Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 16.04.2024, 19:33
Dnes je utorok 16. apríla 2024, meniny má Dana, Danica a zajtra Rudolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 200 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
 Vyvažovanie práškom / granulátom 
Autor Správa
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Pani pokial sa s autom normalne jazdi ma v poriadku napravy a tlmice neije dovod vyvazovat pneu niekedy a do konca zivotnosti pokial ostavaju na rovnakych diskoch plech/alu to je jedno.Ps:Olovo je olovoa nikamsa nepohne narozdiel od granulatu ktory sypes do pneu a tonevravim o tom ze tie gulicky obrusuju pneu zvnutra a nabaluju na seba gumu cim sa meni ich vaha.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Uto, 13.09.2022, 8:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
duskkko píše:
ze tie gulicky obrusuju pneu zvnutra a nabaluju na seba gumu cim sa meni ich vaha.



používam silikónom potiahnuté airsoft guličky a ešte som sa nestretol s tým že by obrusovali zo vnútra pneu a nie to aby sa na nich lepila "obrúsená guma". Origiál granulát do pneu je ešte jemnejší a do konca sa používa aj do samotnej duše pneu. Na inom aute sme dokonca použili bralen a tiež to fungovalo.

Samotné koleso zhruba do 40km/h nie je potreba vyvažovať až nad túto rýchlosť a pri MT / AT pneu je tam toľko materiálu že výrobca nedokáže vyrobiť ani daný rozmer v rovnakej váhe.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 13.09.2022, 10:06
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
no podla toho tvojho výpočtu, by som mal potrebovať okolo 176 gramov, keďže guma má okolo 39,20 Kg takže rovno 200 môžem dať do každého kolesa, prípadne do 250 to navýšiť podľa potreby ?
Sypete to tam cez vyskrutkovaný ventil pri práznej pneumatike, alebo musí ísť guma dole ?
Vďaka

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Uto, 13.09.2022, 15:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Erricco píše:
no podla toho tvojho výpočtu,.....alebo musí ísť guma dole ?
Vďaka


každé pneu som odvážil zvlášť na klasickej osobnej váhe a v mojom prípade tam vychádzalo 180g pričom som ešte pridal + ďalších 20g na celkovo 200g. sypal som to rovno na nazúvačke a keby to niekoho napadlo ešte pre zaujímavosť dať na vyvažovačku aké to bude ukazovať hodnoty tak bude ukazovať bludy lebo tam sa koleso netočí dostatočne rýchlo.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 13.09.2022, 16:08
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
ale mohlo by to isť naplniť aj cez vyskrutkovany ventil, bez vyzuvania pneumatik ? Nechce sa mi vôbec dávať dole všetky kolesá a gumy ... keď ma uvidia v pneuservise, tak sa zamknú už :smt152
Naposledy prisahal servisak, že on to už dole nebude dávať a inde len pokrčili plecami, lebo im buď nevojdem na zdvihák, alebo im nedotiahne ručný zdvihák na to aby ma zodvihli (už mu auto aj raz padlo z tych gumenych podložiek, naštastie sa nič nestalo) :roll:

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Uto, 13.09.2022, 17:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Erricco píše:
bez vyzuvania pneumatik ?


normálny granulát do pneumatík sa zmestí cez otvor ventilu ale ako chceš správne dávkovať keď nevieš koľko váži samotné pneu.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Uto, 13.09.2022, 17:35
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
duskkko píše:
ze tie gulicky obrusuju pneu zvnutra a nabaluju na seba gumu cim sa meni ich vaha.



používam silikónom potiahnuté airsoft guličky a ešte som sa nestretol s tým že by obrusovali zo vnútra pneu a nie to aby sa na nich lepila "obrúsená guma". Origiál granulát do pneu je ešte jemnejší a do konca sa používa aj do samotnej duše pneu. Na inom aute sme dokonca použili bralen a tiež to fungovalo.

Samotné koleso zhruba do 40km/h nie je potreba vyvažovať až nad túto rýchlosť a pri MT / AT pneu je tam toľko materiálu že výrobca nedokáže vyrobiť ani daný rozmer v rovnakej váhe.

Som Automechanik mam co to odprezuvane a hocijaky kamienok v pneu na seba nabaluje gumu je castymjavom ze pri vyzuvani vysipavam z pneu pogumovane/gumene gulicky.A airsoftove gulicky niesu potiahnute silikonom ako takym ak by boli nefungovala by hop guma v hlavni a skratil by sa dostrel /airsoft hram uz 15rok a to nevravim o tom ze najtazsie strelivo pre airsoft ma 0,50 g na gulicku a 6mm priemer co je dost vela.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Str, 14.09.2022, 9:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
duskkko píše:
A airsoftove gulicky niesu potiahnute silikonom .


pozri nebudem sa s tebou hádať, používam to air soft strelivo už voľaký ten rok bez takých príznakov ako opisuješ a presne toto strelivo je tam a podľa popisu:

jedno najkvalitnejších airsoftových strelív na trhu
extra leštený povrch a povrch potiahnutý silikónom
váha: 0,20 g

https://www.municak.sk/marui-0-2g-bbs-3 ... EDuWqD5Gjs

Keď som dával dole Cooper Discoverer STT PRO MT kde bolo to strelivo tiež, žiadne nebolo obalené ani pneu zo vnútra "obrúsené" .

to je moja skúsenosť

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Str, 14.09.2022, 18:41
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
duskkko píše:
A airsoftove gulicky niesu potiahnute silikonom .


pozri nebudem sa s tebou hádať, používam to air soft strelivo už voľaký ten rok bez takých príznakov ako opisuješ a presne toto strelivo je tam a podľa popisu:

jedno najkvalitnejších airsoftových strelív na trhu
extra leštený povrch a povrch potiahnutý silikónom
váha: 0,20 g

https://www.municak.sk/marui-0-2g-bbs-3 ... EDuWqD5Gjs

Keď som dával dole Cooper Discoverer STT PRO MT kde bolo to strelivo tiež, žiadne nebolo obalené ani pneu zo vnútra "obrúsené" .

to je moja skúsenosť

Ja sa nehadam len vravim ze to nieje silikon ako taky /ten co striekas zo spreja/ ja poznam TM BB-cka hraval som z nimi dost casto.A co sa tyka vyvazovania tymigulickami je to podla mna hlupost s dobrou reklamou kedze vydy ide o to ze jedna cast pneumatiky je nevyvazena a potrebujes vyvazit to dane miesto a gulicky sa pohybuju v pneumatike.PS: nech si sype do pneu ktokolvek co chce a kolko chce ale vyvazenie olovom/zavazim je podla mna najlepsie.Este by somdodal ze spoliehat sa na toze sa tengranulat ulozi presne na nevyvazene miesto je kratkozrake.To mas ako ked sa do vybehanej motorky liak slick50 pomohloto ale nic to nevyriesilo.Inac skus tamnasypat paintball gulicky tie su vecsie cize to vyvazia lepse.Blizi sasezona pnuservisouoriginal si dam tu namahu a vyskusamto somzvedavy ako bude halucinovat vyvazovacka.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Pia, 16.09.2022, 10:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
duskkko píše:
dam tu namahu a vyskusamto somzvedavy ako bude halucinovat vyvazovacka.


vidno,že nedávaš pozor a nedáš si povedať :roll:
vyvažovačka ti nič neukáže resp. ti ukáže bludy nakoľko NEdosahuje potrebnú rýchlosť ktorá je potrebná aby sa guličky uložili na potrebné miesta.

originál granulát https://www.youtube.com/watch?v=gozVntTI3Qw

airsoft strelivo https://www.youtube.com/watch?v=vktF3arrRmo

ešte z roku 2008 https://www.youtube.com/watch?v=rrveMgixSmk

a plno videí na YT

ja to používam už asi niečo okolo 8rokov

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 16.09.2022, 11:13
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
duskkko píše:
dam tu namahu a vyskusamto somzvedavy ako bude halucinovat vyvazovacka.


vidno,že nedávaš pozor a nedáš si povedať :roll:
vyvažovačka ti nič neukáže resp. ti ukáže bludy nakoľko NEdosahuje potrebnú rýchlosť ktorá je potrebná aby sa guličky uložili na potrebné miesta.

originál granulát https://www.youtube.com/watch?v=gozVntTI3Qw

airsoft strelivo https://www.youtube.com/watch?v=vktF3arrRmo

ešte z roku 2008 https://www.youtube.com/watch?v=rrveMgixSmk

a plno videí na YT

ja to používam už asi niečo okolo 8rokov

Video znesie vela presne ako papier a ano vyvazovacka ukaze bludy lebocele to vyvazenie granulatom je blud kedisy sa topouzivalo pre nakladnu dopravu cimtobude ze od toho upustily a zacali vyvazovat olovom.
PS: ked niekto na youtube skoci z mosta a povie ze je to bezpecne skocis aj ty lebo je to na youtube.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Pia, 16.09.2022, 12:15
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Aby som nezabudo zle vyvazene pneu sa prejavuju trasenim niekde okolo 110-120km/h pri 90 to nieje vobec citit.Ale naco ti nieco vraviet ked youtube ma pravdu vo vsetkom a treba mu bezmedzne verit. :smt133 :smt147 :smt126

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Pia, 16.09.2022, 12:30
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 08.10.2021, 20:25
Príspevky: 106
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
A este jednu vec to co zaplatis za tie tvoje /vyvazovacie BB-Granulat/ mozes mat odborne a spravne vyvazene kolesa lebo pokial vyvazovacka napise ze chce 120g vonku a 65g vnutry na opacnej strane tak ten granulat to sam pochopy a ulozi sa tam kde ma.Tomuto mam ako verit z praxe viem ze pokial mas pohybujuci sa predmet v pneumatike tak sposobuje rozvazenie kolesa cize pokial vyvazovacka pise ze chce dokopy 185g olova a ty tam nahukas dalsich 175g granulatu-bbciek tak si to len rozvazil odalsich 360g cize super vyvazene porozmislaj preco asi nikde v servisoch nesipu do kolis tuto hlupost , ale tupy americam to propaguje na youtube lebo sak kontent je kontent a sledovatelia zozeru hocijaku hlupost.
PS:Chclel som len dobre poradit lebo cely ten granulat je proste hlupost ale akto takchces mam doma za 2 furiky 0,4 makadamu rad ti dam na vyvazenie nejaky.

_________________
Ked to nejde na 1 krat, treba to este parkrat skusit.
---------------------------------------------------------
Kia Sportage 2.0 i 70kw 4x4


Pia, 16.09.2022, 13:27
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 13.04.2017, 21:31
Príspevky: 63
Bydlisko: BB
Odpoveď s citáciou
mam 37x12.5R16 dal som airsoftove gulicky a funguje je to velmi dobre. Len gulicky potrebuju troska casu a urcitu rychlost kym si najdu svoje miesto v pneu.


Sob, 17.09.2022, 12:27
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
bmwsk46 píše:
mam 37x12.5R16 dal som airsoftove gulicky a funguje je to velmi dobre. Len gulicky potrebuju troska casu a urcitu rychlost kym si najdu svoje miesto v pneu.


máme resp.používame viacerí a dokonca aj ja som bol skeptický a neveriaci kým som nenašiel jedno video kde to doslova vysvetlili fyzikálne. Dokonca kamarát má veľký pneuservis roky rokúce aj na nákladné autá a keď to videl lebo u neho som to robil, kúpil na skúšku,aplikoval a doteraz používa a olovám dal zbohom.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 17.09.2022, 13:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 200 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: