Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:37
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Nicia retardery tlmice na bruchoplazoch ? 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Chlapi (a kocky), mam taku otazku, tyka sa asi tych co jazdia aj bruchoplazy, resp. ich servisuju ...

Nedavno sme s kamosom zase viedli odbornu debatu a tykala sa dost prudkej pravotocivej zakruty, kde je umiestneny sikmo prechod pre chodcov. Zo strany kde je zakruta pravotociva, je tesne pred prechodom trafak, takze ani vodic, ani chodec na seba navzajom nevidia ...

Presunut prechod vraj nie je mozne, lebo presne oproti sebe koncia (ci zacinaju) chodniky.

Je tam 40 km/h, ktoru ale takmer nikto nedodrzuje ...
Zatial bez ujmy na zdravi ...(dokedy ?).

Zrkadlo by to riesilo mozno, semafor, kde by si chodec zastavil dopravu by asi bol "financne" narocny, nehladiac na to, ze asi by chodci aj tak kaslali nato, mackat nejaky cudlik ...

Napadlo ma, ze co tam tak dat retardery ...
Kazdy by tam musel znizit rychlost ci chce alebo nie ...

Protireakcia bola - retardery su na rozjebav.nie aut ! (kamos ma bruchoplaza). Nuz je mi jasne, ze tlmice trochu zapracuju, ale .. Je to az take akutne ?

Dokaze sa k tomu niekto odborne vyjadrit ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 13.05.2007, 14:18
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....ničia, alebo aj nie... príde na to, ako rýchlo cez retardér pôjdeš.

A okrem toho... jedna cesta do Prahy (po D1) vydá za véééééélmi mnoho retardérov.....

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 13.05.2007, 14:35
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
....ničia, alebo aj nie... príde na to, ako rýchlo cez retardér pôjdeš.

A okrem toho... jedna cesta do Prahy (po D1) vydá za véééééélmi mnoho retardérov.....

...ako hovorí Martin; ale nejde len o rýchlosť, ale aj o typ retardéra - v Liptovskom Mikuláši pri bývalom priore sú vybudované dva murované s tak bohovským nájazdom, že keď po nich ideš pomaly(30?), len ťa to príjemne pohojdá, pritom sú dosť vysoké a výrazné nato, aby si tade nepálil jak blbec...zato tie plechové šróbované kurvy sú také hnusné kdekoľvek ich dajú, že to búcha aj pri prejazde krokom a dokonca môžu byť nebezpečné - pred pár rokmi na takom havarovala v Hliníku nad Hronom vojenská tatra, videl som ju vybúranú a odtrhnutý kus retardéra; vzápätí to demontovali a odvtedy tam nie je žiaden...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Ned, 13.05.2007, 23:58, celkovo upravené 1



Ned, 13.05.2007, 17:17
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cece, to mi pripomina. V DCA pri Tescu robia benzinku. Momentalne rozkopali cele parkovisko, a jedna z troch pristupovych ciest na druhu polovicu parkoviska je prekryta samizda betonovymi panelmi (z akych su robene aj cesty) a prisypane nabehove hrany strkom ... Dnes som tadial isiel odhadom 20-30 km/h a len ma tak fajne zahupalo az som bol prekvapeny ... Na druhej strane tadial palit znacnou rychlostou (a nebodaj tunovany bruchoplaz), tak tam lezi s komplet utrhnutym podvozkom :-D ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 13.05.2007, 17:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tie plechove su svine na eNtu kto chodieva po ZV tak vie.. neni problem dat namiesto nich rovno nejaku ruru :x ale zas betonove ... aspon co su v PD tak s tymi neni problem. su dost siroke,ide cez ne prechod pre chodcov. ale k tym tlmicom... myslim ze ovela viac ich nicia nase cesty ako tych par retarderou takze sa tym nejak netreba zatazovat.. aj tak chodim kazdy na 1tke... :!:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 13.05.2007, 17:38
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cela tema vznikla ake funkcne riesenie pri dodrzani urcite rychlosti na urcitych miestach ? Ked sme to s kamosom rozoberali, tak mi realne ostali len dve moznosti:
- policajti (24h denne nerealizovatelne)
- retardery

Ako inac sofera prinutis zmensit rychlost ? Len hrozbou rozbitia jeho milasika, co si kazdy uvedomuje a da nohu z plynu :-D ...
Dokonca mi toto riesenie pride lepsie ako policajti, nakolko aj ked je jastrab, tak sa najdu ludia co palia o 106, ale retarder ak ignorujes, tak ti to da pocitit :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 13.05.2007, 17:52
Profil
OFFROAD PYRO
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.01.2007, 11:50
Príspevky: 297
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
tak sa najdu ludia co palia o 106, ale retarder ak ignorujes, tak ti to da pocitit :-D


V Ba na Galvaniho je vjazd do jedneho arealu kde sa rozhodli postavit vlastnorucne retarder ale da sa kludne nazvat aj "off-retarder" cca 10cm vs 30cm.Natreli ho pekne na zlto cierne pasy no po case farba zliezla tak kto to tam nepoznal nemohol ho zbadat.Kamos ta ma servis tak mi rozpraval jednu prihodu ked chalan tusim na S6 tam vletel okolo 60tkou.Jasne ze tam nechal prednu napravu auto nepojazdne skoda tusim okolo 160tis.

_________________
td5
http://picasaweb.google.sk/gaboinfo


Ned, 13.05.2007, 20:04
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na retardér nabiehajte šikmo.... tak aby cez hrb išlo vždy iba jedno koleso. S Patrolom v pohode dám retardér pri 80... len to zabuchoce, auto nenadskočí. Ak idem kolmo, tak mi pri 30 cvaknú zuby.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 13.05.2007, 21:46
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Alternativa 2 - ak sa da, nabehnite na retarder tak, aby cezen islo len jedno koleso a druhe poza jeho okraj, samozrejme pokial je tak osadeny, a je to mozne ... S oblubou vyuzivam v puchove, kazdy cumi, ze co ten debil nevie jazdit, ked sa s tym hebedom pcha k tej znacke :-D a este tak rychlo (je tam nejaka znacka, neviem aka) ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Naposledy upravil finder dňa Ned, 13.05.2007, 22:08, celkovo upravené 1



Ned, 13.05.2007, 21:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako keby nestacili nase rozbite cesty a trciace alebo prepadnute kanali, este musime mat retarderi. Ze by boli vrchy dotycny tajny offrodaci a chceli nam urobit radost? :smt139


Ned, 13.05.2007, 22:05
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Z pohladu obytnej stvrte, alebo miesta kde je ziaduce znizit rychlost asi naozaj nie je ina moznost ako retardery .. Mat tam nonstop policajta nie je mozne ...Jedine kamerovy system a postihovat jedincov, ale to uz je o inom, a nema to okamzity ucinok, co moze byt niekedy neskoro :(

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 13.05.2007, 22:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
retardery v Lipt Mikulasi pri Priore sa mi pacia su super, ale tie kovove kur.y by som oje.al kok.tovy co ich vymyslel o jeho jeb.utu hlavu. Uz ste niekto vytahovali ten srob z gumy?
Druha vec je hlucnost tychto reterderov, nie kazdy brzdi a ked brzdi tak nie kazdy(a) :D vie jemnucko rozbehnut - alebo je to o chceni? Kamarat byva pri takomto retosi a este tam aj jechaju ranne busy, no ku.va fasa vec. :evil:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Ned, 13.05.2007, 23:53
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V Miláne poznám retardéri neoznačené a sú to skôr štartovacie plošiny.

Prvý krát , ked som cez neho preletel / doslovne/ tak všetky kolesá a asi 22 ton , bolo pár sekúnd v povetrí .

Teraz už je označený od odkvapkaného oleja. :-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 14.05.2007, 19:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chlopi to je vsetko prd ... Retardery, ktore su v Afrike to su RETARDERY ... Tam je na ceste vyliata hromada asfaltu a ked tadial nejdete 20kou (20km/h) tak bez ohladu na druh auta ide minimalne vyfuk do r.ti... Vravia tam tomu "mrtvy policajt" a funguje to dokonale ...Iba raz som na Felicii Kombi s osadkou 4clovekovia tadial isiel 30km/h a leteli istry aj s vyfukom . Pri jednom stanovisku polisov (kde sa tieto retardy s oblubou davaju) som videl stareho Peugeota s kompletne urvanym predkom ...

_________________
OFF the ROAD


Uto, 15.05.2007, 8:36
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.01.2007, 20:33
Príspevky: 143
Bydlisko: KM, ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tie plechové sú humus, neznášam ich, u nás sú dva pri škole, fajn, dať tam štyridsiatku a je to alebo nejaké asfaltové, ktoré sa dajú prejsť tou štyridstiatkou, ale tieto plecháče spomalia auto na rýchlosť kroku a na 30metroch sa treba dvakrát rozbiehať z jednotky, to je aj príjemný akustický a emisný zážitok pre žiakov za oknami.


Štv, 17.05.2007, 21:53
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: