Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 4:20
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Mrtvy uhol 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kmoter píše:
Ani aj to nemám rád ale čo už mám robiť ked sa nechcem vliecť zaním :-) ale v nemecku je to vpohode lebo manjú dosť vela 3prúdovích dialnic tak tak to nieje až také problém


kmotre: zacinajuci trucker? :wink:
kolko toho naponahlas ked pojdes o 5km/h rychlejsie? predbehnes ho a potom sa budes vliect 10 metrov pred nim... :?

v nemecku sa kamiony predbiehaju kde mozu... tam si to nedovolis len tak hocikde predbiehat aj ked maju 3 prudy,ze? :wink:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Ned, 11.11.2007, 2:32
Profil ICQ WWW
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
Kmoter píše:

v nemecku sa kamiony predbiehaju kde mozu... tam si to nedovolis len tak hocikde predbiehat aj ked maju 3 prudy,ze? :wink:



Nám to nerobí problém obiehať kdekolvek, lebo my sme papierovo na prevoz do 3,5t :-) prenás neplatia predpisi o zákaze predbiehani nákladních vozidiel

_________________
Ja a slovenčina :-)
Toyota LC 61


Ned, 11.11.2007, 2:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:-) jaaaj tak to potom nejsi velky trucker ale len taky maly... do 3.5t :wink:

a na aute do 3.5t mas tempomat (obmedzovac) do 95 ?

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Ned, 11.11.2007, 2:41
Profil ICQ WWW
Majster Slovenčinár
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:07
Príspevky: 957
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
:-) jaaaj tak to potom nejsi velky trucker ale len taky maly... do 3.5t :wink:

a na aute do 3.5t mas tempomat (obmedzovac) do 95 ?


Ono sú to Iveco Daily 5tonky ktoré sú ešte oficialne neni uvedené v prevádzke a my to vozíme z Talianska z výroby do nemecka do prístavu a odial to ide dalej trajektom do ruska. Ono sú len an prevoz papierovo spravené ako do 3,5t (kôli dialničním poplatkom a stačia nato Bčka vodičáky) lebo to auto váži necelích 2,2t ale max užitočne zaťaženie je 5t.

_________________
Ja a slovenčina :-)
Toyota LC 61


Ned, 11.11.2007, 2:57
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
noo..toto zboznujem. dva kamiony... jeden ide 90 druhy 95 a idu sa predbiehat :roll:


To nepochopí nikto , kto nerobil na kamióne :smt136 ./aj ked často tam za volantom sedí len majitel vodičáku , nie vodič s povolania /
Vieš čo je to AETR ? Za nedodržanie pauzi a denného odpočinku vedia dať pekné pokuty aj niekolko tisíc eur . Napr.aj madari si odsúhlasily , že policajt môže dať aj cez STO tisíc pokutu . No proste si plátajú biednu ekonomiku výpalníctvom .

A si zober,že z Verony to mám do Bratislavy asi 700 km a dá sa to spraviť za 9:55 h . Takže , ak nechcem financovať darmožráčov , tak plný plyn a som na výkend doma .
A často sú aj krkolomné šibeničné termíny vykládok , pod hrozbou pokuty a časom si človek zvykne ponáhlať , furt. ;-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 11.11.2007, 3:15
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
...A často sú aj krkolomné šibeničné termíny vykládok , pod hrozbou pokuty a časom si človek zvykne ponáhlať , furt. ;-)

...a k tomu neustále preťažovanie - aspoň na slovači určite + naša cestná sieť a blbí vodiči a amen...

2 puklo: veru smrteľník v osobáku hovno vie, keď ti robí myšičku, že mu ide o kejhák...ja by som v rámci Bčka zvážil aj povinnú skúšobnú jazdu na naklaďáku, to len aby získali predstavu, o čom to je

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 11.11.2007, 13:07
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
...ja by som v rámci Bčka zvážil aj povinnú skúšobnú jazdu na naklaďáku, to len aby získali predstavu, o čom to je


na letiskovej dráhe človeka posadiť do naložého náklaďáku a nech si vyskúša ten kolos rozbehnúť na 90 a potom ubrzdiť. To by niektorí žasli... A v druhom leveli by mu tam cvične zboku vbehol nejaký golfík, nech si skúsi aj uhýbací manéver...

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Ned, 11.11.2007, 13:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
este jeden postreh zo slovenskych ciest:
mam dojem, ze ide o nejaky novodoby kultovy sport niektorych truckerov, ale casto vidam do kopca jazdit niekolko kamionov s rozostupom asi 2 metre. ja iduci za nimi to samozrejme este neviem, mam volno oproti a idem predbiehat. ked som uz pri kabine jedneho z nich, oproti v dialke sa ukaze auto. to uz mam daleko do zadu a este daleko dopredu. vyhodim preto smerovku, ze sa slusne zaradim do najblizsej medzery, ale pan trucker sa zjavne bavi tym, ze ma nepusti. potom sa uz len rozhodujem medzi celnym narazom a oskretym zadkom. vyhodnotim sance na prezitie a vyhrava druha moznost. v tom uz kamion musi brzdit, lebo mu nedavam moc na vyber a pcham sa so 4-merovym autom do 2-metrovej medzery. v zapati sa za mnou ozyva mohutny orchester vsetkych podtlakovych klaksonov a opaluje ma 10 reflektorov okolo celej kabiny.
neviete nahodou ako sa ta hra vola? a aky by mal byt teraz moj tah v tejto hre?


Ned, 11.11.2007, 14:47
Profil ICQ WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.03.2007, 22:52
Príspevky: 162
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja ti to vysvetlím zasa z môjho pohladu. snazím sa dodrzat odstup od vozidla idúceho predomnu povedzme 50m. Lenže ako náhle sa tak stane pichne sa predomna cca 10 osobákov a ja znova znizujem rýchlost a snazím sa tú vzdialenost znova vytvorit. Hurá, mám ju, ale co to? dalsie osobáky a tak dokola. čo mi na to povieš????
a nikomu nevadí ze som celý oblepený značkami s 3-kou ADR!!!!

_________________
niekedy sa sám seba pýtam, kto sme, odkial sme prišli a kam smerujeme..Potom si nalejem odpoveď a zas je dobre.

RR P38 V8
BMW 330XD
Pinzgauer 710M
AVIA 31T 4x4 sklápač
PV3S M1

ex: terrano II
ex: terracan
ex: xj 2:5TD
ex: RR P38 2.5 DSE
ex: ZJ 5.9


Ned, 11.11.2007, 14:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
puklo píše:
čo mi na to povieš????


puklo, myslim ze tu diskutujem s inteligentnymi ludmi, ktori vedia vyhodnotit, kedy ide o usetrenu minutu a kedy o zivot a k takemuto spravaniu by sa asi neznizili.

a nie je dolezite, co na to hovorim ja, ale co na to hovoria predpisy o dodrziavani odstupov. a nielen tie o bezpecnej vzdialenosti, co platia vseobecne pre kazdeho, ale aj tie, ktore hovoria specialne o nakladnych automobiloch.

pred chvilou si pisal o naklade benzinu a o tom, ze ti vadi, ked ti niekto zmensi odstup, tak nepredpokladam, ze by si ho zamerne nedodrziaval ty sam a lepil sa na prdel 2 metre kolegovi pred tebou.

takze vdaka za reakciu, ale myslim, ze sa zrovna zastavas tych kolegov, ktori za to moc nestoja a robia vam len zlu povest......


Ned, 11.11.2007, 15:11
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ocakavam dalsie rozhorcene prispevky od vodicov kamionov, tak tomu radsej predidem a vysvetlim:

nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca. stretavam 2 druhy truckerov:

1.) taki o ktorych som pisal
2.) taki, co ti bliknu smerovkou, ked je volna cesta a mozes predbiehat.

fuck off ti prvi a vsetka cest tym druhym...


Ned, 11.11.2007, 15:21
Profil ICQ WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.03.2007, 22:52
Príspevky: 162
Odpoveď s citáciou
Poslať 
plne s tebou súhlasím. len som chcel poukazat na fakt ze nie iba vodiči kamionov sú tý najhorsí.
dvojmetrový odstup je skôr či neskôr samovražda takže sa podla toho správam. ;-)

_________________
niekedy sa sám seba pýtam, kto sme, odkial sme prišli a kam smerujeme..Potom si nalejem odpoveď a zas je dobre.

RR P38 V8
BMW 330XD
Pinzgauer 710M
AVIA 31T 4x4 sklápač
PV3S M1

ex: terrano II
ex: terracan
ex: xj 2:5TD
ex: RR P38 2.5 DSE
ex: ZJ 5.9


Ned, 11.11.2007, 16:53
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Puklo: myslim ze zakon o cestnej premavke hovori nieco o tom, ze predbiehajuce auto ma odhadnut situaciu, ale predbiehane mu ma umoznit sa zaradit, ak je to auto rychlejsie ... Mozno som to zjednodusil, ale v zasade to asi plati ... To ze sa neustale bude pred teba pchat viac a viac osobakov je bohuzial uz druha vec ..

Thunder: ked nasere nejaky kamionista kolegu, ako popisujes ty, ze sa mu dovoli zaradit len tak tak, tak sa s nim potom hra tak, ze ho lubovolne brzdi .. proste skoci na brzdy, a kamionista musi tiez...a toto pokracuje celu cestu, nez to kolegu prestane bavit, alebo ako mame naponahlo ... Ver mi ze sofera ide z toho slak trafit, ale nema na vyber, lebo ak ta sunda, tak taha za kratsi koniec, tebe si staci vymysliet lubovolnu sprostost (auto pred tebou brzdilo, srna mi prebehla, atd..).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 11.11.2007, 20:15
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:

Thunder: ked nasere nejaky kamionista kolegu, ako popisujes ty, ze sa mu dovoli zaradit len tak tak, tak sa s nim potom hra tak, ze ho lubovolne brzdi .. proste skoci na brzdy, a kamionista musi tiez...a toto pokracuje celu cestu, nez to kolegu prestane bavit, alebo ako mame naponahlo ... Ver mi ze sofera ide z toho slak trafit, ale nema na vyber, lebo ak ta sunda ......


Toto je bežná vec ktorú robia s obľubou kamionistom , a dosť často / okrem iných prasární / . A ked ti to spravia niekolko krát za deň :smt017 a potom buď ohladuplný k nejkému Thunderovy :-D .

Samozrejme je to dvojsečná zbraň a mnohý zlomyselníci už okúsily porekadlo , že za zlé nečakaj dobrotu .
Stačí zavolať vysielačkou dopredu kolegovy a už aj je v správách , že vodič osobného vozidla nezvládol riadenie a podbehol pod kamión .

Toto je nekonečná debata , ktorá nevedie aj tak k vyriešeniu ničoho , lebo tu na fórum nechodia žiadny bezohladný hňupi .

Ukončím to starým indiánskym porekadlom že: "nesúď človeka , kým si nechodil mesiac v jeho mokasínach . " howgh :smt083

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 11.11.2007, 22:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Noooooo zaujimava debata :wink: ale ja mam tiež svoj nazor na ,,Poland Truckerov,, :oops: tu odporučam nedavnu havariu v PO ,čo myslite išiel 40 km/h ?
http://www.pis.sk/portal/?c=12&id=3531

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Ned, 11.11.2007, 22:57
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: