Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 0:10
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 zrejme kostra a haluze s nou spojene? 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
problem 1: na patrole GR Y60 lave predne svetlo na stretavacke svieti normalne ale dialkove svieti ako petrolejka - elektrony ficia cez obe vlakna a potom to svieti zle nedobre - pokusy o diagnostiku zahrnali vymenu ziarovky precistenie a prestreknutie kontaktov ... bezvysledne zrejme biedne ukostrenie - otazka znie ako na to popripade kde hladat ukostrenie tychto kablov /zaraza ma ze stretavacka ide OK a dialkove nie - to mi nejde do makovice/

problem 2: bruchoplaz stareho rocnika 1990 japonskej vyroby zapina a vypina kontrolku rucnej brzdy bez zjavnej priciny tj brzda nezatiahnuta a kontrolka svieti... je to vada krasy ale strasne mi to kole zrak... len mi neradte vysrobovat ziarovku pls.


Pon, 26.05.2008, 16:21
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kontrolku stačí aj prelepiť. Alebo skontrolovať, vymeniť-odpojiť spínač na páke ručnej br.

A stretávačka je pravdepodobne prepojená aj zo zadným svetlom a tým ukostrená 2x a to dialkové je samostatne, asi. Skús ho prinajhoršom ukostriť prídavným káblom, aspon na skúšku.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 26.05.2008, 16:33
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 07.12.2007, 12:41
Príspevky: 78
Bydlisko: přerov nebíčko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
s tou kontrolkou většina aut má na kontrolce ruční brzdy i kontrolu hladiny brzdové kapaliny,podíval bych se jestli jí máš dost a nebo jestli není špatný kontakt na plováku...


Pon, 26.05.2008, 16:47
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tá kontrolka nemusí byť len spínač ručnej brzdy ale aj nízka hladina v nádobke kvapaliny alebo spínač nízkej hladiny
veľa áut to má spojené na jednej kontrolke

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 26.05.2008, 16:48
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dik... kuknem a zreportujem ako je to s tou hladinou brzdovej kvapaliny
je pravda ze par tyzdnou do zadu som musel vymenit jednu platnicku pretoze mi nepilila ten usi ale aj mozgove zavity pri tej bohumilej cinnosti som sa musel rozlucit aj s trochou brzdovej kvapaliny aby sa dal strmen navliect na kotuc... hned vecer to pozriem a napisem /nastastie mam flasku brzdovky v kufri/ :-D


Pon, 26.05.2008, 16:56
Profil WWW
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Teda, predpokladal som, že kapaliny máš dosť.
Takže odporúčam skontrolovať aj množstvo ostatných náplní a remeňov, nech sa ostatné kontrolky nepridávajú :-D .

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 26.05.2008, 17:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ukostrovanie dialkoveho svetla sa bude konat az v sobotu ...kedze devastator je zagarazovany 100 km opodial ... nastastie to zlty muzik pekne vymyslel na srobiky takze ani letovat sa nebude musiet... ale hajzel nemusel tak setrit na dlzke kabla sa to neda ani spoza fitterboxu vytiahnut von...by som chcel vidiet ake kable robia teraz ked je med x-krat drahsia ako pred 10 rokmi.


Pon, 26.05.2008, 17:01
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kapo obcas este zakontruje taka zlta kontrolka motora ktora signalizuje neviem co ale ta blika len velmi velmi sporadicky ... na cca 0.5sek pri veeeelmi vysokych otackach /neviem co ju zazina a zhasina / ale typol by som na lamdu v kombinacii s dobastlenym LPG. .. to je podla mna OK ta moze protestovat ale iba takto troska :-D inac remene chladiaca a olej su pravidelne menene a kontrolovane... nech si o mne nemyslite ze som barbar... Daihardsu je moje prve auto a mam k nemu velmi citovy vztah.


Pon, 26.05.2008, 17:08
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.. ad. lampa:
Ak nechceš prísť k duševnej ujme a poškriabanej ruke, doporučujem komplet vymontovať filterbox. Inak ťa mrdne.

ad. kontrolka:
červená kontrolka bŕzd svieti keď:
- je zatiahnutá ručná brzda
- je málo brzdovej kvapaliny
a (toto je málo známe)
- je nedostatočný podtlak v zásobníkoch podtlaku pre posilovač bŕzd a spojky.

Ty asi budeš mať málo kvapaliny, ale ak by niekto cítil tvrdnutie brzdového a spojkového pedálu a zároveň svieti červené svetielko, tak je problém niekde vo vákuovom systéme.

ale píšeš inú pozoruhodnú vec ... máš vymenenú JEDNU doštičku??? :shock:

Doštičky sa vždy menia na celej náprave odrazu. Aj keď je zodratá len jedna.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pon, 26.05.2008, 21:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ad PATROL, o veselost pri skumani kablov za filterboxom bolo postarane v nedelu - co som sa nahresil a nic nevyriesil ze reku radsej sa spytam; predsalen auta nie su moja zivmost ale prirobenie extra kostry ma napadlo hned... ( po dvoch hodinach laborovania so ziarovkami konkorom smirglom a kablikmi) btw ten zakrucaci bazmek na pridrzanie ziarovky v parabole bol tiez oriesok ako od japonca...

ad Daihardsu kontrolka rucnej brzdy - to ze to neni rucna mi bolo jasne hned - na tu moc nesaham len tak aby nezahrdzla... a za jazdy uz vobec nie... to s tou kvapalinou ma mohlo napadnut /zvlast ked nosim pol litra dot3 pro strycka prihodu vzdy so sebou ... / hladina bola tesne pri minime tak som tam nacrpkal tesne k maximu a dufam ze uz mi ta skareda kontrolka nebude pichat do oka - jej oblubena hodina byvala cesta rano do prace 2 metre za branou sa rozvietila a nezhasla az do dalsieho nastartovania ... rano budem mudrejsi... edit: rano ta svina zasvietila hned po prvom dupe na brzdu tak som zhasol motor otvoril kasnu a dotunoval este taku gumovu ciapocku co pridrza plavacik v brzdovke ... nejak sa mi nepacil ten jej tvar potom uz bolo dobre ... dalsie pozorovanie zajtra... nemyslim ze dnes este blikne.
ad platnicka: vymenil som len jednu pretoze to naliehavost situacie vyzadovala /zvuk kov o kov je ovela nervydrasajucejsi ako regularne piskanie/... akurat sa poruke povalovala tak optimalne zodrata prislusna platnicka tak som ju tam sturil ... samozrejme ze skora vymena vsetkych za funglove platne je uz naskedulovana .... no zatial to brzdi OK... nie super ale OK ... ono daihardsu nebol nikdy katapulter protez.


Pon, 26.05.2008, 22:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vyzera ze doliatie brzdovky a doladenie gumoveho klobucika pomohlo dnes mi v tuneli cervena kontrolka neklala oko :-D


Str, 28.05.2008, 13:38
Profil WWW
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ináč ... chýbajúca brzdovka tiež niečo znamená. Ak nemáš utečené kolá zvnútra (čo by znamenalo nezdravé gumičky na piestikoch) a ani pod autom nezostávajú mláčky (=iná netesnosť) tak to znamená že ubudlo z obloženia a kvapalina sa nasťahovala do priestoru za piestikmi. Čiže uže treba občas aj pozrieť ako to vyzerá s obložením... Totižto ak sa stretnú zodraté platničky a obehaný kotúč, tak sa môžu diať veledivoké veci. Teraz nedokážem nájsť link, ale na českom fóre sa preberalo, aká kovbojka nastane ak sa stane, že vyletí piestik z valčeka (okamžité zablokovanie kolesa, zničený kotúč aj strmeň atd, atd, atd... )

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 28.05.2008, 16:21
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
samozrejme miznutie akehokolvek media je zahadne a mysteriozne ako show dejvida koprfilda ... az do momentu kym sa pride na ten trik...

mnozstvo chybajucej kvapaliny nebolo nijak kriticke cca tri crpky cize asi 2 polievkove lyzice - mam pocit ze asi tolko som poslal do ahoj pri tej operacii platnicky... zvysne platne este maju daco pred sebou skor nez klaknu cca 3 a viac mm materialu na dratie, ale urobim im malu inspekciu a aj na uniky brzdovky si posvietim - ale to som skoro kludny ze tu problem nebude. samozrejme ze zoslahany kotuc je big big pruuuser ale tie mam nastastie nove akurat dobre zajazdene... takze zlomenie hadam nehrozi...
mam este jednu "sadu nahradnych dielov" za sopou na ktorej je hrdzavy kotuc zrely na salto mortale a to by som nechcel vidiet co by to narobilo aj v malej rychlosti take zablokovane koleso... ako moze niekto az tak zjazdit kotuc ze vyzera ako papier ???


Str, 28.05.2008, 23:43
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze riport z dnesneho dna: pokus o ozivenie dialkoveho svetla v patrole ... pomocna kostra nepomohla... este otestujem ten kabel co som pouzil ale pokazeny medeny drot znie ako utopia.
btw ten filterbox je veselo prisrobovany 2 srobmi (10na gola) zhora a 2ma zdola.... ze si stym ryzovnik dal taku namahu sa cudujem. Takze volam o pomoc... nejaka myslienka, rada, napad co s tym?


Ned, 01.06.2008, 23:02
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2569
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Cavte pani. Tak ako mal Koník dávnejšie problém s predným svetlom tak ja mám so zadným.

Pri vypnutych svetlách zosliapnem brzdu a svietia všetky 3 brzdové ako majú. Keď zapnem svetlá a stupnem na brzdu ľavá zadná obryska zhasne a brzdove sa na ľavej strane nerozsvieti. Ostatné dve svietia. Ešte som si všimol že nesvieti ľavá zadná hmlovka ale to neviem či s tým nejak súvisí.


Poistky, žiarovka, kostra vyzeraju ok. Hmlovky skúsim vymeniť zajtra.


Nejaká rada? Ďakujem

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Ned, 20.01.2019, 17:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: