Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:34
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 vyskratovanie auta 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.01.2015, 17:58
Príspevky: 12
Bydlisko: Senec SR
Odpoveď s citáciou
Stala sa takáto vec. V mojom Pajere II mám namontovanú autobatériu Optima. J e o trošku vyššia ako predošlá. Auto som naštartoval, prešiel 100metrov a zrazu auto prestalo ísť, palubná doska tma, ukazovateľ napätia - tma. Obhliadkou som zistil, že plusový kontakt bateria skratoval cez kapotu. Viete sa vyjadriť, čo všetko sa mohlo pokaziť. Prípadne ako začať s diagnostikov. Samozrejme najprv vymením batériu. Hlavná otázka je, má Pajero nejaký hlavný istič? Ak áno tak kde? Ďakujem za rady.


Sob, 12.03.2016, 16:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.09.2012, 15:10
Príspevky: 514
Bydlisko: Ružomberok
Odpoveď s citáciou
v aute su istice poistky, takze isiel by som od tych velkych poistiek co zacinaju pri baterke az po tie najmensie..

_________________
| pajero 2,8TD intercooler 3dv. r.97 + M/T toyo | facebook |


Sob, 12.03.2016, 17:12
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Ned, 21.10.2007, 18:48
Príspevky: 2482
Bydlisko: LIPT.MIKULAS
Odpoveď s citáciou
Vsetky poistky zu za plusovym kontaktom,takze by ich nemalo vypalit,ak niesu priamo na kontakte baterky a skrat nesiel cez ne.Pozri,ci ti neodpalilo minusovy kabel na kostre.Mozno to prezil aj altik.


Sob, 12.03.2016, 20:05
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.01.2015, 17:58
Príspevky: 12
Bydlisko: Senec SR
Odpoveď s citáciou
Tak, našťastie došlo len k podpáleniu kábla na mínus pole baterie. Normálne to pevne držalo ale sa tam vytvorila "škvára" Nejde o oxydáciu, lebo pred mesiacom som tam tú baterku montoval. Na kapote, na výstuži mám celkom peknú asi 5mm dieru,m ako od zváračky. Ďakujem za rady. Offroudu sláva.


Ned, 13.03.2016, 13:55
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: