Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 20:11
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Čím a ako ťahať 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skromne sa priznam vozim tyč na tahanie v aute ,super vec a odporučam :smt023 ked ma tahali za Jumperom tak v pohode sme išli aj 80-90km/h :-) akurat ked som po 120 km jazdy vystupil tak som cely den pred sebou nič nevidel len biele dvere Jumpera :smt143 a už som videl tyč ktora ma upevnenie rovno na tažne zariadenie :smt023

P.S . myslim,že tu je celkom fajn ponuka ,ale je to do 2 ton.......
http://www.tuningweb.sk/sindex.php?akc= ... idvyrb=613

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 01.09.2008, 22:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
... okrem Maťa 4 ju asi vozí málokto...


Onehda ked ťahal micinu ZUZ na požičanej tyči od Maťka tak následne potom som si ju zaobstaral a je neustále v aute, rovnako aj gurtne aj dynamická, ale na lano už neberiem len tak hocikoho, jedine tyč.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 01.09.2008, 22:32
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fuuha. Good price. :smt023

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 01.09.2008, 22:34
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... hasičské hadice sú rôznych rozmerov - poznám B, C a D ... neviem či je aj A, D je najhrubšia, čiže A asi najtenšia a konštrukcií - s gumovou dušou alebo bez. Tenká hadica bez gumy by ani nemusela byť až tak ťažká. Inak ... pred hromadným rozšírením gurtní sa k tomuže účelu používali s vcelku vyhovujúcim efektom práve hasičské hadice.

Po prejdení lana autom pri ťahní sa u bruchoplazov vcelku pravidelne porúča vlečné oko.

Certifikovaná ťažná tyč je na predaj napr. u Autoprimy. Je dobre použitelná. Ťahal na nej napr. Andrej Zuz z NR do BA keď sa je na Micu uklepala remenica.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 01.09.2008, 22:46
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
...na lano už neberiem len tak hocikoho...

jo jo, ale rovnako ako vedieť sa ťahať je dôležité aj vedieť ťahať... (absolútne plynulá jazda a predvídavosť)

...celkom ste ma s tou tyčou potešili kolkí ju vláčite, ešte keby tá v ponuke bola aspoň na 2,5 t, už by som ju objednával...

Martino, na tom dlhom lane to bola pasia a fakt žiaden stres, pokiaľ sa nekonali náhle úkony typu brzda či podradenie, vyriešiť ešte napínanie lana (kôli nabehnutiu kolesom) tak nemám problém sa nechať vliecť 300 km aj viac...

Maťko, po tej hadici sa pozriem, posúdim...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Pon, 01.09.2008, 22:58, celkovo upravené 1



Pon, 01.09.2008, 22:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:lol: Jano jasne aj 300 km sa nechat tahat ,to je parada a oželiem aj tie ,,trhania,, lebo ked prideš do ciela tak ručička ,,Tank,, je tam kde bola na začiatku tahania :lol:

//myslim,že by trebalo tuto temu oddelit od ,,gurtne,, ,aby sme nekazili obchod :oops: //

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 01.09.2008, 22:57
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://www.hobbycar.cz/images/0178749.jpg
Toto som mal svojho casu v ruke. Na bruchoplaza sa dalo, offa by som na to uviazal fakt na par kilometrov v najvecsej nudzi.
Vyextrahoval som z toho haky a naimplementoval to na ine poriadne lano. Zvysok siel do kosa. Ale bolo to fasa pruzne. Napadlo ma to sklbit s pruznym lanom, a sice tak, ze obe by sa okolo seba (okolo vlastnej osi) par krat omotali, a toto pruzne by posobilo na tazne lano ako napinak v pripade, ze by to prestalo pruzit a malo sa snahu povolit az po zem ... Tym by sa zabranilo draniu, pripadne podbehnutiu lana.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Naposledy upravil finder dňa Pon, 01.09.2008, 23:05, celkovo upravené 1



Pon, 01.09.2008, 23:03
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
...myslim,že by trebalo tuto temu oddelit od ,,gurtne,, ,aby sme nekazili obchod

naopak, obchodníci by mali hneď ponúknuť nejaké ťažné tyče a nejaké obaly na gurtne/laná

s tým PHM máš pravdu, akurát že mne tento spôsob šetrenia moc nereže - o to viac, že ťahá väčšinou len veľmi dobrý kamarát...

Tibor, také mal Hugo a super poslúžilo kým ma dostal von z lesa; na cestu- ee, moc krátke na dlhšiu bezpečnú jazdu

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Naposledy upravil Jano JP dňa Pon, 01.09.2008, 23:14, celkovo upravené 1



Pon, 01.09.2008, 23:04
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... :? ... práve tým hákom by som veril najmenej... Je to prapodivnosť neznámeho pôvodu a vlastností. A vyzerá to na odliatok, pričom háky sú zásadne výkovky. Ťahanie nie príliš ťažkého osobáku po rovine to možno znesie, ale inak by som to neskúšal. Radšej oko a certifikovaná šekla.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 01.09.2008, 23:11
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
.... :? ... práve tým hákom by som veril najmenej...

máš pravdu, ale keďže zvyknú pustiť aj certifikované (teda šekle určite, hák neviem), osobne ma to až tak nesere - tu na dynamickej je namáhanie plynulejšie, preto aj slabší hák vydrží dosť (pravda je ale väčšia pravdepodobnosť efektu praku); osobne u takých hákov pozerám, aké je hrubé oko oproti telu háka a ak je oko o dosť tenšie, verím, že ak niečo pustí tak oko a hák ostane zavesený tam, kde bol pripnutý; tým pádom sa nič nedeje; nosím aj také lanká na prípadné istenie šekle či háku na zabránenie vymrštenia ak by došlo k utrhnutiu, ale popravde som ich nato ešte nepoužil

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 01.09.2008, 23:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
http://www.hobbycar.cz/images/0178749.jpg


ak mam povedat za seba tak tomu lanu neverim vobec...to už radšej použit poriadne silonky :lol:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pon, 01.09.2008, 23:35
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dal som to sem, ako moznu pomocku k obdieraniu dynamickeho lana ...
Proste toto shitove lano by dynamicke pri priblizeni vozidiel zdvihlo zo zeme a zabranilo tak obdieraniu ci podbiehaniu pod koleso, kedze ma vecsiu rozpinavost aj staznost ako dynamicke. Inac jeho vyuzitie je fakt otazne :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 01.09.2008, 23:48
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Josse píše:
Martin 4 píše:
...moja gurtňa sa už aspoň týždeň vozí v kufri. (pošta sa s peniazmi cestou nazad asi moc
neponáhla :?)
Mirec01 rýchlejšie vybalil.



Aha, no peniaze nesledujem ako sa vracaju....len mi prislo zvlastne ze Mirec poskytoval. :smt142


Prečo sa ti to zda zvlastne ja rad pomozem ked mozem a potrebovali sme ju vyskusat je dobre len sa trosku rozstrapkala na jednom konci ale spnila ucel do aut nenatieklo boo keby tam ostali ete chvilu tak maju vnutornu umyvarku :-)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Uto, 02.09.2008, 8:36
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
admin ... šmikni prosím na vhodnom mieste tento thread a urob druhý, že "čím ťahať"

Jano - to sa pozeráš dobre, vždy ma vydesilo, keď som na háku obchodne predávaného ťažného lana videl urobené oko pre lano hrubé tak 4 mm. To na poctivých, v zápustke kovacím lisom buchnutých profi hákoch je to oko hrubšie. A ... Tebe už rupla šekla? :shock: ... ci pána... a ako? Praskla, alebo sa narovnala?

Dajú sa kúpiť aj celkom solídne laná, ale tie majú iba zapletené oká na koncoch. Občas k nim dodávajú aj také maličké šekle vo velkosti prívesku na klúče... ale to už si vieme doplniť lepšie.

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 02.09.2008, 8:56
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... A ... Tebe už rupla šekla? :shock: ... ci pána... a ako? Praskla, alebo sa narovnala? ...


áno, rupla, a nie hocaká, ale 22 mm U čo používam s kladkou, dovtedy iba dvakrát použitá na nenáročné vytiahnutie; pri pokuse vydrmnúť auto s rozbehom so statickou gurtňou ju roztrhlo v závite; na zlome nebolo badať žiadnu skrytú vadu (už som nejaké tie prasklinky na materiáli videl tak viem posúdiť)

neťahal som ja, ja tento spôsob nemám rád (je mi ľúto techniky), použil by som ho len v krajnej núdzi; aj preto som si zaobstaral dynamické lano hneď, ako som sa o ňom dozvedel...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 02.09.2008, 9:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron