Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:19
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 evidencne cisla 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
Martin 4 píše:
... už sa vraj dá dať spraviť aj jednu tabulku náhradou za stratenú. Neviem či je to pravda, ale mohlo by to byť lacnejšie ako vymeniť obe.

Predpis špecifikuje ktoré kategórie vozidiel musia mať dve a ktorým stačí jedna tabulka.

Jednotabulkové sú všetky A, O a traktory.


martin nieco pravdy na tom bude lebo tuto na stefanskej som sa rozlucil s mojou prednou tabulou ani neviem kde. Prisiel som na DI a organ mi dal len podpisat cestne prehlasenie ze som znacku skutocne stratil a nebola zneuzita. Tym to skoncilo, dalej mi ani nehovoril, ze si musim vybavit novu. Takze asi naozaj staci jedna :oops:
to si bol nahlasit,stratu alebo odcudzenie a co dalej,stale Ti jedna chyba!!!

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Sob, 03.01.2009, 16:06
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
masurko píše:
..... dalej mi ani nehovoril, ze si musim vybavit novu. Takze asi naozaj staci jedna :oops:


Neznalosť zákona neomlúva.

Napríklad podla nového, ak nemáš platnú STK a EK, tak ti príde rovno domov šek na 5000 korún, len z prepočtom na eurá.
Za jazdu bez špz, alebo jazdou na falošných špz to bude niečo viac. A nikoho nebude zaujímať, že ste niečo nevedeli.

V podstate je to pre štát dobrý biznis. A policajt si musí tiež naštudovať sám vo volnom čase zmenu zákona. Takže ani oni nevedia všetko.

A do 15.1 nedávajú policajti pokuty, kôli zmene meny. Ale zase počítajte s tým, že po 15tom to budú potrebovať dohnať. :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Sob, 03.01.2009, 16:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.09.2007, 12:05
Príspevky: 1818
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no nasledne som prehlasoval auto na seba ale ked som vypisoval cestne prehlasenie to este pan organ nevedel ze cchem prehlasit ale myslel si ze len nahlasit stratu znacky. Ale kazdopadne by som s tym dlho nespekuloval a co najskor by som si poziadal o novu.

_________________
"Bolesť trvá len chvíľu, víťazstvo trvá navždy"
Ex: JEEP CHEROKEE 4.0i, 4.5" lift
Ex: Patrol K260, 2.8D homemade pickup
Ex: Patrol W260, 2.8TD eMHaDecka na 33kach
Patrol Y61 3.0DTi - ma vsetko co treba


Sob, 03.01.2009, 16:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Napríklad podla nového, ak nemáš platnú STK a EK, tak ti príde rovno domov šek na 5000 korún, len z prepočtom na eurá.


No tak toto sa mi nejako nepozdáva. Príklad- ak niekto odcestuje do zahraničia na dlhší čas a auto bude doma stáť, prešvihne čas STK-EK, to chceš povedať, že ho doma bude čakať pokuta? Noľe daj tu link odkiaľ si to vzal, ak môžeš.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Sob, 03.01.2009, 18:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.09.2008, 16:29
Príspevky: 501
Bydlisko: Michalovce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 Gabo: asi to myslel tak ze ked ta zastavia zeleny a nemas STK a EK tak rovno leti pokuta a nie tak ze aj ked je auto momentalne odstavene niekde doma v garazi...


Sob, 03.01.2009, 18:50
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V garazi moze stat auto bez STK a emisnej akokolvek dlho.Ja som os.Mercedes zosrotoval,polovicu suciastok pouzil na druhe a auto som docasne u chlpatych odhlasil za 150 SK kolok na 80 rokov.A nemusim sa srat niekde po vrakoviskach kto mi da papier.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 03.01.2009, 19:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja len že keď už sa STK bude robiť tak, že všetky dáta budú nejako odosielané do centrálneho PC, tak či tu databázu aj naši Cajti nebudú môcť využívať a postáčí, že hodia EČ auta stojaceho na parkovisku do PC a ak im vyhodí, že nemá STK EK tak budú môcť zakročiť cez ten šek, ako Kapo spomínaľi.
Ale to len tak polemizujem, samozrejme.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Sob, 03.01.2009, 19:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Gabo,v podstate mas pravdu.V USA chodia chlpaty po cestach aj parkoviskach s prenosnym PC a hned vedia ci mas STK,emisnu alebo to nieje corka a podobne.Preto su za prednym sklom evidencne cisla ktore uz robia aj u nas.No a take auto comu nieco chyba,nemoze parkovat na verejnych cestach.Ani pred domom ak to nieje tvoj pozemok.V opacnom pripade ti ho chlpaty odvezu.
Dam sem ako priklad kopu srotovych aut bez SPZ a vyrezanych cisel na kasni.A majitel ma po starosti co z vrakom.Nech sa stara niekto iny.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 03.01.2009, 19:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
Haldir píše:
myslite si ze na mot.vozidle musia byt obydve evidencne cisla?ak ano preco ma motorka,stvorkolka a pod.iba jedno E.C.?specifikuje sa to v neakom konkretnom zakone?
VRATTE SA K TEME E.C.

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Sob, 03.01.2009, 21:01
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Haldir píše:
Haldir píše:
myslite si ze na mot.vozidle musia byt obydve evidencne cisla?ak ano preco ma motorka,stvorkolka a pod.iba jedno E.C.?specifikuje sa to v neakom konkretnom zakone?
VRATTE SA K TEME E.C.

Ano,na mot.vozidle musia byt obidve evidencne cisla ktore su nimy vybavene.
Motorka,stvorkolka,buldozer,stavebny stroj,bager ma preto jednu SPZ,pretoze to tak v parlamente vymyslely,je na to zakon a pretoze kazdy z nas chodil do autoskoly si je za to aj zodpovedny ak ti jedna SPZ chyba.
Je to ako z otazkou;musim vozit rezervu ked ju nepotrebujem?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 03.01.2009, 21:38
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem, čo tu chce Haldir ešte debatovať o špz? :roll:

GaboSB píše:
Ja len že keď už sa STK bude robiť tak, že všetky dáta budú nejako odosielané do centrálneho PC, tak či tu databázu aj naši Cajti nebudú môcť využívať a


Presne tak. Ak ti doma stojí auto, a prepadne ti STK, tak po novom ti príde rovno šek /môže, ale nemusí/ . Databáza bude teraz prepojená. Tak isto, ako je to s poistovnami. Či sa to nejakému Milanovy páči, alebo nie. :wink:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 04.01.2009, 4:18
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo, poistku musíš mať, či auto jazdí alebo nie (čo je vlastne skryté zdanenie a ešte k tomu súkromníkovi ... skoro by som si myslel, že je to zrelé na ústavný súd) kým má auto pridelenú tabulku. Ale STK a EK je podmienkou pre prevádzku, nie existenciu vozidla. Takže auto bez STK ti môže stáť na dvore koľko len chceš. Ale na estékáčku ho budeš musieť odviezť na plaťáku.

_________________
SLOW & FURIOUS


Ned, 04.01.2009, 11:45
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin, over si to radšej. To čo platilo včera, nemusí platiť už dnes. Ano, doteraz to tak bolo.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 04.01.2009, 13:28
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07.02.2007, 9:24
Príspevky: 49
Bydlisko: žilina
Odpoveď s citáciou
Poslať Re
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default. ... 39&aid=547

_________________
Pajero Wagon 3,2 DI-D, CB, A/T BFG.


Ned, 04.01.2009, 13:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
...Takže auto bez STK ti môže stáť na dvore koľko len chceš. Ale na estékáčku ho budeš musieť odviezť na plaťáku.


Ahoj, mám osobne opačnú skúsenosť, pred 11 rokmi som dostal z okresného úradu ultimátum že mám absolvovať STK do 6 mesiacov lebo inak mi auto vyradia z evidencie. Mal som ho akurát rozobraté kôli renovácii tak som to len tak tak stihol. Neviem ako na mňa prišli ale asi sa u nich zbiehajú takéto informácie.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Ned, 04.01.2009, 13:38
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: