Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:08
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 200 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
 Vyvažovanie práškom / granulátom 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Andrej, čo som preštudoval rôzne fóra, tak tie "civilizovanejšie" gumy nemá význam práškom, alebo vraj ešte lepšie fungujú airsoftové guličky, vyvažovať. Tieto je účelnejšie, presnejšie a istejšie klasicky vyvážiť. Prášok sa používa pri brutálne veľkých a ťažkých gumách, ktoré sú klasicky, vzhľadom na množstvo závažia ktoré by bolo potrebné, nevyvážiteľné. Nemám s tým žiadne osobné skúsenosti, sú to len múdrosti z netu. :lol:

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pia, 20.11.2020, 17:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
10 rokov jazdím s airsoftovými guličkami, predtým originál vyvažovací granulát. momentálne na Toyo Open Country MT 285/75 R16. Občas pri 80km/h trochu zatrasie, ale stačí pridať plyn, aby sa kolesá "dovážili" a už je to potom O.K. S granulátom nebol žiaden problém, len sa občas pri podhusťovaní zasekly guličky do ventilkov, po výmene origo ventilkov na granulát sa to stávalo už len výnimočne.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Ned, 22.11.2020, 0:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
andrej190 píše:
ahojte
no dajte aktuálne skúsenosti :)
zaujíma ma hlavne na MT pneu ,,civilizovanejších,, (napr BFG MT, cooper STT,..)


nepoužívam prášok ani granulát čo sa dáva do kolies ALE airsoftové guličky ( skoro 10rokov ),ktoré sú potiahnuté ešte silikónom aby boli "rýchlejšie" a odolnejšie taktiež proti vlhkosti.

Cooper Discoverer STT PRO 265/70 R17 som dával 200g na gumu ***odskúšané pri 150km/h..... OK
Matador MP72 Izzarda A/T2 265/65 R17 .....OK
BFG KO2 265/70 R17 dával som tuším 180g ale podľa váhy pneu vyšlo menej tak som to zaokrúhlil ...OK
******************
používam systémom: 28,5g na 6kg váhy pneu ..... čiže mám dopredu KAŽDÉ PNEU ( NIE KOLESO ) odvážené na osobnej váhe čo je v domácnosti a na digitálnej kuchynskej váhe (váži po1g) navážené. Ventilky samozrejme celokovové a pri podhusťovaní som nemal nikdy žiadny problém.
sú to tieto airsoftové guličky: https://www.municak.sk/marui-0-2g-bbs-3 ... 5tuWE0RB04

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Ned, 22.11.2020, 10:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
ďakujem páni :)
idem to skúsiť asi aj ja na cooper STT PRO 285/70r17 tak potom podám hlásenie (predpokladám ešte v tomto roku :-D )

nepodhusťujem často tak myslím žeby som to prežil. S gumenými ventilmi to je hlúposť? menil som práve gumené lebo celokovové sa mi už podarilo urvať, a gumený zatiaľ nie - je blbovzdornejší :-D

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Ned, 22.11.2020, 16:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.07.2008, 22:26
Príspevky: 751
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Obrázok 
Obrázok 

V lete som menil KM 2 za KM 3, rozmer 35x12,5 R15 na originálne beadlockové disky. Išiel som ich dať vyvážiť do známeho veľkého pneuservisu a vyvažovačka stále vyhadzovala error :lol: . Absolútne sa nechytala.
Dal som tam vyvažovací granulát (ďakujem Rasťovi Bull 4x4 :D ) podľa tej tabuľky, čo kedysi sem pichol Tomrs a všetko v pohode, netrasie, nekmitá.

_________________
Ex: Nissan Patrol GR Wagon, Ironman Foam Cell "C" + 40 mm podložky, Fedima Sirocco 35x10,5 R16, WARN M8274-50, hi-lift
Nissan Patrol GR Y60 SWB v celkom slušnej výbave


Ned, 22.11.2020, 17:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Andrej, kľudne daj aj gumené, podstatná je vnútorná ventilka https://www.ferdus.sk/sk/pneuservisny-material/vyvazovacie-zavazia/vyvazovaci-granulat/ventilova-sada-pro-vyvazovaci-granulat.html

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 24.11.2020, 14:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
jo už som si to potom našiel :roll:
Patróny objednané tak už len počkať kým všetko príde a ide sa testovať..
Ďakujem ;)

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Uto, 24.11.2020, 23:08
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Začal som skúšku s vyvažovacím granulátom, najazdil som cca 90 km v rôznych podmienkach (mesto, mimo mesto ,terén) a výsledok je rozpačitý. V meste v pohode, v teréne v pohode - max. rýchlosť po lesnej ceste cca 70 km/h, ale mimo mesto je to viac ako rozpačité. Niekedy v pohode, okrem jemného trasenia volantu medzi 70-80 km/h a ďalej už kľud až do rýchlosti 110-115 km/h, viac som ani neskúšal. Inokedy to výrazne trasie a nepomôže ani prekonanie toho rozmedzia 70-80 a pridávania, alebo uberanie plynu. Keď mi situácia dovolí úplne zastať a znovu plynule zrýchľovať, niekedy je to v pohode, inokedy nie a nie to dovyvážiť!
Fakty:
Pneu 31x10.5R15 Silverstone MT 117 Sport ojazdené cca na 60%, Disky origo Mitsu 7JJx15 ET 10. Granulát podľa tabuľky na krabici - 1 1/2 odmerky pre tento rozmer.
Napadajú mi dve príčiny problémov
1. Dali sme málo granulátu
2. Pneu sú už tak ojazdené, že im nepomôže už nič
Poraďte, ak viete.
Obrázok 
Obrázok 
Vďaka za každú radu.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pon, 30.11.2020, 16:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Daj viac granulátu, na tieto pneu kľudne aj dvojnásobok

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 30.11.2020, 20:00
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Vďaka, práve na toto som myslel. Dám vedieť ako to dopadlo.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pon, 30.11.2020, 20:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Stefan píše:
Poraďte, ak viete.


vždy som išiel cestou samotná váha pneu + dávkovanie ako som písal hore.

ak mi vyšlo napr. 176g podľa váhy tak som zaokrúhloval hore na 200g.

ten čo išiel podľa tabuliek nikdy mu to nesadlo

mne to funguje

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pon, 30.11.2020, 20:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
sice nemám odskúšané ešte, ale pačí sa mi ten FEFEho tip s váhou.. tabuľkoveho davkovania by som sa veľmi nedržal nakoľko každá pneu toho istého rozmeru bude mať rozdielne váhy.. a už duplom ak porovnávať cestné / at / mt pneu.. čiže určite by som skúsil, a aj pôjdem cestou váženia :wink:

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Pon, 30.11.2020, 20:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
však práve tie tabuľky mi prídu tak na cestné pneu

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 30.11.2020, 21:33
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Tak, tak ako mi poradil Tomrs dosypal som ešte raz taká dávku ako bolo v tabuľkách a dá sa s tým už jazdiť. Bohužiaľ nefunguje to stále rovnako. Väčšinou je to v poriadku, ani s rýchlosťami 110-120 som nemal problém, ale občas po úplne bezproblémovej jazde kvôli dopravnej situácii musím spomaliť na 70-80 a auto sa rozklepe ako drahý pes a nepomôže ani prekročiť túto rýchlosť, musím spomaliť ešte viac a potom, ako by sa to urovnalo a funguje to bez problémov. Normálne sa s tým dá jazdiť po lokálkach s horším povrchom a v teréne, ale kupodivu to nefunguje dobre na dobrých cestách s kvalitným povrchom. Akoby práve tie rázy od záplat a výtlkov a iných nerovností pomáhali k správnej funkcii guličiek. Gumky budú dobré pre niekoho s týmto typom využitia. Ja si musím kúpiť nové.
Moja predbežná voľba padla na aj tu pochvaľované Toyo MT.

Tomrs, môžeš mi, prosím Ťa, niekoľkými vetami popísať ich klady aj zápory a porovnať ich napr s Cooperami STT, ktoré mám aj ja odskúšané? Vďaka.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pon, 07.12.2020, 18:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
S STT porovnať neviem, lebo tie som nemal, ale jazdil som pár krát na predošlej generácii na ktoré sa dosť podobajú. Ja som s nimi max. spokojný, jazdím tak 60/40 cesta/terén. V teréne blato, kamene, mokrá lúka porovnateľné so všetkými bežne dostupnými MT (osobne nemám pocit, že by tie mierne rozdiely v designe behúňa mali výrazný vplyv na jazdné vlastnosti v teréne) Samočistenie výborné, hluk ako BFG AT, jazdim ich aj v zime a skôr ma limituje môj podvozok a ľahký zadok (naladený na veľké kríženie, takže v zákrute škrtám zrkadielka o zem :) ) ako tieto pneu. Patria k najťažším pneu čo som mal, majú veľmi hrubú bočnicu, čo je výhoda - pri podhustení sú odolnejšie na bočný prieraz. Keď ich zoderiem kúpim ich zas, alebo ak zoženiem za dobrú cenu nové Yokohama MT tak by som rád skúsil aj tie

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Pon, 07.12.2020, 19:43
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 200 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: