Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 22:47
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 156 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
 Kolko Stoji Svietenie? 
Autor Správa
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
O tych autobusaroch je to tak,ak prepali naftu daju mu ju zaplatit v plnej vyske,ak naftu usetri daju mu polovicu z ceny.Problem je ten ze neaky debili co sa autobusom nikdy nevozili vyratali kolko autobus na ktorej linke kolko spali,ale pocital niekto aj zo zapchami???Kedysi som na Trambuse musel vyhadzovat rychlost a chcipat masinu aby som nerobil len na prepalenu naftu .To ze masina zrala na 300km/h 5 L oleja nikoho nesralo.


no keby mne masina zrala pri rychlosti 300km/h 5l oleja tak tiez by ma to nesralo :D

rychly autobus :) to je rpi volnom pade ?

len tak rypem... nebite ma :wink:

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Str, 11.04.2007, 22:13
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hugo píše:

no keby mne masina zrala pri rychlosti 300km/h 5l oleja tak tiez by ma to nesralo :D

rychly autobus :) to je rpi volnom pade ?

len tak rypem... nebite ma :wink:

Tu rychlost som opravil :smt147
Trambus je nakladak kde sedis vedla motora[odvtedy slabsie pocujem na prave ucho]a letel som aj volnym padom z kamenolomu pod Zvolenom plne nalozeny sutrom a na privese rachol brzdic.V tom datume oslavujem moje druhe narodeniny.Len skoda ze som ta nepoznal skor,mohol som ta odviezt :smt121

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 11.04.2007, 22:49
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 24.10.2006, 19:53
Príspevky: 110
Bydlisko: Liptovské Revúce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak som si spomenul na túto tému pri čítaní jedného článku o svietení v Rakúsku :) tu je link: http://dnes.atlas.sk/zo-sveta/125691/ce ... eprinieslo

_________________
jaro


Uto, 11.09.2007, 13:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jaro píše:
Tak som si spomenul na túto tému pri čítaní jedného článku o svietení v Rakúsku :) tu je link: http://dnes.atlas.sk/zo-sveta/125691/ce ... eprinieslo


Nooo, to je zaujímavé?!? :shock:

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Uto, 11.09.2007, 13:46
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
si myslim, ze uz ked šnicli pochopili, tak aj nasi by mohli

_________________
Patrol 3,0 TDi


Uto, 11.09.2007, 13:49
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.. hat nemyslím...

....toť nedávno som skoro zramoval škodulenku stopět (a bol by som vinovatý) ktorá sa mi priplichtila po kruhovom objazde presne z mrtvého uhla schovaná za A stĺpikom.

Keby škodofkár svietil, zbadal by som ho skôr.

Ono to svietenie nie je pre tých čo idú oproti a dívajú sa na mňa (tu je plne opodstatnený argument že normálne zdravotne spôsobilý vodič musí za denného svetla protiidúce auto spoľahlivo vidieť) ale práve pre periférne videnie... pohyb zachytený kútikom oka cez zahmlené okno v špinavom spätnom zrkadle...alebo letmý pohľad cez pleco či je zboku volno a možem sa prevexlovať do vedlajšieho pruhu. Práve vtedy je svietenie dar z nebies.

A trvalé svietenie tiež odstraňuje problém individuálneho vnímania potreby svietiť. Stále je príliš mnoho šikovníkov ktorý ni za boha nezažnú aj keď to dosť naliehavo treba.

Svietenie cez deň považujem za dobrý nápad, svietim a svietiť budem.


Ad.2 Robím s štatistikmi. Viem ako obtiažne sa robí metodika na štatistické vyhodnotenie čohokolvek. Takže keď nejaký perohryz novinársky napíše že "svietenie nepomohlo, naopak počet nehô vzrástol" je mi jasné že je to, slušne povedané, nezodpovedný žvást. Neslušne povedané : cocotina jak mraky. Z hentakého štatistického sledovania môže zistiť leda kolko papiera sa minulo na to štatistické sledovanie. Inak nič.

Keď už, tak možno by stálo za to keby policajti pri výskume denných nehôd okrem iného len informatívne zisťovali či účastnící svietili.

S toho by už mohol vzísť nejaký náznak korektnejšej informácie.

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 11.09.2007, 14:37
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomu prieskumu musim dato za pravdu ohladom oslepovania, soferovat po meste za lejaka, alebo tesne po nom, v noci, vsetko sa blysti, a chodca aj ked protiiduce auto pusti, ten sa len mihne popred jeho svetla a uz ho mam pod kolesami .. Tu je idealna tak 40-tka :( ... Toto sa mi presne stalo vcera vecer ...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 11.09.2007, 15:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prax: za tri dni cez 2500km z toho som 4x ohrozil zamnou iduceho z dovodu ze som ho za boha nevidel. zbadal som ho ked mi pustil dialkove a zatrubil. ani jeden nesiel pod 130km/h ja som siel 105/110setko na dialnici, sero a a v dazdi cez den. je uplne jedno aky stat. vsade sa najde niekto...

ps: ked ma potom predbehli a ja som mu pustil hmlovky a dialkove tak si uvedomil ze nesvieti :evil:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Str, 12.09.2007, 15:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nedá mi...bok by mi vyvalilo. :-D Nedávno som sa dopočul o tom čo tu dal ako link jaro...všimol som si ho až teraz, keď som toto chcel napísať.

Citácia:
"...pravidlo zapnutých svetiel počas dňa neprinieslo žiadne zvýšenie bezpečnosti na cestách. Naopak, nehodovosť prudko stúpla". Ako dôvod uvádza oslepovanie svetlom, čo spôsobuje ľahšie prehliadanie chodcov a prekážok na okrajoch ciest. Napriek tomu by za jazdu so zapnutými svetlami počas dňa nemal byť v budúcnosti nikto pokutovaný.


:lol: :lol: ...a okrem toho, že sa preukázalo zníženie bezpečnosti kôli zníženiu "upozorňovacieho" efektu brzdových svetiel ak súčasne sústavne svietia obrysovky. Rakušáci to pochopili asi ako prví a sú tak už je len krok k pochopeniu spôsobu reagovania ludského mozgu na podnety založeného na kontraste a zmene. Tuším to idú zmeniť len na predné svetlá. Potom časom zase zistia, že po počiatočnom výkyve k lepšiemu sa štatistiky vrátia k predchádzajúcemu stavu...nepozorný vodiči si proste zvyknú, že všetko okolo nich svieti. Sry Jano, že som si zase rýpol. :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 17.09.2007, 7:07
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
...Sry Jano, že som si zase rýpol. :wink:

Dieselko, absolútne mi je to jedno, mne stačia v tomto prípade moje osobné skúsenosti a tie sú jasné; to, čo údajne zistili Rakušáci, považujem za sprostosť alebo nevydarený vtip; gratulujem každému v osobáku, ktorého som včas videl vďaka svetlám a ktorý vďaka mojim svetlám včas videl mňa; niekto z nich možno práve vďaka tomu ešte žije a to mi stačí; inak keby si ma priamo neoslovil, nereagoval by som v tejto téme vôbec - pre mňa je už uzavretá

nedá mi - pred chvíľou som prišiel domov, pričom som si po dlhej dobe dožičil priznávam pár sto kilometrové rallye na bruchoplazovi - podotýkam bezpečné, nie som debil ani bezohľadné hovado - celkom mi to rozprúdilo krv; no s pribúdajúcou tmou som po troške strácal náladu - predvčerom umreli ľudia lebo včas nevideli koňa na ceste a ja som dnes prešiel veľkú časť cesty poslepiačky, lebo spústa debilov na cestách nemá správne nadstavené svetlá, tie správne nadstavené oslňujú minimálne a cez deň prakticky vôbec...

šalom,svetu mier a ľuďom rozum

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 17.09.2007, 20:54
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aáá , starý kohúti na starom smetisku ?? :-D

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 17.09.2007, 21:24
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Aáá , starý kohúti na starom smetisku ?? :-D

nie, aspoň ja osobne som už dávno za štádiom chcieť niekoho na túto tému presvedčiť a už vôbec nie ako "kohút" :roll:

a Diesla si fakt vážim

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 18.09.2007, 7:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
lebo spústa debilov na cestách nemá správne nadstavené svetlá, tie správne nadstavené oslňujú minimálne a cez deň prakticky vôbec...


Jo toto je presne to čo ma dosť vytáča, desive množstvo aut ma svetla nadstavené dosť mizerne :? a nielen staré škodule a ine pojazdne stariny ale aj pomerne nové autá.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 18.09.2007, 8:12
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Jano JP píše:
lebo spústa debilov na cestách nemá správne nadstavené svetlá, tie správne nadstavené oslňujú minimálne a cez deň prakticky vôbec...


Jo toto je presne to čo ma dosť vytáča, desive množstvo aut ma svetla nadstavené dosť mizerne :? a nielen staré škodule a ine pojazdne stariny ale aj pomerne nové autá.


s týmto úplne súhlasím. Podľa môjho názoru by mali za zle nastavené hlavné svetlá brať papiere od auta. A najlepšie sú "tuningové - chcem - byť - xenóny" , naimplantované do paraboly Schade Felicia, určenej pre H4 a s nefunkčným sklápaním. Tie mám chuť rozbíjať na počkanie :evil: :twisted:

(o dennom svietení ako takom by sme sa mohli baviť dllllhooooo :-D )

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 18.09.2007, 8:31
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
(o dennom svietení ako takom by sme sa mohli baviť dllllhooooo :-D )

no veď sa aj bavíme už 10 strán, kriste... :oops:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 18.09.2007, 8:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 156 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: