Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:58
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 cooper discoverer M+S 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Citácia:
-hej, potvrdzujem, v blate super...
Milanko, aj to máš pravdu, že agresívnejšie vyzerajú cooperky, mňa zaujalo pri deankách tvrdenie o extra hlbokom dezéne, takže najbližšie chcem vedieť, ako hlboký je, keďže cooper je 12 mm...-keby boli deanky ešte hlbšie, možno by stáli za hriech....


Jano, hĺbka dezénu Deaniek je tiež 12 mm (265/70 R16), len škoda že v SR nie je Cooper ani Dean v rozmere 245/70 R16 a dodacia lehota na oboje je až 2 týždne.

Citácia:
Trakcia jak svina teda !!!!


Milan, to som rád :smt023 , idem ich objednať, aj ja chcem mať takú trakciu :twisted: .


Str, 13.12.2006, 21:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
MilanBB píše:
Tak som bol dnes testnúť. Po zasneženej lúke to šlo aj do veľmi prudkého kopca až som sa divil teda. Už v tomto to má navrch oporti BFG AT čo som jazdil minulú zimu. Trakcia jak svina teda !!!! Uvidím čo to bude robiť vo veľmi hlbokom snehu, tak 40cm a viac. Potom zas napíšem.


Zvažujem čo dať na druhú sadu diskov. Adepti sú BFG MT, T3 alebo.....Cooper Discoverer M+S(možno s hrotmi). Stále sa neviem rozhodnúť. PLZ testuj kolko môžeš a dával info. :smt135 Hlavne ma zaujmajú ich výhody na zimu oproti BFG AT.


Tak ale to sú úúúúplne rozdielne typy pneumatík !!!! Ak ich chceš mať na zimu, tak coopre, ak na leto tak BFG MT a ak len do terénu s maximálnym záberom a málo budeš bechať po cestaách, tak T3. Hm?


Str, 13.12.2006, 21:58
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IgorLM píše:
Citácia:
-hej, potvrdzujem, v blate super...
Milanko, aj to máš pravdu, že agresívnejšie vyzerajú cooperky, mňa zaujalo pri deankách tvrdenie o extra hlbokom dezéne, takže najbližšie chcem vedieť, ako hlboký je, keďže cooper je 12 mm...-keby boli deanky ešte hlbšie, možno by stáli za hriech....


Jano, hĺbka dezénu Deaniek je tiež 12 mm (265/70 R16), len škoda že v SR nie je Cooper ani Dean v rozmere 245/70 R16 a dodacia lehota na oboje je až 2 týždne.

Citácia:
Trakcia jak svina teda !!!!


Milan, to som rád :smt023 , idem ich objednať, aj ja chcem mať takú trakciu :twisted: .


Igor, aké máš auto? Určite by sa Ti zmestili aj o číslo, alebo dve väčšie. Teda aj 245/75R16, alebo 255/70 R16 a pod.... Mimochodom, ja mám 11,9mm pri rozmere 235/75R15...


Str, 13.12.2006, 22:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
diesel píše:
MilanBB píše:
Tak som bol dnes testnúť. Po zasneženej lúke to šlo aj do veľmi prudkého kopca až som sa divil teda. Už v tomto to má navrch oporti BFG AT čo som jazdil minulú zimu. Trakcia jak svina teda !!!! Uvidím čo to bude robiť vo veľmi hlbokom snehu, tak 40cm a viac. Potom zas napíšem.


Zvažujem čo dať na druhú sadu diskov. Adepti sú BFG MT, T3 alebo.....Cooper Discoverer M+S(možno s hrotmi). Stále sa neviem rozhodnúť. PLZ testuj kolko môžeš a dával info. :smt135 Hlavne ma zaujmajú ich výhody na zimu oproti BFG AT.


Tak ale to sú úúúúplne rozdielne typy pneumatík !!!! Ak ich chceš mať na zimu, tak coopre, ak na leto tak BFG MT a ak len do terénu s maximálnym záberom a málo budeš bechať po cestaách, tak T3. Hm?


To mi je jasné. Mne ide o to, či sú schopné AT od BFG(ktoré mám teraz) zvládnuť slušne zimu. Ak áno budem na druhú sadu zvažovať niečo do terénu. Ak nie, budem potrebovať skôr zimáky(keby si videl kde bývam chápal by si).

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 13.12.2006, 22:09
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Poviem Ti to tak. Keby šlo do extrému, teda neodhrnutý fakt hlboký sneh a ešte by si musel trebárs cez pole a nejaký rigol obchádzať padnutý strom a musel by si podhustiť....... no proste extrém, tak tie BFG pôjdu lepšie a je menšie riziko, že by si im ublížil , ako tie moje coopre. Ja som volil zimné a nie ATčka preto, lebo mám MTčka na leto a keďže aj v zime najazdím veľa kilometrov po cestách a cez hosrské prechody a pod, kde je aj ľad a nie je to posypané a pod.... a nemám ABS a potrebujem mať istotu pri brzdení. Vieš, nerád by som na zľadovatelej ceste niekoho zložl na prechode mojim pevnosťákom, pretože nezastanem.... Preto som šiel do zimných. Inak som jazdil BFG AT minulú zimu a nemôžem sa sťažovať. Boli výborné. Na ľade ale neubrzdia a ani nazaberú tak ako zimné.


Str, 13.12.2006, 22:15
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan, mám Terracan origoš na 255/65 R16.
245/75 R16 by som obul, len neviem ako dopadnem keď nasadím retaze :cry:


Str, 13.12.2006, 22:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No mne práve tie zladovatelé úseky dole a hore kopcom dosť hrozia. Bolo už aj čisté sklo až k mojmu domu.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 13.12.2006, 22:21
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
No mne práve tie zladovatelé úseky dole a hore kopcom dosť hrozia. Bolo už aj čisté sklo až k mojmu domu.

- tak nemáš čo riešiť - zimné... ;-)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 13.12.2006, 23:14
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IgorLM píše:
...Jano, hĺbka dezénu Deaniek je tiež 12 mm (265/70 R16), len škoda že v SR nie je Cooper ani Dean v rozmere 245/70 R16 a dodacia lehota na oboje je až 2 týždne...

-tak potom je už len posledné zaujímavé - či deanky sú z lepšej abo rovnakej zmesi - keďže sú vraj supernové...oproti cooperkám, lebo ako Milan napísal, dezén je agresívnejší u cooperiek... ;-)
ozaj, Igor, si z LM? lebo som tam skoro každý pracovný deň...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 13.12.2006, 23:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IgorLM píše:
Milan, mám Terracan origoš na 255/65 R16.
245/75 R16 by som obul, len neviem ako dopadnem keď nasadím retaze :cry:


Mhm, nuž potom ide o to, ako veľmi zvykneš krížiť a aké vysoké ( teda mohutné ) máš retiazky... Skús si vykrížiť na maximum niekde a povykrúcaj na doraz volantom a pomeraj miesto. Potom prirátaj akože reťaze a uvidíš aspoň približne, či sa sprace, alebo nie...


Naposledy upravil MilanBB dňa Štv, 14.12.2006, 0:36, celkovo upravené 1



Štv, 14.12.2006, 0:34
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
diesel píše:
No mne práve tie zladovatelé úseky dole a hore kopcom dosť hrozia. Bolo už aj čisté sklo až k mojmu domu.

- tak nemáš čo riešiť - zimné... ;-)


potvrdzujem !!!!


Štv, 14.12.2006, 0:35
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano, podla toho čo som sa dočítal tak zmes Dean je určená pre ťažké zimné podmienky (ale asi bez siliky, aj keď na dotyk je dosť mäkká), pri Cooperkach som si silikou nie istý, to nám povie Milan.

Nie som priamo z LM, ale som tu tiež každý deň, niekedy sa môžeme stretnúť :smt039


Naposledy upravil IgorLM dňa Sob, 16.12.2006, 10:15, celkovo upravené 1



Štv, 14.12.2006, 0:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IgorLM píše:
Jano, podla toho čo som sa dočítal tak zmes Dean je určená pre ťažké zimné podmienky (ale asi bez siliky, aj keď na dotyk je dosť mäkká), pri Cooperkach som si silikou nie istý, to nám povie Milan.

Nie som priamo z LM, ale som tu tiež každý deň, niekedy sa môže me stretnúť :smt039


Fíha, tak či mám ja siliku neviem, nevšimol som si. Zajtra pozriem a napíšem ! Ale možno sa to dá zistiť aj na webe coopertires.com Ale myslím si, že medzi DEAN a COOPER nebude veľký rozdiel. Možno dokonca len labratórny. takže by som bral to dostupnejšie a lacnejšie asi. Ja som chcel cooper, lebo sa mi viac páčili ostré hrany a najviac zavážilo, že ich má horská služba. Má cooper, nie DEAN...


Štv, 14.12.2006, 0:37
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan, Teracan je mimo cestu na dvoch kolesách často, a 245/75 je oproti 255/65 podľa mojich výpočtov na polomere o 18 mm väčšia plus reťaze (ktoré ešte nemám) asi 15 mm, takže som bližšie k podbehu o cca 3,5 cm.
Vpredu pri max rejde a skrížení už asi reťaz niekde zachytí. Skúsim pomerať, alebo budú reťaze len vzadu :?:


Štv, 14.12.2006, 0:59
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
má tam tá reťaz, keby jemne šuchla , čo odtrhnúť? Pretože ak sa obtrie o nejaký plast v nútri podbehu a ten len prepruží, tak by som to neriešil. Pomeraj a napíš, prípadne aj odfoť, nech vieme ako terracan kríži :-D Aj vzadu sú reťaze daleko lepšie, než nemať žiadne. No keď sú 4 kusy, je to buldozér ! Na druhej strane, keď máš poriadne zimné gumy, priechodnosť je neskutočná aj bez reťazí. Otázne je, či naozaj potrebuješ jazdiť až v takých extrémoch, že využiješ reťaze na oboch nápravách...


Štv, 14.12.2006, 1:04
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: