Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 1:15
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Maly nakladiak skupiny B oplachtovany 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Uto, 07.09.2010, 11:42
Príspevky: 178
Bydlisko: Košice-okolie
Odpoveď s citáciou
Ahojte

ako prve Krasne sviatky vinsujem :)

Hladam nejake auto do 3.5t s oplachtovanou korbou aby nanu vosli cca 4 europalety.
Bude jazdit cca 10 km hore dole kyvadlova doprava ziadne dialky.
Nemam skusenosti s takymito autami tak prosim o pomoc pri hladani cena co najnizsia len nech to daco unesie.
zatial som nasiel:

http://renault-master-valnik.autobazar.eu/25-dci-l2p3-confort-id3029801.html
http://mazda-e-2000.autobazar.eu/22d-id3027453.html
http://avia-a75.autobazar.eu/36d-id3022809.html
http://daewoo-lublin.autobazar.eu/24-id3022608.html

Nemam s takym to typom aut skusenosti max tak dodavka len podmienka je aby desta mohla nalozit palety aj z boku preto plachta.

Zatial Vdaka za recenzie pripadne ponuky podobneho typu.

_________________
Nissan patrol 2,8D (1998) Španiel
Dinli DL-802 (2010)


Ned, 25.12.2011, 3:55
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
z tvojho výberu by som ani sekundu neriešil a bola by o mazda, ale pokial si ochotný trochu zoznam rozšíriť tak je tu ešte pár adeptov= Kia, Hyundai!

Ja osobne mám H1 už od 2004 kupil som ho fungel. To čo dokáže toto auto by som si nikdy ani len netrúfol predstaviť. Je na výbornom podvozku a motor a prevodovka je ten istý čo v galoperi. dokonca sa dá domontovať druhá prevodka a máš offa.šoférovanie je ako na osobáku a je bezporuchový. zatial som nič nemenil okrem spotrebáku (olen, platničky, filtre) , poistiek kúrenia a 1x brzdové kotúče. Vrelo doporučujem!

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Ned, 25.12.2011, 9:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako pozeram tak kazde auto mas ine ja osobne vlastnim prveho adepta renault master a poviem ti že uz NIKDY by som ho nechcel ani zadarmo motor tam uz m am 3 konstrukcne asi ako kazdy dieseli renault 0 bodov no teraz tam mam uz 3 motor a zatial okej uvidime inak je to velke auto nosnost 1,5T no kludne vozim aj 2,0T vojde tam 8europaliet len ten motor je o život nic nepodarenejsie som este nemal.......dalej ja by som sa rozhodol pre nejaky starsi mercedes sprinter alebo iveco daily to su motory kt. su konstrucne v dodavkach najlepsie ale ak ti staci na nieco normlane tak neviem osobne skusenosti s mazdou a aviou nemam no daewoo je o nicom ....

PS. obsahuje vlastny nazor ...dakuujem

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 25.12.2011, 10:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a dalej citam ze ptrebujes vozit palety nato je
renault- dobry z boku aj zozadu to je super vojde ich tam 8europaliet nosnost super
Avia A75-je tiez dobra no neni to do 3,5T, je to tusim 8tonka takze myto (sersam)bude potrebny
Mazda-auto kt. je dobre na voenie akorat tak 500kilo tento konkretny typ je maly a korba je nizka takze max 3/4palety a nie vysoke, takze do totho by som nesiel
Daewoo-je stare a ma stary motor no je trosku vecsie no konstrukcne ziadna slava
ako vravim šiel by so do sprintera alebo iveco
PS:toto nies len kydy laika mame autodopravu a zaoberam sa tym takze vela aut mame odskusanych

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 25.12.2011, 10:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a este jedna vec citam ze ten master ma 320ti.km takze to by so hned vylucil motor vydrzi este tak 20ti. to hovorim moc a skonci takze to radsej nei

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 25.12.2011, 10:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
narpiklad toto je milion krat o inom ako to co si dal ...motory vydrzia 700tis. bez ujmy to mame vyskusane....
http://mercedes-sprinter.autobazar.eu/3 ... 63516.html

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 25.12.2011, 10:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a este citam ze ten renault ma volu v riadeny a buchoce to urcite nebude len poloos my sme vmali tiez taky problem a vyslo to dost draho motor bol koli tomu vonku asi 4x , a diely su prehnane dost drahe to ti poviem ....

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 25.12.2011, 10:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja osobne by som mazdu urcite nerisil poprve tam urcite 4palety nevojdu a ak ano tak nizke a lahke nosnost ma mazda dost malu oproti inym ........
hyndai h1 ako pise KAO tam tiez urcite 4palety nevjojdu ja by som sa uberal inym smerom ako som pisal vyssie.......

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 25.12.2011, 10:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
velmi spolahlive su aj tieto auta

http://fiat-ducato.autobazar.eu/28-idtd ... 06591.html
http://fiat-ducato.autobazar.eu/28-idtd ... 46563.html

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 25.12.2011, 10:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
niesom si celkom istý či to tu má byť o urážaní, len akosi mi nedá nereagovať...
Pali všetko čo píšeš je v poriadku a je to tvoj názor, ale nezabúdaj na to že tvoje PS može nasrať dosť ludí....
ak sme kydali ako laikovia tak ti oznamujem že aj ja mám autodopravu ako asi polovica ludí na fóooore. Avie , renaulty , ivecá máme dáno za sebou.
A teraz k faktom - všetky pick up majú pneu dodávkové na tom sa určite zhodneme....
H1 som si vybral lebo mal bezkonkurenčnú nosnosť v danej kategórií - t. j. 1630kg (vozím si na tom miibáger - 1430kg + nájazdy a lyžice) na duplovanej zadnej náprave snáď sa nebudeme prieť o tom že 4 pneu v zadu sú schopné odviesť viac ako 2pneu ???či??? Dostupnosť v teréne - kde sa bágruje tam je aj H1. Rozmer korby je š 1780 x d 2780. na europalety si to rozrátaš aj sám . mimochodom nakladanie je trojstranné - ked odopnem bočnice (cca 2sekundy jednabočnica a je odopnutá) ostane rovná plocha.
Pali trocha zabúdaš na kategóriu do 3500kg. Ukáž mi aké dupláky máš na dukate, alebo ivecu do 3500kg celkovej??? Mal som a aj mám iveco a nehovorím že to je zlé auto a prácu si urobí, ale zodpovedne ti hovorím že keby som mal kupovať ďaľšie tak rozdiel týchto značiek mám teda poriadne na dieloch spočítaný- do iveca som len drbal prachy a na ďaľsom to nebolo inak, aj dnes mám 7414 s vyklápaním a rukou a je to akurát na sústavné opravy. Do Hyundai idú len olej a filtre , brzdové kotúče a poistky na kúrenie. to bolo všetko.
Uvedomte si že Azia je trochu iný trh ako je zaprdená európa a ked sa značka uplatní na ďaľšom velkom trhu ako je americký tak je to už o niečom inom - mazda , hyudai a kia sú tam - videli ste niekto renaulta , alebo iveco , prípadne Aviu v amerike, prípadne v Azií??? Nedávno som sa vrátil z Azie a poviem ti ž e tý malí ludkovia sa trochu inak vozia na kárach ako mi - až do siete medzi stromami kde spia a derú tie autá až do rozpadu všetkého a to doslova a nikto nerieši či je staré alebo nové :
Obrázok , ale tie korejské a japonské stále idú ....

Nemáš nákladné autá od Korejcov, alebo japoncov len preto, lebo si sa k nim nedostal a preto ak máš velkú autodopravu, tak nemáš s čím porovnať, lebo tie značky tu niesú. choď sa povoziť na japonskom nákladiaku a potom nám povedz. Do tej doby tvoju oponentúru možem povžovať minimálne za skreslenu a nepravdivú.
V každom prípade si treba vyskúšať a potom porovnávať.

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Ned, 25.12.2011, 12:20
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 07.09.2010, 11:42
Príspevky: 178
Bydlisko: Košice-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nehadajte sa su vianoce :)

najtazsia paleta ma cca 600kg to by som bral max 2 nech to nezlomi.
ako vravim jedna sa o kyvadlovu dopravu 10km tam s5 a dookola niekolkokrat denne (cca 10).

svagor mal mazdu dodavku take cigaro myslim 2500 - strasne vela vydrzala no premna bola nevyhoda ze nemala plachtu a s destou ked mali nakladat tak ma skoro ukrizovali preto hladam takyto typ vozidla.

doma mam boxera 1.9Td a celkom v pohode len vela to neunesie.

H1 taketo nieco? 1150kg nosnost da sa len cenovo uz prekracuje trochu limit no radsej priplatit ako servisovat kedze to ma na seba zarobit.

http://hyundai-h1.autobazar.eu/25-tdi--nadstavba-id1655602.html

Sprinter je vraj velmi citlivy na naftu a kunam na vychod sa jej vela nedostane akurat si tu MOLka kamiony chodi preplachovat. bohuzial.

nalietanym km neverim radsej vyskusat a kupit dobre servisovane auto s 400 tis km ako s 200 bez servisu.
Tiez som raz pozeral jedno a uz bol zvarany ram lebo bolo pretazene a prasklo tak som dal ruky prec.

Priorita je nosnost, cena, spolahlivost, jednoduchost nakladky vykladky.

Cena je momentalne do 6tis E to uz som zahryzol do zarubne.

_________________
Nissan patrol 2,8D (1998) Španiel
Dinli DL-802 (2010)


Ned, 25.12.2011, 14:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.01.2010, 22:27
Príspevky: 383
Bydlisko: TRENČÍN, LIPTOV
Odpoveď s citáciou
nehádame sa len si odvolávame názor ja proti Pavlovi nič nemám len ked napíše že to čo uvádza je fundované a nie laický kyd to znamená že tý druhý len laicky kydajú - dá sa to naformulovať aj inak a nikto sa nebude pozastavovať nad tým ale ak je to o jednom názore tak ideme dole...

http://hyundai-h1.autobazar.eu/25-tdi-id2780505.html

plachtu ti ušijú všade a radi a hlavne za cca 300€ novú a obruče , ktoré vyrobíš a nasadíš na korbu stoja cca 250€ s matrošom, tak neviem aj ročník a km .....???

a čo http://hyundai-h1.autobazar.eu/25-td-id3016811.html
tam je to novšie a komplet - ešte lepšia volba! Nosnosť niečo menej ako 1630kg o tú konštrukciu a plachtu - počítam cca 1600kg, spotreba podľa skúsenosti do 80km/ hod 8L, 80-100km/hod 10L do 120 si zoberie 12L a akonáhle 120 a viac nebaví sa a berie 15L - toto boli údaje odledované na celých nádržiach nie krátkodobé merania ......

_________________
všetko čo má kolesa, pásy, nohy .......


Ned, 25.12.2011, 15:22
Profil
Koumák

Registrovaný: Uto, 07.09.2010, 11:42
Príspevky: 178
Bydlisko: Košice-okolie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
z AAAauto nechcem. tych luci by mali zavriet za to co robia.

takze tvrdis ze H1 je najlepsia volba co sa tyka spolahlivosti nosnosti ceny?
10 L je celkom v pohode viac ako 100km/h to jazdit nebude teda pochybujem o tom

_________________
Nissan patrol 2,8D (1998) Španiel
Dinli DL-802 (2010)


Ned, 25.12.2011, 16:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj podla mna bud ta H1 alebo ta mazda, u tej mazdy dost hniju ramy na korbe ale nic hrozne, pokial to ma vysoku nadstavba a je na kabine spojler tak v pohode da 130km/h, na praznej som isiel a bolo to zive

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Ned, 25.12.2011, 16:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kao boze chran nic proti tebe nemam nechcel som tym povedat ze tx nemas skusenosti ani nic podobne no sam dobre vies ze ku ela prispevkom pisu clenovia fora nazory a nemaju ani ponatia takze nehccem robit ziadno rozbroje len pisem ze mam ake taku skesnosti s tymito autami :))

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Ned, 25.12.2011, 19:00
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: