Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:14
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 riadiaca jednotka - vyroba 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Zvladol by tu nejaky sikovny odbornik navrhnut a vyrobit jednoduchu riadiacu jednotku?
Ak ano, mal by som pre neho fusku.

Detaily a podrobnosti dodam.

V jednoduchosti mi ide o nieco taketo:

Jednotka bude mat 9 vstupov (a,b,c,d,e,f,g,h,i) a 2 vystupy (x,y).

Jej funkcia:

1. ak bude splnena podmienka ze a=+12V a g=-12V tak potrebujem aby x=+12 do chvile kym d=-12V a e=-12V (po splneni podmienok d,e sa x musi rovnat 0)

2. ak bude splnena podmienka ze b=+12V a h=-12V tak potrebujem aby y=+12 do chvile kym e=-12V a f=-12V (po splneni podmienky e,f sa y musi rovnat 0).

atd...

Je to len velmi zjednodusene napisane (dufam ze zrozumitelne), len pre ilustraciu co asi potrebujem.
Teoreticky si viem predstavit ze by to fungovalo za pomoci kombinacie mnozstva relatiek, ale radsej by som pouzil nieco sofistikovanejsie.

Tak co, trufa si niekto na vyrobu ?
Samozrejme nechcem to zadarmo, a termin je dost surny.

Juro (ORC)

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Sob, 16.06.2012, 22:22
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.06.2010, 14:14
Príspevky: 62
Bydlisko: Hrochoť
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pevne verím, že presne rozumieš tomu čo žiadaš, ale na vývoj dosť málo info.


Pon, 18.06.2012, 23:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hej rozumiem, a napisal som predsa ze tieto info su len na ilustraciu.
Nechcel som tu zbytocne rozpisovat vsetko co to ma vediet urobit a ake to ma mat funkcie.
Ak sa najde niekto kto si mysli ze to zvladne urobit tak samozrejme dodam vsetky podrobnosti (tak ako som pisal hned na zaciatku) a zodpoviem vsetky otazky ktore budu pri vyrobe potrebne.
Nezda sa mi na tom nic nemozne a pocas studijnych cias (uz velmi davno) sme taketo veci robili bezne. Dnes uz na to bohuzial nemam ani vedomosti a ani cas. :-)

Skusim to trochu zjednodusit.
Vec bude pracovat s 12V. Bude mat 9 vstupov z roznych snimacov, spinanych bud na kostru alebo na +. Ak nastane na vstupoch ocakavana kombinacia tak jednotka da na spravny vystup +12V. Ak nastane potom na vstupoch ina ocakavana kombinacia tak jednotka da na vystup 0V, pripadne na druhy vystup da +12V. A toto bude robit v roznych kombinaciach tak ako ju naucime.

Chces do PM podrobne info, a chces sa do toho pustit?

Juro

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Pon, 18.06.2012, 23:47
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Keď to nepoužíve -12V, tak možno by bolo dobré to v prvom príspevku opraviť, lebo tak, ako si to tam zadal a tak, ako to popisuješ teraz, predstavuje realizačne dosť veľký rozdiel a prípadného adepta môže odstrašiť.


Uto, 19.06.2012, 10:06
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To má Rado pravdu. Symetrické napájanie (+12V, -12V, 0(zem) ) je trochu iné ako obyčajných +12V a zem.

Vstupy a výstupy máš tiež "digitálne" (1/0 ano/nie) takže o to jednoduchšie.


a na daný účel stačí hocijaké primitívne PLC alebo programovateľné relé - dá sa to kúpiť už hotové, len naprogramovať


http://industrial.omron.eu/en/products/ ... fault.html


http://www.elsys.sk/index.php/omron/nav ... -datasheet

napájanie 12-24V DC
10 x I/O (vstup/výstup) -rozšíriteľné až na 34
DC modely majú aj analógový vstup
je tam čítač až do 150Hz.
niektoré z nich dokážu komunikovať po sériovej linke
dá sa to modulovo rozširovať do bezvedomia


predáva to napríklad Elsys Piešťany. A ako ich poznám tak myslím že taký jednoduchý program by ti tam naťukali aj na počkanie. :-)

(a inak to programovanie je tak kureffsky intuitívne, že to zvládneš aj sám)
http://www.elsys.sk/index.php/omron/nav ... a-prirucka

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 19.06.2012, 10:40
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.05.2007, 10:04
Príspevky: 574
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ano ospravedlnujem sa, chcel som to napisat jednoducho a trochu som sa do toho zamotal :-)
Nejde o symetricke napajanie ale o obycajne +12 a zem.
Uz sme telefonicky odkonzultovali s Palom jeho radu a myslim ze toto by mohlo byt pouzitelne.
Vecer sa na to pozriem a nastudujem.
Diky za rady a pripomienky.

P.S. Kedze sa mi vcera (2 tyzdne pred Silk Way Rally) rozletel motor, riesim teraz trochu ine problemy, ale verim ze stihneme urobit aj toto.

_________________
..všetko pre váš OFF ROAD. www.offroad24.sk , orc@orc.sk
Ironman4x4, Rugged Ridge, Asfir, ARB, AEV, SafariSnorkel, BullFace, Dick Cepek, Mickey Thompson, JamesBaroud, IPF, Pro Comp, Bushranger, FoxShox, Eibach, Misutonida, Delta4x4, AVM, ...


Uto, 19.06.2012, 12:23
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 29.06.2010, 14:14
Príspevky: 62
Bydlisko: Hrochoť
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak si to ešte nevyriešil pošli mi do PM podrobnejšie info na čo to má slúžiť, o akú záťaž a aký výkon na výstupoch ide (žiarovka, elmg ventil, ...). Podľa toho sa uvidí z čoho by to bolo najvhodnejšie "vystrúhať" .


Uto, 19.06.2012, 21:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: