Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 5:48
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 4x4 Nissan Iceland - pekne stroje 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Terrano 2 na 38'' :o)

Patrol na 44 a 49''


http://www.4x4offroads.com/4x4-nissan-iceland.html

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Uto, 17.02.2009, 21:19
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.04.2008, 8:06
Príspevky: 407
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
49" sa mi zda uz brutalne vela... ale tych 44" je parada!


Str, 18.02.2009, 9:59
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kua ako napratali tie 38" do Terrana 2????????
Podla obrazku sa mi nezda, ze by malo nejaky brutalny bodylift.
Mne isla kasna hore o 10cm a vopchali sa 32", vosli by zrejme aj 33" ale uz by to chodilo len dole kopcom.

_________________
Nissan Terrano 2, OME, BFG AT 32".


Str, 18.02.2009, 15:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no to fakt neviem, ja mam ledva 31'' (245/75R16), upravene zasterky a pri vytacani suchaju, pri krizeni suchaju - nie je problem z vyskou, ale problem je z velkostou otvoru na koleso (blatniky podbehy a tak...), takze kym netocis a nekrizis ..... :-D

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 18.02.2009, 16:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Robia to tak ze prednu napravu, teda celu napravnicu posunu asi o 5cm dolu, "torzku vymenia a nadstavia na ramenach +5cm" cize ju zdvihnu od podblatnikov asi 10cm, dalej ju tiez posunu okolo 5cm dopredu koli kolesam, zvacsa aj vyrezu v podblatnikoch odhlucnovacie vaky. Niekedy vyrezu aj samotne lemy blatnikov a nahradia ich novymi a hlavne vacsimi a sirsimi. Obmedzi raid kolies. Zadok niedeny predlzia vlecne ramena a vymenia kardan aby napravu posunuly vzad, zdvihnu tak aby bola asi o 5cm vyssie ako je predok(zavisi ci robia expedicku), samozrejme niekedy aj rezanie lemov a davanie inych tak ako v predu. Poznamenat treba aj zmenu dorazov a to ze takte auto skoro vobec nekrizia koli tymto kolesam, sak to ani moc nepotrebuju, skor treba vysku a sirku pneu. A robia aj mnoho inych potrebnych uprav ako vymeny prevodov, druhe redukcky, uzavierky, upravy motorov a pod.. A dako som sa rozpisal.... :-D

a jedine co nechapem je ze ako im IFS napravy vydrzia 38x14 kolesa :shock: :shock:

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Str, 18.02.2009, 16:07
Profil ICQ WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 12.12.2006, 12:12
Príspevky: 134
Bydlisko: B.Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Taka prerabka by stala viac ako cena auta :lol: :lol: :lol:

_________________
Nissan Terrano 2, OME, BFG AT 32".


Str, 18.02.2009, 16:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Josse píše:
a jedine co nechapem je ze ako im IFS napravy vydrzia 38x14 kolesa :shock: :shock:


prerabaju sa aj ine s takymi napravami napr. Hillux

typ na upravu IFS

http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/48/6058.html

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 18.02.2009, 16:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.10.2008, 19:46
Príspevky: 347
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pozrite aj fotke z prirody islandskej.. http://www.xstream.is/ juj, tam by bolo ist na vylet :)


Str, 18.02.2009, 17:30
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Poslať 
viem ze prerabaju aj hiluxy, aj LC 120, aj navaru som uz videl, ale aj tak som sa nikde nedocital ci menia poloosy, homokinetaty, vnutro difu vyriesia uzavierkou, ale co ak ma auto hlinikovy obal difu. Preto mi nejde do hlavy ze im to vydrzi take kolesa, tipujem, ze ak by boli u nas na terrane 35" tak by nebolo problem lamat poloosi, diferaky a pod a nieto este 38". A ked sa porziem na to aky odpor v snehu vytvaraju take velke kolesa a oproti tomu vykon motora.....nuz pozoruhodne

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Štv, 19.02.2009, 10:12
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na jednom Hilluxe som sa docital:

K difu: Poistny kruzok a pastorky diferencialu Arctic Trucks 4,88:1 s prednymi a zadnymi zamkami upravenymi pre chladne pocasie. + 2x 100% uzavierky

O napravach pisu, len to co si napisal aj ty posunu, znizia atd..

Zvysok je asi vyrobne tajomstvo :-D

Zdroj: OR magazin

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Štv, 19.02.2009, 10:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.09.2008, 18:01
Príspevky: 1932
Bydlisko: TO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Čítal som jednu recenziu na upravenú Toyotu od Arctic Truks - prezentovali ju v čechách, dokonca bola aj na prime v autosalóne. Novinári sa na nej mohli previezť po tráve na lyžiarskom svahu. Prezentácia skončila odvezením auta na prívese, lebo malo zlomené poloosy alebo niečo také - už si to presne nepamätám. Záver bol recenzie bol jednoznačný: auto je zaujímavé, ale balóny sú do našich podmienok absolútne nevhodné!
Nie som v týchto veciach odborník, takže teraz uvádzam len svoje dohady. Ak sa mýlim, opravte ma:
Citácia:
A ked sa porziem na to aky odpor v snehu vytvaraju take velke kolesa a oproti tomu vykon motora.....nuz pozoruhodne
Prečo by mali tak veľké kolesá v snehu vytvárať veľký odpor? Ja si myslím, že to funguje opačne. Pri podhustení sa dokonca dosadacia plocha takéhoto kolesa (38" a viac) približuje hodnotám snežného skútra a pri 4 kolesách ju určite prevyšuje. Tým pádom je hmotnosť auta rozložená na dosť veľkej ploche aby sa auto nezabáralo hlboko do snehu a odpor je minimálny. Jediné, čoho by som sa obával je samotná hmotnosť tak veľkej pneumatiky.

_________________
Pajero II 3,5l V6 24v - a už v tom zase lietam...
L200 - pracovné, a to doslova!


Štv, 19.02.2009, 11:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som s Arcticom jazdil na Slovenskej Sahare (s tym co bol prideleny pre strednu Europu ako predvadzacka), bola to Toyota Landcruiser na 38. A musim povedat,ze to bol neznaj teren. ;-)

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Štv, 19.02.2009, 14:05
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martinoff píše:
Čítal som jednu recenziu na upravenú Toyotu od Arctic Truks - prezentovali ju v čechách, dokonca bola aj na prime v autosalóne. Novinári sa na nej mohli previezť po tráve na lyžiarskom svahu. Prezentácia skončila odvezením auta na prívese, lebo malo zlomené poloosy alebo niečo také - už si to presne nepamätám. Záver bol recenzie bol jednoznačný: auto je zaujímavé, ale balóny sú do našich podmienok absolútne nevhodné!
Nie som v týchto veciach odborník, takže teraz uvádzam len svoje dohady. Ak sa mýlim, opravte ma:
Citácia:
A ked sa porziem na to aky odpor v snehu vytvaraju take velke kolesa a oproti tomu vykon motora.....nuz pozoruhodne
Prečo by mali tak veľké kolesá v snehu vytvárať veľký odpor? Ja si myslím, že to funguje opačne. Pri podhustení sa dokonca dosadacia plocha takéhoto kolesa (38" a viac) približuje hodnotám snežného skútra a pri 4 kolesách ju určite prevyšuje. Tým pádom je hmotnosť auta rozložená na dosť veľkej ploche aby sa auto nezabáralo hlboko do snehu a odpor je minimálny. Jediné, čoho by som sa obával je samotná hmotnosť tak veľkej pneumatiky.


jednak hmotnost a vies si predstavit ze sa taka guma dakam zaryje do zaveja? takyto som myslel odpor, lebo ked zakopes 31" tak mozes krutit v blbokom blate kde je nejaky ten konar alebo kamen a proste tu 31 v pohodicke, avsak robit to s 38" gumou by som sa bal ze poodtrham vsetko co mam, a navyse nehovoril som o skokoch ked sa nepozornostou vodica moze tie 38 roztocit vo vzduchu a po dopade na zem sa obe kolesa zaseknu, oproti tomu sila od motora, a hybaj ho lamat suciastky... a odpoved od teba uz mam proste IFS ako je napr na LC 120 neznesie take velke kolesa a kor nie v nasich podmienkach...co sa dalo aj cakat..

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Štv, 19.02.2009, 19:33
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.12.2007, 22:40
Príspevky: 1125
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemo píše:
Ja som s Arcticom jazdil na Slovenskej Sahare (s tym co bol prideleny pre strednu Europu ako predvadzacka), bola to Toyota Landcruiser na 38. A musim povedat,ze to bol neznaj teren. ;-)


Tak to Ti trochen závidím , lebo také autíčko je môj sen! Hlavne tie TOYOTKY sú super :!:

_________________
TOYOTA 4 Runner 3.0V6 , off road club NZ, www.4x4nz.sk


Štv, 19.02.2009, 20:43
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARKUS to je aj moj sen, sak som ti spominal nedavno, raz na take nieco vyzbrojim dake auto a pojdeme sa expedovat na island...a mozno aj viacery :wink:

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Štv, 19.02.2009, 22:25
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: