Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 16:35
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Niečo špeciálne :-D 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak pred pár týždnami ma s Palom Cheerom zavialo do DE do jedneja malej garáže kde rastu takéto šialenosti, kde light upravou wraníka sa myslí 6" lift kolesá cca 36" a moturek tak 7,4 big block :-D

No proste samá šialenosť.

Niečo zo špecifikácie tialového špeciálu:
Motor tuším chevy 7,4 big block prerobený na LPG
Automatická prevodovka
Prídavná prevodovka Atlas (možnosť radenia iného pomeru na predok a zadok nezávisle na seba)
Hydraulické riadenie natáčania kolies prednej aj zadnej nápravi
Nápravi nejaká šialenosť z AM nákladákov.
Brzdy kutučové v počte dve - teda po jednej na prednom aj zadnom kardane, každá z možnosťou brzdiť samostatne
Obutie Super Swamper TSL Boger o rozmere pouhých 44"

Ak som niečo zabudol pomotal snád Chero opraví :-D

A na pokochanie pár fotiek:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Perličkou bolo ked nám doniesol kardany do poloosí aj patrolácke v tom porovnaní by boli ako slabé páratka, a príjemný dovetok ohladom krížov ak niekto urve kríž bezplatne mu to firma vymení za silnejší, ale ako vravel sám pán majitel ešte sa to nikomu nepodarilo :-D

Okrem tohoto tam mal svoj predchádzajuci a stále funkčný škarpolez na XJ platforme, akurát to bolo postavené na nápravách Dana 60 a 36" papučkách.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 10.09.2008, 0:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mnamky :P:P:P

_________________
zelena mrdka


Str, 10.09.2008, 0:20
Profil ICQ
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
naposledy som snekovy diff okukaval na KAMAZE, tudis asi AM okukavali ood RUS.... :-)
co dodat.. ved to ani neni wrana.. :-D

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Str, 10.09.2008, 7:18
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fajer píše:
naposledy som snekovy diff okukaval na KAMAZE, tudis asi AM okukavali ood RUS.... :-)
co dodat.. ved to ani neni wrana.. :-D


Hat no hej wrana čakala vonku v seriovom stave na svoj čas :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 10.09.2008, 8:11
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
paci sa mi to perovanie,,ak dobre vydim sklada sa to z dvoch pruzin, vymedzenim stredovym vymedzovacim kruzkom, alebo spajacim lepsie povedane,, no a celkovo super masinka.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 10.09.2008, 8:36
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no, doplním a poopravím Andreja.

to červené čudo je samo-domo trubkový rám, ktorý sa kotúľa na
nápravách Rockwell (US 2,5 ton) . Táto náprava má dvojstupňový prevod priamo na vstupe, finálny prevodový pomer je 6.72:1 (2.44 na hruške/tanierovom kole plus 2.75 spodný prevod). V každej z nich je automatická uzávierka Detroit locker.
pokiaľ ide o silu a pevnosť, tak nápravy z Unimoga sú proti tomuto hračka, a to aj napriek tomu, že unimogové sú ťažšie.

kto má záujem, viac napríklad tu:
http://www.jpmagazine.com/techarticles/154_0305_2_ton_rockwell_axle_install/index.html

Pohonná jednotka je Chevy Big Block 7,4l, V8, v čisto plynovej verzii. To znamená, že jediné palivo je LPG (normálne LPG fľaše pre VZV), a motor nemá vstrekovanie ani karburátor ani nič. Proste vyparovač na LPG a priamo na saní je zmiešavač, ovládaný lankom od pedálu plynu. Takže jediná elektrika na celom motore je 2x +12volt (zapaľovanie a ventil LPG), + dobíjanie baterky

Prevodovka je automatická, TH350. Za ňou je 2stupňová redkčná prevodovka Atlas

Pruženie zabezpečujú dusíkom plnené tlmiaco-pružiace jednotky od firmy Sway-a-way.

Brzdy sú len 2 (wildwood ceramic) a to priamo na opačnom konci unášača (aka hrušky difu) každej nápravy. Ovládané sú samostatne - dvojpedál

riadenie je plne hydraulické, od firmy PSC. predná náprava sa ovláda volantom,natáčanie zadnej je riešené páčkou vedľa volantu.

a to hádam stačí :D


XJ na druhej foto je taký škarpolez. A zároveň dôkaz, že Jeep unibody vydrží viac, ako si kto myslí.
Nápravy sú vystužené D60 (vystužené preto, že jednu už majiteľ zlomil :shock: :o ), v každej Detroit locker. Zavesenie long arm, vpredu je len 3link (2spodné a 1 vrchné rameno) -to kvôli pnutiam v kasni.

Motor je pôvodom 4.0. I6, ale prerobený na 4,6 Stroker, sanie K&N, Borla headers, otvorený výfuk, roller rockers... vo výsledku cca 330 koní

Prevodovka je automat, stock AW4!!! a za ňou zasa Atlas prídavka.

Riadenie je PSC HiFlow pumpa, plus Dodge 1a1/2ton gearbox plus hydro assist. Pôvodná pumpa a prevodka neuniesla 38 SS pneu :-D

Proste skoro sériové Xj :D :D :D

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 10.09.2008, 9:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
Zavesenie long arm, vpredu je len 3link (2spodné a 1 vrchné rameno) -to kvôli pnutiam v kasni.

Obrázok
To nieje koli pnutiam v kasni, ale pri velkom vykrizeni sa uz tie dva 3uholniky pri 4linke jednoducho priecia. Doteraz nechapem ako moze fungovat predavany Longarm kit typu horne ramena do spodnych.

_________________
zelena mrdka


Str, 10.09.2008, 23:07
Profil ICQ
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie ramená na ľavo máš nejaké bumerangovitovytuningované, nie? :-D

/ozaj, vieš ako sa vravý Bumerangu, čo sa nevracia?/

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 11.09.2008, 0:08
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pal píše:
Doteraz nechapem ako moze fungovat predavany Longarm kit typu horne ramena do spodnych.


Normalne, tam horne nezavadzaju len drzia napravu. Je to ako keby boli spodne napevno spojene z napravou. Nemusia byt ani dve. Staci jedno len uchyty na naprave pre horen ramena sa spoja a vystuzia. Nevyhodou je ze sa pri takom usporiadani meni uhol karfanu aj zaklon.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 11.09.2008, 8:04
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dado píše:
pal píše:
Doteraz nechapem ako moze fungovat predavany Longarm kit typu horne ramena do spodnych.


Normalne, tam horne nezavadzaju len drzia napravu. Je to ako keby boli spodne napevno spojene z napravou. Nemusia byt ani dve. Staci jedno len uchyty na naprave pre horen ramena sa spoja a vystuzia. Nevyhodou je ze sa pri takom usporiadani meni uhol karfanu aj zaklon.


Tomu Dado rozumiem. Myslel som nato, ze pri krizeni ma jedno vrchne rameno tendenciu tahat to spodne hore a druhe spodne dole, resp. chcu krutit napravu v osi. axle flex je tym padam limitovany a neskutocne trpia silenbloky, ktore musia pohlcovat dlzkove nepomery medzi pravou a lavou stranou. Chlapik z Tisovca na zltom XJ povodom od Palina ma rovnaky problem. Ide jedno rameno vyberat von. Ma Longarm
Origo rovnobeznikova geometria prednej napravy prednej geometrii kardanu moc nelahodi, teda vobec. Keby bola OK, tak by pri liftovany auta (teda nieco ako vertikalny pohyb napravy za jazdy) nebolo nutne nadstavovat zaklon. Longarm typ je na toto omnoho vhodnejsi.
Ja nemam tiez nic ine ako Longarm, akurat iba 3 link. A vrchne rameno ide az ku uchytu spodneho iba koli tomu aby netrpelo to spodne rameno na ohyb.

A Kapo, tie ramena su tak zamerne poprihybane. To vies, ked auto v terene funguje, teda kolesa ma na zemi - teda krizi (v tvojom pripade to mozes vidiet na niektorych Jeepkach na strunach, a Jeep urcite nieje to co mas v garazi), je nutne aby nic o seba nebuchalo a nezavadzalo si navzajom ;)

_________________
zelena mrdka


Štv, 11.09.2008, 9:40
Profil ICQ
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Suhlasim s tebou. Je pravda ze long arm od Kevinsoffroad ma horne rameno len jedno. A neviem ci pouziva silentbloky alebo klbove loziska.

Ako pises, ze pri 2 hornych trpia silentbloky, ano trpia. Skor by som povedal ze to aj horsie krizi, kedze sa to konstrukcne potom podoba na uchytenie ake ma Patrol, Landcruiser.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 11.09.2008, 10:02
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: