Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:47
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 problem zo zhavenim isuzu troper 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 02.12.2011, 17:29
Príspevky: 3
Bydlisko: slovensko
Odpoveď s citáciou
zdravim mam isuzu troper a nechce mi zhavit zhavice som dal nove relatka ties a stale to nezhavi poistku zhavenia nemozem najst takze neviem a nesvieti ani kontrolka neviete kde by som mal dalej hladat zavady ?? a este nonstop svieti baterka ze nedobija a ked pustim kluc tak zhasne ako keby uz dobija :D
zatial dik za info


Pia, 02.12.2011, 19:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
napis este aky mas motor a skus premerat vsetky poistky, ak to nebude poistkou tak relatkom zhavenia, tomuto nechapem ,,a este nonstop svieti baterka ze nedobija a ked pustim kluc tak zhasne ako keby uz dobija,,

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 02.12.2011, 21:37
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 02.12.2011, 17:29
Príspevky: 3
Bydlisko: slovensko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2,8 tdi rv.89 relatka som meral v pohode a aj poistky a ta kontrolka baterky svieti stale aj ked tak klucik neni a ked ho zapnem tak zhasne musim odpajat baterku ale davnejsie mi to uz robilo a samo odseba prestalo


Pia, 02.12.2011, 23:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
zhavice si skusal premerat? viem, je tam pristup dobry, ale treba zhodit sacie potrubie a dostanes sa knim, ked budu zhavice ok tak pozri ci niekde nieje preruseny vodic.
ta kontrolka svieti aj ked nieje kluc v zapalovani?

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Sob, 03.12.2011, 9:42
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 02.12.2011, 17:29
Príspevky: 3
Bydlisko: slovensko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hej tie su nove a stale nic ale ked to dam na kable a dlksie startujem tak to potom chyti a aj baterka je tam dokonca nova a este silnejsia jako by tam mala byt ... no svieti stale az kym neodpojim kontakt z baterky


Sob, 03.12.2011, 12:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak to je tazke takto na dialku, odkial si? daj si miesto SR do bydliska mesto, mozno niekto z okolia bude vediet ti poradit, trooper s tymto motorom som mal moznost robit a zhavenie sme zapajali nanovo takze ak si z okolia tak by som ti pomohol

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Sob, 03.12.2011, 13:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 10.01.2008, 23:34
Príspevky: 2183
Bydlisko: Prakovce, Myjava a Vrbové
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Už je znova zima (takmer) zase sa tu zjaví starky26 so svojím problémovým žhavením a neskutočne ťažko čitateľným štýlom písania príspevkov. :-D :-D

Tak len zo srandy prispievam ---

Žhavenie u Isuzu Trooper a jemu podobných príšer je teplotne závislé. Sa rozumie, že od teploty motora. Takže pri disfunkcii skontrolovať najprv poistku (tá tam je zaručene, aj keď lamovi sa asi ťažko hľadá) Po poistke skontrolovať snímač teploty na prírube termostatu. Zbežne skontrolovať kvalitu káblikov poprichytávaných na motore. (či nieje skrat o blok motora a podobne) Po tomto nasleduje kontrola ukostrenia motora, ukostrenia elektroniky žhavenia ( tá je schovaná na 2.8TD kdesi pod volantom)

A môžeš konečne zmerať žhaviče. Tu však chcem poznamenať, že žhavič sa najlepšie kontroluje pripojením na akumulátor (krátko) Meranie odporu nemá zmysel.

Osobne som so žhavením nemal problém za 6 rokov ni raz. Dokonca ani keď som urval káblik od snímača teploty. Vtedy len žhavilo na prednastavený čas bez skrátenia na nahriatom motore.

_________________
ARO m461 2.5TD CactusEdition .... Trooper 2.2TD (RIP)
.... alebo ....
*Čo z auta odpadáva ,to tam nepatrí*


Pia, 16.11.2012, 23:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: