Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 12.05.2024, 17:30
Dnes je nedela 12. mája 2024, meniny má Pankrác a zajtra Servác




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Elektrony na offroad? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
browsujem americky ebay a na toto som tam narazil:

ObrázokObrázok

ObrázokObrázok

Obrázok

tu u nas vsetci jazdia na plechacoch tak sa chcem opytat (ci nahodou niekto nevie :wink: )ze aky moze byt rozdiel plech vs. zliatina v terene.je to krasne ale co to vydrzi...? viem,teren to je ine ale ja som na bruchoplazke doteraz nespozoroval ziadne vyhody alebo nevyhody po vymene plechu za zliatinu.akurat ze to autu pasuje 8)

btw sada stoji okolo 10000SKK :smt103 takisto ako u nas dotz dakar co maju ET +5 :roll: :smt152

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Naposledy upravil biker dňa Str, 06.12.2006, 0:57, celkovo upravené 1



Uto, 05.12.2006, 2:26
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Liatina je nachylnejšia na poškodenie, a ked poškodíš a fest tak možeš kupovať nový disk ako jeden chalanisko od Prievidze boli jazdiť a vylomil kus disku a kedže u nas nieje vela rovnakých sad kupoval celu novu sadu, Plechač ak sa da tak vyrovnáš a ide sa dalej. :smt129

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 05.12.2006, 9:42
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Disky sa delia:
plechove napr.Mangels
ocelove - podla man tie co su hore na obrazku
zliatinove - to je jasne

Nie su najvhodnejsie do trenu ocelove ?

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Naposledy upravil dado dňa Str, 06.12.2006, 8:48, celkovo upravené 1



Uto, 05.12.2006, 10:00
Profil WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a co je zle na plechovych Mangelsoch ? :?


Uto, 05.12.2006, 17:53
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4311
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ono tie zliatinové sú tiež rôzne
obecne platí, že lacné (talianske,poľské a iné baumaxové :? ), ktoré pri prvom sebamenšom kontakte s obrubníkom idú do p...
alebo nejaké lepšie (nemusia byť značkové) - napríklad mám otestované, že moje origo zliatinové disky na žípke znesú kua kua veľa :-D

a tiež je rozdiel v technológiách výroby
môžu byť odlievané (tlakovo), kované, alebo v kombinácii s trieskovým obrábaním

Inak v Rusku som prišiel do styku s diskami vyrobenými s nejakej titan- horčík - mangán - neviemakej zliatiny (vyrába ich bývalá fabrika na výrobu komponentov pre stíhačky ( v rámci konverzie) ) a to až do rozmeru 22,5. Boli neuveritelne ľahké a na moju otázku že či to niečo vydrží mi chlapík podal 5 kg kladivo so slovami "jobni skoľko zmožeš"
Tak som a z niečoho sa zaiskrilo, disk odskočil pol metra ale nebola na ňom ani stopa :lol: :shock:


Uto, 05.12.2006, 19:27
Profil WWW
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
ono tie zliatinové sú tiež rôzne
obecne platí, že lacné (talianske,poľské a iné baumaxové :? ), ktoré pri prvom sebamenšom kontakte s obrubníkom idú do p...
alebo nejaké lepšie (nemusia byť značkové) - napríklad mám otestované, že moje origo zliatinové disky na žípke znesú kua kua veľa :-D

a tiež je rozdiel v technológiách výroby
môžu byť odlievané (tlakovo), kované, alebo v kombinácii s trieskovým obrábaním

Inak v Rusku som prišiel do styku s diskami vyrobenými s nejakej titan- horčík - mangán - neviemakej zliatiny (vyrába ich bývalá fabrika na výrobu komponentov pre stíhačky ( v rámci konverzie) ) a to až do rozmeru 22,5. Boli neuveritelne ľahké a na moju otázku že či to niečo vydrží mi chlapík podal 5 kg kladivo so slovami "jobni skoľko zmožeš"
Tak som a z niečoho sa zaiskrilo, disk odskočil pol metra ale nebola na ňom ani stopa :lol: :shock:


:shock: :shock: :shock:
Kedy ideme do Ruska pre tie disky ? :D :smt145


Uto, 05.12.2006, 19:47
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:12
Príspevky: 204
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Prosim si 5 kuskov.Spasiba. :lol:

_________________
EX: Nissan Patrol GR
SUVčkár...


Uto, 05.12.2006, 20:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
na plechovych mangelsoch je zle to ze sa nikde na svk a v cz nedaju kupit.a vobec- na svk sa nedaju kupit disky na offroad roztec na jeepa XJ a s minusovym ET !!! :twisted: uz mi z toho hladania na sk web strankach .......... a ked mam zaujem a poslem mail do netshopu s otazkou aka je roztec na tych diskoch co maju ET -12 tak sa nedockam odpovede. fuck taky obchod a pristup,nechcem od nich nic! :evil:
ked niekto viete kde ich mozem kupit-nove na svk alebo v cz a nie tri krat predrazene tak mi prosim povedzte.

a toto nieje len s diskami...napr liftove tlmice su na tom podobne.
proste na svk nic taketo nieje.nieje tam s tym trh tak niesu dovozci a tym padom neni tovar pre nas-obycajnych zakaznikov.jednoduche. je to smutne ale je mi to uz jedno. aj keby aj takyto tovar niekto u nas predaval tak za ake ceny? uz napr v cz o polovicu lacnejsie. vsak mate vsetci s tym uz skusenosti...

co sa tyka pouzitia v terene-nemam s tym skusenosti-preto som sa pytal. jeep origos kolesa su takisto zliatina,ako tie na obrazkoch.to niesu ocelove-ani jeden 8)
aj ja som videl uz kopu elektronov s odlomenymi kuskami ale vzhladom na to ze na nich nebude obuta guma s profilom 55 alebo aj menej ale minimalne 75-85 a ze to nieje z talianska ani polska tak myslim ze kvalita je celkom v poho 8)

este nieco-aj ja si prosim 5 kusov tych diskov z RUSKA!!! :lol: lebo na slovensku sa takych nedockam :x

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Uto, 05.12.2006, 22:48
Profil ICQ WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 20:07
Príspevky: 291
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja na jar prezúvam na toto ,čo znesú to uvidím :roll: Obrázok
akurát neviem aké pneu?

_________________
offffffffffffff


Str, 06.12.2006, 0:19
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mám na GR továrenské elektróny a zatial sa držia. Len sa nemajú radi s cestárskou solou... viditelne im to vadí :(

Urobil som srdnatý pokus zohnať z čiech šesťdierové 16" Mangelsy na Patrola (tedá... na moju objednávku sa o to pokúsil Doďa ) a hovno hovno zlatá rybka :? ... kolesá nebudú...

Tie trojdierové Nisaňácke elektróny majú predsa len výhodu... keďže majú velké diery, dá sa z nich lahko vyšťuchať nabraté blato a prípadne pretiahnuť reťaz na zdvihnutie za koleso.


Str, 06.12.2006, 0:44
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Zdravim Pani.

Chcel by som sa pripojit k teme a poziadat o radu niekoho, kto ma skusenost s diskami na obrazkoch nizsie.

Mam moznost kupit taketo Al. disky, len som si nie celkom isty, ci budu pasovat na Cherokee XJ, 2,5 TD, r.v. 2000

Zakladne info: 7Jx15/roztec 5x114,3 mm - malo by pasovat... len neviem, ci aj stredove diery, ci ine dolezite rozmery (ET?, atd...)

Vopred dakujem.

Obrázok
Obrázok


Ned, 26.06.2011, 23:55
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Pasovať budú, otázka je aké pneu chceš na ne obuť. Ak seriu čo je šírka 215 max 235 tak to bude dopohody, ak väčšie napr. 31" pneu tak budu šúchať pri vytočení o rameno spodné a horný stabík.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 27.06.2011, 8:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Stredová diera, ak je väčšia sa dá vymedziť vhodným medzikrúžkom. Tie sa vyrábajú a dajú sa bežne kúpiť v pneuservise (poprípade objednať)

A ak je menšia, tak ešte snáď dať to presústružiť. Ale tu pozor na presnosť, lebo malá odchýlka sa prejaví pri vyšších rýchlostiach (80km/h cca) dosť nepríjemným vibrovaním a aj nerovnomerným opotrebovaním pneumatiky.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pon, 27.06.2011, 8:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Pasovať budú, otázka je aké pneu chceš na ne obuť. Ak seriu čo je šírka 215 max 235 tak to bude dopohody, ak väčšie napr. 31" pneu tak budu šúchať pri vytočení o rameno spodné a horný stabík.

A.


To znie dobre.
Auto ma zdvih 1,3/4" + chcem pouzit 30 mm rozsirovacie podlozky.
Chcem na tie Al disky dat pneu 235-75-R15 MT KM2 od BFG dnes pouzivane na origo plechovych diskoch.
Kedze jazdim viac po asfalte, snad aj ta spotreba trosku klesne..

skusim... uvidim...


Naposledy upravil pepo_ba dňa Pon, 27.06.2011, 10:41, celkovo upravené 1



Pon, 27.06.2011, 10:16
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 06.06.2011, 11:47
Príspevky: 657
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tunki píše:
Stredová diera, ak je väčšia sa dá vymedziť vhodným medzikrúžkom. Tie sa vyrábajú a dajú sa bežne kúpiť v pneuservise (poprípade objednať)

A ak je menšia, tak ešte snáď dať to presústružiť. Ale tu pozor na presnosť, lebo malá odchýlka sa prejaví pri vyšších rýchlostiach (80km/h cca) dosť nepríjemným vibrovaním a aj nerovnomerným opotrebovaním pneumatiky.


Dobra rada... ale pokial sa da, uprednostnim standard... bez nejakych zasahov v podobe sustruzenia, ci podloziek... ved cim viac dielov a prerabok, tym vacsia sanca pre skriatka Nepresnost... hlavne som potreboval vediet, ci su to disky urcene/vhodne na dany typ auta... (XJ, 2,5 TD 2000)


Pon, 27.06.2011, 10:31
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: