Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:58
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 Kumho vs. Matador 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ja mám tiež momentálne GG AT2 a som viac ako spokojný, dokonca ani tie bočnice sa mi nezdajú slabé, už neraz čelili poriadne ostrým kameňom a prežili dokonca prejazd sekerami vysekaným porastom, kde všade strčali 15cm kolíky zo zeme, aj keď moja Vitara nieje ktovie ako ťažká samozrejme. Keďže prechádzam na variantu dvoch sád s pneu - MT a Zimáky, o chvíľu budú na predaj (30"9,50R15). 8)

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Str, 23.01.2008, 17:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
GaboSB píše:
No ja mám tiež momentálne GG AT2 a som viac ako spokojný, dokonca ani tie bočnice sa mi nezdajú slabé, už neraz čelili poriadne ostrým kameňom a prežili dokonca prejazd sekerami vysekaným porastom, kde všade strčali 15cm kolíky zo zeme, aj keď moja Vitara nieje ktovie ako ťažká samozrejme. Keďže prechádzam na variantu dvoch sád s pneu - MT a Zimáky, o chvíľu budú na predaj (30"9,50R15). 8)


Pardon. Zle som sa vyjadril. myslel som bočnice slabšie ako napr u BFG.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Štv, 24.01.2008, 10:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takže teraz budem môcť porovnať GG s Matadorkami pre ktoré som sa nakoniec rozhodol po viacerých odporúčaniach.

Teraz mám ešte ďalšiu otázku, a to či mám nahodiť tie 31" na 8" disky alebo na origo Vitaracke 5,5" ? Viem, že ideál by bol niekde v strede čiže 7", ale ja mám len tie 5,5 a 8". :? A na jedných z nich budú musieť tie MT byť.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Štv, 24.01.2008, 21:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja ich mam na 8.5" disku. myslim ze to je o.k. podhustujem opatrne a este som nevyzul.vyzera to takto:
Obrázok

a na bruchoplaze mam 185 na 8" tiez. hned tie pneu vyzeraju ako 205 :lol:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 24.01.2008, 22:12
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 20:24
Príspevky: 604
Bydlisko: Polomka - okr. BR
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Byť tebou dam to na 8" DISKY...
Ja mam 30 x 9,5 R 15 na 8" diskoch ... je to zatial v pohode nepodhusťujem vôbec !zatial!....sice to bol kus problem obuť ale podarilo sa a prišli sme nato ako nato... :lol:
držim palce


Štv, 24.01.2008, 23:37
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mna by zaujimalo ako je to so zivotnostou tych matadoriek v porovnani napr. s BFG MT...
jazdim prevazne po asfalte ale chcel by som MT gumy lebo s klasickymi cestnymi Cooper M+S som uz neraz mal na male ze ostanem vysiet...a na navijak bohuzial nemam bubaky
ak by tie wisenty vydrzali aspon 40 tisic km tak pri pouziti 2 sad pneu MT+zimne by sa s nimi dalo vydrzat nejake 4 sezony

dik za info :roll:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 27.01.2008, 13:36
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Romo, či ostaneš visieť abo nie nevyriešiš lepšími gumami, ver mi; ak budeš na MT, dovolíš si viac a zas ostaneš visieť...
ak nie sú bubáky, treba sa poobzerať po lacnejších možnostiach a kúpiť aj ten naviják, ak ho použiješ len raz v roku, ale v situácii, keď by si si nevedel dať rady a pomoc v nedohľadne, oceníš...(ja som bol pred troma rokmi po roookoch bez choroby 3 týždne na maródke a dostával som sa z toho asi dva mesiace len preto, že som v zime uviazol sám, bez pomoci, ďaleko v lesoch v hlbokom snehu...a naviják som ešte nemal; tie pokusy dostať sa z toho, sneh, pot, mráz a celé hodiny dokola - a bol som jasný...naviják by to bol vyriešil za pár minút :cry: )

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 27.01.2008, 13:55
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
JanoJP: svata pravda co pises...len je otazka ci my zmysel celorocne drat pneu co su oznacene M+S alebo radsej ist cestou druhej sady gum...a popri tomby som aj ine disky chcel dat lebo tie origo hlinikove co davaju na gallopery sa mi az tak moc nepacia...lepsie by tam vyzerali napr. Dotz Dakar s mensim ET...
navijak by som samozrejme chcel tiez...len stale hladam tie priority co skor a co az o rok...hmm

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 27.01.2008, 14:05
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
romo11 píše:
mna by zaujimalo ako je to so zivotnostou tych matadoriek v porovnani napr. s BFG MT...
jazdim prevazne po asfalte ale chcel by som MT gumy lebo s klasickymi

Treba hladat.

viewtopic.php?t=2527&highlight=wisent%2A

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 27.01.2008, 14:08
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no to si musíš vyriešiť sám; ja som na počudovanie mnohých dal naviják v dobe, keď boli na aute cestné gumy...lebo mi bolo jasné, keďže veľa chodím aj terén, že na nich ľahko ostanem visieť a tak sa treba mať ako zachrániť
teraz mám AT ktoré už nemajú k MT ďaleko, pričom na ceste sú super; keby mali silnejšiu bočnicu, chcel by som aj do budúcnosti len také...

tiež sa hrám so sadami, len to má úskalie - či je čas a chuť to meniť, keď treba

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 27.01.2008, 14:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder: velmi pekne dakujem...zas som o kus mudrejsi :D

JanoJP: ja som to s dvomi sadamy myslel tak ze zaciatkom novembra nahodim zimne a na konci februara dam letne a s tymi budem jazdit zas az do prichodu zimy...preto ma tak zaujimalo to ako dlho vydrzia MT pri jazdeni 85% na asfalte...ak by som ich ml zodrat za rok tak do toho nepojdem...ale ako som sa prave docital nieje to take hrozne...co ma docela potesilo

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 27.01.2008, 14:33
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som dal na skúsenosti iných ,a podla nich BFG vydží 80 tkm a stále má potrebnú hlbku dezénu . Teraz mám nanich asi 11 tkm a zodratý asi 1 mm .
A kedže niektoré pneu vydržia horko ťažko 20-30 tkm je to priaznivá vlastnosť .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Ned, 27.01.2008, 14:43
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ako tvrdohlavý užívateľ zimných v zime aj ja mením leto - zima; no schyľuje sa aj k ďalšej sade - teren-extrém-akcia...
podľa skúseností chalanov jazdiť jar-jeseň na MT je dobré riešenie, za podmienky, že nejazdíš často na väčšie vzdialenosti po cestách...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 27.01.2008, 14:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo: to som sa docital aj ja...lenze BFG MT su oproti Wisentam drahsie...za cenu BFG by som takmer mal matadorky aj s diskami...
nechystam sa hned teraz kupoval len sa snazim spravit si prehlad...mozno v konecnom dosledku sa naozaj oplati dat pri kupe o 6 tisic viac ako zistit ze z tych lacnejsich by na rovnaky pocet najazdenych km bolo treba 8 pneu namiesto 4 :D
ak ma niekto osobne skusenosti z dlhodobeho jazdenia budem len vdacny :wink:

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 27.01.2008, 14:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
ako tvrdohlavý užívateľ zimných v zime aj ja mením leto - zima; no schyľuje sa aj k ďalšej sade - teren-extrém-akcia...
podľa skúseností chalanov jazdiť jar-jeseň na MT je dobré riešenie, za podmienky, že nejazdíš často na väčšie vzdialenosti po cestách...


co sa povazuje za vacsie vzdialenosti?
ja najviac km najazdim na mojich vikendovych rybarskych vypravach...cize s obytnym privesom a vzdialenosti okolo 50-80km...v piatok von a v nedelu domov...medzi tym nejake jazdenie popri vode a po lesoch kde neraz cihaju prekvapenia, hlavne po dazdoch...obcas treba niekoho na osobaku vytahovat a tak... :-D ...po meste mi to robi tak 20 km denne

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 27.01.2008, 14:57
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: