Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 16:17
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 102 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Stret so zverou a ako to dopadlo ... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
práve preto že sa nedá predpokladať výsledok tak do toho idem.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Uto, 19.11.2013, 21:50
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
marisko píše:
práve preto že sa nedá predpokladať výsledok tak do toho idem.



Ze mas rad riziko :-D


Uto, 19.11.2013, 21:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
riziko čoho ? že prehrám 500 € na trovoch ? to je len kolaterálna strata oproti 2.500 € takže to nevnímam ako riziko

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Uto, 19.11.2013, 22:05
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Uto, 21.08.2012, 11:45
Príspevky: 150
Bydlisko: okres BJ
Odpoveď s citáciou
marisko píše:
sahara04 píše:
precedens-neprecedens, dobre si popočítaj, či máš dosť peňazí na súdy, lebo takýto spor nevidím nijak ružovo a v prípade neúspechu zaplatíš vlastne všetkým - súdy, znalcovia, tvoj advokát, advokát odporcu a tie sumy bývajú niekedy neskutočné a škoda 2500€ potom môže byť tá menšia položka. a okrem toho, pri dnešnom stave slovenského súdnictva to vidím tak na minimálne 5 rokov naťahovania.


nepatrím k implicitne priposranému stádu, a už som raz úspešne od správy ciest škodu vytĺkol, po pár rokoch ale v plnej výške. Takže zatiaľ jedna nula pre mňa. Mám privysoko medzi svojimi hodnotami sebaúctu na to, aby som sa len tak vzdal lebo "ešte nikomu sa to nepodarilo blá blá blá"

rob ako chceš. som účastný v dvoch sporoch, ktoré sa vlečú už siedmy rok a koniec je v nedohľadne. jeden nedávno vrátili z krajského súdu na opätovné prejednanie a druhý sa ťahá ešte len na okrese. JOE má pravdu o sudcoch - ani boh z nich nevyjde, lebo ten istý sudca rozhodne v jednej veci najprv tak a potom onak. jemu je to u prdele, lebo vždy je tu nejaký paragraf, o ktorý sa môže v rozsudku oprieť. pamätaj, že rozhodnutie súdu nemá nič spoločné so spravodlivosťou a je to len rozhodnutie jedného obyčajného človeka, ktorý sa vyzná iba v paragrafoch a v ničom inom. a čo sa týka advokátov, videl som už 5000 eurové faktúry za zastupovanie fyzickej osoby v nejakom bezvýznamnom spore (napísanie jednej(!) A4 bolo tuším za 170€). na tvojom mieste by som skúsil hľadať aj iné cesty ako si uplatniť náhradu škody. súdiť sa je asi slovenský národný šport, z čoho mi je teda dosť blivno. trafil si srnu, rozbil auto a nemáš HP, tak si nasratý a špekuluješ, kto to za teba zaplatí. reči o priposraných stádach a sebaúcte si nechaj k pivu, to s tým zjavne nemá nič spoločné a až budeš mať na konci rozsudku napísané "je povinný uhradiť všetky trovy konania do 14 dní", sebaúcta ti veľmi nepomôže. držím palce.


Str, 20.11.2013, 0:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Marisko, držím Ti palce, ale tiež to nevidím nijak ružovo. V prvom rade budeš vinný tým, že si neprispôsobil jazdu nepredvýdaným okolnostiam. Od poľovníkov by si vysúdil niečo iba v prípade že by mali totálne neschopného právnika. Ale všetci vieme, že väčšina právnikov je aj poľovníkmi, takže niekto schopný sa nájde.

Z morálneho hľadiska to vidím tak, že si to napálil do srny(alebo lane), Ty máš rozbité plechy, ona je tuhá v mrazáku. Predpokladám že by s ňou nechcel meniť. Tak sa bež pomodliť, že to dopadlo len takto, lebo mnoho ľudí to šťastie nemalo.

Keby sa jednalo o výtlky alebo iné zanedbania na ceste, hovoril by som rovno za súd.


Edit: Niekto tu písal, nech do toho ideš, že aspoň bude precedens. Ak sa nemýlim, tak u nás nie je precedentné právo, či?

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Str, 20.11.2013, 13:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
Tak sa bež pomodliť, že to dopadlo len takto, lebo mnoho ľudí to šťastie nemalo.


Marisko, vidím to tiež takto. :idea:

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Str, 20.11.2013, 14:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
Edit: Niekto tu písal, nech do toho ideš, že aspoň bude precedens. Ak sa nemýlim, tak u nás nie je precedentné právo, či?


Presne tak, nie je, takže sudca naozaj môže vyriecť dva rozdielne výroky na identické skutky.
Som zvedavý, dokedy to Slovač vydrží trpieť. Asi do vždy.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Štv, 21.11.2013, 15:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
finder píše:
V podstate ako bolo vyssie uvedene:


Polovne zdruzenie zver nevlastni - az do doby zrazky ! Vtedy sa stane zver majetkom PZ, na ktoreho uzemi sa nachadza. Co ale na veci vymahania skody velmi situaciu nemeni.

Vyhrabal som infosku, ze ak na danom useku nebola znacka pozor Zver, tak by ta mal odskodnit spravca komunikacie ...


zver nie je majetkom PZ na uzemi ktoreho sa nachadza, PZ ma len pravo s uhynutou zberou nakladat.
spravca reviru nie je trestno pravne zodpovedny za skodu, ktoru zver napacha.

nahradu skody riesi len havarijne poistenie, alebo pripoistenie zrazky so zverou k PZP. vsetko ostatne je zbytocne.

_________________
Patrol 3,0 TDi


Štv, 21.11.2013, 15:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
sahara04 píše:
rob ako chceš. som účastný v dvoch sporoch, ktoré sa vlečú už siedmy rok a koniec je v nedohľadne. jeden nedávno vrátili z krajského súdu na opätovné prejednanie a druhý sa ťahá ešte len na okrese. JOE má pravdu o sudcoch - ani boh z nich nevyjde, lebo ten istý sudca rozhodne v jednej veci najprv tak a potom onak. jemu je to u prdele, lebo vždy je tu nejaký paragraf, o ktorý sa môže v rozsudku oprieť. pamätaj, že rozhodnutie súdu nemá nič spoločné so spravodlivosťou a je to len rozhodnutie jedného obyčajného človeka, ktorý sa vyzná iba v paragrafoch a v ničom inom. a čo sa týka advokátov, videl som už 5000 eurové faktúry za zastupovanie fyzickej osoby v nejakom bezvýznamnom spore (napísanie jednej(!) A4 bolo tuším za 170€). na tvojom mieste by som skúsil hľadať aj iné cesty ako si uplatniť náhradu škody. súdiť sa je asi slovenský národný šport, z čoho mi je teda dosť blivno. trafil si srnu, rozbil auto a nemáš HP, tak si nasratý a špekuluješ, kto to za teba zaplatí. reči o priposraných stádach a sebaúcte si nechaj k pivu, to s tým zjavne nemá nič spoločné a až budeš mať na konci rozsudku napísané "je povinný uhradiť všetky trovy konania do 14 dní", sebaúcta ti veľmi nepomôže. držím palce.


Áno, u nás sa súdy vlečú dlho, ale málo kto vie čo je hlavný dôvod tohto stavu.
Trovy konania sa odvádzajú od hodnoty predmetu sporu takže ak jeden úkon bol za 170€ tak sa nejednalo o bezvýznamný spor.
Nie som vôbec nasratý, práve naopak som veľmi šťastný že sa to skončilo vlastne dobre. Auto už mám provizórne opravené (na jar sa ešte prelakuje predok).
Avšak myslite na to, že na budúce to môže byť mladá rodina v nejakej felicii. Moja motivácia nie je len náhrada škody (to by bol príjemný bonus) ale snaha niečo zmeniť. Veď ak na tom krátkom úseku je ročne 100 stretov so zverou tak to kur.va mali dávno oplotiť, ale oni na to zvysoka je.bú (správca cesty) lebo vedia že im všetci dajú pokoj. Takže jediná cesta ako niekoho prinútiť konať je pokúsiť sa siahnuť mu na prachy (platí všeobecne aj pre právnické osoby)

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Štv, 21.11.2013, 23:06
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Martinoff píše:
Marisko, držím Ti palce, ale tiež to nevidím nijak ružovo. V prvom rade budeš vinný tým, že si neprispôsobil jazdu nepredvýdaným okolnostiam. Od poľovníkov by si vysúdil niečo iba v prípade že by mali totálne neschopného právnika. Ale všetci vieme, že väčšina právnikov je aj poľovníkmi, takže niekto schopný sa nájde.

Z morálneho hľadiska to vidím tak, že si to napálil do srny(alebo lane), Ty máš rozbité plechy, ona je tuhá v mrazáku. Predpokladám že by s ňou nechcel meniť. Tak sa bež pomodliť, že to dopadlo len takto, lebo mnoho ľudí to šťastie nemalo.

Keby sa jednalo o výtlky alebo iné zanedbania na ceste, hovoril by som rovno za súd.


Edit: Niekto tu písal, nech do toho ideš, že aspoň bude precedens. Ak sa nemýlim, tak u nás nie je precedentné právo, či?


prispôsobiť nepredvídateľným vplyvom sa predsa nedá :)
poľovníci sú asi z obliga pretože ten predpis zrušili na základe ktorého sa dalo žalovať ich
zanedbanie je podľa mňa od správcu cesty že ju neošetril proti zveri, predstav si že sa ti zosypú kamene zo svahu na auto - tiež to nevieš predvídať a čakal by si že správca cesty nainštaluje siete alebo zábrany, či ?
ad precedensy - jestvuje inštitút prihliadania na judikáty čo je v podstate niečo podobné

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Štv, 21.11.2013, 23:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Tyky píše:

...

nahradu skody riesi len havarijne poistenie, alebo pripoistenie zrazky so zverou k PZP. vsetko ostatne je zbytocne.


asi ti to tak vyhovuje, mne nie a preto neostanem pasívny

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Štv, 21.11.2013, 23:12
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 26.09.2012, 16:35
Príspevky: 124
Bydlisko: Východ
Odpoveď s citáciou
pozri si zákon o poľovníctve (275/2009 Z.z.) §26 ods. 1 písm. a)-p) a §69 ods. 1-7 aby si mal ako taký prehľad o danej problematike a tak choď za právnikom, že on čo poradí. To je najlepšie riešenie, on povie čo a ako. Ale poľovnícke združenie nenesie zodpovednosť za takúto škodu a ak na ceste bola značka, tak cestná správa je tiež chránená. Ale ak chceš isť do toho, tak ti prajem veľa šťastia a hlavne pevné nervy :)


Pia, 22.11.2013, 2:23
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 102 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: