Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:33
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Poistky a poistovne 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
KOŤO píše:
Ja mám PZP 14.000,- a havarijné 39.000,- na poistnú sumu 2.200.000,-. Všetko v koope.

cca 1.8%, to je v leasingu? Pretože to je slušná suma...

Nie, poistenie je mimo úver.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Ned, 04.02.2007, 22:26
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 11.01.2007, 20:33
Príspevky: 143
Bydlisko: KM, ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak z poistiek som sa dostal najnižšie u Wustenrotu, 10k povinná a 27k havarijná s 10k spoluúčasťou.
ak máte niekto prehľad ako je to s poisťovňami pri plnení, ako je na tom Wustenrot?


Uto, 13.03.2007, 16:12
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
iv@n píše:
tak z poistiek som sa dostal najnižšie u Wustenrotu, 10k povinná a 27k havarijná s 10k spoluúčasťou.
ak máte niekto prehľad ako je to s poisťovňami pri plnení, ako je na tom Wustenrot?


Wustenrot pred 2 rokmi nerobil ziadnu dokumentaciu pri nehode, poskodeni... vsetku dokumentaciu, fotodokumentaciu, vyjadrenia Policie si musel zaobstarat poskodeny. Momentalnu situaciu neviem, ale toto bol jeden z dovodov preco som radsej zaplatil o 1000 viac u konkurencie, s ktorymi mam priamu skusenost a vybavili to skvele.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 13.03.2007, 16:19
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ako to je. Mne ženská oškrela na parkovisku nárazník, škodu som si uplatnil z havarijného poistenia. Poisťovňa mi uznala celúvýšku škody mínus spoluúčasť. Poisťovňa vinníka mi však nechce preplatiť spoluúčasť, lebo to odôvodňuje takto:
Obrázok

Majú na to právo, keď som bol poškodený?

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pia, 16.03.2007, 10:22
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chalani a ako to je z havarijnou ked napr. kdesi v hore plesknem do stromu uz ste niekto riesili takuto situaciu ? lebo neviem si dost dobre predstavit ako to vysvetlim v poistovni. Kde sa vam to stalo ? Aaale niekde v horach v rumunsku som vrazil do stromu sa mi zda dost zvlasne vysvetlenie :-D

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Str, 21.11.2007, 17:28
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
chalani a ako to je z havarijnou ked napr. kdesi v hore plesknem do stromu uz ste niekto riesili takuto situaciu ? lebo neviem si dost dobre predstavit ako to vysvetlim v poistovni. Kde sa vam to stalo ? Aaale niekde v horach v rumunsku som vrazil do stromu sa mi zda dost zvlasne vysvetlenie :-D

samozrejme základ je mať jasno v tom, akú si presne poistnú zmluvu podpísal, ale všeobecne toľko: ak chceš náhradu zo zákonnej, nehoda len na oficiálnych cestách, v teréne neplatí;
v prípade havarijnej je jedno, kde, kto, ako škodu zavinil, spôsobil resp. ako škoda vznikla, platí sa škoda; pozor ale, aj v takejto zmluve môže mať poisťovňa vyhradené, kedy sa poistka nevzťahuje

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 21.11.2007, 20:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KOŤO píše:
Ako to je. Mne ženská oškrela na parkovisku nárazník, škodu som si uplatnil z havarijného poistenia. Poisťovňa mi uznala celúvýšku škody mínus spoluúčasť. Poisťovňa vinníka mi však nechce preplatiť spoluúčasť, lebo to odôvodňuje takto:
[Majú na to právo, keď som bol poškodený?


ako toto nakoniec dopadlo? to sa mi nezda, mne vzdy spoluucast vratili. to s tym podla mna nic nema, co tam pisali...


Str, 21.11.2007, 22:06
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Česká poisťovňa Slovensko XJ 2,5 TD - 85 kW 5500,-Sk. Ja osobne každý rok vypoviem zmluvu už v septembri a cez svojho agenta uzatvorím najvhodnejšiu. Ešte ani raz sa mi nestalo, že by v pôvodnej poisťovni bola cena najlepšia.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 21.11.2007, 22:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
masurko píše:
chalani a ako to je z havarijnou ked napr. kdesi v hore plesknem do stromu uz ste niekto riesili takuto situaciu ? lebo neviem si dost dobre predstavit ako to vysvetlim v poistovni. Kde sa vam to stalo ? Aaale niekde v horach v rumunsku som vrazil do stromu sa mi zda dost zvlasne vysvetlenie :-D

samozrejme základ je mať jasno v tom, akú si presne poistnú zmluvu podpísal, ale všeobecne toľko: ak chceš náhradu zo zákonnej, nehoda len na oficiálnych cestách, v teréne neplatí;
v prípade havarijnej je jedno, kde, kto, ako škodu zavinil, spôsobil resp. ako škoda vznikla, platí sa škoda; pozor ale, aj v takejto zmluve môže mať poisťovňa vyhradené, kedy sa poistka nevzťahuje

pytam sa preto lebo som este nic neriesil cez havarijnu takze pri havarijnej netreba ziadny protokol a bla bla bla ??? staci prist do poistovne hodit im na stol fakturu za opravu a zvestovat im tu radostnu spravu ??? mam v tom akosi nejasno :oops:

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Str, 21.11.2007, 23:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Masurko,ked maš havarijnu poistku jednoducho ked prideš do poistovne,spišeš papier ,že čo ,kde a ako sa stalo //u mna ich vobec nezaujimalo meno vodiča do ktoreho som tukol// :wink: .Odnesieš auto do servisu ,pride človek z poistovne odfoti a hotovo. Potom Ti daju tzv. Kryci list zo servisu ,že Servis bude v Tvojom mene vymahat z poistovne peniaze a problem vybaveny ,aspon u mna to tak bolo ,Mal som škodu cca 40 tisic auto do 7 dni hotove a nech sa servis s poistovnou natahuje :-D

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 21.11.2007, 23:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aha tak takze ich nejako netrapi ci si to naflakal na ulici janka mrkvicku v hornej dolnej alebo v sibirskej tajge? uz tomu chapem trosku viac dik za ozrejmenie :smt056

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Štv, 22.11.2007, 0:04
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
podstata je v tom, že pri havariijnnej máš poistené auto proti poškodeniu a iným serepetičkám, čo si prípadne priplatíš a tak sa ti uhrádza škoda bez ohľadu na to, kto kde ako ju spôsobil, podstatné je že je škoda; pri zákonnej sa platí škoda tomu, kto bol v tom nevinne a ten kto ju spôsobil má buď havarijnú a vykryje si to z nej, alebo má smolu a platí si opravy z vrecka...

ak máš havarijnú a niekto ťa buchne, môžeš si škodu uplatniť buď zo zákonnej poistky vozidla vinníka a vtedy ti odrátajú amortizáciu dielov, alebo zo svojej havarijnej, z ktorej ti zaplatia "plnú" sumu bez ohľadu na vek, ale znížia ju o zazmluvnenú spoluúčasť;

z predošlého vyplýva, prečo pri zákonnej treba protokol o nehode a pri havarijnej nie; nestačí však prísť s faktúrou, ale dáš do servisu, ohlásiš poisťovni a opravuješ až po obhliadke poisťováka rovnako ako pri zákonnej a ako Martino napísal, peniaze potom prídu rovno servisu...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 22.11.2007, 10:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
bacilpyrin píše:
Česká poisťovňa Slovensko XJ 2,5 TD - 85 kW 5500,-Sk. Ja osobne každý rok vypoviem zmluvu už v septembri a cez svojho agenta uzatvorím najvhodnejšiu. Ešte ani raz sa mi nestalo, že by v pôvodnej poisťovni bola cena najlepšia.



Dovolím si pripojiť sa ku kolegovi. Poistku treba VŽDY !!! vypovedať. By ste sa divili aké zázraky to s nimi (poisťovňami) dokáže robiť, keď im len z jednej rodiny majú 2-3 autá odísť. Poväčšine sa v priebehu roka konkurenčné poisťovne po strate klientov "precitnú" a zvyknú prehodnotiť poistné v jednotlivých (pre mňa zaujímavých) kubatúrach. Poznamenám, že sa nehám na pár 100 Sk, ide aj o 1000-ce, čo pri viacerých autách už spraví pekný súčet. Potom zvyčajne nasleduje telefonát z "pôvodnej" poisťovne s návrhom: "či som sa už poistil inde a či by sme sa predsa len nevedeli" dohodnúť a : ak podlezú najlepšiu ponuku, prečo nie? Ak nie, čo sa stalo napr. tento rok, smola, hold nie pre mňa.
Poviete si teraz : vydieranie ...., hmm svojím spôsobom áno, ale na drujej strane : nie je to môj problém (mňa sa nikto tiež v začiatku PZP na SK a nedostaku konkurenčného prostredia nepýtal, či mi ceny vyhovujú, proste som musel zaplatiť čo ponúkol trh) a neoplatí sa vám venovať obednú prestávku (keď už tak či tak musíte do mesta) zarobeniu (ušetreniu) niekoľko 1000 Sk.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 22.11.2007, 13:30
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
Dovolím si pripojiť sa ku kolegovi. Poistku treba VŽDY !!! vypovedať. By ste sa divili aké zázraky to s nimi (poisťovňami) dokáže robiť, keď im len z jednej rodiny majú 2-3 autá odísť.


... dovolím si pripojiť sa ku kolegovi čo sa pripojil ku kolegovi ...
Toť som rozposlal rékomando ukončenia poistných zmlúv na 5 áut a už mi od všelikadial telefonujú že prečo a či to myslím vážne... :-D :-D :-D


Teraz si skladám flotilu a nechávam si predkladať ponuky... ha uvidíme kto to vyhrá...

_________________
SLOW & FURIOUS


Štv, 22.11.2007, 14:22
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
asi som to už tu dakedy spomínal, ale ja som poisťovni jej neochotu dať zľavy pri predošlej zmluve uzatváranej počas roka vrátil aj takým spôsobom, že som jej vypovedal zmluvu a následne som uzavrel zmluvu - no znova s tou istou, ale s inou pobočkou a za zlomok pôvodnej sumy; keď ma z pôvodnej pobočky asi tretíkrát otravovali s tým, akú mi zrazu dajú zľavu a ja som nechcel, spýtala sa ma tetuška, či môžem povedať, kto mi dal lepšiu ponuku...a dodnes mám pocit že počujem, jak jej padla sánka, keď som jej povedal, že "vy, akurát v inej pobočke"... :lol:

...a som tam dodnes s tým, že finančný poradca vždy preverí, či pre nás stále platia exkluzívne ceny a keďže zatiaľ áno, ideme ďalej...

inak je praobyčajné svinstvo do neba volajúce, že na vypovedanie zmluvy PZP v zmysle toho posraného zákona musí človek zmluvu osobitne vypovedať; všetky ostatné zmluvy s lehotami platnosti automaticky zanikajú uplynutím v zmluve uvedenej lehoty platnosti a nič netreba vypovedať...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 22.11.2007, 15:08
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 49 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: