Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:25
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Nove offy pre armadu 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
V tomto clanku sa okrem ineho pise aj o tom, ze armada ide dat prec vsetky UAZy a zoberu namiesto nich cosi ine.

http://www.sme.sk/c/4250794/armada-zhana-dielce-na-veterany.html

Vie uz niekto, dobre informovany, co chcu kupovat? Si pamatam, ze nejakych 5-6 rokov dozadu chceli kupit asi 300 G-ckovych Mercedesov, ale myslim Dzurinda to zrusil.

A co bude s tymi UAZmi? Vela z nich je vraj za celkom slusne peniaze zrekonstruovanych do slusneho stavu.


Štv, 08.01.2009, 9:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Luky píše:
A co bude s tymi UAZmi? Vela z nich je vraj za celkom slusne peniaze zrekonstruovanych do slusneho stavu.


Všetka stará-vyradená technika sa najprv ponúkne pre "rozpočtové" organizácie a ak nebudú mať záujem pôjdu na predaj buď prostredníctvom volakej firmy alebo priamo.

Osobne sa mi pozdáva lepšie predaj napr.v rakúsku kde vyradenú techniku majú sústredenú " na jednom mieste" a predávajú systémom aukcie-kto dá viac. Kdežto u nás obyčajný smrtelník sa asi ťažko dostane k niečomu "poriadnemu".

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 08.01.2009, 9:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 01.01.2007, 23:33
Príspevky: 459
Bydlisko: BA/MY
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pokiaľ si pamätám - predaje z armády sa robia aj formou OPK - Osobitné ponukové konanie a normálne sa koná kvázi burza (niekedy dávno som od nich takto kupovala auto). V určenom čase prídeš na obhliadku a následne na OPK.

Inak na stránke MO SR sú zverejnené podmienky predaja a aktuálne ponuky:
http://www.mod.gov.sk/15/ponuka-prebyto ... de0335a5e5

Je ale možné, že UAZy týmto spôsobom ponúknuté nebudú, resp. tí čo s tým majú skúsenosti už majú takéto zaujímavosti dávno podchytené...

_________________
GAZ 69M, Nissan Patrol a niečo medzi tým. Výbava? Kapo. :-)
skype: jancila (<>)


Štv, 08.01.2009, 9:25
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 27.12.2007, 0:32
Príspevky: 145
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
Osobne sa mi pozdáva lepšie predaj napr.v rakúsku kde vyradenú techniku majú sústredenú " na jednom mieste" a predávajú systémom aukcie-kto dá viac. Kdežto u nás obyčajný smrtelník sa asi ťažko dostane k niečomu "poriadnemu".


To kde, je v Rakusku take miesto? Viem, ze to tak funguje vo Svajciarsku(koncom aprila, drazba v Thune). Tuto asi 3 dediny za hranicou je sice nejaky taky vojensky bazar, ale to je uz sukromnik, ktory tie auta uz kupil od statu.


Štv, 08.01.2009, 9:50
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V Rakúsku military vehicel kúpiš vo firme CAMO, kúsok od Wiedne.

http://www.camo.co.at/en/vehicles/vehic ... at=mil2000

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 08.01.2009, 10:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
do oficialneho odpredaja sa dostanu len vraky, vsetko dobre je rozobrate dopredu :(
svojho casu bolo vyberove konanie na terenne auto v jednom nemenovanom objekte s haldou piesku a bohuzial vyhral to udrzbar na uaze co isiel tate kade auta vo vybere.
No holt je to na vodicovy.

Ked som pocul sofera-profika co jazdi na Gcku a tvrdil ze uz s tym isiel aj cez kricky tak som zaplakal

mam taky pocit ze ludia od nas co zabezpecujume beh nejakych inych veciciek a nechodime cvicit, tak mame lepsie skusenosti s terenom ako iny co maju trebars Gcka. A to na uaza nemozem povedat krive slovo.

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Štv, 08.01.2009, 11:21
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 1:02
Príspevky: 157
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aukcie v AT pozri na www.dorotheum.at .


Štv, 08.01.2009, 11:30
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 03.12.2007, 16:21
Príspevky: 494
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Civil sa k tomu na 99% nedostane. Vacsinou to zoberu organizacie, alebo aj jednotlivec, ale berie viac kusov.. Co sa uazov tyka uazisti asi vedia kto to bude kupovat.. Viete aka je real cena ulozenky priamo od armady? 5.000Skk Dostal som sa k tomu nahodou, takze tak. Kupit bohuzial neviem. :(

_________________
www.bunker94001.sk - predaj zbrani, streliva, Armyshop, AIRSOFT atd atd...

off road club NZ, www.4x4nz.inx.sk


Štv, 08.01.2009, 14:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
Poslať 
je zbytocne sa nad tym rozculovat bolo to tak vzdy a j to tak zostane ty co su pri koryte sa ho uz tak lahko nepustia, do Cadce a do Krupinej si mozme potom dojst za uazika zacvakat 50 lirov

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Štv, 08.01.2009, 16:16
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak veru. Kedysi sa vojenská technika odpredávala formou dražby. Ale teraz sa to rieši tak, že na techniku majú odkupné právo organizácie, ako ROBUS , ktoré majú povolenie Ministerstva na obchod z vojenským materiálom. A tam už na to čakajú maníci z autogénom a ....

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 08.01.2009, 16:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 03.12.2007, 16:21
Príspevky: 494
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja sa nad tym nerozculujem, len uvazujem... Ked si kazdi da 400%, tak vysledna je 50litrikov. Pekna marza. Este jedno ma zabija, ked pocujem ako ide ostatna technika na srot za cenu zeleza a ked si chces kupit "veteran" nevedia co za to pytat. Pozrite si cenu BVP, v cechach okolo 300tisic a odpredaj je okolo50. Ten co ho chce, si nemoze dovolit, radsej predaju menej ostatne ide do zeleza :?

_________________
www.bunker94001.sk - predaj zbrani, streliva, Armyshop, AIRSOFT atd atd...

off road club NZ, www.4x4nz.inx.sk


Štv, 08.01.2009, 16:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
S autogénom určite na techniku nečakajú. Nie tak dávno našli na nejakom družstve pri Martine vyzbrojené, plne funkčné tanky T-72, ktoré papierovo už neexistovali. Zošrotovalo sa po prevrate niekoľko T-55, OT-64 SKOT, ZIL-157. MiG-21 tiež nešli do šrotu.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Štv, 08.01.2009, 19:29
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.11.2007, 20:27
Príspevky: 81
Bydlisko: Kysuce
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lubos BA píše:
Aukcie v AT pozri na www.dorotheum.at .

Presne tak.Firma dorotheum ma podchitene takmer vsetky dražby vRakusku,ak nie vsetky.Už je tomu takmer 2 roky ked ma šef zobral na jednu taku vo Welse,kde sa dražila vojenska technika.
Dostal som strašnu chut na Pinzgauera ktoreho vyvolavacia cena bola 600E :smt038 bolo ichasi 40 ks vo velmi zachovalom stave.
Nekupil som nic lebo žiaden nebol vydraženy pod 8 000E.



:smt022
Moj šef vtedy kupil Steyer 680 +nejake drobnosti za 1400E. :smt156
To že je to len pre vyvolenych nieje pravda,može tam ist kdokolvek aj zo zahraničia.


Štv, 08.01.2009, 20:21
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pejo píše:
S autogénom určite na techniku nečakajú. Nie tak dávno našli na nejakom družstve pri Martine vyzbrojené, plne funkčné tanky T-72, ktoré papierovo už neexistovali. Zošrotovalo sa po prevrate niekoľko T-55, OT-64 SKOT, ZIL-157. MiG-21 tiež nešli do šrotu.


Ale čakajú. Lebo kupcov, čo len melú naprázno je háfo, ale skutočných je už velmo málo.
Keď bola cena železa v lete 9 sk, tak taká šrotová cena tanku sa pohybuje okolo 300-350 000 tisíc. Plus niečo na naftu a za dovoz a kupcov zrazu nieto.
A to nevravím o tom, že treba mať povolenie ministerstva.

A ak by v každej stodole stálo OT alebo tank, tak by nikdy nedosiahli naozajstnú zberatelskú hodnotu, ale ich cena by bola vždy závislá len od ceny šrotu.

A paródiou je, že na odpredaj ide častokrát technika v super stave, a armáda zápasí zo starými verglami.
Lebo na takých sa dá ešte aj zarobiť. Viete kolko stojí GO Uazu? cca pol melóna. A viete kolko ludí má z toho na granko?

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 08.01.2009, 21:12
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 03.12.2007, 16:21
Príspevky: 494
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pol melona? Sodoma, za to musia vyrobit dva nove... Sak ked ja kupujem diely v malom, max 100litrov a mam "skoro" nove auto :-)

Na granko :smt124

_________________
www.bunker94001.sk - predaj zbrani, streliva, Armyshop, AIRSOFT atd atd...

off road club NZ, www.4x4nz.inx.sk


Pia, 09.01.2009, 1:45
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: