Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 2:24
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 havarijna poistka 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
bol som popytat banku, ci nema dolozit na auto. pochdil som ako som cakal, banka mi da peniaze az vdety, ked jej dokazem, ze ich vobec nepotrebujem :smt121
navyse, ak by som to cele preskakal, zabili ma podmienkou havarijnej poistky. ja uz zakonnu poistku povazujem za statne vypalnictvo :smt076

skusim najst este inu moznost. ale pre istotu: aky je vas nazor na havarijnu poistku? mate? nemate? ak ano, kolko to rocne vychadza? kolko to moze vyjst na WJ 2002 za cca 550-600 tisicov?


Pia, 02.03.2007, 11:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som havarijnu povazoval za dan splatkovemu nakupu auta ... ale len do momentu kedy som mojho offa "trosku" rozbil. VEEEEEELMI som ocenil tu poistku VEEEEELMI. Tych 300000 mi VEEEEELMI pomohlo .
Ak ides kupit auto z rokom vyroby po 2000, ak je to voz okolo pol melona = nevahaj .
AK je to ARO, starsi voz okolo 1990 az 2000 zvazuje ake su ceny za ktore vies zohnat ND.
Ak je to voz okolo 100000 v nakupe neries...

_________________
OFF the ROAD


Pia, 02.03.2007, 13:00
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ivo, súhlas s tým, že keď sa čosi stane, poistka je super...
- ja som zažil, že sme celé roky platili havarijnú a v jednom prípade len prepísaním na iného blízkeho rodinného príslušníka, ale stále sme jazdili tí istí, sme stratili všetky bonusy, v druhom prípade po hodení tereňáka na strechu sa poisťovni náramne hodilo, že nám zmenili názov firmy a s radosťou označili zmluvu za neplatnú, aj keď všetky právne záväzky prebrala "nová" firma po starej... proste vždy konajú tak, ako je výhodnejšie pre nich, ledaže by si niekoho uplatil a vyrobil poisťovací podvod, čo vraj niektorí zamestnanci poisťovní radi robia...

ak si zaviním nehodu sám, moja smola, ak iný, jeho zákonná + prípadné vymáhanie doplatku škody...
(ale aj ja mám všelijaké poistky, ale zrovna havarijnú nemusím... :twisted: ) :smt025

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 02.03.2007, 13:18
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ved prave, ja som uz zazil, ze robili vsetko mozne len aby nemuseli zaplatit nic, alebo ak, tak minimum, co nestalo ani za prejazdeny benzin. a pri jednom uradnutom aute nevyplatili nic, vsetko dali leasingovke (auto bolo slohnute pol roka pred koncom leasingu, aka to nahoda....)
ked uz sme pri tom, pytal som sa minule na poistenie domu. ked mi vyratali hodnotu a poistku k tomu, skoro som sa pretocil. a ked doslo k tomu, ze su vynate skody spodnou vodou, zaplavou (byvam pri potoku), vetrom, poziar by sa snazili hodit na moju hlavu tiez, okna su vynate, na spotrebice je zaruka od vyrobcu a vlamanie je vec policie a sudov, tak mi vyslo, ze by som platil kopu tisicov rocne za nulovu protihodnotu. :smt013 a tak zijem kludne bez poistky, s velkym ostrym psom, hasiacim pristrojom, ponornym cerpadlom v kompletne novom dome a tesim sa z usetreneho vypalneho.
s autom to vidim taky tak. po zruseni bavoraka by mi aj tak ziadna poistka nepomohla, lebo by do toho zamontovali amortizaciu a kopu inych dovodov, preco nie... a lacnejsie ako oprava ma vysiel zovoz dalsieho. tak potom o com to cele je?


Pia, 02.03.2007, 13:27
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
Ivo, súhlas s tým, že keď sa čosi stane, poistka je super...
- ja som zažil, že sme celé roky platili havarijnú a v jednom prípade len prepísaním na iného blízkeho rodinného príslušníka, ale stále sme jazdili tí istí, sme stratili všetky bonusy, v druhom prípade po hodení tereňáka na strechu sa poisťovni náramne hodilo, že nám zmenili názov firmy a s radosťou označili zmluvu za neplatnú, aj keď všetky právne záväzky prebrala "nová" firma po starej... proste vždy konajú tak, ako je výhodnejšie pre nich, ledaže by si niekoho uplatil a vyrobil poisťovací podvod, čo vraj niektorí zamestnanci poisťovní radi robia...

ak si zaviním nehodu sám, moja smola, ak iný, jeho zákonná + prípadné vymáhanie doplatku škody...
(ale aj ja mám všelijaké poistky, ale zrovna havarijnú nemusím... :twisted: ) :smt025

no na toto presne sú ludia, čo sa o poistky starajú. nechápem prečo niekoho takého nemáš? Nemyslím vlastného zamestnanca, stačí toho vlezlého človiečika čo poistky ponúka. Mne sa ešte nestalo aby mi poisťovňa zaplatila menej ako ja jej. Skôr je to v ich nepomer a to najmä vďaka (v našom prípade) slečne, ktorá každý rok zreviduje poistky a vždy pri každej poistnej udalosti všetko vybaví. A za smiešnych 5%.
Pre mna je poistka ako iný tovar, Ty určite tiež kvôli bežnému paltobnému styku nezakladáš banku :)

_________________
unfortunate man with none


Sob, 03.03.2007, 23:16
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 bsa: dnes takého človiečika mám a vďaka nemu mám o. i. jednu z najlacnejších zákonných poistiek vôbec (napr. tu na fóre mali všetci vyššiu...) ale pri opísaných prípadoch by nepomohol ani taký človiečik

v prvom prípade - prechod bonusu na inú osobu ako je evidovaný majiteľ - to by nevybavil nik, jednoducho ak je beznehodový priebeh, poisťovňa privileguje osobu poistenca (oficiálneho majiteľa) a nie je ochotná preniesť to na inú osobu, aj keď v skutočnosti jazdila a teda beznehodový priebeh mala tá; zato keď sa vybúra s autom iná osoba, ako majiteľ, bonusy stratí majiteľ - zrazu to viažu na auto a nie osobu, ktorá voz viedla...

- druhý mnou opísaný prípad by nevyhral žiaden právnik - ak zmeníš meno firmy, darmo je v zriaďovacích dokumentoch napísané "právne nasledovníctvo" - prevzatie všetkých záväzkov a právnych vzťahov, ak hneď neuzavrieš novú poistku, pre poisťovňu si nie partner, s ktorým uzavrela poistnú zmluvu a môžeš si ísť pískať... :smt142

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 03.03.2007, 23:37
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
2 bsa: dnes takého človiečika mám a vďaka nemu mám o. i. jednu z najlacnejších zákonných poistiek vôbec (napr. tu na fóre mali všetci vyššiu...) ale pri opísaných prípadoch by nepomohol ani taký človiečik

v prvom prípade - prechod bonusu na inú osobu ako je evidovaný majiteľ - to by nevybavil nik, jednoducho ak je beznehodový priebeh, poisťovňa privileguje osobu poistenca (oficiálneho majiteľa) a nie je ochotná preniesť to na inú osobu, aj keď v skutočnosti jazdila a teda beznehodový priebeh mala tá; zato keď sa vybúra s autom iná osoba, ako majiteľ, bonusy stratí majiteľ - zrazu to viažu na auto a nie osobu, ktorá voz viedla...

- druhý mnou opísaný prípad by nevyhral žiaden právnik - ak zmeníš meno firmy, darmo je v zriaďovacích dokumentoch napísané "právne nasledovníctvo" - prevzatie všetkých záväzkov a právnych vzťahov, ak hneď neuzavrieš novú poistku, pre poisťovňu si nie partner, s ktorým uzavrela poistnú zmluvu a môžeš si ísť pískať... :smt142

prvá vec sa nehádam, neviem aký to bol bonus (ja súkromné auto nemám, všetko píšem na firmu) ale častejšie sa mi stane, že mám lacnejšiu poistku ako ľudia s bonusom.
K tej druhej veci, automaticky ako niečo robím s firmou tak ho hlásim dotyčnej osobe, nechcem povedať, že je to Tvoja chyba ale určite si neriešil iba zmenu názvu, určite tam bolo viac úkonov (od pečiatok, vzitiek až po prehlasovanie) takže to bolo treba urobiť tam. Verím, že dnes to už vieš :)
K tej PZP, je to menej ako 9 tisíc slovenských kreditov?

_________________
unfortunate man with none


Sob, 03.03.2007, 23:41
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 bsa: tá zmena firmy - to bola veľká, celoslovenská firma a prehlasovanie rôznych dokumentov a poistiek sa týkala možno niekoľkých stoviek úkonov a ako na potvoru tesne po zmene, kedy nebolo prehlásené dokopy nič, som mal tú nehodu...takže bohužiaľ...

- tá PZP je skoro o celú polovicu nižšia ako si napísal (pri 2,5 td)... :wink:
(cigáni vedia vybaviť ešte nižšiu, som pocul :twisted: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Sob, 03.03.2007, 23:50
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
2 bsa: tá zmena firmy - to bola veľká, celoslovenská firma a prehlasovanie rôznych dokumentov a poistiek sa týkala možno niekoľkých stoviek úkonov a ako na potvoru tesne po zmene, kedy nebolo prehlásené dokopy nič, som mal tú nehodu...takže bohužiaľ...

- tá PZP je skoro o celú polovicu nižšia ako si napísal (pri 2,5 td)... :wink:
(cigáni vedia vybaviť ešte nižšiu, som pocul :twisted: )

ja mám na 3.0 TLC 2667 štvrťročne...

_________________
unfortunate man with none


Sob, 03.03.2007, 23:52
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
ja mám na 3.0 TLC 2667 štvrťročne...

hm, asi veľmi dobre, nepamätám si teraz, ako to bolo v tých objemoch odstupňované, ja to mám za 5 200 + nejaké drobné ročne :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 04.03.2007, 0:04
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
bsa píše:
ja mám na 3.0 TLC 2667 štvrťročne...

hm, asi veľmi dobre, nepamätám si teraz, ako to bolo v tých objemoch odstupňované, ja to mám za 5 200 + nejaké drobné ročne :wink:

slušná cena na 2500ccm

_________________
unfortunate man with none


Ned, 04.03.2007, 0:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toto sa tu už rozoberalo. Takže ešte raz napíšem. Na moje WJ platím teraz po znížení zákonnú 12.500 a havarijnú (na 2.200.000) 34.000. Všetko sú ročné sadzby.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Ned, 04.03.2007, 20:41
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 13.04.2008, 20:56
Príspevky: 137
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Presne tuto otazku teraz riesim aj ja. Ako novy majitel Granda (2002, 2.7 CRD) zvazujem ci zaplatim 30.000 rocne poistovni, alebo nie. Na druhe auto havarijnu poistku mam. Rad by som aj na toto. Lepsie by sa mi spavalo. Ale na druhej strana za 30.000 mozem kupit do auta kopu veci...
Nejde mi ani tak velmi o havariu. Zatial sa mi dari jazdit bez nehody a snad mi este nejaky cas to stastie vydrzi. Skorej sa bojim kradeze...
Zaujimalo by ma kolko ludi ma offroad, ktory pouziva aj na bezne jazdenie poisteny.


Uto, 29.04.2008, 8:19
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja mam poistene vsetko nove a drahe v sulade s tym, ako to pise vyssie ivo. nemam poisteneho gallopera (2000) a prives. a zrovna na gallopera by sa mi to uz nedavno hodilo :-D

clovek si povie, ze ked naburam, moj problem, ked niekto do mna, tak z jeho zakonnej a vymahat zvysok. problem je ale v tom, ze zakonna, na rozdiel od havarijnej, rata s amortizaciou (casovou hodnotou), cize pripadna oprava a hlavne nakup novych dielov nemusi byt preplateny v plnej vyske u aut, ktore nie su uz uplne nove. legalne vymahanie takehoto rozdielu na vinnikove je prakticky neucinne, pretoze 1.) v plnom rozsahu ho zastupuje poistovna, 2.) na preplatenie rozdielu z dovodu amortizacie neexistuje zakonny narok, nakolko by sa dane vozidlo takto zhodnotilo...

na otazku, ci niekto pouziva off v riadnej premavke a na normalnych cestach je odpoved "ano" a poznam velmi vela takych... ci su havarijne poisteni neviem, ja urcite budem...


Uto, 29.04.2008, 8:45
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
tilda píše:
Skorej sa bojim kradeze...
Zaujimalo by ma kolko ludi ma offroad, ktory pouziva aj na bezne jazdenie poisteny.


Ak sa bojíš krádeže, nie je problém - volá sa to myslím : vybrané riziká - máš tam krádež, stret so zvieraťom poškodenie živlami a ešte asi 5 ďaľších vecí. Len si musíš obehať poisťovne, lebo nie každá to ešte aj v dnešnej dobe má v portfóliu takýto produkt. Ja jeď som to pred cca 6 rokmi riešil tak LEN 1 z 8 to mala - ALLIANZ, teraz je to už lepšie a ostatní su aj lacnejší tak som dal ALLIANZ zbohom ... nešli predýchať po tých rokoch :-D .

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Uto, 29.04.2008, 8:48
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: