Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:12
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 FEDIMA SIROCCO T3 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 0:24
Príspevky: 64
Bydlisko: bratislava
Odpoveď s citáciou
Chlapi jazdite niekto tieto pneu celoročne aj asfalt, a ako sa správajú v zime?

_________________
WG 2,7 CDI


Sob, 30.10.2010, 11:24
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
toto nie su gumy na asfalt
tkaze podla toho sa na asfalte aj chovaju

po dlhsom stani na mieste (hlavne v lete) su "kockate"
nie tak ako Simexy alebo Swampery - predsa len je to protektor na radialnej kostre a nie diagonalka a aj zmes je tvrdsia, ale kockatost tam je.

pri 60 km/h pride prva vibracia - hukot jak hovado :-D

okolo 80-ky je to uz stabilny zvuk vrtulnika (ale paradoxne tichsi ako pri tej 60-ke)

pri 100-120 je to uz jedno

okrem zvuku rataj spotrebu +cca liter a pol az 2 oproti povedzme BFG AT

v hlbokom snehu ano, ale na plackanici a namrznutej odhrnutej ceste sa spravaju nesvojpravne - ako kazda MT a podobna guma

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 30.10.2010, 12:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.07.2008, 22:26
Príspevky: 752
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, dovolím si trochu nesúhlasiť s Palom. Mám ich na Patrole obuté 2 roky - rozmer 35x10,5-16. Auto stojí celý čas vonku medzi jednotlivými akciami, t.j. aj dlhší čas. Ešte som nepocítil na nich absolútne žiadnu kockatosť napriek tomu, že gumy boli aj podhustené celé týždne a na slnku. Možno som trafil na nejakú vydarenú sadu, ale dokonca som ešte nezažil pri jazde vibrácie - podotýkam s výnimkou diskov plných blata, ale po jeho odstránení sú vibrácie v momente preč. Žiadny rozdiel v závislosti od rýchlosti - úplne normálne sa správajú v celom rýchlostnom režime.
Kto s nami jazdí, a sú to aj dlhé štreky, napr. Vyšný Slavkov, potvrdí, že je to tak. Samozrejme hluk je trochu vyšší, ale nie je to neznesiteľné.
Určite to nie sú pneumatiky pre niekoho, kto denno-denne jazdí s offom aj do práce, alebo ho používa ako rodinné auto. A čo sa týka jazdných vlastností v zime - plný súhlas s Palom :-D .

_________________
Ex: Nissan Patrol GR Wagon, Ironman Foam Cell "C" + 40 mm podložky, Fedima Sirocco 35x10,5 R16, WARN M8274-50, hi-lift
Nissan Patrol GR Y60 SWB v celkom slušnej výbave


Sob, 30.10.2010, 18:55
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2Zdeno - asi sme sa nerozumeli s tymi vibraciami.
ja som nehovoril, ze vibruju. Bolo to myslene tak, ze miera hluku, ktoru tieto gumy "vyrabaju" sa pri cca 60 km/h prudko zvysi. Ale to nie je chybou gumy, to je vlastnost toho dezenu. Je to normalny jav. Urcite nie su vhodne na dlhe streky po asfalte.
A stou kockatostou - mozno som mal ja smolu alebo ty stastie, ale robia to aj ine gumy. Napriklad diagonalne Swampery alebo Simexy to robia velmi vyrazne. Fedima az tak vyrazne nie. Ale je to tam.

Nevyhodou Fedimy (oproti diagnalnej Simex Extreme Trekker - originalu z ktoreho vychadza ) je celkova tvrdost - podfuknuta nie je v terene taka "poddajna" Na druhej strane je to zasa jej plus - oproti Simexu ma na asfalte vyrazne vyssi km vykon

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 30.10.2010, 20:16
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.07.2008, 22:26
Príspevky: 752
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2 Palo: Tak takto je to presne vystihnuté :D . Ale aj tak si myslím, že vonku je ten hluk viac počuť ako v aute (rádio v aute nemám :-D ).

_________________
Ex: Nissan Patrol GR Wagon, Ironman Foam Cell "C" + 40 mm podložky, Fedima Sirocco 35x10,5 R16, WARN M8274-50, hi-lift
Nissan Patrol GR Y60 SWB v celkom slušnej výbave


Ned, 31.10.2010, 1:22
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lebo by si ho nepocul :-D

_________________
Bývalý offroadak


Ned, 31.10.2010, 10:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dindaj píše:
Lebo by si ho nepocul :-D


... ale pocul.

Suhlasim s tvrdenim Pala lebo mam rovnake postrehy. Na T3 mam odjazdenych niekolko tisic km (viac ako 10tis :-D ) a to aj streku cez 600km v kuse.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pon, 01.11.2010, 20:46
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam Tagomtires(T3)a sice toho po ceste moc nenajazdim ale uplne v pohode aj to radio pocujem. Na auto, ktorym sa jazdi bezne po ceste by som ich vsak nedal. Proste treba mat dve sady (teren+cesta),alebo dve auta (teren+cesta) :-D

_________________
Bývalý offroadak


Pon, 01.11.2010, 21:42
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 0:24
Príspevky: 64
Bydlisko: bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak dik chlapi ja mam teda auta 3 ale sharan jazdi žena a okrem trola som kúpil pólo a to je docela fasa zmena prestúpiť z trola do pola, zažívam potom pocit menejcennosti a klaustrofóbiu, ale polo žere tretinu čo trol xixi (trol mi na tich t3 žere 20l) Inak ja jazdim do práce tak 2,5km tak to nieje daleko ja len že ked napadne sneh tak chcem určite jazdiť 4kolku tak či ma zohnať na zimu ATčka alebo sa to da v pohode aj na tich T3kych bo pred tim som mal BFG MT KM2ky a tie boli aj v zime dosť dobre za každých podmienok okrem ladu.

_________________
WG 2,7 CDI


Uto, 02.11.2010, 22:35
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
T3 su na snehu rovnako k hovnu ako AT.Daj na zimu zimne a hotovo.

_________________
Bývalý offroadak


Uto, 02.11.2010, 22:38
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.12.2008, 0:24
Príspevky: 64
Bydlisko: bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dindaj píše:
T3 su na snehu rovnako k hovnu ako AT.Daj na zimu zimne a hotovo.


no jo ale to potom môže kupovať ešte aj letné a to už je na mňa moc :D
ja to práve chcem keď tak riešiť tými 17kamy BFG AT ktoré by som mal mať za facku ale nejako sa mi neozýva zatiaľ chalan tak nefim

_________________
WG 2,7 CDI


Uto, 02.11.2010, 22:46
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: