Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 21.05.2024, 7:21
Dnes je utorok 21. mája 2024, meniny má Zina a zajtra Júlia Juliana




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Ako na kradeze aut 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Ked som si precital na CZ fore ako tam chudakom nestastnym kradnu auta, zacal som spekulovat co s tym ... (Odhliadnuc od toho, ze buduci majitel ide do velmi neisteho kseftu, lebo co neseriove auto to original :-D ).

Rano som nahodou pokecal s Mikem, povedal mi zaujimavu vec, ktora ma nakopla: Vraj sa ceske pneuservisy dohodli, ze pokial je guma kupena cez internet tak si majitel auta vypocuje - tak si to chodte na internet aj prezut :-D (prezuť nie prežuť :-D ). Ze je otazka casu, nez to bude aj na slovensku, lebo tyto internetovy hajzli likviduju kammne obchody, co je dobre aj zle, ale v konecnom dosledku to tu likviduju nemci :evil: , ale nie to som chcel ...

Servisakov je dost .. Relativne... Ale pneuservisov az tak nie ... Teda celkovo ich je menej ako servisakov. Tak ma napadlo - typek si moze dat ukradnut auto, moze si niekde ist dat spravit nejake upravy (ak treba, co ale vecsinou nie, okrem znicenia-prerazenia VINiek), ale isto bude musiet ist chodit prezuvat (ci uz bude mat znacky alebo nie)!!!! Staci nejako vybudovat siet informatorov, a sme za vodou ... Nikto nechce mat problemy, staci tichy teply bonz, ze take a take auto tu bolo s takou a takou spz (Alebo bez spz, v takom a takom okrese).
A dalej uz veci dostanu spad same ...

Alebo je cela moja uvaha naprd ? :shock:


Uto, 21.11.2006, 23:37
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder, je. Prave servisaci kradnute auta odkupuju, 120 tisicove auto kupia za 10-15, rozoberu si ho a maju suciastok po milu p.... Biznis jak svina. Skus nieco ine :wink:


Str, 22.11.2006, 7:57
Profil ICQ
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale ja nehovorim o servisakoch, ale o pneuservisoch ako zdroji informacii.
Precitaj si to este raz ... Pneuservis ma z toho auta prd okrem prezutia a vyvazenia gum.


Str, 22.11.2006, 10:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Ale ja nehovorim o servisakoch, ale o pneuservisoch ako zdroji informacii.
Precitaj si to este raz ... Pneuservis ma z toho auta prd okrem prezutia a vyvazenia gum.


Finderko niekedy by som to prd chcel mať čo ma kamoš ma maly pneu servis posledne už aj oleje a nejake opravi robí, ale nema problem si kupiť auto aj každy rok heh taky si kupil chalupu, celu ju prerobil a teraz uvažuje nad rodinným domom to ja ako projektant možem snívať heh, takže nemyslím že to je až take zle s nimi :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 22.11.2006, 10:33
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale samozejme, ze cinnosti mozu byt ciastocne prekryte ... Dokonca sa aj pneu a normlane servisi poznaju medzi sebou ...
Ale kdezto servisak ma zaujem o akykolvek job (ci uz auto je alebo nie je kradnute), pneuservisakovi to je jedno .. Obuje, ale potom auto min. 1/2 nevidi ... (Dajme tomu ze 2 sady gum a 1x disky).
Servisak sa suciastok z kradnuteho auta zbavi, lebo vie co s nimi a kde s nimi .. Pneuservis ? Daleko mimo obor jeho cinnosti ...
V servisoch sedia vyskoleny chalani .. V pneu robi hocijaky jankohrasko, co ho zaskolili, ten ma dalko vecsi problem kde s kradnymi vecami ....


Str, 22.11.2006, 10:47
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keď už... tak ešte inak.

Možno by nejakú databázu, kde by sa dopĺňalo kto a od koho kúpil diely.
Keby sa jedno meno opakovalo príliš často, bolo by to minimálne čudné.

Len u nás by to nemalo až taký dosah ako v čechách lebo málo nás.... :(

Tutoky mi šuškal Wojto, že dobrá vec je pieskovanie/leptanie okien.
Že to lumpovia velmi nemajú radi.


Str, 22.11.2006, 11:28
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:55
Príspevky: 193
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nie je naivne si mysliet, ze ked niekto ukradne takto upravene auto, ktore je vlastne original, ze ho necha na Slovensku?!

osobne si skor myslim, ze koncia za vychodnou hranicou... a to je cierna diera

_________________
LR DII, ARB, EP9, OME, 32",sanie, CB


Str, 22.11.2006, 12:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No myslím že nielen taketo upravené miznu v tej magickej krajine ale väčšina nejakých čo stoja za to. :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 22.11.2006, 12:13
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... kdesi ktosi hovoril, že bundeskriminaldienst má vysunuté pracovisko vo Vyšnom Nemeckom, kde pomáhajú pri identifikácii zabavených nemeckých áut...


Str, 22.11.2006, 12:22
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... kdesi ktosi hovoril, že bundeskriminaldienst má vysunuté pracovisko vo Vyšnom Nemeckom, kde pomáhajú pri identifikácii zabavených nemeckých áut...


no, zrovna tam vraj nemá
ale má kúsok vyššie na sever u susedov v Polsku, a nie jedno. Lebo väčšina takýchto áut ide aj tak tadiaľ. A ono ani nie tak BKD ako samotné poisťovňe platia expertov s notebookmi a laserovými scanermi.
Známemu ukradli pred 3 rokmi v ZA na mieru robený bruchoplaz Mercedes Kombi. Zo stráženého parkoviska v hoteli, behom 4 hodín čo tam to auto stálo. Asi si ho vytipovali už na hraniciach.
Auto sa našlo za 3/4 roka na Ukr/PL hranici. Iná farba, iný VIN, prerobené na nepoznanie. Našla ho nie kriminaldienst, ale práve agent poisťovne, pomocou nejakého skrytého kódu, ktorý je viditeľný práve len pod tým laserom.


Str, 22.11.2006, 12:30
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Palo pred hotelom? na platenom parkovisku??? :shock: Nestras ma ...doteraz som v poho spaval,,,, :?

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Str, 22.11.2006, 13:40
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 19:38
Príspevky: 72
Bydlisko: okr.Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak prestante v BA v pohode spávat,lebo poznám troch majit.aut z BJ čo im vyčistili auta práve v BA na strážených park.+nejake vyhrážky od "personálu"ked sa išli stažovat.Pred vysokoš.intern.Ľ.Štura chalanovi ukradli 4kola z pasata za čas čo odniesol hore batožinu.Ja mám na jeep-e bezpeč.matice,ale vraj kola pasuju iba na chrysler,neviem


Uto, 28.11.2006, 20:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pali píše:
Tak prestante v BA v pohode spávat,lebo poznám troch majit.aut z BJ čo im vyčistili auta práve v BA na strážených park.+nejake vyhrážky od "personálu"ked sa išli stažovat.Pred vysokoš.intern.Ľ.Štura chalanovi ukradli 4kola z pasata za čas čo odniesol hore batožinu.Ja mám na jeep-e bezpeč.matice,ale vraj kola pasuju iba na chrysler,neviem


Ono mozno je problem ina ako BA znacka.....na 4x4 s foliami a BA znackou si dajaky zlodejicek len tak netrufne, nikde nevie komu to auto moze patrit a ci neskonci zabetonovany v tuneli Sitina ak nanho len kychne.... :twisted: :twisted:

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Uto, 28.11.2006, 21:06
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufi píše:
Pali píše:
Tak prestante v BA v pohode spávat,lebo poznám troch majit.aut z BJ čo im vyčistili auta práve v BA na strážených park.+nejake vyhrážky od "personálu"ked sa išli stažovat.Pred vysokoš.intern.Ľ.Štura chalanovi ukradli 4kola z pasata za čas čo odniesol hore batožinu.Ja mám na jeep-e bezpeč.matice,ale vraj kola pasuju iba na chrysler,neviem


Ono mozno je problem ina ako BA znacka.....na 4x4 s foliami a BA znackou si dajaky zlodejicek len tak netrufne, nikde nevie komu to auto moze patrit a ci neskonci zabetonovany v tuneli Sitina ak nanho len kychne.... :twisted: :twisted:

Chlapci, ani neviete ako ste blizko k pravde ...
Kolegyni sa pocas sluzobky v Ba pokusili minimalne vybielit auto (ak nie ho corknut). Typek bol asi amater, tak akurat dokurv.l zamok. Zavolala policajov, atd .. ODtahovka je to zobrala k sebe, kde jej zamok odvrtali, aj tak uz bol zniceny ... Ale co povedal policajt - pani, a cudujete sa ? Pozrite sa na tu znacku (PU-xxx).. Ved to len tak bije do oci ... Hodte si do kufra nejake falosne, a ked budete v BA, majte nahodene tieto ... Uz som videl nalepky skratiek miest, ktore sa nalepili na SPZ, a prekryli povodne mesto, ak ste sa dlhsie zdrziavali na inom mieste (napr. dovolenka). (ZA-xxx - NO-xxx).
Pozor na jazdenie po meste, ak spravite buracku mozete si zavarit ...Ak to frisko nestrhnete ..

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 28.11.2006, 21:18
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Do Patrola sa mi ešte nikto nedobýjal... ale už sa nečudujem že sa v poisťovniach ošívali keď som chcel poistiť A6.

Na parkovisku pri centrálnom kúpeli už mali maníci auto otvorené a špekulovali s notbukom keď ich prichytila šéfka. Nepochopiac čo sa deje išla k autu, maníci spanikárili, naskákali do áut a zdrhli. Keby somári zachovali dekórum a dôstojne sa presunuli niekde vedla, nikdy by sa neobzrela a tým by si nevšimla že sú to tri autá z DS s číslami nasledujúcimi za sebou. Potom už netrvalo dlho kým policati potvrdili že je to známa partia autíčkárov....

A len štvrťhodinku stála na parkovisku na sídlisku v SN a odvtedy má ryhy na lište pod oknom jak niekto špekuloval ako ju vybrať... :x


Uto, 28.11.2006, 22:55
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: