Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:33
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Nepretržité rádiové vysielanie dopravných informácií 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
A inac pre TN a okolie - GoDEEjay ruleeez :-D


anoooooo, to mozem... :smt129 :smt041 :smt148

snad jedine tanecne a remixove radio u nas, v style bristolskeho ministry of sound. niekedy to trochu prezenu, tie talianske ludove nemusim, ale vacsinou supeeeer...


Pon, 03.12.2007, 22:17
Profil ICQ WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
keď sme pri tej počúvanosti, tak dosiahnuť 30 a viac % so 4 či koľkými stanicami naraz - to nie je až také umenie.A navyše ešte za to brať prachy od koncesionárov :-(
Lebo SRo si do priemerovania počúvanosti zahŕňa všetky svoje stanice -
SR1, Regina, Devín, Rádio FM .

inak aktálna počúvanosť tu: http://www.radiotv.sk/poslechovost/

alebo tu: http://www.radia.sk/?zobraz=prieskumy

2Finder: Expres, pokiaľ ide o rotácie, (opakovanie pesničky x krát denne) , mi tiež lezie na nervy. Ale je to o prachoch. Dostanú pokyn z vydavateľstva že toľko a toľkokrát sa to musi zahrať...a hotovo - peniažky sa sypú. A keďže sú pomerne veľké rádio s veľkým územným pokrytím, (rozumej s väčšou možnosťou masírovať ľudí), tak dostanú viac peniažkov z reklamy, od vydavateľstiev, mediálnych partnerov .... a tak dookola.


A aby som nebol až tak off topic, tak sa vrátim k tým dopravným správam. A tie má zatiaľ Expres asi najlepšie. Napríklad SRo preberá dopravné správy zo Stella centra , kde vedia trt!. Mám to vyskúšané na vlastnej koži. A je to dosť blbé keď čakáš 11 hodín na hranici ani nevieš prečo, a oni v rádiu zapotia že Vyšné Nemecké bez zdržania. Ten telefonát čo si vypočuli.... :twisted:
A ďalšia vec je RDS. SRo vysiela signál TRAFFIC kedy ho napadne. Už nie raz sa mi stalo, že mi vyplo CD a že vraj doprava - a tam nič :-(

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 04.12.2007, 9:53
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tiež si myslím, že Expres má najaktuálnejšie dopravné správy, ale aj tak radšej počúvam SRo. Ale, čo ma s.rie je, že žiadna stanica nemá poriadne pokrytie aspoň hlavných cestných ťahov. Sever Slovenska je na tom dosť zle. Okolie Žiliny, smer na Martin, ďalej na Ružomberok a LM......
Ja viem, že sú tam kopce a doliny, ale v Rakúsku si vo Viedni nastavím Ö3 (majú dosť skušné dopravné vysielanie) a potom túto stanicu počúvam až po Švajčiarske hranice celou cestou, aj v dlhých tuneloch a v hlbokých dolinách.

Lenže dopravné vysielanie, o ktorom bola reč na začiatku tohoto vlákna je dosť odlišné od klasického TA,Trafic,VF....alebo ako rôzne sa volá to, čo v európe funguje asi 25 rokov a u nás spustili asi pred 4 rokmi.
Toto nové vysielanie by malo byť ďaleko aktuálnejšie, malo by byť lokálne viazané (to znamená, že šoféra v Prešove prd zaujíma, že Prístavný most v Ba je ucpaný a preto túto informáciu ani nebude počuť) a malo by obsahovať aj dáta, určené pre navigačné systémy a tie potom vedia vypočítať náhradnú trasu.
Výhodou by malo byť aj to, že keď prechádzaš krajinou, ktorej reč neovládaš, aj tak by ti to malo pomôcť pri cestovaní. Napríklad ideš do Francúzska a prechádzaš Talianskom. Po vstupe do Talianska si naladíš stanicu vysielajúcu takéto informácie a ani vlastne nevieš, že v Turíne sú veľké zápchy, pretože rádio odovzdalo tieto informácie navigačnému systému a on vypočítal náhradnú trasu. A ty zápchy obídeš, bez toho, aby si vedel po taliansky.


Štv, 06.12.2007, 20:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
akym sposobom sa dostane informacia sirena radiom do navigacneho systemu? to asi bude fungovat len na navigaciach zabudovanych ako sucast systemu priamo vyrobcom automobilu. tie su spravidla uplne najhorsie spracovane pre vychodnu europu a casto pisu "off road" aj na normalnej ceste. to uz je asi ale na inu dikusiu...


Pia, 07.12.2007, 1:51
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Napríklad Garmin ponúka niekoľko modelov navigačných zariadení, ktoré už majú zabudovaný takýto prijímač dopravného vysielania.
Mali by to byť napr.: Nüvi 750, Nüvi 760, Nüvi 770, Streetpilot 7200 a 7500.


PS: Nepredávam navigátory Garmin. Chcel som, ale ponúkli mi také podmienky, by som bol debil, keby som prijal.


Pia, 07.12.2007, 3:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ale ja mam jeden garmin na predaj :-D


ale spat k teme...v nemecku a rakusku funguje tento lokalny system, v cechach hlasi impuls dost kvalitne veci a na slovensku je to jednospravy su neaktualne, opakovane priliz dlho a su niekedy bezpredmetne (az prilis)


neviem ako vy ale uuuuplne by postacilo keby je aj na SVK chalan v Brne (myslim ze sa vola Michal) co ma doma vysielacku a hlasi, radi, vsetko je aktualne, navyguje..... skratka je to neocenitelna pomoc, iste musite mat vysielacku, ale podstata veci spociva v tom ze to CHALAN ROBI ZADARMO len ako konicek...


ale co tym chcem poedat? keby taketo sluzby boli normalne zaplatene a sedel by tam nejaky clovek nonstop (jasne ze by sa striedali) bolo by to na max. urovni, pretoze info su prijimane od soferov, su aktualne a vlastne posuvane dalej.na celom SVK by mozno postacili 2-3 taketo stanice. iste problem je ze nie kazdy ma vysielacku a radio maju vsetci :oops:


Pia, 07.12.2007, 11:52
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
MILOS suhlasim stebou, avsak paradoxom je ze unas neexistuje taketo infocentrum co by davalo sustavne alebo nonstop cerstve spravy o dopravnej situacie. tak ako je to aj v inych vyspelych krajinach, no predpokladam ze u nas sa taketo nieco asi tazko vybuduje lebo asi nato nebudu peniaze. peniaze idu tam ako to pisal palo cherokee. vsak radii to davaju tusim kazdu pol hoidinu a take infocentrum by davalo ihned aktualnu spravu do eteru ato by malo velky prynos pre motoristov, najma ak sa jedna o obchadzku a podobne,no dufajme ze casom moznaaaaa bude aj unas nieco takeho.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 07.12.2007, 19:06
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: