Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 16:36
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 R E S C U E ! 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja sa skôr bojím, že kedže večšina z nás nemá nijaké školenia a odbornosti potrebné k výkonu týchto činností, tak nás hasiči nieže nebudú chcieť, ale nebudú môcť pribrať k spolupráci.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pia, 14.03.2008, 9:22
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja myslim ze staci dat v zime po prvom snehu kontakt cestarom a mame o zabavu postarane :-D


Pia, 14.03.2008, 10:36
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Co konkretne si mal na mysli s tymi cestarmi ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 14.03.2008, 11:13
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tiez nevidim cestu tymto smerom ;)

zhodou okolnosti ked sa my budeme vozit na tisovci, bude prebiehat konferencie, kde budu zastupene asi vsetky doktknute strany (okrem nas, lebo mame tisovec :D )

a bude rec aj o tom co nas zaujima
budu prednasat borci z nemecka a rakuska, kde taketo nieco funguje
vola sa to rapid response team

rozumy mame odkial vziat, len sa tomu troska podriadit

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pia, 14.03.2008, 11:16
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Co konkretne si mal na mysli s tymi cestarmi ?
c

no napr. ako som uz spominal asi pred dvoma rokmi stara cesta medzi Trnavou a Sencom...keby mal kto vcas povytahovat vsetkych tych nestastnikov hned ako to zacalo mohli prejst trebaz snezne frezy ktore boli inak na prd lebo prejazd blokovali zapadnute a zafukane auta....ta cesta bola asi tri dni mimo....a cestar nema kapacitu ani cas aby najprv vyprostoval a potom prehrnal...a mozno na to aj kaslu ..nieco obdobne tu tusim niekto uz opisoval ..situacia medzi NR a Moravcami tusim...no a tiez teraz zaciatkom roka neviem uz kedy na pol dna nasnezilo a nez som presiel 10 km zo Zavara do TT tahal som z jarku dvoch a jednu panicku z medvedom bol problem vobec dostat do stavu aby rovnomerne dychala a to ostala len na rovnej ceste pred nadjazdom :-D ...no a dostat zo zafukanych aut zmrznutych ludi je tiez bombonik...viem len kolko znamych zachranujem kazdu zimu...tak podla toho :D


Pia, 14.03.2008, 11:26
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... za velkej novoročnej kalamity som jazdil pozdĺž stoviek zafúkaných áut za NR smerom na ZM ( tak jak to mám rád... spústa svetiel a majáčikov... ľudia sa tam radovali že ich ide niekto zachrániť) Jedna bočná cesta tam bola prejazdná, ale iba jednosmerne - čiže buď tam, alebo nazad. Bolo treba aby sa niekto konča Hrnčiaroviec postavil krížom cez cestu a robil jednosmerku. Keby to bolo zaistené, vyviedol by som od tiaľ niekolo sto osobákov. Volal som 112 a tam že "zasadá krízový štáb a situáciu rieši". Pokúšal som sa im vysvetliť že ja nechcem pomoc, ale že ak troška prispejú, tak im pomoc ponúkam. Dievka mlela furt to isté, tak som sa otočil a išiel domov. Ešte ma cestou skoro bili, že či som cestár ... "niééé... ja som súkromník... "

Viem, že hasiči by našim prispením určite nepohrdli (aspoň tý malý, s ktorými som sa rozprával). Nezriedka sa dostávajú do situácie, keď sa naháňajú za vlastným chvostom a nevedia kam skôr skočiť. Menšie technické zásahy (typicky - stromy popadané na cestu) vieme riešiť v pohode. Pri väčších akciách sa hodí pomoc pri zásobovaní, komunikácii a prieskume. Napr. pri tých spomínaných povodniach. Nejde len o brodenie v tri a pol metrovej vode, ale napr. aj zistenie dôveryhodných informácií z rôznych miest. Hasičský dispečer sa musí zodpovedne a záväzne rozhodnúť podľa zmätených hlásení ľudí v panike a tiesni. Keby mal príčetného a dôveryhodného prieskumníka ktorý situáciu na mieste overí, bol by to dar z nebies. atd, atd, atd...

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 14.03.2008, 11:56
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ano Martin takto to vidim aj ja ..na to aby som dopravil zdravotnika na tazko dostupne miesto pri povodni alebo elektrikara k spadnutym drotom alebo odviezol par ludi z vytopeneho domu nepotrebujeme skolenia....dalo by sa pomahat ak by sme chceli len je to na pochopeni a kompetencii danych zloziek....a ako hovoris o stave v tej kalamite....nie vzdy sa to zdari..nuz ale aspon teda snaha je :D .....a som presvedceny ze keby k niecomu takemu prislo minimalne na palivo by sa par korun naslo vzdy


Pia, 14.03.2008, 12:12
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... tak tak..

Pokračovanie

Činnosť, akú tu popisujeme má pre IZS nejakým podivným spôsobom sprivatizovanú "Komplexná záchranná služba" ( http://www.helpteam.sk/ ).

Kedysi som im písal, že či ma nevezmú ako externistu, ale neuznali ma hodného odpovede.

Ono by to možno pre začiatok chcelo dať dokopy nejakú "ponuku" že kolko nás vlastne je ochotných a čo dokážeme.

Malo by tu byť popísané že,: kto, kde, akým autom, ako vybaveným, čo extra vie a kontakt.

A tiež by teda mohol vzniknúť informačný systém na webe, kde by boli tieto múdra k dispozícii dispečerom, spolu s informáciou o okamžitom statuse ( pojazdný / nepojazdný, prítomný / odcestovaný a pod. )

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 14.03.2008, 12:24
Profil WWW
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... tak tak..

A tiež by teda mohol vzniknúť informačný systém na webe, kde by boli tieto múdra k dispozícii dispečerom, spolu s informáciou o okamžitom statuse ( pojazdný / nepojazdný, prítomný / odcestovaný a pod. )


skor si myslim ze by im mal byt znamy jeden, dvaja guru na danu lokalitu, ktory im to povie

info o okamzitom statuse si nikto nebude uploadovat a oni v tom aj tak nebudu luskat v case tiesne ;)

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pia, 14.03.2008, 12:53
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kua ten web je dobry napad..inak ako to obcas sledujem vdy ked je pruser stazuju sa na nedostatok ludi alebo techniky..neviem ci su tak hrdy alebo nechcem povedat blby ale povedzme nerozhladeny...ja so kedysi rozmyslal zalozitvlastny zachranny system ale moje schopnosti pri vyplnani jednoducheho dotazniku koncia pri kolonke meno a prievisko :-D tak som to vzdal...ale vidim ze tu je zopar ludi ktoryrozmyslaju rovnako tak ma tato tema zaujala..a hlavne som sa trochu posunul aj v rovine moznosti....takze pokial by islo do tuheho som ochotny sa do toho pustit


Pia, 14.03.2008, 12:56
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...Raider nad takým nešpekuluj.

popri robote sa to solídne robiť nedá a ako HPP ťa to neuživí.

Roboty by si mal plnóóóóó.... ale keď príde na platenie, zrazu by si bol najopustenejší človek na svete. (momentálne som nasraný jak latrína... všetci by od nás chceli rozumy, ale platiť jaksi nehodlá nikto... asi budem bez roboty)

Či sa pôjde cez web alebo len na telefón, je už len organizačný detail.

Škoda, že sa nemôžeme pchať skrz IZS. Totiž v zákone je ošetrená aj náhrada za použitie súkromného majetku pre potreby IZS. Takto šuťomba pomimo môžeme ísť len za vlastné.

Ale zase by som pripomenul ARES. Ten už v IZS je a myslím, že by nás pribrali.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 14.03.2008, 13:28
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mam zamocnicku firmu ...viem ako je to s platenim :-D :-D


Pia, 14.03.2008, 13:34
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
izs ma problem s fungovanim sameho seba ;)

tak daleko niesme aby oni nieco riesili

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pia, 14.03.2008, 13:42
Profil ICQ
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a ak ma niekto chut sa do toho pustit (myslim tym ofiko sdiskusie s kompetentnymi) , tak na ukor tisovca to viem zariadit ;)
vtedy totiz budu vsetci pokope na jednom mieste :D

takze to pada, lebo na tisovec sa IDEEEEE

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pia, 14.03.2008, 13:43
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 10:38
Príspevky: 191
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
par chalanov z presova sa na to dalo a uspesne funguju. Urcite radi poradia aj pri otazkach zalozenia a fungovania....

http://www.torrescue.sk/

_________________
Milan.

LR DI


Pia, 14.03.2008, 14:12
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: