Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 20:02
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Dacia DUSTER 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz istom slovazmysle pejo mas pravdu, ale to mozno povedat aj na ostatne terenaky co uz dnes vyrabaju, su to viacmenej len na cestu, kuknime sa na novy patrol, mysiak, jeep, BMW-x3 ka , 5ka alebo 6 ka, to su uz vozidla lestenky na cestu, ktore bezne zdolaju taky teren ako je uvedeny aj na zazname s tou daciou..to uz nie su vozidla ako stare patrol gr-ky, jeepka a ostatne terenaky co boli skonstruovane aj na tvrdsi teren bez kadeakych uprav....ale to je tema ktorá sa da rozoberat az do haleluja :-D

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 19.08.2010, 15:00
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Páni !!!
Dácia?!? Počerstvej skúsenosti z ROMANIE-klobúk dole pred 30 rokov starým sedanom a nie ešte pred SUV od Rumunov. Tam kde sme sa vydriapali na offoch zo zvýšenou priechodnosťou zničoho nič stará dácia pickup plne obsadená osobami a drzo si na korbe viezol 6konví na mlieko.
Po triale sme sa s obavou obzerali či tam zase nebude dáka zasraná dácia!
A tie zváračky!!! Na našich autách by Rumuni vyšplhali asi do nebies!
Kompletne som zmenil názor na Dácie!!!

Mimochodom :
Za posledné dva týždne v BB len čo ja viem utopili 3ks X5- voda im siahala 10cm nad spodok predného nárazníka.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Štv, 19.08.2010, 15:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ha, lenže pozor. Dustera už neopravíš na ceste pomocou základného vercajchu, poprípade kusom drôtu, ako starú daciu. Servis s diagnostikou. Ale to je problém u všetkých nových áut, zvlášť u tých s pekným piktogramom na kapote.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Štv, 19.08.2010, 23:09
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
pejo myslíš? Keď myslíš!
Silno pochybujem že si sa pozrel pod kapotu - je tam plast, ktorý keď dáš dole tak je tam starý renault 1,5 diesel-a iné použité v cliu, ktorý keď sa vysere tak ho jednoducho (pokial niesi v záruke) vymeníš!
Ak to bude iná vec -podvozok plechy blablabla opravíš to, ako na každom inom aute- nerob z Dustera robokopa s elekronikou z matrixa- je to obyčajné blbuvzorné štvorkolo, ako tvoj trolo!
V konečnom dôsledku u Rumunov to tak musí byť bo sa s autami moc nesertú!!!

Myslím si, že na účel pre ktorý to vyrobili (aj na hrubšie zaobchádzanie) to bude dllllho odolné auto!!!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Pia, 20.08.2010, 0:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja proti dusteru nič nemám. Ak by som kupoval auto tejto kategórie, tak by to bol práve duster.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pia, 20.08.2010, 8:00
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze da sa Dustera odporucit na kupu ako offroadika na horsku chatu, ci zimnu lyzovacku? V tejto cene sa nic ine nove neda kupit - to vsetci vieme. Kamarat zvazuje, ze si ho obstara, len ma este malo informacii o skusenostiach uzivatelov.
Pamatam si ake buum bolo svojho casu okolo Olcitov, ludia ich pokupili, no po troch - styroch rokoch sa zacali rozsypavat jeden za druhym ako stare sunky... Najst 7 rocneho fungujuceho Olcita bol naozajstny problem. Obavam sa, ze ci aj Duster nebude z takejto kategorie aut. Rumuni su Rumuni...


Pon, 23.08.2010, 18:44
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 14.07.2008, 14:10
Príspevky: 223
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dost dobry test v terene :)
http://auto.sme.sk/c/5452383/duster-vit ... lepsi.html
http://auto.sme.sk/c/5339237/prva-jazda ... rambo.html
co sa spolahlivosti tyka tak je porovnatelna s cliom alebo thaliou, pohon 4x4 je od nissanu, nieco by to mohlo vydrzat

_________________
Samurai > Jimny > Vitara


Pon, 23.08.2010, 21:36
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
o podvozok by som sa nejako extremne nebal, ako uz bolo pisane, tak je nissanacky a odskusany a vacsina much je vychytana. Skor by som sa obaval o motor, pokial sa bavime o tej naftovej 1.5. Nechcem byt prorokom zlych sprav, ale v renaultoch boli tie motory dost nestastne. Osobna skusenost hovori, ze nie su prave najstastnejsie riesene. Na grand scenicu mi klakol ten motor (100 konova 1.5) na 140000km a na renault megane combi (80konova 1.5) na 190000km. Ked sa nemylim, tak tam chybaju nejake kanaliky na ojnicnych loziskach a potom to kluka dost nezvlada. Na obidvoch motoroch mi kluka lahla a na jednom aj vystrelila ojnica cez blok motora von. Takze s tym motorom opatrne. Ale na druhej strane, ked sa budu robit vymeny oleja castejsie a nebude sa nakladat tomu motoru velmi, tak by to mohlo vydrzat. Poznam jeden scenic, ktory uz ma nabehane 250000km a zatial v pohode. Ale meni olej kazdych 10000km. Tolko vlastna skusenost, co sa tyka motora. Zbytok auta podla mna vydrzi viac, ako hocikto ocakava za tie peniaze (pokial sa s tym nebude jazdit nejaky extrem offroad).

_________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 V8...it's a JEEP thing


Pon, 23.08.2010, 22:08
Profil ICQ
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze Ty mas teraz uz Dustera?


Pon, 23.08.2010, 22:14
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 02.01.2008, 16:09
Príspevky: 74
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak to bola otazka na mna, tak nie, ale mal som tu cest sa v nom chvilku povozit....

_________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 V8...it's a JEEP thing


Pon, 23.08.2010, 22:16
Profil ICQ
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Stále mam zmiešané pocity z "rumunských" aut. Akosi pochybujem nad životnosťou jednotlivých dielov. Nechce sa mi veriť, žeby rumunský offroad bez podstatnejších zásahov do motora, prevodovky vydržal nepretržite jazdiť 15 - 20 rokov tak ako napr. kdejaké Vitary, Samurajovia, Pajera, LRovery... atd...


Uto, 24.08.2010, 7:44
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
"Stále mam zmiešané pocity z "rumunských" aut. Akosi pochybujem nad životnosťou jednotlivých dielov. Nechce sa mi veriť, žeby rumunský offroad bez podstatnejších zásahov do motora, prevodovky vydržal nepretržite jazdiť 15 - 20 rokov tak ako napr. kdejaké Vitary, Samurajovia, Pajera, LRovery... atd..."

To : petersi
Pochybuj ďalej -neviem kolko máš rokov, ale to bude neskúsenosťou-
dodnes jazdia clia? dodnes jazdia nisany? si myslíš že kto ich skladá zakaždým japonci a lenivý frantíkovia?, alebo sú výroby roztrúsené po svete s lacnou pracovnou silou. liek na na tvoje pochybnosti - cestuj a zbieraj informácie! Čo bola škodovka keď vyrábala favority a felície-dnes je to západom európy kvalitatívne z najuznávanejších výrobcov a má výrobu pomerne drahých aut. Meno si postavili oktáviou s motorom z pasata a podvozkom z golfa.

Choď si to vyskúšať a vyskúšaj si aj nové-porovnatelné auto od renovovaných výrobcov a potom to rieš.
mám zlé ráno píšte niečo čo sa dá aspoň čítať!Asi to Petersi zbytočne schytal- takže si to moc neber ale fakt to je nekonštruktívne.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Uto, 24.08.2010, 8:13
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Nasierajú ma reči o životnosti len preto, lebo aj ja mám na wrane podvozok z ARO M461, ktoré možno v roku 1936 odkopíroval dáky rusák od wilisa a naddimenzoval ho - tak som trochu zaujatý, ale viem ďaľších dvoch chalanoch ktorý majú to isté a nedajú na to dopustiť (Je to tak RENSO?)
Nohavica má hrúbku 92mm a poloosi 35mm-ktoré pajero,vitara, samik a podobne má takú masu proti blbuvzornosti pod zadkom - je to zrovnatelné, tak akurát s mastodontami a velerybkami - velkým Patrolom možno Range roverom,G-čkom(neviem aké má parametre tak len sazka sportka).
Viac info môžu poskytnúť ctení majitelia ušľachtilých zvieratiek!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Uto, 24.08.2010, 8:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
min. zadok z m461 je rumunska kopia 9" fordu, jedna z najlepsich (neportalovych) naprav na os. 4x4


Uto, 24.08.2010, 8:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teraz si trochu neobjektívny Ty. Porovnávať staré ARO s "moderným" Dusterom je tiež trochu od veci. V Dusteri som sa viezol 2x, bola to predvádzačka v "plnej palbe". To auto ma nejak neoslovilo ale ani neodradilo, proste také normálne zvezenie ako s mnohými inými bruchoplazmi a SUV. Na tomto aute mi vadí jediná ale pre mňa dosť podstatná vec: už pri projektovaní bola jednou z najpodstatnejších podmienok cena do 10 000€. Takže sa naskytá otázka: Čo si to odsralo? Motor, podvozok, elektronika, ...? To ukáže až čas. A možno si to neodserie nič. Ale takýto zázrak asi neočakáva nikto.

Pre potenciálnych záujemcov by som asi povedal toto: počkaj si 1,5 - 2 roky a potom sa rozhodni. Už by mali mali mať vychytané muchy.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Uto, 24.08.2010, 9:02
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: