Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 6:22
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 STK 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som to riešil tak, že som si fotokópiu dal overiť notárovi a holt mám dva právoplatné doklady.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Uto, 11.03.2008, 17:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ale to nie je rovnocenný doklad, to platí len u dokladov, ktoré nemajú ochranné známky :!: , lebo inak by si si mohol dať overiť aj kópiu 5.000,- Sk :-D

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Str, 12.03.2008, 9:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No mne sa zdá, že techničák by ani nemali brať. Čo môžu zobrať sú tabuľky s EČ. A musia na to vystaviť doklad - že to zabavili.
Ináč ja som bol na EK a STK tento týždeň a bolo našťastie všetko OK. Na moje prekvapenie bola dymivosť len 0,29. Našťastie nevedeli skontrolovať brzdy, lebo ako viete, na JEEPoch je ručné brzda "úžasná".
Tiež čumel na gumy, ale rozmer sedel podľa TP a to že kukajú z blatníkov ho netrápilo.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Str, 12.03.2008, 9:56
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Ale to nie je rovnocenný doklad, to platí len u dokladov, ktoré nemajú ochranné známky :!: , lebo inak by si si mohol dať overiť aj kópiu 5.000,- Sk :-D


Nejde o rovnocennosť dokladov, ale o to, že mi nikto nemôže tvrdiť, že som si doklad vyrobil sám na počítači. Je to overenie, že doklad, kópiu ktorého mám naozaj existuje a to overil notár. Preto hovorím o právoplatnom doklade, lebo aj keď originálny doklad nemám pri sebe, viem dokázať že ten doklad bol vydaný a existuje (aj keď fyzicky nemusí - napr. zhorí pri požiari, utopí sa na rybách ...) - fakt súladu prevádzky auta s právnym predpisom (je rozdiel neexistencie dokladu a jeho neprítomnosťou). Ako keď mám akreditáciu inžiniera vo výstavbe. Existuje iba jeden originál, ale jeho existenciu dokazujem overenými fotokópiami, podobne dokazujem aj svoju existenciu overenou fotokópiou občianského preukazu.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 12.03.2008, 21:21
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... obávam sa, že TP od auta (tak isto ako napr. občiansky preukaz, vodičák alebo cestovný pas) sú neoveritelné a notár kópiu neoverí.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 12.03.2008, 21:46
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... obávam sa, že TP od auta (tak isto ako napr. občiansky preukaz, vodičák alebo cestovný pas) sú neoveritelné a notár kópiu neoverí.


Ja mám overené a keď firma ide do súťaže, tak sa overujú aj ostatné veci, ktoré som vyššie popísal. Neviem, či máme takého benevolentného notára, ale robí nám to a predpokladám, že by nešiel proti dikcii zákona. Mám za to, že notár overuje to, že originálny dokument videl a že kópia zodpovedá originálu. On nevyrába náhradný dokument. V tom je ten vtip, že nemôžu so mnou jednať, ako keby dokument neexistoval Dokonca, niekde som čítal, ako doporučovali originálny techničák nechať doma a v aute voziť overenú fotokópiu. Preto som si dal overiť, ale kópiu mám doma a vozím originál.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Str, 12.03.2008, 21:59
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ee .. pozor !

oprávnenie architekta, projektanta, firemný list, potvrdenia takové či makové sa overujú bežne a v pohode. To sú skrátka dokumenty, niečo popisujúce a potvrdzujúce a vec či oprávnenie nimi popísaná a potvrdená nie je závislá od existencie onoho glejtu či počtu exemplárov.

Ale niektoré iné doklady majú v princípe jedinečnosť toho konkrétneho papiera. Vychádza sa z predpokladu, že TP auta, vodičák či občiansky existujú v jedinom exemplári a ty ten exemplár máš alebo nemáš. Preto nie je prípustné aby existovali vo viacerých rovnocenných exemplároch.

Tak ma teraz amatérsky napadá, že overiť sa asi nebudú dať papiere, ktoré sú na číslovanom tlačive. Čiže práve aj tie čo tu používam ako príklad.

Aj oprávnenie projektanta má svoje číslo, ale to je číslo oprávnenia, nie číslo papiera na ktorom je to oprávnenie napísané. Takže to sa dá množiť a overovať donemoty.

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 14.03.2008, 9:59
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja nemam ziadny technicak. Nic nenosim a vsetko funguje. (popisovany stav vo Velkej Britanii).

Policia je vybavena systemom, ktory zoskenuje SPZ a v realnom case k nej doda udaje, ako typ a model auta, farba, majitel, ci ma zaplatenu poistku a cestnu dan. Ak je vsetko v poriadku, policia vozidlo nezastavuje. Na STK staci dodat vozidlo, ziadne papiere neexistuju.

Lubovolne mnozstvo SPZ vyrobi za mierny poplatok najblizsia mototechna. Vymena jednoriadkovej SPZ za dvojriadkovu (moj pripad - zadna) zaberie 10 minut (zadat obsluhe udaje, cigareta pred obchodom, prevziat SPZ, zaplatit) plus montaz.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Pia, 14.03.2008, 10:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Ja nemam ziadny technicak. Nic nenosim a vsetko funguje. (popisovany stav vo Velkej Britanii).

Policia je vybavena systemom, ktory zoskenuje SPZ a v realnom case k nej doda udaje, ako typ a model auta, farba, majitel, ci ma zaplatenu poistku a cestnu dan. Ak je vsetko v poriadku, policia vozidlo nezastavuje. Na STK staci dodat vozidlo, ziadne papiere neexistuju.


Muhehe šak to že to je tak u vas v GB. Akosi toto si pri mentalite slovakov moc neviem predstaviť, toby asi na opicajta bolo kladené aby mal vysokú školu :-D :-D :-D :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 14.03.2008, 10:16
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Policia je vybavena systemom ....


:smt121

... práve v rádiu hovorili ako boli na slovači investované horibilné milióny do "informatizácie spoločnosti" bez toho, aby to malo akýkoľvek efekt.

A že ešte treba ďalšie strašlivé prachy, aby bol efekt taký istý... :smt093

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 14.03.2008, 12:34
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... obávam sa, že TP od auta (tak isto ako napr. občiansky preukaz, vodičák alebo cestovný pas) sú neoveritelné a notár kópiu neoverí.


je rozdiel či to overuješ ako dokument alebo ako kópiu listiny.

Rozdiel je v tom, že pri overovaní dokumentu zodpovedá overovateľ za jeho obsah a teda ho musí čítať, kdežto pri overení kópie z listiny zodpovedá len za to ,že tá kópia bola vytvorená pred jeho očami z pôvodnej originálnej listiny

A TP sa overiť dá, ale iba ako listina.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 14.03.2008, 16:10
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 26 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: