Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 20:25
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Stáčanie km 
Autor Správa
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
no nieco na tom bude. na mobile.de som videl nejake dieslove mercedesy co mali uvedene najazdene km 500 000 aj 800 000 :lol:
na autobazar,autovii a avize nieje ani jedno :wink:


Mám známeho čo bol zaťažení na mercedesi a mal jedno Piano ktoré malo najazdeních 750 000 km a jazdilo vpohode a bez problémov akurám na nieaké nedostatky na automate ale sám povedal že to je pohode že sa nečuduje lebo že tá má životnosť 500 000 km.
Aj ti ako píšeš že má ten mercedes najazdeních 500 000km tak je to vpohode lebo mercedesi sú stavané na 1 000 000 km.

_________________
Ja a slovenčina :-)
Toyota LC 61


Str, 24.10.2007, 13:58
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Jano JP píše:
Ahoj, Paťo, veru pekného máš toho bruchoplaza, paráda :wink:
...nesmieš to brať tak doslovne, jasné, že hlavne všelijakí dedkovci či boháči s mnohými autami často supervýhodne pustia perfektný kár - videl som predať za dvojtretinovú cenu asi dva mesiace staré autíčko s oškretým blatníkom - proste papá nezniesol poznačeného tátoša mrzáka...


Ahoj o5 Jano a ALL,

Áno, ja som mal možno LEN šťastie a bola to náhoda, pretože to (bruchoplaz) nemalo ani len žiadnu skrytú vadu (na rozdiel od XXX (našťatie LEN) drobností pri Nive), ale potom aj tak z vyššie napísaného vyplýva, že všetci "málo jazdiaci" majitelia cars sú vlastne (nie svojou vinou) podvodníci a špekulanti, ktorí sa všeobecne (vzhľadom k predsudkom a predpokladom toho, koľko by 3,4,5-ročné auto malo/mohlo mať najazdených km) hádžu do jedného vreca s tými čo stáčajú km.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Str, 24.10.2007, 14:00
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kmoter píše:
vpohode lebo mercedesi sú stavané na 1 000 000 km.


toto tuto ti kto povedal ??? :-D :o

to platilo možno pred 20 rokmi , ale dnes už nie.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 24.10.2007, 17:40
Profil WWW
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:D palo... ty o tom asi vies ked mas koncernoveho kolegu

pravdou je ze mercedes nieje co byval

su to rok od roka vacsie sroty a kto je ochotny za to davat take peniazky tak klobuk dolu....

inak ku stacaniu...
ked som mal fronteru, tak som mal problem ju predat len koli tomu ze mala cez 210 tis. km
keby tam bolo napisane 120tis tak by to nikomu nevadilo.
nakoniec som ju predal pod cenu, ale s kludnym svedomim :(

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Str, 24.10.2007, 17:46
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:
:D palo... ty o tom asi vies ked mas koncernoveho kolegu

pravdou je ze mercedes nieje co byval

su to rok od roka vacsie sroty a kto je ochotny za to davat take peniazky tak klobuk dolu....

inak ku stacaniu...
ked som mal fronteru, tak som mal problem ju predat len koli tomu ze mala cez 210 tis. km
keby tam bolo napisane 120tis tak by to nikomu nevadilo.
nakoniec som ju predal pod cenu, ale s kludnym svedomim :(


no koncernového :-D - to hej :D Inak nové CRD motory v mercedesoch sú tiež italánske VM :D

A keď sme pri tom tak akurát dnes som kukal jeden rozobratý 300D - 6valec hladký diesel. 530 tkm a motor na generálku.

A môj 17 ročný japonský bruchoplazný benzín má 520 tkm a jazdí stále.

Ale o tom to nie je. Je to HLAVNE o údržbe, olejoch, pravidelnosti a v neposlednom rade aj o prístupe a návykoch majiteľa , resp vodiča.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 24.10.2007, 17:57
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Paťo Zvolen píše:
...Áno, ja som mal možno LEN šťastie ...aj tak z vyššie napísaného vyplýva, že všetci "málo jazdiaci" majitelia cars sú vlastne (nie svojou vinou) podvodníci a špekulanti, ...čo stáčajú km.

Paťo, sorry, ja som si pomýlil tvojho bruchoplaza s Majovým, ale verím, že aj tvoj je super...
...k tomu hore odcitovanému - jasné že aj ty máš pravdu, je skupina ľudí jazdiaca málo a to tak u nás, ako aj v zahraničí... len my točíme o tom, že pri reálnej veľkosti trhu s autami pri predaji nie starších u dedkovcov garážovaných málo jazdených áut je to stáčanie asi naozaj bežné

ak kúpim starý super zachovalý model s málo najazdenými km, je to pravdepodobne pravdivý stav; ak kúpim 3 až 7-8 ročné auto súčasných modelov, a je tam nejak pomenej km, je to skoro isto podvod

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 24.10.2007, 19:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pato zvolen: ano.. aj take su pripady ako ty. ale to je mozno jeden z 500. ak ma niekto take auto na predaj tak ho lahko preda privatne a neda ho do bazaru... bazar je u mna posledna moznost.

ja sam mam motorku na ktorej som najazdil za 3 roky asi 4000 km lebo niesom doma a jazdim na nej 20 dni do roka... ale to sa na rok zmeni :wink:

Kmoter píše:
Aj ti ako píšeš že má ten mercedes najazdeních 500 000km tak je to vpohode lebo mercedesi sú stavané na 1 000 000 km.


jj kmotre tak nejak. ja mam rok vyroby 1991,najazdene ma cez milion a keby som ti to nepovedal tak to nespoznas.

tie na mobile.de s vysokymi poctami najazdenych km su casto extaxi. su lacnejsie v porovnanim s netaxi... neni na nich problem najazdit 500 000 za 5 rokov. potom to sikovny slovak kupi, dovezie sem, trosku porobi, prestrieka,stoci km a clovek neznaly veci si to kupi a mysli ako dobre kupil za 150 000 lebo take iste sa tu predavaju aj za 250 000. :lol:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 24.10.2007, 22:07
Profil ICQ WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.03.2007, 22:52
Príspevky: 162
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Hm ... to este nevies, ze knizky sa vypisuju za prislusny peniaz na pockanie (uz som niekde na nete aj videl normalne ponuku) ... V zasade je to tak ako pises, ale nebral by som to ako 100%-ny smerodatny udaj .. Lebo keby si si chcel byt isty, ze je to tak, musel by si ist knizku kontrolovat podla faktur do prislusneho servisu.


ale poctivo vypísanu knižku rozoznáš od umelej: farba pera,rukopis, vyblednuté písmo atd... (môj prípad)

_________________
niekedy sa sám seba pýtam, kto sme, odkial sme prišli a kam smerujeme..Potom si nalejem odpoveď a zas je dobre.

RR P38 V8
BMW 330XD
Pinzgauer 710M
AVIA 31T 4x4 sklápač
PV3S M1

ex: terrano II
ex: terracan
ex: xj 2:5TD
ex: RR P38 2.5 DSE
ex: ZJ 5.9


Štv, 25.10.2007, 5:38
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
puklo píše:
finder píše:
Hm ... to este nevies, ze knizky sa vypisuju za prislusny peniaz na pockanie (uz som niekde na nete aj videl normalne ponuku) ... V zasade je to tak ako pises, ale nebral by som to ako 100%-ny smerodatny udaj .. Lebo keby si si chcel byt isty, ze je to tak, musel by si ist knizku kontrolovat podla faktur do prislusneho servisu.


ale poctivo vypísanu knižku rozoznáš od umelej: farba pera,rukopis, vyblednuté písmo atd... (môj prípad)

Puklo, v zásade máš prtavdu, ale je tu ale - sú aj takí magori, ako ja a ja neznášam, keď sa mi akékoľvek doklady či knižky kdesi krčia, špinia a podobne a som schopný aj po 10tich rokoch vytiahnuť servisnú knihu vypadajúcu ako nová; chodením do jedného servisu bude mať za 10 rokov ešte aj pečiatku rovnakú a tak sa môže zdať, že je dodatočne vypísaná naraz;
na druhej strane ak chcem imitovať viac rokov, použijem viac pier, viac pečiatok a rôzne rukopisy a novú knižku nechám vyfúkať vetrom, pofŕkam vodou či šupnem do práčky na polosucho a mám z nej "starú"...

proste všetko ide odrbať, ide len o to, kto má aký charakter resp. koľko čí charakter stojí :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 25.10.2007, 12:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
he a viete ze je aj druha strana mince? ze kilometre sa natacaju aby malo auto ´´viac´´? :lol: ale to je len ked firma predava a aby mohla vydokladovat bloky z paliv ze auto behalo... aj ked ono stalo. takto kupoval otec jumpera. a inak priklad nas opel vectra. za minuly rok sme najazdili cca 5 000km co ja som nabehol za 2 sezony na motorke bez znaciek. a ak si niekto pozre servisnu knizku k oplu tak tam bohvie co nenajde lebo po kupe si ju servisujeme sami. teda peciatka od servisu tam uz nebude.

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Štv, 25.10.2007, 20:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mno tak aj ja som "natacal" ale nie koli palivu, ale koli tomu ze moje bruchoplazy mali tacho len do 99tisic km a ja som ho prerabal na "normalny".
Podla opotrebenia som pred to na jednom aute nahodil 2jku a na druhe dokonca 3jku(konkretne 360tkm)...

S tym stacanim je to bohuzial v poslednej dobe tak, ze pokial nestocis - nepredas. Pretoze za taku istu cenu ako Ty predavas s najazdenymi realnymi 200tkm predava ktosi iny len z "80tkm", pricom realne ma ovela viac. Ale na to kupujuci nehladi :?

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 25.10.2007, 20:53
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
praveze podla mna je cim dalej tym viac ludi ktori zdravo uvazuju a nehladia len na km

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pia, 26.10.2007, 12:54
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 04.05.2008, 4:55
Príspevky: 159
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne nejde tachometer, takže je možné, že predávajúci zabudol zapojiť späť náhon. :)

_________________
Dacia Duster 1,5 dCi
Mercedes SLK
Opel Tigra


Sob, 10.05.2008, 23:04
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
ojeby sa robia vsade/skoro vsade,aby sa toho niekto nechytil/no samurai na tachu 99999 a ideme odznova.kolky krat ,nikto nevie,ale urobit na samcovi duplu na tachometri si zasluzi veniec.potom masera.. :-D

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Ned, 11.05.2008, 8:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 20:11
Príspevky: 96
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
Nedávno sme priviezly Peugeot 207 2006 najazdených 315 000km z Nemecka, ale nevyzeral na to.

_________________
LAND ROVER DISCOVERY ESQUIRE 300TDI Automat


Ned, 28.12.2008, 10:26
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 52 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: