Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 7:48
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Alternativne rozmery 
Autor Správa
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Mno, v technicaku mam zapisany len jeden rozmer gum ... Ale dajme tomu, ze xcem ine (zrovna napr. nie je moj rozmer na trhu).
Napr. ja mam napisane 15", ale nove Terrana maju 16 aj 17" ...
Neriesme ci to tam dostanem, zaujima ma, ci by nejaky dealer ale kto, da papier (najlepsie opeciatkovany :-D ), ze ano, na ten a ten model auta, je mozne dat aj toto, toto, toto ... Az na STk moc nevyskakuju ...
Riesil uz toto niekto ? Dakujem.


Pon, 23.10.2006, 12:41
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
asi čakáš, že odpovie niekto s konkrétnou skúsenosťou - ale podľa mňa ju nik nemá...
tie príklady - 15", 16", 17" sú vlastne priemery diskov a to môže byť každému jedno bez ohľadu na štandardný rozmer... základ je celkový priemer kolesa = výška pneu - od nej je závislých veľa vecí - hlavne obvod kolesa, čo znamená, že pri zmene výšky = zmene obvodu sa zmení i charakteristika ukazovateľa rýchlosti...a budú inak namáhané súčasti hnacieho ústrojenstva...
- podľa mňa policajtom je jedno, čo tam máš obuté, kým to netrčí z blatníkov a má to dostatočný dezén (prípadne kým to očividne nie je neprimerané bežnému tereňáku...) :-D
- chápem, ako lákavé je vraziť tam čo najväčšie gumy - asi ako chcieť čo najväčšieho vtáka :-D , ale nie všetko rieši veľkosť - hlavne primeranosť je dôležitá - ak mám každú chvíľu ukrútiť poloos abo trhnúť difák, radšej niečo neprejsť kôliu menšiemu kolu ... :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 23.10.2006, 12:55
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skúmal som to a dozvedel som sa nasledovné. Treba to zapísať do TP a to sa vraj robí nie na polícii, ale kde si na mestskom úrade, alebo niečo podobné. Zapíšu to na základe vyjadrenia kompetentného človeka, napríklad importéra automobilky na Slovensko, ktorý dá písomné vyjadrenie, že na konkrétne dané auto sa smie namontovať aj ten či onen rozmer pneumatík. Kým to však nemôžu pokutovať, neriešim to. STK na to kašle.


Pon, 23.10.2006, 12:57
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To mi je vsetko jasne ... Islo mi o princip ...
Policajtovi to byt moze, ale na STK uz nie ... Mimochodom, po mne isiel naposledy ujo dost tvrdo, zvozil ma za zadnu napravu (ze sa mi to ..kua...no ze sa mi moc deru gumy ci co), lekarnicku mi prehrabal (fakt, az na dno), atd ...A policajt neviem ci mi moze nieco za gumy na zaklade noveho zakona(nesmie kontrolovat), ale kedze uz mam novy TP, tak tam si spolahlivo vycita co mam mat obute a co nie ... Cize ak ma kontrolovat moze, tak ma znova (teoreticky) posle na stk ...

NA druhej strane nie je od veci mat vecsie gumy, aj ked u mna je to na dlhu debatu vdaka razvoru :evil:


Pon, 23.10.2006, 13:00
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Skúmal som to a dozvedel som sa nasledovné. Treba to zapísať do TP a to sa vraj robí nie na polícii, ale kde si na mestskom úrade, alebo niečo podobné. Zapíšu to na základe vyjadrenia kompetentného človeka, napríklad importéra automobilky na Slovensko, ktorý dá písomné vyjadrenie, že na konkrétne dané auto sa smie namontovať aj ten či onen rozmer pneumatík. Kým to však nemôžu pokutovať, neriešim to. STK na to kašle.

1. Ak MU - Tak Obvodny urad - odbor dopravy, ok to je malina ...
2. Importer s tym hadam (dufam) opletacky robit nebude, akurat dopatrat sa v NIssane niekde inde ako k servisom a predajcom je sila ..
3. STk minimalne v PB na to isto nekasle :twisted:
A zvlast na zimne si davaju pozor ...Nemas presny rozmer? Neprejdes ..

Mali tu fajny poj.b, tak sekaju dobrotu a pozeraju vsetko ....


Pon, 23.10.2006, 13:04
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Zapíše to odbor dopravy ... a teraz neviem či na okresnom alebo obvodnom úrade. To je orgán schvalujúci technickú spôsobilosť vozidiel a oni môžu robiť záznamy do TP. Je to ten istý úrad ktorý vydáva duplikáty TP, zapisuje dovezené vozidlá a pod.

Zápis urobí na základe toho čo napísal Milan a taktiež už viem, že importér si radšej nechá ruku odťať než by taký papier vydal :evil:

ALE ! Taktiež taký papier vydá aj výrobca/dovozca pneumatík, alebo diskov. A tým už ide o kšeft a tam je to priechodnejšie. No a najdôležitejšie je, u nás v EU platia rovnako potvrdenia vydané kdekolvek v EU. Takže ak také potvrdenie v EU už niekto vydal, treba ho vypátrať, zohnať, úradne preložiť a je to. Druhá vec je, že očakávam od odboru dopravy nekonečné obštrukcie ak by mal niečo spraviť podla európskych predpisov.... :evil: (a bez bakšišu samozrejme...to bude asi to najdôležitejšie)


Pon, 23.10.2006, 13:05
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
okrem možnosti, že na stk sú kamaráti aj tak nerozumiem celkom, prečo by presný rozmer mal sedieť, keď v tp napr stojí 245/70 a to je to isté ako 30", pričom to nie je to isté,... a 265/70 je to isté ako 31" aj keď to nie je to isté... a keď nová guma má iný rozmer ako ojazdená, a keď dve nové inej značky majú iný rozmer ... ak sú niekde v stk blbci, treba ísť do inej - aj to je biznis... :-D :-D :-D :-D :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 23.10.2006, 13:18
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ešte inak... a čo keď to bude v US číslovaní? 33x12,5x16 .... kto mi to "úradne" prepočíta na európske rozmery?

...plán Bé : CENZUROVANÉ


Naposledy upravil Martin 4 dňa Pon, 23.10.2006, 14:01, celkovo upravené 1



Pon, 23.10.2006, 13:50
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Plan C - ako mi toto nedavno povedal ujo sef z DI, ked som mu spravil (opavil) doma pc - "STK ?" Ziadny problem ... :-D


Pon, 23.10.2006, 13:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Naposledy upravil MARTINO dňa Pon, 23.10.2006, 14:24, celkovo upravené 2



Pon, 23.10.2006, 13:58
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ad americké značenie - presne o tom som v predošlom príspevku točil
ad opatrenie gumy potrebným rozmerom - síce Ťa rád, Martin, ako vlastného - ale musel si to vykecať aby aj súdruhovia vedeli, ako to už pár rokov robíme? :smt082

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 23.10.2006, 13:58
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
Neviem ci je vhodne zverejnovat vsetky finty a finticky :smt017 Potom nas ,,organi,, :smt014 :smt021 :smt075


...už som zjednal nápravu :oops: ... ečte friško premaž moju citáciu v Tvojom prípevku...


Pon, 23.10.2006, 14:04
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:

1. Ak MU - Tak Obvodny urad - odbor dopravy, ok to je malina ...
2. Importer s tym hadam (dufam) opletacky robit nebude, akurat dopatrat sa v NIssane niekde inde ako k servisom a predajcom je sila ..
3. STk minimalne v PB na to isto nekasle :twisted:
A zvlast na zimne si davaju pozor ...Nemas presny rozmer? Neprejdes ..

Mali tu fajny poj.b, tak sekaju dobrotu a pozeraju vsetko ....


ad1 a 2. pozriet internet, nájsť vhodný dokument od výrobcu pneu(hoc aj v inej reči) (prípadne použiť vhodný software :-D ) , vyrobiť úradný preklad a hurá na odbor dopravy. A páč sme v Eéé Uúúú :-D tak ho musia akceptovať.


Pon, 23.10.2006, 17:35
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 16:23
Príspevky: 181
Bydlisko: KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dnes som si vsimol, ked som omrkaval jeden Patrol na parkovisku pred hypertescom v KE, ze mal pred rozmerom kolies pismena LT. Ich vyska bola neporovnatelne vacsia ako napr. klasiky na Nive, ktore maju tiez 16 palcove disky a profilove cislo 80. Tento Patrol mal 275/75 R16. Ako je to mozne? Je to tymi pismenami LT?


Sob, 11.11.2006, 21:43
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ak sa nemýlim, tak LT sú gumy určené pre lahké náklaďáky...


Sob, 11.11.2006, 22:35
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: