Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 20:07
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 zimne pneu 17" alebo 16" 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 21:38
Príspevky: 6
Bydlisko: bratislava
Odpoveď s citáciou
Ahoj prosim Vas mozete mi poradit
Momentalne mam na Sportage 17" disky z letnymi pneu 235/55
chcem si kupit 16" 215/65 + disky
Byvam v blave tazke na sneh to vyuzijem iba cez kalamitu co par krat za zimu nasnezi takze vacsinou na mokro resp. ked mrzne :)) resp. raz do roka na lyzovacku.

Ide o to ze ci su lepsie zimne pneumatiky 17 235/55 alebo 16 215/65
vdaka za napady
peter


Štv, 11.10.2012, 21:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
daj tam 16", su aj užšie, čo na snehu je pozitívum, aj spotreba je lepšia, nemusíš bojovať s tolkým odporom vody, kaše, snehu ako pri širokých, a na zimu sa hodí vyšší profil pneu, v lete to je o inom, ale na zimu spokojne 16 :wink:

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Štv, 11.10.2012, 22:07
Profil ICQ
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 05.03.2012, 15:54
Príspevky: 145
Bydlisko: Malacky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Podľa mňa je lepšie:
1) 16" podľa mňa pohodlnejšia jazda (aj pneumatika niečo stlmi - čím hrubšia tým pohodlnejšia) a keby už išlo do tuhého a nemáš retaze tak môžeš podfuknuť a bude mať lepší záber ale to v blave využiješ iba 2 dni po napadnutí snehu :D potom sa im to podarí odhrnúť alebo sa roztopí

2) ako to vyjde finančne

_________________
Poďme skratkou. Síce je to ďalej, ale je tam horšia cesta.
Jeep Wrangler TJ 4l, 8" Fabtech, 36 Swamper.


Štv, 11.10.2012, 22:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Cau peterpavoll.

ja by som ti odporucil mensi priemer disku a vyssiu a podla moznosti silnejsiu bocnicu pneumatiky.

bratislavsku zimu povazujem za obdobie vsadepritomnej spinavej brecky frkajucej po autach a neopatrnych chodcoch v blizkosti ciest...
teplota sa pohybuje okolo nuly a tak nikdy nemas istotu ci na dne spinavej kaluze ktorou prave plavas, zaradeny v nervoznej kolone aut dalsich nestastnikov soferujucich v hlavnom meste, necaka kus ladu, ktory by ti s radostou zneprijemnil brzdenie... :twisted:
cesty su posiate nenapadnymi vydroleninami, ktorych rozmiestnenie, priemer a hlbku nedokazes odhadnut, kedze na teba cakaju schovane pod hladinou tej nepriehladnej polotuhej spiny...
mozes sa len modlit, aby za tou dierou, ktorou si prave so stastim preletel "len" za bolestiveho zastonania podvozkovych prvkov, necaka este jedna vacsia, v ktorej nieco zo svojho auta nadobro nechas... :cry:

takze vramci prevencie prierazu pneumatiky medzi hranou vymolu a lemom disku a lepsieho odtlmenia necakaneho padu do takej nastrahy rozhodne vyssia a pevnejsia bocna stena a spravna zimna zmes pneu.

uzsia pneu sa naviac lepsie "prerezava" cez makky a nestabilny podklad az na ten pevnejsi pod nim... :wink:

Pepo.

_________________
XJ


Naposledy upravil pepo_ba dňa Ned, 14.10.2012, 21:50, celkovo upravené 1



Štv, 11.10.2012, 22:35
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Štv, 11.10.2012, 21:38
Príspevky: 6
Bydlisko: bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dakujem vam za nazor
tym ze mam momentalne 17 palcove disky s letnymi pneu tak si asi kupim na zimu 16 disky s pneu
Zistoval som ceny a ked si kupim disky aj pneu tak ma to vyjde rovnako ako ked si kupim 17 pneu takze ked budem kupovat nabuduce pneu na zimu uz budem nakoniec aj setrit co cloveka potesi

Tiez sa priklanam k vasmu nazoru co je super ze som si to potvrdil :-)

_________________
Kia Sportage 4x4 2.0 diesel


Sob, 13.10.2012, 22:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: