Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 20:25
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší
 R E S C U E ! 
Autor Správa
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Ctihodný prítomný....

Tak ma napadá, že sme tu spolok ktorý prevádzkuje nemalé množstvo pozoruhodnej (ba by som povedal priam extrémnej) techniky.

Možno by nebolo márne sa natolko zorganizovať, aby sme boli schopný sa v prípade potreby pridať k záchranným zložkám HZZ, CO, LZS a pod.

(kedysi to načal Handlovčan... ale nejak sa to neuchytilo. aj tuším prečo... ale to je na dlho)

Myslím, že suma techniky, znalostí a schopností ktorú predstavujeme nie je na zahodenie.

Pre začiatok.... pozrite na www.rescue.sk

Čo Vy na to ...? (ak by bol záujem, môžeme s tou partiou pokecať že čo a ako)


Uto, 31.10.2006, 15:39
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:
Ctihodný prítomný....

Tak ma napadá, že sme tu spolok ktorý prevádzkuje nemalé množstvo pozoruhodnej (ba by som povedal priam extrémnej) techniky.

Možno by nebolo márne sa natolko zorganizovať, aby sme boli schopný sa v prípade potreby pridať k záchranným zložkám HZZ, CO, LZS a pod.

(kedysi to načal Handlovčan... ale nejak sa to neuchytilo. aj tuším prečo... ale to je na dlho)

Myslím, že suma techniky, znalostí a schopností ktorú predstavujeme nie je na zahodenie.

Pre začiatok.... pozrite na www.rescue.sk

Čo Vy na to ...? (ak by bol záujem, môžeme s tou partiou pokecať že čo a ako)

Nie úplne od veci, hlavne keby vhodný preukaz zmäkčil prístup uniformovaných zložiek...


Uto, 31.10.2006, 16:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin, vyborna stranka. Myslim, ze kazdy tam najde mnozstvo uzitocnych informacii.
Podla mna aj status dobrovolneho zachranara so sebou nesie velke bremeno zodpovednosti. Samozrejme zalezi od situacie. Je rozdiel niekoho vytahovat zo zaveja a asistovat pri zachrannej akcii.
V zasade suhlasim s myslienkou zdruzenia "zachranarov", ale za predpokladu, ze to ludia myslia vazne a nebudu to zneuzivat. Musi to mat jednoznacneho pana a system, ak to ma byt efektivne.

_________________
Range Rover farma :)


Uto, 31.10.2006, 17:12
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Osobne mam 33 hodinovy kurz prvje pomoci Cerveneho kriza a EU certifikat prvej pomoci.

Nastastie som to zatial nemusel nejak vaznejsie pouzit...ale dobre vediet ked by sa daco stalo co ma clovek robit.

Ak ma clovek ochotu a chut pomahat tak ten kurz doporucujem.

http://www.redcross.sk/index.php?action=browse&id_category_story=181&id_category=

Rozšírená norma zdravotníckych vedomostí (33 hod. EC)
- rozšírenie jednotlivých kapitol školenia s riešením modelových situácií
(nepovinno–voliteľný predmet na školách)
- možnosť získať Európsky certifikát PP

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Uto, 31.10.2006, 19:15
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 19:07
Príspevky: 119
Bydlisko: Revuca
Odpoveď s citáciou
Martin 4 píše:
Ctihodný prítomný....

Tak ma napadá, že sme tu spolok ktorý prevádzkuje nemalé množstvo pozoruhodnej (ba by som povedal priam extrémnej) techniky.

Možno by nebolo márne sa natolko zorganizovať, aby sme boli schopný sa v prípade potreby pridať k záchranným zložkám HZZ, CO, LZS a pod.

(kedysi to načal Handlovčan... ale nejak sa to neuchytilo. aj tuším prečo... ale to je na dlho)

Myslím, že suma techniky, znalostí a schopností ktorú predstavujeme nie je na zahodenie.

Pre začiatok.... pozrite na www.rescue.sk

Čo Vy na to ...? (ak by bol záujem, môžeme s tou partiou pokecať že čo a ako)


som za :wink:


Uto, 31.10.2006, 19:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
(kedysi to načal Handlovčan... ale nejak sa to neuchytilo. aj tuším prečo... ale to je na dlho)


No to je trošku omyl, za celým tým špásom stál nemenovaný JUDr. z BA a napriek tomu, že som si zaplatil povinnú výbavu (šuštiačka, flíska, tričko, magnetické nálepky, preukaz) posledné dve veci som do dnešného dňa nevidel a organizácia ako taká mala od začiatku nulovú činnosť. Členskú základňu tvorilo ak sa nemýlim 10 členov ( 6x BA a okolie, 1x MA, 1x ZA, 1x PD + Ja). Celé to malo byť začlenené pod vyžšie spominané RESCUE TEAM SLOVAKIA. Myslím, že to stroskotalo hlavne na pôvodnej myšlienke celej tejto srandy a to: Schovať free jazdenie za bohumilú organizáciu. akedže organizácia sa založila, bundy sa rozdali viac nebolo treba. Osobne si myslím, že organizácia tohto typu nemá velkú perspektívu. Večšina z nás (aspoň dúfam) tak či tak bezištne pomáha v svojom okolí a ľudia (niekedy aj štátne či iné organizácie) vedia na koho sa obrátiť. Štátne zložky neprejavujú obzvlášť veľký záujem - "nepotrebujeme aby nám tu zavadzali nejaký amatéri". Samozrejme su situácie hlavne v prípade rozsiahlejších živelných pohrôm, ale vtedy pomáha každý, či už je organizovaný alebo nie.
Česi to poňali trochu vážnejšie, členovia prešli školeniami a pravidelne sa museli zúčastňovať tréningov, samozrejme platených a to zas začalo zaváňať, že niekto tu chce z ľudí ťahať dukáty.
Prešiel som rôznymi združeniami a asociáciami (nemyslím off road-ovými, mnohokrát ako zakladajúci člen, pokial je skupina nadšencov všetko je super, akonáhle to dostane oficiálny charakter, funkcie, papierovanie...
To nie, píšme si, schádzajme sa, jazdime spolu, ale nič nezakladajme.

:smt039 :smt039 :smt039 :smt039 :smt039 :smt039 :smt039

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 31.10.2006, 19:52
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
Navrhujem spisat zoznam ludi ,ktory su ochotny pouzit svoju techniku,vedomosti a svoj cas.U nas vo V.Mederi sa uz nieco take v spolupraci s Hasicskym zachrannym zborom mame.
Ak sa najde dost ludi z okolia niektoreho mesta,moze sa spravit zmluva o sucinnosti s niektorou zlozkou IZS.
Ja som vsetkymi desiatimi za tento napad.


Uto, 31.10.2006, 19:56
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hm, hm .. .S touto myslienkou sa uz pohravam nejaky cas, bohuzial som nenasiel dost odvahy to tahat dalej ... V zasade ste popisali vsetko co sa popisat dalo ... Aj naco by to bolo dobre, aj ako by to asi dopadlo (aj ked by nemuselo, ale ako vravi Palo-Chero - kde sa objavia prachy, tam aj darmozraci a ide to dolu vodou )...

V zasade napad je to dobry, nadsencov by sa naslo tiez kolko-tolko, ale na druhej strane je fakt, ze prebit statnu organizaciu je tazke ...
Tento spolok (nazvem to tak) by si musel ziskat respekt ochotou a prefesionalitou. KEd pojdem do detailov, okrem vyssie zmienenych zivelnych pohrom, ma napadaju akurat hromadne buracky, alebo urazy v nepristupnom terene kde sa vrtulnik nedostane, a sanitka tiez ...
V ostatnych pripadoch si zachranka radsej bude volat na pomoc hasicov ...

Napad je to pekny, ale do akej miery realizovatelny v praxi, je otazne ...
V kazdom pripade nad tym nelamem palicu, len som mierny skeptik ...


Uto, 31.10.2006, 21:00
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
Nemusi sa statna organizacia prebit,niekedy su radi ked sa im pomoze,/nehody-presmerovanie dopravy,povodne,hladanie nezvestnej osoby,atd.../netreba sa sustredit iba na to co suvisi s autami.Velakrat su potrebny dobrovolnici ,ktory maju aspon ake -take ponatie o tom co treba robit,ako riesit dany problem.


Uto, 31.10.2006, 21:21
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.....fšetko vidím, fšicko čítam... až budem mať trocha času, zareagujem obšírnejšie... teraz len že ma potešilo že nie som sám s mnohými pocitmi (napr. prístup oficiálnych zložiek, zakladanie papierovo opatrených spolkov a pod... )


Uto, 31.10.2006, 21:28
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
majko píše:
Nemusi sa statna organizacia prebit,niekedy su radi ked sa im pomoze,/nehody-presmerovanie dopravy,povodne,hladanie nezvestnej osoby,atd.../netreba sa sustredit iba na to co suvisi s autami.Velakrat su potrebny dobrovolnici ,ktory maju aspon ake -take ponatie o tom co treba robit,ako riesit dany problem.

Kedze asi trosku do toho vidis,, tak mozes priebezne referovat alebo skusit zohnat info ...

No a ci su radi - ked sa na to pozriem globalne, pokial by existoval nejaky spolok, a islo by to az cez blavu, bud si isty, ze byrokracia zapracuje .. Totizto ak spolok ma byt celoslovensky akceptovany (uvazujme, ze clenovia by bolo z celeho SK), musia prislusne zlozky dostat inskrukcie, ze ano, nieco taketo existuje, su opravney vykonavat to a to, ak potrebujete, volajte si ich, a nasleduje nejaky zoznam pre dany kraj s tf. cislami ludi posobiacich v tom kraji ..


Uto, 31.10.2006, 21:36
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
finder píše:
Kedze asi trosku do toho vidis,, tak mozes priebezne referovat alebo skusit zohnat info ...

No a ci su radi - ked sa na to pozriem globalne, pokial by existoval nejaky spolok, a islo by to az cez blavu, bud si isty, ze byrokracia zapracuje .. Totizto ak spolok ma byt celoslovensky akceptovany (uvazujme, ze clenovia by bolo z celeho SK), musia prislusne zlozky dostat inskrukcie, ze ano, nieco taketo existuje, su opravney vykonavat to a to, ak potrebujete, volajte si ich, a nasleduje nejaky zoznam pre dany kraj s tf. cislami ludi posobiacich v tom kraji ..



Nerozmyslajme globalne,ale pokusme sa najprv zacat nieco na mestskej ci okresnej urovni.
Zalozia sa bunky s 3,4,5..10clenmi .Zavisi od poctu dobrovolnikov.Len sa musia najst ludia ,ktory to chcu robit pre presvedcenie,ze chcu pomoct a nie pre to ze na tom vyryzuju prachy.HZZ ak je krizovy stav nema dost ludi a vtedy nastava situacia, ked su potrebny Tvoji ludia.Netreba sa hned zamerat na uroven ministerstva./tam nastava byrokracia a problemy./
Dalsi problem je ten ,ze sa musia najst taky ludia,ktory maju nejake skusenosti a chut sa nieco nove naucit.
Ja si napriklad spolupracu s nasimi hasicmi a policajtmi velmi pochvalujem a viem,ze az na par vynimiek aj oni s nami.


Naposledy upravil majko dňa Uto, 31.10.2006, 21:59, celkovo upravené 1



Uto, 31.10.2006, 21:55
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
finder píše:
majko píše:
Nemusi sa statna organizacia prebit,niekedy su radi ked sa im pomoze,/nehody-presmerovanie dopravy,povodne,hladanie nezvestnej osoby,atd.../netreba sa sustredit iba na to co suvisi s autami.Velakrat su potrebny dobrovolnici ,ktory maju aspon ake -take ponatie o tom co treba robit,ako riesit dany problem.

Kedze asi trosku do toho vidis,, tak mozes priebezne referovat alebo skusit zohnat info ...

No a ci su radi - ked sa na to pozriem globalne, pokial by existoval nejaky spolok, a islo by to az cez blavu, bud si isty, ze byrokracia zapracuje .. Totizto ak spolok ma byt celoslovensky akceptovany (uvazujme, ze clenovia by bolo z celeho SK), musia prislusne zlozky dostat inskrukcie, ze ano, nieco taketo existuje, su opravney vykonavat to a to, ak potrebujete, volajte si ich, a nasleduje nejaky zoznam pre dany kraj s tf. cislami ludi posobiacich v tom kraji ..

Nerozmyslajme globalne,ale pokusme sa najprv zacat nieco na mestskej ci okresnej urovni.
Zalozia sa bunky s 3,4,5..10clenmi .Zavisi od poctu dobrovolnikov.Len sa musia najst ludia ,ktory to chcu robit pre presvedcenie,ze chcu pomoct a nie pre to ze na tom vyryzuju prachy.HZZ ak je krizovy stav nema dost ludi a vtedy nastava situacia, ked su potrebny Tvoji ludia.Netreba sa hned zamerat na uroven ministerstva./tam nastava byrokracia a problemy./
Dalsi problem je ten ,ze sa musia najst taky ludia,ktory maju nejake skusenosti a chut sa nieco nove naucit.
Ja si napriklad spolupracu s nasimi hasicmi a policajtmi velmi pochvalujem a viem,ze az na par vynimiek aj oni s nami.


Uto, 31.10.2006, 21:57
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fúha, chlapci, tak toto je vážnejšia téma, než si - sorry - asi väčšina z nás uvedomuje...
Na jednej strane sila nadšenia je fenoménom, ktorý dokáže naozaj divy a netreba ju podceňovať.
Na druhej strane je to sakramensky vážna vec - zďaleka nie o vysmiatych frajeroch na pekných off autách, ale o zodpovednosti, inej psychickej odolnosti ako je potrebná na točenie volantom (aj keď aj na to treba mať gule), o pohotovosti a mnohých iných schopnostiach, predpokladoch a iných veciach...a až niekde na konci je bonbónik v podobe uznania a získania aj istých výhod.
Level 1.
Ak do niečoho idem, vždy by som si mal dať sám sebe serióznu odpoveď, čo od toho vlastne očakávam. Iste, je to len moja vec, ale podobne, ako poblázniť iných, klamať aj sám sebe vedie len ku sklamaniu.
Pri týchto slovách si pripadám tak trocha ako magor - čo vám ja čo mám kázať, ale ruku na srdce - uvedomujete si, že toto už nie je o guličkách, ani o offroadskom jazdení, ale o ochrane životov, zdravia prípadne majetku ľudí a to nie je hra na vojačkov, ale vojna ozajstná?
Level 2.
Ak máte prvú časť za sebou a všetko je jasné a chcete to, nahadzujem druhý level: Nesnažte sa niekomu konkurovať, vyrovnať, predbehnúť ho a podobne - chcite s niekým spolupracovať a to predovšetkým doplnením toho, čo môže poskytnúť on - poskytnite svoje kapacity, možnosti a schopnosti; a snažte sa to dostať do oficiálnej roviny. Zlatým príkladom je fungovanie horskej služby. Okrem profesionálnej tu roky osvedčene funguje dobrovoľná priamo funkčne prepojená s profesionálnou - ale s pravidlami, ktoré s presnosťou laserového chirurgického noža oddeľuje zrno od pliev. Ale výsledkom je niečo, čo má kvalitu, tradíciu, meno a hlavne skutočnú funkčnosť. Keď na druhú stranu váh postavíte výhody, sú tam veľké, ale draho zaplatené individuálnym vkladom zúčastnených...

(tretí level nabudúce, nepochybujem, že ďalšie levely pridáte aj Vy sami; hra je to úžasná, ale bez vysporiadania sa s prvými levelmi to nemá zmysel)

- niečo aj pre Tomáša: máš veľa pravdy, ale sám si napísal, že si bol pri viacerých iniciatívach...z čoho vyplýva, že podobne ako ja aj Ty veríš, že napriek zlým skúsenostiam má zmysel vždy znova niečo začať, pokúsiť sa to zmeniť, inak by tu všetko čoskoro stálo za ho...trus...
:wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Uto, 31.10.2006, 22:27, celkovo upravené 1



Uto, 31.10.2006, 22:05
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 13:08
Príspevky: 50
Bydlisko: Velky Meder
Odpoveď s citáciou
Jano JP píše:
je to sakramensky vážna vec - zďaleka nie o vysmiatych frajeroch na pekných off autách, ale o zodpovednosti, inej psychickej odolnosti ako je potrebná na točenie volantom (aj keď aj na to treba mať gule), o pohotovosti a mnohých iných schopnostiach, predpokladoch a iných veciach...


V tomto 100% suhlasim.Niekedy ide o zivoty.


Uto, 31.10.2006, 22:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: