Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:51
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 ochrana pred vlhkosťou 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 22.10.2014, 10:44
Príspevky: 54
Bydlisko: Nové Zámky
Odpoveď s citáciou
Čaute,

Hladal som spôsob ako zaizolovať kontakty v motorovom priestore ako aj pri riadiacej jednotke a narazil som na tento sprej:
https://autokozmetika.heureka.sk/nanopr ... e/#section

Máte s tým skúsenosti, alebo ak máte iný nápad ako zabrániť aby vlhkosť robil vianočný stromček na palubovke tak dajte vedieť.

díky.

_________________
Disco ´97. 300tdi
www.profimotor.sk


Pia, 07.02.2020, 11:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ja na to pouzivam dielektricku vazelinu - Loctite Dielectric Grease

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pia, 07.02.2020, 13:21
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Ten nano protech je troska scam, ako ked niekto predava "cistic motora" alebo ine zazracne produkty. Kludne si mozes kupit za zlomok ceny WD-40, ktory ti spravi uplne tu istu pracu, v principe si ale neviem predstavit naco by som to pouzil.

Na kontaktoch baterky alebo inych otvorenych kontaktoch typu ocko na alternatore mam namazanu lekarsku vazelinu, ktorej pixlu clovek nosi pri sebe vzdy a zvysok maju byt vodotesne spoje. Tam nieco mazat nema zmysel, never tomu. V motorovom priestore zvycajne vladne prijemna teplota, ktora akukolvek vlhkost z konektorov vyzenie a ak ti niekde tecie voda a skratuje to, tak to treba opravit a pretesnit zmrastujucou buzirkou s lepidlom a nie striekat lestenym prdom za 15.50


Pon, 10.02.2020, 16:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Local a preco uprednostnujes na kontakty lekarsku vazelinu pred technickou vazelinou ktora je na to predurcena ?


Pon, 10.02.2020, 18:14
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Local a preco uprednostnujes na kontakty lekarsku vazelinu pred technickou vazelinou ktora je na to predurcena ?

Pretoze pod vseobecnym a nicnehovoriacim pojmom technicka vazelina sa skryvaju rozne zmesi divokeho povodu a urcenia, ktore mozu mat rozne ucinky. Casto, zvlast litiove vazeliny byvaju nadrabane litiovym mydlom ako nositelom mazadiel. Alebo maju rozne zlozenie v zavislosti od toho na co su urcene. Pre izolovanie kontaktov to nie je vhodne. Ked si kupim pixlu lekarskej vazeliny za par susnov v hociktorej lekarni, tak viem +- ake ma mat zlozenie a ake vlastnosti. Vyhodou je ze sa s nou dobre robi, lepi sa na vsetko, je silne vodoodpudiva a dobre sa cisti izopropyl alkoholom. Samozrejme nedrazdi pokozku. Na rozdiel od silikonovej vazeliny nerobi zle plastom alebo gumam.

Jedna nevyhoda lekarskej vazeliny je, ze sa topi ovela skor (pri nizsich teplotach) ako technicke vazeliny, takze nie je vhodna na aplikaciu na miestach ktore su vystavene vyssej teplote ako 50-60 stupnov. Ale tam ju nepouzivam.


Pon, 10.02.2020, 23:26
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Hm ale ked popytas,ze chces technicku vazelinu na ochranu kontaktov pred koroziou,oxidaciou tak ti normalny predavac preda vazelinu ktora ma na to vhodne primesy alebo ako by som ich nazval a je na to urcena lebo lekarska,ze ju napatlas napriklad na tie ocistene kontakty akumulatora tak to neznamena,ze pod vrstvou tej vazeliny to nebude oxidovat lebo to by potom stacilo tam dat aj obycajnu vazelinu


Uto, 11.02.2020, 0:12
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Hm ale ked popytas,ze chces technicku vazelinu na ochranu kontaktov pred koroziou,oxidaciou tak ti normalny predavac preda vazelinu ktora ma na to vhodne primesy alebo ako by som ich nazval a je na to urcena lebo lekarska,ze ju napatlas napriklad na tie ocistene kontakty akumulatora tak to neznamena,ze pod vrstvou tej vazeliny to nebude oxidovat lebo to by potom stacilo tam dat aj obycajnu vazelinu


Urcite ano, ale je pre mna jednoduchsie aj niekde v zahranici v divocine kde som bol casto, iba zbehnut do lekarne, vypytat si petroleum jelly, maju ju pomaly aj v busi, ako zhanat technicku vazelinu. Hocikde ju nemaju alebo maju podivne zmesi kde nevies co je. made in congo napriklad. Robil som a robim aj elektrotechnicke zalezitosti v tazkych klimatickych podmienkach a aj tam som ju vyuzival casto a vela, napriklad na ochranu proti korozii na sroboch a maticiach. Tak preto. Nemam nic proti technickym vazelinam, ako som spominal, su robene hlavne na to aby mazali vo vyssich teplotach a pod tlakom. Len som chcel dat taky tip, ze castokrat pomoze aj ta lekarska a na ochranu kontaktov je uplne super.


Uto, 11.02.2020, 10:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
A mas aj taky amatersky typ co pomaha na slabo pozinkovane matice a srubky ktore su vystavene poveternostnym podmienkam napriklad na streche v nosicoch ? Dodatocne znovu pozinkovat na to nie je vzdy cas a vazelinu zmije dazd a olej len odiali koroziu a farbit sa cloveku nie vzdy chce :-D


Uto, 11.02.2020, 12:24
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Pokial to estetika znesie dal by som tekutu gumu alebo tekuty plast. Ked treba maticu odkrutit, odlupis. Pre lepsie odlupenie staci maticu so srobkou pred aplikaciou jemne potriet nejakym slabym olejom, pripadne dat 1 vrstvu vulkanizacnej pasky a az na nu tekutu gumu. Pouzival som tekutu gumu na tento ucel spolu s vulkanizacnou paskou, ale matky rozmer aspon M6 a viac. Neviem, ak su to malicke srubky tak, tam moze byt aplikacia problematicka. Klimaticke podmienky bud tropy, pri mori alebo more alebo pustne subtropy s vysokymi teplotami (Middle East) Zvycajne to par rokov vydrzi. A to su klimaticke podmienky co si my Europania nedokazeme predstavit. Tam ti za 3 dni splesnie oblecenie v skrini ak ju neotvoris.

Samozrejme, prudiaca voda vazelinu vymyje, takze na miesta vystavene priamemu dazdu urcite nie.


Str, 12.02.2020, 10:16
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron