Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 7:39
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Isuzu Troper a Daihatsu 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no aspoň nám chlapec skôr uverí, keď to má duplo. :twisted:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Pon, 20.08.2007, 23:16
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.05.2007, 9:47
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zadna napravaObrázok

tak s tymto nacrtkom som tu teraz u vas asi uplne skoncil :D ale naozaj ma zaujima co to je. Zadna naprava je dost tuha a prijal by som vacsi rozsah krizenia. Ma to nejaky vplyv aj na cinnost samosvorneho diferecniaclu ? myslim tym lepsiu prilnavost k terenu

tycka pripevnena k naprave sa da posunut smerom dole, na karoserii je napevno


Uto, 21.08.2007, 16:58
Profil ICQ WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v čom tá tyčka končí?

odfoť to.

schopnosť kríženia nápravy nesúvisí s diffom.

Podstatný je spôsob zavesenia nápravy.

Napr. 5-link (Patrol vzadu) kríži úžasne. 3-link (Patrol vpredu, Pajero vzadu) kríži horšie. Patrol s predkom prerobeným na 5-link lezie terénom ako pavúk a prakticky nepotrebuje uzávierky.

Kríženiu vadí priečny skrutný stabilizátor. Síce obmedzuje nakláňanie auta v zákrutách ale zároveň prekáža pri krížení. Preto sa robí vypínatelný dialkovo (Patrol Y61 (gulatý)), vypínatelný ručne (napr. tuningovo na Džípoch) alebo sa odmontuje a zahodí úplne (napr. môj a michiho Patrol Y60)

_________________
SLOW & FURIOUS


Naposledy upravil Martin 4 dňa Uto, 21.08.2007, 17:23, celkovo upravené 1



Uto, 21.08.2007, 17:15
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.05.2007, 9:47
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dole to ma cap a je pripevnene o napravu normalne 2x 13 srob, hore to iste len bez capu... odfotil by som, ale auto je 200km odomna v tomto momente


Uto, 21.08.2007, 17:17
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak si myslím že je to čo je to tak to nemá nič s tuhosťou nápravy spoločné pretože to by mal byť záťažák čož je na brzdenie zadnej nápravy alebo ako inak by som to popýsal, je to mýslím nakreslené aj v skrinke pred spolujazdcom,tuším :roll: ,ja to odfotím a hodím to sem.
A akého maš troopíka možeš dať nejaké foto som velmi zvedavý.
Obrázok
toto je moj miláčik ale teraz sa pracuje na úpravách pretože mi to všade dre o blatníky tak bude malá zmena a bude aj nová záhradka, pevnosťáky,navijáčik a možno aj nové pneu.

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Uto, 21.08.2007, 17:33
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.05.2007, 9:47
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj Jacob, fotit nemusis, v skrinke to mam aj ja nakreslene... takze nemusim s tym robit nic ? mne to ani zdaleka nekrizi tak ako tebe a to mam to iste auto, tiez 5dv. 2.6i narobim fotky prilezitostne a nahadzem sem.
btw. ako sa sprava ten tvoj zadny diferencial Jacob ? ziadne vyhrady voci nemu ? mne to ide fakt dost tuho, olej tam je dost... z tej pozicie ako si na fotke by si sa pohol iba so zadnym nahonom ?

Keby si mal daky ICQ, MSN kontakt by som bol najradsej, by sme pokecali o nasich Tropikoch, posli prip. sukromnu spravu


Uto, 21.08.2007, 17:56
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
moj diff je úplne v pohode ani neviem že nejaký mam ide úplne perfektne ciže výhrady nemám vobec žiadne. Trooper sa pohne z každej pozície, ja mám ale aj tak predok spravený na pevno pretože po ceste moc nechodím tak som vybral tie pružinky ktoré vytláčajú ozubené koliečko aby sa zapli locky a čiže sa točia polosi stále aj ked je predok vypnutý. ide to ako gula.
to icq bude, dám ti vedieť. ale aj forúm je v pohode.

máš to autíčko aj zdvihnuté alebo ešte len prilepené o zem môže to byť aj tým, pretože ked som auto doviezol tak bolo také nízke ako osobák a vobec to bolo akési zvláštne, ako som ho zdvihol hned to išlo ináč aj to viac krížilo. ale ten predok už kríži slabšie.

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Uto, 21.08.2007, 22:57
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.05.2007, 9:47
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cau Jacob, dlho som ta tu nevidel..... ake najvacsie kola ti vosli na nedvihnuteho Tropika.... zmestia sa mi 31 / 10.5 R15 T3 ? o blatniky nemam strach, skor ked idem do rejdu aby nazasahovali do ramu v predu. Mas podlozky na predu, alebo disky s inym ET... dik, kludne poradte aj ini ked viete :-)

_________________
<b>Motorové a priemyselné oleje | EOIL.sk
Hraničná 3, Bratislava
www.eoil.sk</b>


Str, 09.01.2008, 19:14
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj no nechodím už tak často ako predtým,31 tam dáš aspon myslím úplne v pohode a po prípade tam dáš podložky pod kolá a tak to aj pekne rozšíriš.Ja som tam mal 33x12.5 na 8diskoch s ET-20 a bez podložiek a trochen to šúchalo,nedávno som tam dal 35x15.5 na 10diskoch s ET -43 a tiež to trochen šúchalo.Ale to bolo už zdvihnuté.
Ale ako hovorím 31 by malo byť v pohode.
A chceš ešte tie húpačky?Lebo už som auto predal tak mi zostali aj nejaké veci,lemy nejaké diely z druhého auta.

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Str, 09.01.2008, 21:15
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 20:07
Príspevky: 291
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
martinez píše:
dole to ma cap a je pripevnene o napravu normalne 2x 13 srob, hore to iste len bez capu... odfotil by som, ale auto je 200km odomna v tomto momente

Je to zátažový regulátor na brzdy , ja som ho vyhodil ,trubky prepojil a auto začalo o hodne lepšie brzdit.

_________________
offffffffffffff


Str, 09.01.2008, 21:43
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.05.2007, 9:47
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jasne ze chcem tie hupacky! :-) neviem sa ich uz dockat, ved to posli.. ako sme sa dohodli, adresu moju snad najdes este niekde.

_________________
<b>Motorové a priemyselné oleje | EOIL.sk
Hraničná 3, Bratislava
www.eoil.sk</b>


Štv, 10.01.2008, 17:34
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kolko môžem bez následkov podvihnúť prednu nápravu na trooperi. Bo som toho naázoru že príliš natvrdo by som nemal doťahovať. A ani neviem či to je dobré, mám ho na značkách, a nejaký hyperaktívny zelený (STK) by ma mohol zato asi súložiť.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Uto, 15.01.2008, 22:42
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 23.02.2008, 18:18
Príspevky: 407
Bydlisko: Dolne Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Kolko môžem bez následkov podvihnúť prednu nápravu na trooperi. Bo som toho naázoru že príliš natvrdo by som nemal doťahovať. A ani neviem či to je dobré, mám ho na značkách, a nejaký hyperaktívny zelený (STK) by ma mohol zato asi súložiť.



ahoj Tunki, T3 31x10,5x15 na 6-kach nepotrebujes nic dvihat, prejdes vsade,kde ostatni s 33 kami, na STK ale s nimi nemozem. Skratil som si akurat o par zavitov rejd, aby predne nesuchali o ram.
Ako vam fachci 90% samosvorny dif? Trooper by ich mal mat, ale mne odlahcene kolo vrti ako sproste, a druhe nema chut ani cuknut. Žeby lamely v dif odisli? tohoto mam este len dva roky a do dif som sa este nepozeral. Som rad, ze som našiel partakov s rovnakou krvnou skupinou, možeme vymieňať skusenosti.
Obrázok

_________________
Samik 1,3 Truck2000,Power 4,3t a ostatne co v aute ma byt...


Ned, 02.03.2008, 22:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Do diferaku co s nim jazdim som sa tiez nekukol. Ale na dvore je este jeden s benzinoveho Troopera a do toho sa pozrem.

Mne tiez nefunguje dokonale ten samosvor. Párkrát som cítil ze ide, no to bolo len vo väčšej rýchlosti a nie vtedy keď som to potreboval najviac.
Možno sa dá dačo vyšpekulovať , aby sa dal ovládať ručne, aj keď na to nebol prispôsobený.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 03.03.2008, 0:22
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 23.02.2008, 18:18
Príspevky: 407
Bydlisko: Dolne Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Do diferaku co s nim jazdim som sa tiez nekukol. Ale na dvore je este jeden s benzinoveho Troopera a do toho sa pozrem.

Mne tiez nefunguje dokonale ten samosvor. Párkrát som cítil ze ide, no to bolo len vo väčšej rýchlosti a nie vtedy keď som to potreboval najviac.
Možno sa dá dačo vyšpekulovať , aby sa dal ovládať ručne, aj keď na to nebol prispôsobený.



Tiež budem rad, ak na niečo prideš, mne bolo povedane že ak sa nepouživa spravny olej pre samosvory, idu lamely do čavesu a nove sa už nedaju zohnať. Ja tam mam olej este od povodneho majitela a viem,že auto daval servisovať naporiadok( nemecky vedátor).
Skusim, až nasetrím, este dat napevno zapinatelné volnobežky, to cvakanie v automatoch a neisty záber ma jeduje naporiadok

_________________
Samik 1,3 Truck2000,Power 4,3t a ostatne co v aute ma byt...


Pon, 03.03.2008, 1:10
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: