Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 16:10
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 podhustenie pneumatiky... 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jenki mam 285/75R16 BFG cesta 2,4/2,6 teren 1,4. Zatial som este nevyzul, len obcas sa medzi pne a disk natlaci blato a potom sfukuju. Neviem ci ten pocit z toho ze su tvrde na ceste nebude aj v IM C.

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Uto, 20.10.2009, 11:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pravdu povediac, :oops: mne sa začali zdať tvrdé, až keď som vyskúšal 1,7 na oboch nápravách ...to auto bolo potom tichučké ako limuzína (a IM C/D zostal :twisted: ) len tak sa vlnilo a žiadne negatívne vlastnosti som nepozoroval ani na dialnici, ani pri brzdení - len spotrebu som nemal možnosť porovnať. Tak dumám, čo keby som nechal ...no nejakých 1,8 aj na cestu... ale ktovie, čo to spraví so spotrebou.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Uto, 20.10.2009, 11:49
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.09.2009, 8:37
Príspevky: 151
Bydlisko: Senec
Odpoveď s citáciou
Poslať 
negio píše:
jozef1974 píše:
negio píše:
jozef1974 A aky vzor pneumatiky maš,,,?

mam AT KUMHO - VENTURE


To mi vela nehovori...ale nasiel som foto...som bol presne zvedavy ako sa to sprava v terene...som ich videl na jednom pajere v Čavoji a vyzerali slubne...

su velmi dobre v piesku,snehu a sotoline. prekvapili ma v blate :smt023 ,(povodne ked som ich vydel tak som si myslel ze si v blate ani nevrznem,ale v pohode). sklamali ma na mokrej vozovke su horsie ako na lade, takze ked prsi a vydis ist driftovacieho patrola,tak to som ja :cry:

_________________
nissan patrol GR Y60,r.v.95,navijak,


Uto, 20.10.2009, 12:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.07.2007, 22:47
Príspevky: 287
Bydlisko: Martin, Sklene pri Handlovej
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jenki, to hustenie na cestu zavisi od vela faktorov. Vseobecne sa vsak neodporuca mat nizky tlak na ceste, lebo pneu sa zahrieva a tym padom makne, cize sa zjazdieva, a plava(v extreme zahrieva disk, naboj , brzdy). Uplne najlepsia vec je spravit cez gumou napriec(od bocnice ku bocnici) kriedov sram a prejst 100m a vsimnut ako je krieda otreta. ked na strede tak mas tvrde ked po krajoch tak mas makke. A takto najst optimum, samozrejme zvlast predok a vzlast zadok. Pri tomto hodne zalezi aj na sirke disku, dajme tomu na 7" budes fukat 2,7 a na 9" budes 2,0 (vymyslene hodnoty,ide iba o porovnanie) tu ide o odklon bocnice disk-behun.

_________________
www.4x4pneu.sk - offroad príslušenstvo, doplnky, úpravy a servis 4x4
Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 4" lift 34" MT
Jeep Grand Cherokee ZJ 4,0 5" lift 33" MT
ex. Chevy Niva 3" lift 30" MT


Uto, 20.10.2009, 21:07
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Ďakujem, nechcem zbytočne objavovať Ameriku, radšej sa opýtam, kto má aké skúsenosti, lebo gúm je dosť a ideálna ani jedna, a hlavne, Patrola mám cca pol roka, je to iné auto než som mal, takže sa snažím sa trafiť do správnych čísel bez zbytočnej "straty kytičky". Mám totiž aj zimné gumy originál (Hercules Avalanche X-Treme 265/70R16), sú super na ceste aj na mokrej, ani v teréne neboli zlé...len sa mi teraz zdajú malé :? a asi ich ponúknem na predaj...
Obrázok

a skúsim zohnať ničo okolo 33"x16, resp 285/75R16...

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 21.10.2009, 10:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: