007, 17:51
Príspevky: 135
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
S allroad by som jazdil okolo 10 - nakolko nebeham az tak moc po meste.
Disco urcite upravovat nijako nebudem , len sadnem a budem jazdit, ked tak.
No najradsej by som automat kvoli pohodliu , ale v ponuke su manualy , tak bude manual , co narobim :-) ale este si to premyslim, ci to je dobre rozhodnutie, ale ziadne ine auto ma nenapada. Mozno MB ML, ale 270 CDI ma odradza , lebo viem ake su s nim problemy.


Štv, 06.09.2007, 7:41
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tento http://land-rover-discovery.autobazar.e ... 9338&pic=9 ma uzavierku medzidifu urcite


Naposledy upravil IgorLM dňa Štv, 06.09.2007, 18:05, celkovo upravené 2



Štv, 06.09.2007, 7:46
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.06.2007, 17:51
Príspevky: 135
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IgorLM píše:
Tento http://land-rover-discovery.autobazar.e ... 338&pic=10 ma uzavierku medzidifu urcite


Nad tym prave vazne uvazujem. Ten interier ma dost berie :-)

A co hovoris na tohto ?
http://land-rover-discovery.autobazar.e ... ?id=316396


Štv, 06.09.2007, 7:50
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 


dovoz, slabsia vybava, viac km, ale lacnejsi a ma tazne ;-)
a zadok nema na vankusoch - t.j. menej problemov, lepsie do terenu, ale horsi komfort


Naposledy upravil IgorLM dňa Štv, 06.09.2007, 18:10, celkovo upravené 1



Štv, 06.09.2007, 10:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron