Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 1:06
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 neviditelna ŠPZ 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
a okrem ineho lesna sraz nefoti... lesna straz opisuje :-D


... vidíš... off topic, ale toto ma zaujíma. A ako lesná stráž pri konaní dokazuje čo sa stalo? Nehodlám sa s nimi naťahovať, ale teoreticky : Oni mi dajú pokutu. Ja poviem že prd a že vec poriešime komisionálne. Oni si opíšu číslo auta a občiansky. Predvolajú ma na ... asi OúŽP. A nejako budú musieť dokázať, že som bol, kde som byť nemal. Ako to spravia ? Popis lesných ciest je veľmi biedny a mapy dtto. Leda že by vec dokladali záznamom GPS a neviem čím ešte... Zaujímal by ma úradný postup, keby som dokonca mal aj zopár svedkov ktorý ma v dobe údajného spáchania priestupku videli niekde úplne inde...

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 25.04.2008, 13:32
Profil WWW
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... vidíš... off topic, ale toto ma zaujíma. A ako lesná stráž pri konaní dokazuje čo sa stalo? Nehodlám sa s nimi naťahovať, ale teoreticky : Oni mi dajú pokutu. Ja poviem že prd a že vec poriešime komisionálne. Oni si opíšu číslo auta a občiansky. Predvolajú ma na ... asi OúŽP. A nejako budú musieť dokázať, že som bol, kde som byť nemal. Ako to spravia ? Popis lesných ciest je veľmi biedny a mapy dtto. Leda že by vec dokladali záznamom GPS a neviem čím ešte... Zaujímal by ma úradný postup, keby som dokonca mal aj zopár svedkov ktorý ma v dobe údajného spáchania priestupku videli niekde úplne inde...


cisto teroristicky je to pekne napisane, ale...

co mas 13 rokov, alebo co ? sak oni nezeru seno... oni to nosia do krmelcov ! :-D

ked sa s nimi na mieste nedohodnes tak si urcite neopisu ECV, OP a pustia ta prec...
pojdu z tebou von z lesa ( a prizznajme si ze im neutecies) , kde uz na teba budu cakat zeleny... a ti uz budu vediet kde na teba cakali ;)

zbytocne zvacseny pruser

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pia, 25.04.2008, 17:06
Profil ICQ
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zaprve, k teme: Je zaujimave, kolko snahy a penazi je ludska bytost ochotna obetovat a kolko dalsich komplikaci si vyrobit, len pre dobry pocit, ze sa podarilo nieco ojebat, a dokazat si ze prave ja som ten chytrejsi. Jednak cela zalezitost zavana pruserom, jednak vzhladom na traktorovity charakter mojho auta problemy s prekracovanim rychlosti nepredpokladam. Docela ma ovsem drazdia majstri sveta, ktori to vedia lepsie, a pre nich predsa nejake trapne predpisy neplatia.

Zadruhe, k lesnej strazi: takze na zaklade mnou spachaneho vjazdu do lesa (co je priestupok), ma lesna straz mandat obmedzit moju osobnu slobodu, teda zadrzat ma? A akymi prostriedkami? domnievam sa, ze nesmie po pachatelovi priestupku (predpokladajme predchadzajucu kontrolu vozidla so zistenim, ze neveziem v trabante 4 kubiky dreva alebo dva jelene, teda s vylucenim trestneho cinu) zacat len tak naverimboha palit .. ? To sa mi nezda.

Zatretie, fakticka poznamka: nazov vlakna je v rozpore s ustanovenim pravidiel, bod 1.2. Preklad pre tych ktorym sa to nechce hladat - nazov vlakna by mal byt jasny a specifikujuci, lebo zachvilu sa tu nevyzna ani divy cocot.

:smt077

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pia, 25.04.2008, 17:31
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
...pojdu z tebou von z lesa ( a prizznajme si ze im neutecies) , kde uz na teba budu cakat zeleny... a ti uz budu vediet kde na teba cakali ;) zbytocne zvacseny pruser


Hugo a toto akože ako? Ako ma prinúti (tia) ísť s ním (nimi) von z lesa, poťažmo ako ma dokážu presvedčiť aby som tak učinil? Páč ak by to chceli učiniť násilím a prípadne za použitia nejakej zbrane, tak môžu čakať
rovnakú odpoveď ,prípadne nejaké právne kroky. Páč si nie som vedomý toho že by lesná stráž mala právo obmedzovať moju osobnú slobodu, habať mi majetok, prípadne ho inak poškodzovať a už vôbec nie za použitia zbrane. Utekanie teraz neriešim.

A inak súhlas s Mustangom vo všetkých bodoch.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 25.04.2008, 18:10
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:
pe3k píše:
akurat, ze je to trestne,nakolko s EC nemozes manipulovat


... tiež je to trebárs koledovanie si o obvinenie z falšovania a pozmeňovania verejnej listiny. A to je trestný čin.


prestuduj si trestny zakon- pak zistis co je trestny cin,,neprichadza v uvahu ziadne pozmenovanie ani falsovanie verejnej listiny,,, - na useku dopravy-maximalne priestupok,,,ty s tou foliou nepozmenujes ani nefalsujes, iba branis k odfoteniu a totoka trestny zakon v tejto klauzule nepozna...ale postih moze byt na useku spravneho konania a financne moze byt dost mastny,,,Martin 4 ty s tou foliou nic nepozmenujes ani nefalsujes ,,,iba branis foteniu a preto to neni trestny cin, pretoze nenaplnuje ani nejavy jeho znaky.. - skutkovu podstatu trestneho cinu,,,,a keby ti aj chcel dakto to prisit, tak jenoducho povies ja som si iba setril spt teda EC, a hned tu chyba motyyyyv, dalsia vec ktora chyba k naplneniu tr,.cinu..musis sa vediet obracat,,,,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 25.04.2008, 19:32
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mnooo... ad predchádzajúce : Lesná Stráž je verejná činiteľ a má prakticky také isté právomoci ako štátny policajti, resp také isté ako mestský policajt. Takže hádať sa, resp nebodaj pochytiť sa s lesným strážnikom ktorý sa ako lesný strážnik preukáže služobným odznakom je nedobrý nápad :smt018 .

ad ŠPZ : tabulka bola navrhnutá s určitými vlastnosťami, jednou z ktorých je aj odraz svetla od reflexnej fólie ktorou je pokrytá v určitých uhloch. Horepopísaná úprava mení vlastnosti s ktorými bola tabulka navrhnutá.

_________________
SLOW & FURIOUS


Sob, 26.04.2008, 21:45
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A nemohli by sa orgánovia ohradiť že to je bránenie vo výkone. Alebo tak nejako. Apoň ja by som to asi s nimi neukecal k dobrému(asi).

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Sob, 26.04.2008, 23:11
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:
pe3k píše:
akurat, ze je to trestne,nakolko s EC nemozes manipulovat


... tiež je to trebárs koledovanie si o obvinenie z falšovania a pozmeňovania verejnej listiny. A to je trestný čin.


Maartin toto ti kdo zas povedal hmm SPZ je tvoj majetok ako nahle zapla tis tie kolky na PZ napri klad ja mam SPZ riadne namontovanú ocelovimi taxami a žiadny bubulak zatial neskákal a ani nemoze!!!!! :-)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Sob, 26.04.2008, 23:58
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Táto fólia má význam len v krajinách / AT, DE /, kde používajú zvädša radar zabudovaný v skrinke spolu s fotákom, a potom poštou posielajú pozdrav.
U nás, kde sa merá a o pár metrov dalej je kasírujúca hliadka, sa to nielen že nevyplatí, ale hneď je to koleda o dalšiu pokutu.

Ale proti gustu žiaden dišputát. :wink:

A k tej lesnej stráži? Tu :arrow: viewtopic.php?p=70738#70738

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 27.04.2008, 0:24
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A dalsia vec je rozumnejšie chodiť podla predpisov aspoň nebudíme z našimi autami velku pozornosť

Ked chodíte z rozumom taketo veci nepotrebujete a nemusíte vyhadzovať na taketo veci zbytočne peniaze ked chcete chodiť rýchlo tak si tupte anti radar ale naco pomaly dalej zajdes :-) :-)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 27.04.2008, 1:38
Profil ICQ
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIrec01 píše:
A dalsia vec je rozumnejšie chodiť podla predpisov aspoň nebudíme z našimi autami velku pozornosť

Ked chodíte z rozumom taketo veci nepotrebujete a nemusíte vyhadzovať na taketo veci zbytočne peniaze ked chcete chodiť rýchlo tak si tupte anti radar ale naco pomaly dalej zajdes :-) :-)


vynimocne mas pravdu! :-D

:smt077

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Ned, 27.04.2008, 1:40
Profil
Koumák

Registrovaný: Sob, 14.04.2007, 8:29
Príspevky: 162
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
A k tej lesnej stráži? Tu :arrow:viewtopic.php?p=70738#70738[/quote]

Moja dnešná skúsenosť s členom lesnej stráže-viď Free jazdenie-skúška Topo 2-keby boli všetci členovia lesnej stráže ako ten môj dnešný,tak by sa nám dýchalo a jazdilo ako v bavlnke a myslím že aj oni od nás by sa dočkali väčšieho uznania a možno aj pomoci.

_________________
Patrol Y60,2xLada Niva.


Ned, 27.04.2008, 2:57
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
MIrec01 píše:
Maartin toto ti kdo zas povedal hmm SPZ je tvoj majetok ako nahle zapla tis tie kolky na PZ napri klad ja mam SPZ riadne namontovanú ocelovimi taxami a žiadny bubulak zatial neskákal a ani nemoze!!!!! :-)


to sa pletieš. keby to bol tvoj majetok (=štát ti ju predá do vlastníctva) tak by si neplatil kolkami ale normálne na drevo a dostal by si potvrdenku. ale keďže platíš kolkami, tak platíš štátovi nejaký poplatok - čiže za to nič nedostaneš (za poplatok štátovi nikdy nič nedostaneš - vždy len platíš nejaké výpalné ustanovené zákonom) štát si stanovil že mu za vydanie Ev. Č. zaplatíš poplatok tolko a tolko (v kolkoch) a to z cenou a vlastnením tabulky nesúvisí. je to štátna listina, ktorá je ti len prepožičná (za poplatok) k účelu ku ktorému je určená. po ukončení účelu ju zase štátovi musíš vrátiť.

inak je na tom napr. mustang, ktorému štát (pardon ... kráľovná) pridelí evidenčné číslo, ale iba mu to píomne oznámi. on si potom dá tabulku fyzicky vyrobiť a zaplatí za ňu. taká tabulka potom je jeho majetkom. ale nepochybne aj on má nejakým predpisom určené, ako taká tabulka má vyzerať a fungovať. ten predpis musí poznať najmä ten, kto tie tabulky vyrába, ale ani on ako majitel tabulky ho nesmie porušovať.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 27.04.2008, 11:45
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja by som povedal, ze ta folia je tam proti mucham - vzdy mi pri dlhsej ceste zaseru SPZtku a kto to ma drhnut, este by odpadla v tom mrchavom drziaku, takto dam len dole foliu, dam druhu - a je cista! Vsetko samozrejme v najlepsiom umysle zviditelnit svoju SPZ za kazdych podmienok ako kaze zakon :smt033

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Ned, 27.04.2008, 17:57
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MIRec0: ten antiradar si uzijes tak akurat do oktobra kedy nadobuda ucinnost novela zakona o premavke na pozemnych komunikaciach a za antiradar je tusim palka okolo 20 000 takze dost nakladna sranda a k EC v zakone je presne to co uviedol KOTO cize nesmies na EC ani v jej bezprostrednej blizkosti nic menit ani preliepat ziadnou ani priesvitnou foliou. Kamarat si raz nalepil na EC cez slovensky znak znak europskej unie cize na to starsie EC nalepil nalepku ako je na tych novsich EC. Pani organi ho dojebali jak maleho chlapca a bol rad ze obdrzal len vyherny kupon v hodnote 500 sk. A ze znacka je tvojim majetkom efendi neuraz sa ale je blbost :wink: preco by si ju potom musel po odhlaseni vozidla z evidencie odovzdat a nahlasovat kazdu stratu atd?

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Ned, 27.04.2008, 18:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: