Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:53
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
 RELEVANTNE POROVNAVANIE AUT 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
to fajer:
Toto je povodna podstata vlakna:
"uz ma tu to porovnavanie od brucha hodne moc nasiera....
preto otvaram temu pre porovnavanie aut , RELEVANTNE POROVNAVANIE AUT."

Dorazne ziadas, nieco, co je uz podla zadania nesplnitelne!

1. Kolki tu na fore maju (prevadzkuju) SUCASNE dva offroady, ktore by mohli porovnavat? Takych nie je vela, a ak aj niekto sucasne dva offy ma, su takmer urcite neporovnatelne - napr. v jednom jazdi po asfaltkach, druhy je do terenu.
2. Ak by bola aj splnena nepravdepodobnma podmienka c. 1, t.j. niekto ma sucasne dve porovnatelne auta, musel by ich minimalne rovnako obut, nalozit a naraz sa s nimi vybrat do terenu, ktory by presiel s jednym autom, potom s druhym, potom by teren zmenil a postup zopakoval. Optimalne by bolo, keby test sucasne s nim robil so vsetkymi autami i dalsi vodic... :)

(Vynimkou z nespnitelnosti mozu byt iba casopisy, ktore sa tym zivia, ale aj ich testovanie je obmedzene, vzhladom na cas a priestor v casopise, ktory tomu chcu, alebo mozu venovat.)

Zaver:
Tak, takto by malo vyzerat relevantne porovnanie! Vsetko ostatne je vlastne "porovnavanie od brucha, co Ta hodne moc nasiera..."

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Pia, 19.09.2008, 11:39
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ANO Dury, toto je priamo relevantne..
TO NO ... Rano ND UUUZZZZ

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Pia, 19.09.2008, 17:44
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pre kazdeho je najlepsie to auto ktore ma.Je to ako zo zenou,tiez sa to neda porovnavat i ked kazda ma cecky a p.cu.Pretoze mam Patrola tak je pre mna to najlepsie auto na svete.Pokial nezmenim znacku alebo typ auta.Tak s cim to mam porovnavat?Patrol je aj tak najlepsi :smt132 :smt155

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 20.09.2008, 14:10
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 13:15
Príspevky: 206
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
K tomuto mi neda jeden pripad zo zivota: ja ked som vyberal afto, tak som velmi chcel LR Disco 2. Nakoniec, po tom, ako som pobehal autobazary a obvolal inzeraty od BA po PB (vratane), skoncil som s Hyundai Terracanom. Avsak podla uvodneho prispevku su tieto dve auta absolutne neporovnatelne!

Pritom maju (+/-) rovnake rozmery, rovnaku hmotnost, rovnaku rychlost, rovnako velky batozinovy priestor, rovnaku nosnost, rovnaky vykon (hoci LR ma o jeden valec viac), rovnaku spotrebu a ide o v podstate rovnaky typ vozidla. A napriek inemu zaveseniu kolies mi tieto auta (ako trapnemu uzivatelovi) pridu veelmi podobne (ospravedlnujem sa vsetkym majitelom LandRoverov, ktorych som mohol teraz urazit porovnanim s korejcom za dvojtretinovu cenu). Osobne som nakoniec zobral Terrynku v podstate preto, ze vysla v rovnakej vybave a veku o 200000 lacnejsie ako Disco... A hoci Disco sa mi stale paci, vobec nelutujem, hoci ten ma uzavierku medzinapravoveho difu a tuhe obe napravy a Terrynka nie! A porovnavat Terrynku s Hummrom - no neviem, to mi pride celkom dost prastene, uz len preto, ze H1 by som nenatrepal do garaze ani obuvakom a jeho rozmery su pre beznu prax nepuzitelne nie len v (nasom) terene, ale ani na uliciach...

Porovnanie ma teda skutocne vyznam robit iba pre konkretne puzitie - ak chce niekto auto vylucne na offroad, tak ma urcite vyznam robit porovnanie podla zavesu naprav. Verim vsak tomu, ze vacsina ludi ma auto na vsetko mozne a ak ho nekupuje vylucne na offroad pojazdenie, tak prave tento parameter ho bude zaujimat medzi poslednymi... Preto by viac pomohla tabulka, o ktorej vyssie pisal Kapo: Znacka, vyrobca, typ, rok vyroby, caste vady, na co bacha pri kupe, spokojnost so servisom atd... Bolo by to sice silne subjektivne, ale objektivne technicke parametre si kazdy najde na internete...

_________________
Zlaté zlatíčko so 150 koňmi pod kapotou... /Hyundai Terracan CRDi/


Sob, 20.09.2008, 21:56
Profil ICQ WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jameson píše:
K tomuto mi neda jeden pripad zo zivota: ja ked som vyberal afto, tak som velmi chcel LR Disco 2. Nakoniec, po tom, ako som pobehal autobazary a obvolal inzeraty od BA po PB (vratane), skoncil som s Hyundai Terracanom. Avsak podla uvodneho prispevku su tieto dve auta absolutne neporovnatelne!

Pritom maju (+/-) rovnake rozmery, rovnaku hmotnost, rovnaku rychlost, rovnako velky batozinovy priestor, rovnaku nosnost, rovnaky vykon (hoci LR ma o jeden valec viac), rovnaku spotrebu a ide o v podstate rovnaky typ vozidla. ...


nechcem ti brat iluzie, ale ziaden terracan ani v najplnsej vybave nebude mat to co ma LR. okrem svetlej vysky a tuhych naprav, je tu pruzenie na vankusoch . pikoska ako vyrovnavanie vozidla v zakrutach na prednych napravach pomocou hydrauliky... ked chces porovnavat terrynku s Hckom tak snad s H3kou..
rovnaky podvozok, rovnake hendikepy. Vaha + zla krizivost naprav = auto pre lahky teren a viac na cestu.
Len podotknem, ze ja som tiez stastny majitel Terracanu. Akurat ze terenu sa vyhybam.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Ned, 21.09.2008, 9:15
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: