Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:04
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 bfgoodrich-matador-origo niva 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Dnes som bol v obchode s pneumatikami v BB. Mal som možnosť vidieť neobuté plášte BFG MT, potom vedľa toho matador izzarda a ešte vedľa terénny typ originál ruskej výroby na ladu nivu. Tá posledná samozrejme s dušou.

Prekvapila ma jedna vec. Vyskúšal som akú tuhú bočnicu majú všetky tieto plášte, len aby som si preveril, že BFG MT je na tom predsa najlepšie. OMYL !!! Snáď centimeter hrubá bočnica a tvrdá jak šlak na ruskej 175/80R16 gume ma prekvapila asi najviac. Smutné konštatovanie bolo, že izzarda má bočnicu približne raz tak tuhú ako BFG MT a teda čo do tuhosti bočnice, skončil na poslednom mieste.

Neviem síce presne ako je stavaná a z čoho presne je zložená bočnica u všetkých týchto spomenutých gúm, ale poviem vám, že keby som napr. za dobrú cenu mohol zohnať matadory wisentta v rozmere 33x12,5R15 (v tomto rozmere ich už matador robí ) určite by som už len kôli tuhosti bočnice šiel do nich radšej ako do BFG MT.

Pre mňa je to už neaktuálne, pretože už mám zrovna goodriche, ale keby som nemal, asi by som to vyriešil takto.


Sob, 15.09.2007, 0:24
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neposles link sem sefovi vyvoja v MTD ? Isto by bol velmo poteseny ... :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 15.09.2007, 0:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A vieš, že na ňho nemám e-mail? Ak ho nájdeš, kľudne mu to pošli. Niekde na stránke matadoru by mal byť určite :wink: Mne sa s tým nechce až to takej miery hrať, ja som len skonštatoval fakty a pridal som moje doporučenie.


Sob, 15.09.2007, 0:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ved preco asi Matador garantuje podfuknutie na 0,4atm, oni na tom stavaju :wink:

Inak tie ruske maju sice silnu bocnicu ale h...o z toho, kedze su dusovky a pri podfuknuti sa dovnutra tlaci blato. Pri podfuknuti na 0,6 sa mi jednu podarilo dokonca aj prerazit. Ale mojou chybou samozrejme nevsimol som si ostru skalu... Zase vyhoda dusovky - jazdi aj s prerazenym plastom :-D

Pri porovnavani BFG M/T a Matador M/T som zistil len jeden nedostatok Matadoru - na asfalte sa rychlejsie deru.

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Sob, 15.09.2007, 8:37
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
Pri porovnavani BFG M/T a Matador M/T som zistil len jeden nedostatok Matadoru - na asfalte sa rychlejsie deru.

:shock: To som celkom prekvapeny z tohoto konstatovania ...
Prave ze sa viacery ludia stazovali ze Wisenty su prilis tvrde (akoze v terene by mohla byt meksia zmes), a MTD schvalne vyraba tvrdu zmes, aby pneu co najviac vydrzali (to je neoficialne info, vedenie tlaci na vyvoj, aby pneu vydrzali co najviac, ale mozes vymysliet co chces,inac ako tvrdou zmesou zivotnost nepredlzis).

Milan by vedel povedat kolko zodrat na Wisentach a to ich jazdil vsade...

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 15.09.2007, 11:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
Pri porovnavani BFG M/T a Matador M/T som zistil len jeden nedostatok Matadoru - na asfalte sa rychlejsie deru.


s BFG MT nemozem porovnat ale wissenty sa mi zdaju ze sa nejak moc na asfalte nederu... po cca 2000 km som nenameral ziadne opotrebovanie... nafukane na 1.5

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Sob, 15.09.2007, 11:31
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No je mozne ze odvtedy ako ich vyrabaju uz zmenili zmes.
Aj u cestnych mam podobnu skusenost - mal som Ellite2, vyborne gumy, no zodral som ich za 25tkm, kupil som si nove 2ks a mam na nich 15tkm a su zodrate minimalne :shock:
Samozrejme prevadzkove podmienky a auto na ktorom gumy su, su stale rovnake...

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Sob, 15.09.2007, 11:45
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Moje skúsenosti s MTD MT boli také, že po asi 10 000km sa zodrali približne o 1,5mm. Jazdil som na nich všade, jedine asi na dva mesiace v zime som mal obuté ziné gumy. Ja som bol veľmi spokojný, nenašiel som negatívum teda.

Goodriche som zas pred tým nejazdil, ak nerátam ATčka. Tie ATčka som chodil aj na 0,5atm a v pohode. Však príde zima a tam budem testovať aj MTčkové BFG, takže uvidím.

Ale pri porovnaní 33" BFG MT a 33" MTD MT by som teda volil MTD jednoznačne !


Sob, 15.09.2007, 12:08
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
MilanBB píše:
Dnes som bol v obchode s pneumatikami v BB. Mal som možnosť vidieť neobuté plášte BFG MT, potom vedľa toho matador izzarda a ešte vedľa terénny typ originál ruskej výroby na ladu nivu. Tá posledná samozrejme s dušou.

Prekvapila ma jedna vec. Vyskúšal som akú tuhú bočnicu majú všetky tieto plášte, len aby som si preveril, že BFG MT je na tom predsa najlepšie. OMYL !!! Snáď centimeter hrubá bočnica a tvrdá jak šlak na ruskej 175/80R16 gume ma prekvapila asi najviac. Smutné konštatovanie bolo, že izzarda má bočnicu približne raz tak tuhú ako BFG MT a teda čo do tuhosti bočnice, skončil na poslednom mieste.

Neviem síce presne ako je stavaná a z čoho presne je zložená bočnica u všetkých týchto spomenutých gúm, ale poviem vám, že keby som napr. za dobrú cenu mohol zohnať matadory wisentta v rozmere 33x12,5R15 (v tomto rozmere ich už matador robí ) určite by som už len kôli tuhosti bočnice šiel do nich radšej ako do BFG MT.

Pre mňa je to už neaktuálne, pretože už mám zrovna goodriche, ale keby som nemal, asi by som to vyriešil takto.


Telefon na sefa predaja offroad pneu 0908055652 nebo 0905663053 Janko.
Ja som jazdil BFG 235x85x16 MT, Wissenty 235x85x16 a rozdiel som nevidel. Jazdim aj BFG 255x85x16 a to je rozdiel o triedu k obidvom.

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Sob, 15.09.2007, 18:36
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No jo no, ale to je iný rozmer. Keby bol porovnateľný MTD zrejme by to bolo zas to samé.... teoretizujem.


Ned, 16.09.2007, 0:14
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
No jo no, ale to je iný rozmer. Keby bol porovnateľný MTD zrejme by to bolo zas to samé.... teoretizujem.


Ano, tym porovnanim som chcel vysvetlit logiku veci, ze nieje taky rozdil medzi vyrobkami stejnych rozmerov.
Aj ked ma Matador sponsoruje , tak sa snazim mat objektivny nazor a na expediciu do Beloruska- Belovezskeho pralesa , kde su bazinate tereny , ba som Wissenty nedal . Nie som profi odbornik s laboratornym vybavenim, len subjektivne mozem hodnotit gumu v terene na urcitych povrchov. Aj ta BFG 255x85x16 v lahkem terene "nepreda" svoje prednosti, no na letej expedicii na Podkarpatskej Rusi som mal tento rozmer sam a mohol som obektivne porovnat s ostatnymi. Tam, kde ostatny navijakovali , ja som presel .
Keby, keby...Matador vyrabal tento rozer? Ano. To ja povazujem za najvetsi nevyhodu tohto vyrobcu...

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Ned, 16.09.2007, 9:57
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jasne, takže sa chápeme.


Ned, 16.09.2007, 13:42
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 19:54
Príspevky: 56
Bydlisko: Frýdecko-Místecko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak jsem si dnes pořídil na Terrano MTD wisentta v 31x10.5x15 tak už se nemužu dočkat až je v sobotu vyzkouším......zatím jezdím na MTD izzarda a rozhodoval jsem se mezi BFG MT a MTD MT,ale cena 2390,-czk za kus MTD na www.nejlevnejsipneu.cz rozhodla,tady jsou na tyto pneu taky jsou docela slušné reference tak uvidím.... :wink:

_________________
Oddil mechanizované turistiky-Beskydy
Nissan Terrano I 2.4i ,lift 3",31 MT,atd.
Nissan Terrano I 3,0i zatím v renovaci
Nissan Patrol GR Y60 wagon ,lift 4" , 33 MT
http://prcekdave.rajce.idnes.cz/


Uto, 19.02.2008, 22:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
prcek Dave píše:
Tak jsem si dnes pořídil na Terrano MTD wisentta v 31x10.5x15 tak už se nemužu dočkat až je v sobotu vyzkouším......zatím jezdím na MTD izzarda a rozhodoval jsem se mezi BFG MT a MTD MT,ale cena 2390,-czk za kus MTD na www.nejlevnejsipneu.cz rozhodla,tady jsou na tyto pneu taky jsou docela slušné reference tak uvidím.... :wink:


No tak presne tento rozmer MTD Wisentty mi majú doraziť tiež z nejlev.cz vo štvrtok, tak sa teším, ako sa bude auto správať s týmito papučami. 8)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Uto, 19.02.2008, 22:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No a už sú doma. 8)
Obrázok

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 21.02.2008, 18:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: