Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 2:46
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Offroad Anjeli - v praxi 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 11:22
Príspevky: 92
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu pridavam odkaz na theat kde sa konala jedna zachranna akcia a je fajne zdokumentovana .
odporucam pozriet
viewtopic.php?t=1406

_________________
Toyota LandCruiser 80, Mitsubishi Pajero 3,5
Skype - chalupar6


Str, 28.03.2007, 10:45
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak som teraz v nedelu zazil taku vec. Napadol u nas v priebehu dna celkom pekny sniezik (cca 15cm, a to rano bolo este 0cm). Isiel som vecer domov a na 10km useku som stretol 3 auta v jarku. Ale to bolo nic, este som musel ist nieco zaviest a kusok od nas na zeleznicnom priecesti to jedno auto zapichlo do kolajnic. Proste v malej zaktute ho suchlo a chcel sa zahrat na vlak, ale mu to nepasovalo, tak trosku rozbil disky a zostal tam trcat. Ked som tam prisiel, uz tam stal aj vlak a kopa aut. Ale nechapem jednu vec. Ako zastavit vlak ? Neviem, ako sa to podarilo jemu, bol to Madar a ja nemtudom, tak som sa nic nedozvedel. Vytiahol som ho a isiel prec. Mam z toho hrozuuu. Sak pozerat sa, ako vam vlak zosrotuje auto... Brrr...


Str, 14.11.2007, 20:30
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Postup ako zastavit vlak :
1. vypnes motor auta a zatvoris hubu vrestiacej manzelke.
2. polozis ucho na kolajnicu ako Vinetou a zistis z ktoreho smeru vlak prichadza. To sa da tak ze do vybracii ktore ti prichadzaju do ucha zapocitas aj corielisovo zrychlenie a podla toho zistis ktorym smerom sa siria :D
3. Rozbehnes sa patricnym smerom - mavas rucickami a nozickami a ked zbadas lokomotivu rycle sa uhnes a dufas ze ta zbadal rusnovodic :)
4. modlis sa ...

_________________
Lestenka


Str, 14.11.2007, 21:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
peterB píše:
Postup ako zastavit vlak :
2. polozis ucho na kolajnicu ako Vinetou a zistis z ktoreho smeru vlak prichadza. To sa da tak ze do vybracii ktore ti prichadzaju do ucha zapocitas aj corielisovo zrychlenie a podla toho zistis ktorym smerom sa siria :D


Cez zimu to musi byt prca si dat ucho na kolajnicu,pri najlepsom dojdes len o ucho. :lol:


Ned, 18.11.2007, 21:55
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lepšie je oliznúť tú kolajnicu :smt118

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 19.11.2007, 1:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Lepšie je oliznúť tú kolajnicu :smt118


Ty si tiez myslis,ze je vsetko poliate rumom!

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 19.11.2007, 1:32
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dindaj píše:
Kapo píše:
Lepšie je oliznúť tú kolajnicu :smt118


Ty si tiez myslis,ze je vsetko poliate rumom!


Né , ja len že sa s toho vylížem :smt016

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 19.11.2007, 3:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan_G píše:
Tak som teraz v nedelu zazil taku vec. Napadol u nas v priebehu dna celkom pekny sniezik (cca 15cm, a to rano bolo este 0cm). Isiel som vecer domov a na 10km useku som stretol 3 auta v jarku. Ale to bolo nic, este som musel ist nieco zaviest a kusok od nas na zeleznicnom priecesti to jedno auto zapichlo do kolajnic. Proste v malej zaktute ho suchlo a chcel sa zahrat na vlak, ale mu to nepasovalo, tak trosku rozbil disky a zostal tam trcat. Ked som tam prisiel, uz tam stal aj vlak a kopa aut. Ale nechapem jednu vec. Ako zastavit vlak ? Neviem, ako sa to podarilo jemu, bol to Madar a ja nemtudom, tak som sa nic nedozvedel. Vytiahol som ho a isiel prec. Mam z toho hrozuuu. Sak pozerat sa, ako vam vlak zosrotuje auto... Brrr...


Vlak sa zastavuje jednoducho - treba zistiť smer, z ktorého vlak príde. Pri dvojkoľajnej trati je to jednoduché - vlaky chodia podobne ako auta v pravo, pokiaľ nie je niekde zavedená výluka dopravy a jazdí sa obojsmerne :lol: . Najlepšie je jačiacu manželku poslať na druhú stranu. Brzdná vzdialenosť vlaku pri najvyššej traťovej rýchlosti je 1400 m. tak aspoň tak ďaleko treba ísť. na trolejovom vedení, poprípade vedľa trate sú takzvané hektometrovníky to zn. po 100 m označenie vzdialenosti. Obecná návesť Stoj - zastav všetkými prostriedkami pre vlak je mávanie rukou do kruhu okolo tela vo zvislom smere a pískanie niekoľko krát dlhými hvizdmi. táto návesť platí aj oko samostatné krúženie alebo pískanie. Na túto návesť musí rušňovodič zastaviť súpravu, aj keď je pochybná. Toť vsjo.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Pon, 19.11.2007, 9:10
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bacilpyrin píše:

Vlak sa zastavuje jednoducho - treba zistiť smer, z ktorého vlak príde. Pri dvojkoľajnej trati je to jednoduché - vlaky chodia podobne ako auta v pravo, pokiaľ nie je niekde zavedená výluka dopravy a jazdí sa obojsmerne :lol: . Najlepšie je jačiacu manželku poslať na druhú stranu. Brzdná vzdialenosť vlaku pri najvyššej traťovej rýchlosti je 1400 m. tak aspoň tak ďaleko treba ísť. na trolejovom vedení, poprípade vedľa trate sú takzvané hektometrovníky to zn. po 100 m označenie vzdialenosti. Obecná návesť Stoj - zastav všetkými prostriedkami pre vlak je mávanie rukou do kruhu okolo tela vo zvislom smere a pískanie niekoľko krát dlhými hvizdmi. táto návesť platí aj oko samostatné krúženie alebo pískanie. Na túto návesť musí rušňovodič zastaviť súpravu, aj keď je pochybná. Toť vsjo.


Vdaka za info, dufam, ze to nikdy nebudem potrebovat, ale jeden nevie.


Pon, 19.11.2007, 15:04
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... v tme sa má krúžiť lubovolným svetlom. Alebo na kolaje poukladať niekolko velkých poplašákov (samozrejme vo vzdalenosti reálnej na zastavenie vlaku... čiže tak kilometer až km a pol).

Séria výbuchov (neviem kolkých... ale skúsim zistiť) pod kolesami je tiež normalizovaný signál k zastaveniu vlaku.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 19.11.2007, 16:04
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
seria vybuchov hehehe ak su dost silne je predpoklad ze ta na tom priecesti aj preskoci len bacha aby nebolo v zakrute lebo by mohol dopadnut mimo kolajnic :lol:

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Pon, 19.11.2007, 19:04
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bacilpyrin píše:
Vlak sa zastavuje jednoducho ..... Najlepšie je jačiacu manželku poslať na druhú stranu. Brzdná vzdialenosť vlaku pri najvyššej traťovej rýchlosti je 1400 m. tak aspoň tak ďaleko treba ísť. na trolejovom vedení, poprípade vedľa trate sú takzvané hektometrovníky to zn. po 100 m označenie vzdialenosti. Obecná návesť Stoj - zastav všetkými prostriedkami pre vlak je mávanie rukou do kruhu okolo tela vo zvislom smere a pískanie niekoľko krát dlhými hvizdmi. táto návesť platí aj oko samostatné krúženie alebo pískanie. Na túto návesť musí rušňovodič zastaviť súpravu, aj keď je pochybná. Toť vsjo.


tak to by som chcela vidieť ako toto ten maďar zabezpečil....
(inak teda uznávam - dobrá odpoveď!)

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Uto, 20.11.2007, 9:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
.... v tme sa má krúžiť lubovolným svetlom. Alebo na kolaje poukladať niekolko velkých poplašákov (samozrejme vo vzdalenosti reálnej na zastavenie vlaku... čiže tak kilometer až km a pol).

Séria výbuchov (neviem kolkých... ale skúsim zistiť) pod kolesami je tiež normalizovaný signál k zastaveniu vlaku.


Podľa poslednej novelizácie predpisov na ŽSR - Ž1 už výbušky nie su uvádzané to znamená, že sa už nepoužívajú. Ale starí rušňovodiči ich aj tak poznajú. Keby niekto chcel pre prípad, zopár by som ich ešte našiel. :-D

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Uto, 20.11.2007, 14:25
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron