Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 08.05.2024, 22:00
Dnes je streda 8. mája 2024, meniny má Ingrida a zajtra Roland




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 PZP a kontroly zo stranu OU 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Hat, taka vec sa vcera stala.
Vola mi kamos (riesil som mu poistku), ze ci ju ma uzatvorenu (bo papiere sa mu este nevratili naspet podpisane, ani zatial biela a zelena karta nedorazila).

Tak som mu spetne preveroval ze hej ... Preco ?

Bol som na OU (obvodny ci mestky urad, uz neviem, ale asi obvodny), nemal som nieco v poriadku s vozikom (to sa netykalo poistky), a chceli odo mna aj ukazat karty, ze mam poistku. Vyvalujem oci, ze co to je za sprostost ...

A on ze hej, maju tam na tieto kontroly origo ludi, co nerobia nic ine, len konroluju PZP ... Volam kamoske, a ona ze hej, maju nove pravomoci, ktore ich (asi) opravnuju aj toto robit ... Sice nechapem dost dobre preco OU, (aj ked ma odbor dopravy), ale budiz ...

No pokial ma to nebude nutit chodit na OU, a budu im stacit oskenovane karty, ktore poslem mailom, preco nie, ja si poistku platim ...

Ak tie kontroly spustili voci plechovkarom, ktory si poistky neplatia (samizda ich je okolo 10% z celkoveho poctu), dobre, moze byt, natahovat sa s SKP nie je nic prijemne).

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 23.12.2007, 10:23
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 07.11.2006, 22:00
Príspevky: 14
Bydlisko: Od Tatier k Dunaju...
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mozem len potvrdit tie kontroly - mna OU niekedy na jar pisomne vyzval na predlozenie dokladov o poisteni v obdobi takmer 3 roky naspet - prave vtedy som menil poistovnu a mal som tam nejake dni medzeru, avsak preukazatelne som vtedy nejazdil (auto bolo v servise - davat daco robit autoriz.servisu bola chyba sama o sebe, aj som za nu kruto zaplatil no to je vsak na dlhu story)... tak som im poslal potvrdenia - stara/nova poistka spolu s papierom zo servisu a zatial je ticho :? .... trpol som, ze mi daju daku pokutu kedze zakon ospravedlnenie nepoistenia nepojazdnostou auta nepozna :!:

Asi SKP dava typy ...Tych, co jazdia bez znaciek to tak ci tak maju na haku a SKP nema sancu na nich prist :x


Ned, 23.12.2007, 20:14
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
....tak som si tak zbežne prešiel zákon o PZP... a akosi neviem pochopiť, prečo by som mal mať k dispozícii iné doklady k PZP ako k aktuálne platnému.

Ale dočítal som sa, že úrad môže uložiť pokutu za neuzavretie poistky 500 až 10 000 do dvoch rokov čo sa dozvedel, že sa tak stalo (nestalo), max. do troch rokov čo k tomu došlo.

Ale z toho furt vidím len to, že keď ma chytia policajti bez PZP, tak ma nahlásia na úrad a úrad má potom dva roky, aby mi za to dal pokutu.

Otázka je, či je platným dôkazom to, že nie som v nejakej evidencii kancelárie poistitelov alebo čo...( akosi nie je mojou povinnosťou strážiť či oni majú v poriadku databázi ). .... to mi pripadá ako dosť šišatý dôkaz... tu by som ocenil napr. mozegov názor.

P.S. ... a ešte som a dočítal, že čo som kedysi hlásal že ak na lane ťahané auto drcne do ťahajúceho že to sa z poistky neplatí... tak to je blbosť. Poisťovňa škodu prednému preplatí.

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 25.12.2007, 23:23
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čo viem ja , tak úrad ťa môže vyzvať na predloženie dokladu o zaplatení ZP trebarz za rok 2005 . Ak tak neurobíš do X dní tak ti príde rozhodnutie o uložení pokuty . Pár ludkom to tak došlo.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 26.12.2007, 0:44
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ohóóó.... verím že úrad by to takto rád, ale sa mi to aj tak nezdá... Vedel by si mi obstarať nejakú tú výzvu od úradu? Páč ak na to majú z nejakého zákona nárok, tak to tam určite napíšu.

(poznámka zo života... ak si myslíte že úrad (akýkoľvek) niečo chce, pretože na to má zo zákona právo, tak sa hlboko mýlite. Úrady k smrti radi vyžadujú veci a robia úkony ktoré robiť nesmú, resp k nim nemajú oprávnenie a zľahčujú si tak robotu. Totižto občan môže robiť čokoľvek, čo mu zákon explicitne nezakazuje. Úrad môže robiť len to, čo mu zákon výslovne povoľuje. Čo úrady bežne porušujú.... ale keď sa nikto neohradí, tak je to tak)

Ak niekde v nejakom obskurnom zákone nie je napísané že si doklady od PZP musím tri roky odkladať, tak si nimi druhý deň po vypršaní poistky vytrem riť.

Čiže ma ukrutne zaujíma prečo si úrad myslí, že by som tie doklady mal mať a dokonca mi za to chce dať pokutu.... pretože to, že nemám staré a neplatné dokumenty nie je automaticky dôkaz že som tú poistku nemal uzavretú.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 26.12.2007, 2:23
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Opýtam sa brata , jeho riešily.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Str, 26.12.2007, 2:28
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
One, ize ... Ak ste nemenili auta, tak je to horsie, ale este vzdy nie je problem vybehnut do poistovne a spetne si vypytat overene potvrdenie, ze som to platil. (aspon dufam, ze oni to opatruju).

Ak som auto v dohladnej dobe menil, tak sa im zasmejem, pretoze pri zapise do evidencie policajt odo mna promptne a bezodkladne vyzaduje PZP, inac mi ukaze dvere.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 26.12.2007, 11:44
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunok v čehách to majú zariadené tak, že:
1.) najskôr evidenčná kontrola na nového majiteľa (+ platná STK na auto :-D )
2.) do poisťovne a uzatvoriť poistku na nového majiteľa - zelenú kartu a potvrdenie dostáva majiteľ automaticky k prevodu
3.) prevod na úrade + potvrdko pistenia, správne poplatky (platí sa na mieste :-D )
4.) po prevode s prípadne novými SPZ na poisťovňu, kde zmluvu prepíšu a obdržíš zelenú a bielu kartu vypísanú na PC s podpismi. Potom už len platiť.

* 2007 som menil SPZ na Patrole - prednú som nechal niekde v blatíčku :-D - takže v aute som vozil aj kópiu veľkého technického preukazu, kde sú pôvodné SPZ zapísané a presun na nové. Je to aj kvoli dialničnej nálepke. V poisťovni prepísali aj SPZ v zmluve.

* ako občan SR, keď som kupoval motorku, tak som musel dokladovať aj slovenský pas a vypisovať extra nejaký formulár (mal som len dlhodobý pobyt v ČR). Dnes mám aj trvalý SR aj ČR a je to jednoduchšie. Občas bengá dostávam do zvláštnej situácie, pretože som si rozširoval skupinu na vleky a návesy tu v ČR a mám český vodičák :-D

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Str, 26.12.2007, 12:04
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron