Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 17.05.2024, 14:32
Dnes je piatok 17. mája 2024, meniny má Gizela a zajtra Viola




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Dacia DUSTER 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Str, 07.04.2010, 6:57
Príspevky: 114
Bydlisko: Lipany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prepac, ale mam pocit, ze miesas hrusky s jablkami a v niektorych veciach asi nemas jasno. Skratka "SUV" podla teba hned vypoveda o tom, ci vozidlo ma, alebo nema ram? Takisto o tom nevypoveda ani skratka "OFF" ...


Str, 25.08.2010, 17:44
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.01.2009, 12:25
Príspevky: 53
Bydlisko: Košice okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne sa najnovsie paci mitsubishi asx, podvozok z outlandera, spotreba 5,5l.. mozno pre niekoho trochu male ale sikovne.. no len crossover, duster vyzera byt sucejsi do terenu

Obrázok

_________________
L200


Str, 25.08.2010, 18:13
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petersi píše:
Prepac, ale mam pocit, ze miesas hrusky s jablkami a v niektorych veciach asi nemas jasno. Skratka "SUV" podla teba hned vypoveda o tom, ci vozidlo ma, alebo nema ram? Takisto o tom nevypoveda ani skratka "OFF" ...

:)


Tak sa predveď!!!
Ale na to že máš Koprfilda v motore, ktorý ti po zahriati motora pred meraním skryje olej?!?!?!?!

No možno ma prekvapíš!!!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Naposledy upravil YJ KAO dňa Štv, 26.08.2010, 20:44, celkovo upravené 1



Str, 25.08.2010, 22:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
gulvas píše:
kamarat pracuje v US Steele, rumuni od nich beru plechy na Dustera, povedal: "nekupovat, plechy zla kvalita"


a čo robí ten kamarát? rozdeľuje na valcovni plechy na kopy do Rumunska a do Nemecka?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Štv, 26.08.2010, 6:48
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 07.05.2010, 12:01
Príspevky: 173
Bydlisko: Surany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
gulvas píše:
a čo robí ten kamarát? rozdeľuje na valcovni plechy na kopy do Rumunska a do Nemecka?


datawarehouse

nechapem tu ironiu, pisem co som od neho pocul ...

ty si este nikdy nepocul o fabrikach, kde sa montuju 2 sady toho isteho vyrobku? jeden v inej kvalite ako druhy ? napriklad kabelaz do aut

_________________
- Opel Frontera 2,4i ... bez uprav
Obrázok
- Volvo XC90 136 kW ... leštenka
Obrázok


Pia, 27.08.2010, 16:15
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nechcel som aby to vyznelo ironicky ale proces výberu plechov zo strany nákupcov automobiliek v USSKE funguje zjednodušene tak že každá automobilka berie viacero tried kvality, napr. na strechu auta 3. triedu, na dvere 2., na masky a kapoty 1. tr. a áno, aj škodovka a kia. Teda nedá sa tvrdiť že Dacia berie horšie plechy a Kia liepšie.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Pia, 27.08.2010, 16:29
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Pon, 05.09.2011, 11:26
Príspevky: 1
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
caute, ja som vlastnil dva roky daciu sandero, ohladom korozie sa nemusite bat, sandera maju chybu v tom, ze ked odklopite soferov stierac, tak sa zadrie do karoserie. Vela ludi si neprecita navod, ze ked vyklapaju stierace, tak maju dat stierac do polohy aby to nezadieralo a tak maju skoro vsetky sandera odretu hranu kapoty az na plech. Vela majitelov si to ani neuvedomuje. Mal som to aj ja az na plech, cca rok a pol a dve zimy, a po hrdzi ani stopy. Napriek odhalenemu plechu. Schvalne ak pojdete niekedy okolo zaparkovaneho sandera, tak si pozrite hranu karoserie...ci uvidite hrdzu.
inac uz sandero malo dobru prejazdnost, v zime s cca 20-40cm zavejami som bol jedina dvojkolka, ktora presla(pasat 4x4 sedel na bruchu a vsetky 4 sa mu otacali naprazdno). Takze lahky duster s jeho parametrami musi prejst toho dost.


Pon, 05.09.2011, 11:31
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 18.02.2009, 17:40
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Poslať 
BBMiso píše:

Zjavne tomu nerozumieš!Som prekvapený že passungy na trabantoch sa robia takto kvalitne.Viem o čom hovorím,tento postup je úplne normálny!Všetko musí licovať a ináč to nedosiahneš len lámaním,prekopávaním a pod.Dvere aj kapoty sa takto pasujú,dokonca sa použína aj koleno,gumenné kladivo,páčidlá a pod. :wink: Je to normálny postup.


Pon, 05.09.2011, 13:16
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 18.02.2009, 17:40
Príspevky: 84
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tej dacie by som sa nebál.Myslíte si že keď je niečo imidžovejšie je to aj kvalitnejšie?Dacia je testovaná a stavaná na rozbité rumunské necesty,takže znesie určite veĺa!Prvé tri stupne na prevodovke sú "na krátko",takže trošku suplujú absenciu reukcie.Problémy s koroziou nie sú ani na Dacii Logan vyrobenej v roku 2005,čo som bol úplne prekvapený!Všetky moderné autá sú stavané na životnosť 12 rokov,motory asi na 200 tis. km.Takže výnimkou nieje ani Dacia ani nič iného.Rozdiel je ale v nadobúdacej cene vozidla.Preto je lepšie ničiť v teréne "nerozhýčkanú" Daciu ako niečo imidžové za drahé peniaze.Duster by mohla konkurovať 90 % vozidlám kategorie SUV,preto ju motoricky obmedzili na obsah 1,6 litra.Takže jediná slabina oproti ostatným vozidlám SUV že to nemá motor o obsahu aspoň 2 litre-ale to už by sme chceli moc.
ešte niekto pochybuje o kvalite? malá ukážka http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=f-1nCpLvWao :lol:


Pon, 05.09.2011, 13:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak skusim aj ja ako u vsetci pekne bsnite o dusterovi v ofroad magazine je tesst 200tis. km plne nalozeny cesta necesta za tie peniaze by som to neriesil vyzera to celkomk svetu auto ma to nejake 4x4 uzavierku a kratke prevodove stupne...najviac ma odradi asi to ze BY RENAULT..s nechutou a odporom musim povedat ze po skusenosti s renaultom by som renault nechcel ani keby mi daju noveho zadamr a ba mi este zaplatia...mam mastera dodavku ma 3 motor a je nap** motor je tak nedorieseny a nedomysleny ze museli v ranaulte asi zaspat na vavrinoch ..orpoti MB alebo iveco je to hovno motor cely reautl a stretotol som sa ze viacery majitelia renaultu su toho nazoru ze renault robi motory o hovne tolko moj nazor....

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 05.09.2011, 15:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
urcite by som riesil diesel do logana ponukana motorizacia pre latinsku ameriku 2,0i 140koni by bola ok no u nas nie ...

http://automix.atlas.sk/novinky/755677/ ... sia-pockat
ked si pozriem aky interier by sa tam mohol zacat montovat za tie peniaze neni co riesit a ktomu ci kupit radsej ojazdeneho Ytraila no vies nove je nove :) len by som sa asi bal toho motoru od renaulta ...

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Pon, 05.09.2011, 15:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ked sme tu pri tom motore z renaultu master tak viem o par co im odisli motory ale ziadne detaily preco a tak... aky mas ty v tom motor? robili sa tri vykonove verzie tusim. ja jazdim na tom najsilnejsom co sa tam daval, 9 miestny bus, 3.5T a ma 100 tisic bez poruchy tak coho sa mam obavat? aky nedorieseny, nedomysleny? co myslis? dostava pravidelne olej, filtre, naftu a klucku na posuvnych dverach. nic ine. zatim vsetko ok, taha to jaxvina a jede aj 170.

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Pon, 05.09.2011, 21:27
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 13.05.2011, 10:18
Príspevky: 22
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
gulvas píše:
marisko píše:
gulvas píše:
a čo robí ten kamarát? rozdeľuje na valcovni plechy na kopy do Rumunska a do Nemecka?


datawarehouse

nechapem tu ironiu, pisem co som od neho pocul ...

ty si este nikdy nepocul o fabrikach, kde sa montuju 2 sady toho isteho vyrobku? jeden v inej kvalite ako druhy ? napriklad kabelaz do aut



Je to tak. Automobilky montuju rozne stupne kvality. Napr. pre Japonsko a Zapadnu Europu su ine ovela prisnejsie kriteria zvarov ako pre Vychodnu Europu.


Pon, 05.09.2011, 21:54
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.12.2010, 10:17
Príspevky: 420
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak s renaultom je to nasledovne renaul NEVIE robyt diesle odchadza elektronika a to potvrdi vecina tych co maju dieslove renaulty ale benzinove su o niecom inom s tym motorom niesu az take problemy aspon tak mi to vysvetlili vo francuzsku ked som pracoval a spytal som sa preco maju prave renaulty a oni lebo su lacne ale NIKDY diesel benzin ano diesel nie diesel peugeot a citroen to je nazor francuzov na renault

_________________
Mitsubishi Pajero "Blister fender" 3.5 V6 24v wagon manuál 143 kW (194ps) pri 5000 otáčkach, 313 Nm pri 3500 otáčkach
Staré pořekadlo "Objem ničím nenahradíš"


Pon, 05.09.2011, 22:15
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 07.09.2010, 11:42
Príspevky: 178
Bydlisko: Košice-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.autolatest.com/en/article-details/2176-rust-problems-of-dacia-renault-duster-2010

_________________
Nissan patrol 2,8D (1998) Španiel
Dinli DL-802 (2010)


Uto, 06.09.2011, 0:44
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: