Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 15:44
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 cooper discoverer M+S 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takto kríži Terracan
[img][img]http://img204.imageshack.us/img204/8026/krenietf6.jpg[/img][/img]

a s tou priechodnosťou bez reťazí máš pravdu, vid oktávka 4x4 po akcii :shock: , až som sa divil aké záveje si to vie preraziť :-D
[img][img]http://img206.imageshack.us/img206/8735/pozvejiqe6.th.jpg[/img][/img]
ja chcem reťaze len ako prvú pomoc keď zapadnem


Štv, 14.12.2006, 1:45
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IgorLM píše:
ja chcem reťaze len ako prvú pomoc keď zapadnem



no to už je trochu neskoro :smt018 reťaze musíš nahodiť skôr ako je autiak na bruchu!

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 14.12.2006, 2:46
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.12.2006, 4:35
Príspevky: 114
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
IgorLM píše:
ja chcem reťaze len ako prvú pomoc keď zapadnem



no to už je trochu neskoro :smt018 reťaze musíš nahodiť skôr ako je autiak na bruchu!


dobre michi :roll: , opravujem reťaze - ako prvá pomoc keď usúdim že by som mohol zapadnúť


Štv, 14.12.2006, 9:03
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IgorLM píše:
michi píše:
IgorLM píše:
ja chcem reťaze len ako prvú pomoc keď zapadnem



no to už je trochu neskoro :smt018 reťaze musíš nahodiť skôr ako je autiak na bruchu!


dobre michi :roll: , opravujem reťaze - ako prvá pomoc keď usúdim že by som mohol zapadnúť


tak tak. A nezabudni na to! Aj ja zháňam reťaze, ale na moje 32 je to trocha problém. A bojim sa koľko vydržia. To, čo je v ponuke vyzrá tak vetcho.

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 14.12.2006, 9:14
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
michi píše:
IgorLM píše:
michi píše:
IgorLM píše:
ja chcem reťaze len ako prvú pomoc keď zapadnem



no to už je trochu neskoro :smt018 reťaze musíš nahodiť skôr ako je autiak na bruchu!


dobre michi :roll: , opravujem reťaze - ako prvá pomoc keď usúdim že by som mohol zapadnúť


tak tak. A nezabudni na to! Aj ja zháňam reťaze, ale na moje 32 je to trocha problém. A bojim sa koľko vydržia. To, čo je v ponuke vyzrá tak vetcho.


Neviem kolko financii mas pripravene na retaze ale ak chces tak skus KONIG Polar S....urcite neolutujes. Nemaju problem s ziadnym rozmerom.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 14.12.2006, 9:51
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
michi píše:
IgorLM píše:
michi píše:
IgorLM píše:
ja chcem reťaze len ako prvú pomoc keď zapadnem



no to už je trochu neskoro :smt018 reťaze musíš nahodiť skôr ako je autiak na bruchu!


dobre michi :roll: , opravujem reťaze - ako prvá pomoc keď usúdim že by som mohol zapadnúť


tak tak. A nezabudni na to! Aj ja zháňam reťaze, ale na moje 32 je to trocha problém. A bojim sa koľko vydržia. To, čo je v ponuke vyzrá tak vetcho.


...ale nasadiť ich, je pôrod ježka proti srsti a vážia pekných pár kilogramov teda.... Ono je to o tom, či použiješ reťaze keď sa potrebuejš dostať po lesnej ceste k nejakej chate a je tam 60cm čerstvého snehu, alebo ideš skutčne niekadiaľ, kde cesta ani nie je a máš plne naložné auto, povedzme aj s vozíkom a a je to rozmočené, rozbahnené a morký ťažký sneh, ktorý má pol metra. Na to druhé využiješ tie polary a na to prvé asi aj niečo lacnejšie a jedoduchšie. Aby si ma pochopil Dano, polary sú určite skvelé, ale nie pre každého aú aj potrebné. Napríklad som videl tie skalické retiazky a veľmi sa mi pozdávali aj robustné vyzerajú dosť. Robia sa aj pre 32" aj pre väčšie...
Neviem kolko financii mas pripravene na retaze ale ak chces tak skus KONIG Polar S....urcite neolutujes. Nemaju problem s ziadnym rozmerom.


Štv, 14.12.2006, 12:41
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
DanoDEF píše:
michi píše:
IgorLM píše:
michi píše:
IgorLM píše:
ja chcem reťaze len ako prvú pomoc keď zapadnem



no to už je trochu neskoro :smt018 reťaze musíš nahodiť skôr ako je autiak na bruchu!


dobre michi :roll: , opravujem reťaze - ako prvá pomoc keď usúdim že by som mohol zapadnúť


tak tak. A nezabudni na to! Aj ja zháňam reťaze, ale na moje 32 je to trocha problém. A bojim sa koľko vydržia. To, čo je v ponuke vyzrá tak vetcho.


...ale nasadiť ich, je pôrod ježka proti srsti a vážia pekných pár kilogramov teda.... Ono je to o tom, či použiješ reťaze keď sa potrebuejš dostať po lesnej ceste k nejakej chate a je tam 60cm čerstvého snehu, alebo ideš skutčne niekadiaľ, kde cesta ani nie je a máš plne naložné auto, povedzme aj s vozíkom a a je to rozmočené, rozbahnené a morký ťažký sneh, ktorý má pol metra. Na to druhé využiješ tie polary a na to prvé asi aj niečo lacnejšie a jedoduchšie. Aby si ma pochopil Dano, polary sú určite skvelé, ale nie pre každého aú aj potrebné. Napríklad som videl tie skalické retiazky a veľmi sa mi pozdávali aj robustné vyzerajú dosť. Robia sa aj pre 32" aj pre väčšie...
Neviem kolko financii mas pripravene na retaze ale ak chces tak skus KONIG Polar S....urcite neolutujes. Nemaju problem s ziadnym rozmerom.


Milan skusal si tie retaze ?

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 14.12.2006, 13:18
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nie, ale zakladal som už rôzne a keďže si mi poslal pár fotiek ako vyzerajú Tvoje a aký majú systém uchytenia, tak si viem živo predstaviť o čom to musí byť ! Hmotnosť je na margo masívnosti, pretože retiazky som videl aj iných značiek, na rovnako veľké kolesá ako máš ty a samotné oká, boli značne menšie. A to nehovorím o shitoch z tesca! Takže tak. Mimochodom, ja sám som si dnes kúpil tie šity z tesca made in xnagpungfungjing, pretože ich už kolega vyskúšal a síce to nebol extrém, ale nepoškodil ich. Stáli dva litre aj s DPH a keď príde tovar, zakúpim ešte aj na druhú nápravu. Je to za štvorku a poriešené. Na tých pár krát čo to v zime obujem by vydržať mali, podám info potom... Montujú sa ľahko... btw, sú veľmi, ale veľmi podobné tým, čo som videl u kamaráta, ktorý má tie skalické...


Naposledy upravil MilanBB dňa Štv, 14.12.2006, 16:08, celkovo upravené 2



Štv, 14.12.2006, 14:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hodte sem nejake foto tych "retiazok"

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Štv, 14.12.2006, 14:19
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petertn píše:
hodte sem nejake foto tych "retiazok"


Obrázok,Obrázok,Obrázok

Na môj rozmer je cena Profesional 4340.Sk + DPH za supravu. Viac info na http://server5.opanet.cz/jirka/retezarn ... ?p=2&s=i#1

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Štv, 14.12.2006, 15:50
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petertn píše:
hodte sem nejake foto tych "retiazok"


vid:

viewtopic.php?t=122&postdays=0&postorder=asc&start=15

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 14.12.2006, 20:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MilanBB píše:
Nie, ale zakladal som už rôzne a keďže si mi poslal pár fotiek ako vyzerajú Tvoje a aký majú systém uchytenia, tak si viem živo predstaviť o čom to musí byť !


Tvoj nazor ti samozrejme neberiem ale moj nazor je iny nakolko som ich zoparkrat nasadzoval. Samozrejme, ze sa nezakladaju ako na cestovne auta. Chce to trosku cviku, nenasadzovat ich prvykrat na nejakom kritickom mieste a predtym si tonacvicit. Urcite to suvisi aj z priestorom v blatniku to znamena ci ti tam vojdu ruky

MilanBB píše:
Hmotnosť je na margo masívnosti, pretože retiazky som videl aj iných značiek, na rovnako veľké kolesá ako máš ty a samotné oká, boli značne menšie.


Tak co sa tyka hmotnosti to mas pravdu. Pri mojom rozmere jedna teraz vazi 15kg x 4ks = 60kg a zaberie cca 6 litrov priestoru (ks). Vid obrazok Podotykam, ze je tam iba jedna retaz.

Obrázok

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Štv, 14.12.2006, 20:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ty jo, ale musí to byť potom traktor keď to nahodíš a poriadne upneš ! Z mojej strany to uzavriem tak, že si myslím, že každé reťaze sú pre určité podmienky. To čo máš ty Dano je určené pre ťažké terénne nasadenie do extrému, jednak na pevnosť a jednak na trvácnosť. Potom sú jednoduchšie typy, ktoré sú tiež kvalitné a tie nie sú určené do extrémov, teda sú jemnejšie, lahšie a rýchlejšie a jednoduchšie ich nasadíš. Pre bežného motoristu postačia aj tie a dlho mu budú fugovať. Bežný motorista je ten, ktorý napríklad pôjde na chatu po poľnej ceste na nejakom trebárs SUV, alebo aj offe, ale nebude sa chcieť blázniť, alebo ťahať padnuté stromy, alebo nepôjde niekam, kde vie, že nie je cesta a pod. Proste len ide cez hlboký sneh, lebo musí. Extrém je vtedy ak potrebuje niekto reťaze na prácu. To je potom o inom, ak ich využíva veľmi často a v krutom teréne, tak fakt asi najlepšie to čo máš Dano ty... asi tak to vidím ja. HOWGH


Štv, 14.12.2006, 21:27
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pravdu máš, Milane, pracovné reťaze sú iná kategória - treba pozrieť, v čom pracuje LKT a to často nielen v zime, ale aj v lete v strminách , blato, skaly, haluze, pne...
vždy ide o to, načo sa to používa...
prečo všetci nejazdíme na offoch v úprave "a la Ladoga", ako môj synak hovorí, "vo futuristických monštrách"???

nechajte tak, každému to, čo potrebuje, čo mu vyhovuje a prípadne čo si môže dovoliť...ale aj čo je zmysluplné...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 14.12.2006, 21:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 22:48
Príspevky: 584
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Plný súhlas ! :wink:


Štv, 14.12.2006, 21:36
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 71 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: