Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 18:31
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Zdrhnut ci nezdrhnut z miesta cinu ? 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Co sa stalo v blizkej minulosti kamosovi.
---
Bol riesit maly nakup v hypermakete.
Pride k autu, a naburany zadny naraznik + svetlo + plech okolo.

Nejaka tetuska bomzla, ze vie SPZ vinnika.
Tak si ho vypytal, a volal 158.
Nahlasil co bolo treba + tu SPZ.
Prv nez prisli dopravaci, dofrcal aj vinnik. Nie ze by sa mu pohlo svedomie, ale dopravak neskor prezradil, ze podla SPZ si prelustrovali majitela a podla adresy obvolali (ci automaticky im to vyhodil system, to uz neviem) operatorov, kde obratom dostali tf. cislo, ktore koresponduje a meno a adresou cloveka, ktoreho hladaju.

Cuduj sa svete, vinnik bol typek, ktory platil pri tej istej pokladni pred kamosom (svet je maly).

- No co, dohodnete sa na mieste, ci to zacnem spisovat ?
- No sak ja mu dam pacsto (500) korun nech si to prestrieka ...
Policajt :shock:
- Mate prestavu aku ste sposobili skodu ?
- ...
- Dobre odhadom cez 14.000
- Noo, to urcite ...
- Tak sa nechcete dohodnut ?
- Nie !
- Ok. Takze to mame 2 roky bez papierov sa sposobenu nehodu + 2 roky bez papierov za utek z miesta nehody + pokuta + si pan od vas bude vymahat skodu v sudnom konani, alebo jeho poistovna.

Chlapik :shock:

Typek dostal len dva litre, aj ked mu naozaj realne hrozili 4 roky !!!
Nechapal som, ze sa to moze kumulovat, ale zevraj hej.

Kamos ma aj havarijku. Prisla fucktura na 44.000 (nejaka dislova koktavka, alebo co to ma)...

Aby bolo dielo skazy dokonale, typek zabudol ohlasit svojej poistovni nehodu do 15 dni, a ta teraz od neho dava ruky prec :-D

Este dodam, ze na jeho (typkovej) zhrdzavenej felicii nebolo vobec nic, ani na jej narazniku nebolo poznat, ze do niecoho tukla ...

Nuze - utekat ci neutekat od buracky (aj ked nevinnej odreniny), ak nevieme ci nas niekto nepozoruje ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 13.11.2007, 21:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Heské prúpovídky.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 13.11.2007, 23:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Mno pridám aj ja skúsenosť.

adnoho času mi vliezol jeden magor na vwpologrcke do kufra ked mal ešte bruchoplaza, nič svetoborné keby to auto nebolo defakto na skušobnej jazde bez SPZ a aj prevoziek proste toho idiota pustili na cestu bez šetkého. Pri prvom obhliadnutí nič nebolo vidno ja navyše ponáhlal do jednej firmi kde už stepovali bo mal prebrať tovar. Potom bol na obhliadke v servise nech kuknu a trebalo rovnať 5 dvere a uchyt na nárazníku bol utrhnutý a nejake drobnosti na vonok nič nebolo vidno. Tak pekne krásne šak mal číslo mobilu adresu a td od pánka volal poistovnu vid bod č. 1 naša kooperatíva a tam mi krásne pekna pani povedala že ked nieje spz oni nemajú čo po kom vymáhať a nech to dám na sud. a bum zložený tel. Volám 2x zase ina babizna rovnaký priebeh len s tým že obrátte sa na asociáciu poisťovatelov. Bla bla proste posťovna dala ruky preč. Tak dal spraviť do servisu čo bolo nejakých 14 bubákov a následne šup ho za dotyčným pánkom, že reku škoda taká a taká a bud mi to kešne alebo pojdem rovno za právnikmi. Chvílu klasika šak sa nič nestalo a bla bla reku tu prednú masku čo máte na tom aute je nič? a už aj spz boli nahodené. Nakoniec chlapík vytiahol kešenu a zacaloval. Na moje šťastie inač mohol akurát sudiť. :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 13.11.2007, 23:15
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Finder a nemyslíš že si za to môže týpek sám!Já som cúvol jednému na bruchoplaze do blatníka ale naozaj len veľmi jemne,hneď som mu nechal za stieračom lístok s tel.číslom.Na druhý deň sme si zavolali a chlapík to ani nenahlasoval lebo to bolo naozaj nepatrné.Ale aj keby to bolo viac nabúrané ten lístok s číslom dám.Nato platím tú poistku. :wink:

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 13.11.2007, 23:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zdrhat je blbost... vsetko sa da predsa normalne vyriesit...

aj ked, raz ma zastavila babenka, ze jej frkol kamen spod mojho kolesa a prasklo sklo. nebol som si toho samozrejme vedomy. hovorim si ale, ze mam poistku, tak co, nahlasim.
na dalsi rok som prisiel o bonus za bezskodovy priebeh...


Str, 14.11.2007, 15:40
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ked vas trafi suter z pred vami iduceho auta a sposobi vam skodu, co treba robit?


Str, 14.11.2007, 15:44
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2007, 15:23
Príspevky: 122
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
típek sa skoro trafil : pacsto (500) korun/44t. ....... :smt014


Str, 14.11.2007, 17:13
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
ked vas trafi suter z pred vami iduceho auta a sposobi vam skodu, co treba robit?

Dobehnut skodcu, a donutit ho nahlasit skodu. Ak nemieni zastavit, mozes sa za nim vliect a po ceste volat policajtov, ze ti furt zdrha, a nemieni zastavit ...

Ak sa vam nechce, riesim je sa dohodnut s kamosom, niektore poistovne uz ponukaju poistku s kompletnym bonusom, a v cene je uz jedna buracka za rok (minimalne kooperativa umoznuje jednu poistnu udalost bez straty bonusu a myslim ze nie je sama).

Rudi - obaja boli z puchova. Prdel co ? :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 14.11.2007, 20:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.05.2007, 22:16
Príspevky: 1999
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Dobehnut skodcu, a donutit ho nahlasit skodu. Ak nemieni zastavit, mozes sa za nim vliect a po ceste volat policajtov, ze ti furt zdrha, a nemieni zastavit ...


no to je prave problem. nahanat ho podla predpisov nemozes a na jeho zastavenie nemas opravnenie, takze zastavit nemusi. ak aj zastane a slubi ti modre z neba, moze sa na to vykaslat...
pytal som sa na to policajtov a povedali, ze poznacit EC, odstavit auto a zavolat policiu. chcel by som to vidiet v praxi, aky by boli radi, keby museli ist k prasknutemu sklu a ako by sa to dokazovalo "skodcovi"... :-D


Str, 14.11.2007, 20:12
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thunder píše:
finder píše:
Dobehnut skodcu, a donutit ho nahlasit skodu. Ak nemieni zastavit, mozes sa za nim vliect a po ceste volat policajtov, ze ti furt zdrha, a nemieni zastavit ...


no to je prave problem. nahanat ho podla predpisov nemozes a na jeho zastavenie nemas opravnenie, takze zastavit nemusi. ak aj zastane a slubi ti modre z neba, moze sa na to vykaslat...
pytal som sa na to policajtov a povedali, ze poznacit EC, odstavit auto a zavolat policiu. chcel by som to vidiet v praxi, aky by boli radi, keby museli ist k prasknutemu sklu a ako by sa to dokazovalo "skodcovi"... :-D


Mno pekne blboviny pač ked to bude oproti idúce auto nestíhaš ani značku nieto niekoho zastavovať a ludovo si možeš vieš čo. Presne toto stalo ked predával prvé auto o týžden mal prísť kupec prebrať a kurna ja musel riešiť ťuknuté sklo skoro ma drblo.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 14.11.2007, 20:15
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No sklo nestoji liter ani dva, a okrem toho on to zaplati z PZP, takze okrem bonusu (ak mu to poistovna netoleruje) mu to moze byt jedno a treba mu to aj takto vysvetlit ...

Prinajhorsom priatel na telefone, ktory sa obetuje za skodcu ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 14.11.2007, 21:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a ja som bol donuteni menit minuly tyzden celne... cena 10 tis, origo v servise 18 :-D vsetko robil chlapik co robi aj obhliadky pre poistovnu ja som to nahlasoval na firmu bez vynnika a slo to z havarijnej


Str, 14.11.2007, 23:15
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 22.02.2008, 23:46
Príspevky: 9
Bydlisko: pri Martine
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ťuknuté sklá neriešim, až potom, keď idem za nejakým podnikovým nákladným autom (liazky a pod...) pristavím ho, že to odfrko... on to zapíše, nahlási a v pohode mi to preplatia... tada aspoň doteraz


Sob, 23.02.2008, 22:04
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 23:12
Príspevky: 58
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V ČR ujeti z mistadopravni nehody 2body 4litry a ridicak na pul roku v cistirne,staci aby te nekdo prasknul....Kamose prave vozi do prace manzelka :wink:


Sob, 23.02.2008, 22:25
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teda neviem ako Vy ostatný, ale mne sa vidí, že obyčajná slušnosť medzi ľuďmi káže, keď niekomu spravím takúto nepríjemnosť buď počkať alebo ak som v časovej tiesni, dať lístok s info a kontaktom za stierač.

Nie je to normálne??? :!:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Ned, 24.02.2008, 1:05
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: