Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:52
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 R E S C U E ! 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 21.06.2007, 11:26
Príspevky: 224
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
[quote="Sid"]par chalanov z presova sa na to dalo a uspesne funguju. Urcite radi poradia aj pri otazkach zalozenia a fungovania....

http://www.torrescue.sk/[/quoteno

noooo..sak takto nejako :lol:


Pia, 14.03.2008, 14:30
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :smt101 :smt130

tymto smerom neeeee

nema zmysel

necakajte ze z toho bude prispevkova organizavia, a toboz nie ze z toho budu prachy aspon na udrzbu

max. tak sa splasia prostriedky na nejake skolenie

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Pia, 14.03.2008, 15:13
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Offtop - Vyprostovanie aut v zime - aka je situacia v praxi (ak kecam, opravte ma).
Kto dava pokyn na vyjazd cestarov ? Samosprava, teda mestky urad alebo tak nejak.

Cesty nebudu zaviate snehom (nepocitam nejaku nahlu brutalnu kalamitu), ak si dotycny kompetentny nebude sediet na ocnych vieckach a da pokyn na vyjazd.

Situacia sa ma ale tak, ze to vzdy niekto doserie a dopad pozname.
Letne gumy, ziadne retaze (lebo stoja 10.000 a su velmi tazke, a objemne, nezmestia sa do kufra).

O nervozite, nedisciplinovasti nehovoriac.

Mam to ja za potreby ? Nemam ...

Ked mi niekto zavola, alebo idem nahodou okolo a chce sa mi, tak heflnem, ale toto teda nie ...

To co pise M4 o spolupraci s hacimi, to ano, to ma hlavu a petu.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 14.03.2008, 20:07
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pokyn na výjazd cestárov dáva dispečer zimnej služby podľa vlastného uváženia. Zistí si aké je a aké bude počasie, ako to na rôznych úsekoch cesty vyzerá (pošle tam pomocného dispečera) a po zrelej úvahe posiela stroje von podla poradia dôležitosti komunikácií (má na to na stene priklincoavý zoznam a píslušne pomalovanú velikú mapu)
V prípade, že niekto iný oznámi skutočnosť ktorú dispečer nevie, tak sa zariadi aj podla toho (volávajú policajti a autobusársky dispečeri)
Dispečer zimnej služby má na povel konečný počet strojov a ludí a keď je všetko z dvora von, tak môže leda stavať snehuliaka pred budovou a počúvať ako všetci nadávajú, že "cestári zas zaspali"

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 14.03.2008, 21:13
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Poslať re
Hugo mam pocit ,že to mysliš uprimne čistým srdcom,lenže dobam rozprávkovým sme už asi väčšina odrastli.napisal si že nechapeš moj post,tak ja ti to ozrejmím.Pod barakom mám pneuservis,vieš kedy sa robí najviac defektov ? cez sviatky a večer a zatial som nikoho prec neposlal,brat ma dve odtahovky takže kolkokrat sadam v noci do mašiny a idem pomôcť,povieš maš to zaplatene-to je pravda ,ale ked prideš kolkokrat na miesto a chlapík ti vraví kamoško a nadrbaný je jak zepelin a auto v nedohladne v poli tak ma ta charitativna časť pomoci nejak opušťa ,alebo v noci prideš k škodovke kde sedia male deti s otcom a nemaju benzín...Skus sa zamyslieť nad tym aku skutočnu pomoc ludia potrebuju a prídeš na to že ofroad s výbavou to nieje,takisto nie každý ofrodista sa dokáže divať na bose nohy trčiace spod igelitu.Ináč držím ti palce aj ja som sa skoro skladal na mikinu a nalepky ;-)

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Pia, 14.03.2008, 23:01
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 22.03.2008, 15:25
Príspevky: 4
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
no páni, dufam ze nie neskoro som tu s novooprasenou temou dobrovolnictva a zachranarov. obcianske zdruzenie T.O.R. RESCUE ma za sebou 1. rok prace a dovolim si povedat ze celkom uspesnej. Ak by bolo mozne rad by som tu na tomto fore zase zacal debatku ohladne uz Vami spominanej spoluprace s takymito zdruzeniami. Bol by som rad keby ste sa vyjadrili k moznej spolupraci medzi Vasim klubom a nasim zdruzenim. Kto ma zaujem si aspon pozrie nasu stranku www.torrescue.sk a zhodnoti ci by mal zaujem spoluprace alebo nie. prajem pekny den a cakam otazocky resp. konstruktivnu debatu.


Sob, 22.03.2008, 15:39
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak sa preluskas touto temou do zaciatku, tak uvidis ze snaha aj ludia by boli.
Su tu ludia, ktory ak aj nemaju priamo zdravotnicke vzdelanie, tak minimalne kurzy, su tu ludia, ktory sa zivia alebo maju kurz vyskovych prac, dobrovolny hasici, a co ja viem kto este. Nejaka clenska zakladna by sa urcite nasla.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 22.03.2008, 15:51
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 22.03.2008, 15:25
Príspevky: 4
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ano viem pozrel som si v ramci moznosti a casu skoro celu tuto temu a som rad, ze su tu naozaj ludia co chcu pomahat. na tom celom je zalozene aj fungovanie nasho zdruzenia. vsimol som si aj otazku financovania resp. navratnost priamich vynalozenych prostriedkov. u nas je to riesene zatial sponzormi a pokial sa nestane zazrak :-) tak budeme musiet aj vyvynut nejaku vlastnu zarobkovu cinnost.


Sob, 22.03.2008, 16:10
Profil ICQ WWW
Čumil

Registrovaný: Sob, 22.03.2008, 15:25
Príspevky: 4
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
tu je nejaky clanocek o akcii v tazko dostupnom terene kde nasi ludia museli prejst dost velku plochu a urcite by sa zisla aj pomoc 1-2 offroad aspon na prevoz materialu.
http://spravy.pravda.sk/nezvestneho-muz ... ronika_P04

fotky z akcie najdete tu http://torrescue.sk/galeria/teplicka060 ... index.html


Str, 09.04.2008, 7:32
Profil ICQ WWW
Koumák

Registrovaný: Sob, 14.04.2007, 8:29
Príspevky: 162
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
dodik píše:
no páni, dufam ze nie neskoro som tu s novooprasenou temou dobrovolnictva a zachranarov. obcianske zdruzenie T.O.R. RESCUE ma za sebou 1. rok prace a dovolim si povedat ze celkom uspesnej. Ak by bolo mozne rad by som tu na tomto fore zase zacal debatku ohladne uz Vami spominanej spoluprace s takymito zdruzeniami. Bol by som rad keby ste sa vyjadrili k moznej spolupraci medzi Vasim klubom a nasim zdruzenim. Kto ma zaujem si aspon pozrie nasu stranku www.torrescue.sk a zhodnoti ci by mal zaujem spoluprace alebo nie. prajem pekny den a cakam otazocky resp. konstruktivnu debatu.


Celkom zaujímavé,som Solivarčan-teraz Švabčan-zdá sa ,že sa to začína rozbiehať tým správnym smerom-moc voľného času nemám,ale ak by trebalo súrne pomôcť,snáď by to šlo.

_________________
Patrol Y60,2xLada Niva.


Str, 09.04.2008, 22:19
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Sob, 22.03.2008, 15:25
Príspevky: 4
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
Celkom zaujímavé,som Solivarčan-teraz Švabčan-zdá sa ,že sa to začína rozbiehať tým správnym smerom-moc voľného času nemám,ale ak by trebalo súrne pomôcť,snáď by to šlo.[/quote]




No ako vidim "Švabčanov" je nas tu viac :-) ja som tiež z toho kraja Prešova, bolo by možno celkom fajn sa stretnut dat si kofolu a pokecat trosku. A vidim ze mas nejaku tu NIVU tak by si nam mohol mozo aj poradiť.


Štv, 10.04.2008, 8:20
Profil ICQ WWW
Koumák

Registrovaný: Sob, 14.04.2007, 8:29
Príspevky: 162
Bydlisko: Prešov
Odpoveď s citáciou
No ako vidim "Švabčanov" je nas tu viac :-) ja som tiež z toho kraja Prešova, bolo by možno celkom fajn sa stretnut dat si kofolu a pokecat trosku. A vidim ze mas nejaku tu NIVU tak by si nam mohol mozo aj poradiť.[/quote]

V pohode-ak budem vedieť-poradím.

_________________
Patrol Y60,2xLada Niva.


Štv, 10.04.2008, 9:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dami a pani takze par clenov naseho fora sa zucastnilo asi prvej oficialnej zachrannej alebo lepsie povedane patracej akcie. Zlozenie bolo: Thunder, Thunderka, Finder, Petertn, Masurko a Petrovtn kamarat ktory ani neviem ako sa volal :oops: . Asi o 10:30 v nedelu mi zavolal Thunder s otazkou ci ma nezobudil na co som mu slusne odpovedal, ze nie :-D . Behom hodiny sme uz cakali na ESSO pumpe v trencine na zbytok druzstva. Tak sme sa presunuli podla pokynov do Detvy na hotel Polana. Po veeelmi kratkej instruktazi velitela zasahu sme sa zoradili do rojnice a zacali sme patrat po nezvestnom Neville Naidoo (ci tak nejako). Patracej akcie sa zucastnilo cca 30 prislusnikov PZ, 12-15 zachranarov na dvoch stvorkolkach, patrole a toyote FJ a policajny vrtulnik. Po asi 3 hodinovej patracke a po cca 5-6 km v miestami skoro nedostupnom terene, bol zasah na rozkaz velitela zasahu ukonceny. Po tom ako prisiel velitel zasahu za nami zo slovami "okamzite vsetci na parkovisko ku svojim autam" mi uz ani neprislo divne ze druhy policajt co isiel oproti mne niesol policajnu pasku. Nakoniec sme sa podozvedali od policajtov, ze hladany sa nasiel obeseny v bufete cca 100metrov od hotela. Velitel zasahu sa riadil pravdepodobne pouckami zo skoly a nie sedliackym rozumom, pretoze keby nariadil najprv prehladat okolie, usetrilo by to vela casu a penazi. Vdacnost velitela zasahu bola nevyslovna, nepovedal ani dakujem. Tesi ma vsak, ze ma vo dverach odchytil jeden policajt a spytal sa ako sme sa dostali na patraciu akciu. Ked som mu povedal, ze z vlastnej iniciativy chceme sem tam pomoct zachrannym zlozkam ma z obdivom a uznanim potlapkal po ramene a podakoval. Takze nasa prva oficialna zachranna akcia dopadla "uspesne".Par fotiek dohodim neskor. Jo a jednalo sa o tohoto muza:
http://noviny.joj.sk/z-domova-banskobys ... besil.html

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Uto, 09.09.2008, 15:42
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cocoti su na celom svete...

=============================================
Agresivní řidič napadl v Brně v noci na pondělí osádku vozu záchranné služby. Zdravotníkům, kteří spěchali k pacientovi, bránil muž svým vozem v průjezdu, osádku slovně a fyzicky napadl a snažil se poškodit jejich služební vůz.

3. 11. 2008 11:20 - 3. 11. 2008 13:14 Aktualizováno - BRNO
Muž nejprve bránil sanitce, aby mohla jeho auto předjet. Když se to zdravotníkům nakonec podařilo, začal jejich vůz pronásledovat. Poté, co sanitka zastavila, muž její posádku slovně a fyzicky napadl.
Mluvčí zdůraznila, že nebezpečné byly zejména manévry, jimiž muž blokoval průjezd houkající a blikající sanitky. Řidič na tato znamení nereagoval, naopak sanitnímu vozu bránil v jízdě z pruhu do pruhu.
Útok se odehrál po 23. hodině. Záchranářům se podařilo včas zavolat strážníky, kteří agresivního řidiče zatkli, takže nedošlo ke zranění. Nyní se případem zabývají brněnští kriminalisté. Důvod řidičova chování není znám.

Zdroj: http://www.novinky.cz/clanek/153375-video-ridic-v-brne-napadl-posadku-sanitky-ktera-spechala-k-pacientovi.html

Ak sa to sem nehodi, presunte si to kam chcete.

MoostanQue


edit: je to ok. milos

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pon, 03.11.2008, 21:05
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 28.11.2007, 23:14
Príspevky: 302
Bydlisko: Alemagne, BA, BB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
cocoti su na celom svete...

=============================================

Muž nejprve bránil sanitce, aby mohla jeho auto předjet. [/i]
Zdroj: http://www.novinky.cz/clanek/153375-video-ridic-v-brne-napadl-posadku-sanitky-ktera-spechala-k-pacientovi.html

Ak sa to sem nehodi, presunte si to kam chcete.

MoostanQue


edit: je to ok. milos


mnu, skoda ze som sa narychlo nedocital nic o pacientovi za ktorym zachranari "leteli" na pomoc, bo by sa v istych pripadoch dal voci konaniu tohoto imbecila pouzit aj statut krajnej nudze :? no a co ho k tomu primalo, by ma tiez zaujimalo...


Uto, 04.11.2008, 1:56
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 117 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: