Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 21:49
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 NB a GPS 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Celé slovensko nevidím reálne...8GB a ešte komprimované neviem či otvorí v rozumnom čase nejaký počítač na SK, natoš ešte nb. Ale ísť na to po lokalitách...nieje problém. V pondelok by som to mal mať od sfxa.

Už sťahujem karpaty v plnom rozlíšení. Vyzerá to že mudú mať cca 300MB v jpg.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 24.02.2007, 19:21
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
.. Aj tak neviem co presne myslis ... Mozno to okalibruje :-D

Presne na toto.Keď to okalibruje, možno sa budeme tešiť my


Sob, 24.02.2007, 21:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapi čo poviete na toto http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c. ... cny_system

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 24.02.2007, 22:19
Profil
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 20.11.2006, 12:05
Príspevky: 1316
Bydlisko: Wychod
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hmmmm, Martino, a maju aj celkom dobre PMR-ky:
:smt126 :smt126 :smt126


Sob, 24.02.2007, 22:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ten googleozi je teda ešte dosť nemotorný softík. Chce to ešte vývoj. Neumožní v plnom rozlíšení velké plochy, takže je nutné sťahovať po sektoroch a tam by sa hodila nejaké pomocná mriežka...uvidíme.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 25.02.2007, 12:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
2sfx: Mám už nachystaný profi soft na inteligentné a rýchle spájanie snímkov, takže už potrebujem len tie dáta...

Tu už skalibrovaná google mapa v hi res. :-D :
V reále je to o niečo ostrejšie, pri ukladaní bmp printscreenu do jpg sa to trochu zmrší.

Obrázok

testovacia jazda ma príjemne prekvapkala vzhladom na uvádzanú presnosť môjho GPS prímača +/-10m:

Obrázok

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Ned, 25.02.2007, 15:08
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
2sfx: Mám už nachystaný profi soft na inteligentné a rýchle spájanie snímkov, takže už potrebujem len tie dáta...

Tu už skalibrovaná google mapa v hi res. :-D :


Toto ma zaujíma.Ako to kalibruješ, podľa známych bodov alebo máš niečo sofistikovanejšie?


Ned, 25.02.2007, 22:30
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
No sme počuli ža na jazdenie si beriež dvojnohý stojan na notbuk :-D pekné len trochu velké do auta Dieselko. A otravovať spolusediacich tiež nie bohviečo ale technické riešenie super polubuje.

k tým stojanom http://www.ram-mount.com
vozia bratia česi, touratech, z hlavy web neviem. Mám od nich držiak na 276C a je naozaj bytelný...

_________________
unfortunate man with none


Pon, 26.02.2007, 0:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dík bsa, nasadil si mi chrobáka do hlavy. Asi si niečo také zhlobím.

K tým ortofoto...nieje možné urobiť celé slovensko v kuse. Pri editácii sa totiž jpgčka musia dekomprimovať do ramky. Swap file nepomôže. Pri 8GB jpg by to nekomprimované mohlo narásť na 160GB. A to neviem kto má na slovensku také delo. :lol: Takže robím 10x10 snímkov čo je 25000x20000pixelov, čo aj tak dá zabrať naplno mojej 2,5GB RAM. :?
Najviac roboty je napasovať 100 snímkov s presnosťou na 1pixel...kalibrácia je už len pohodová bleskofka. Všetky softy na automatické spájanie snímkov, čo som pozháňal vyžadujú presahy jednotlivých snímkov. Tieto snímky sú však presne rozrezané čiže sa to musí pekne rúčo strúčo. :?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 27.02.2007, 19:47
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Diesel to kade jazdis ??? mimo cesty po poliach ? to sa robi ??? nevies sa udrzat na asfaltke , ty jeden ? pche :smt019 :-D


Uto, 27.02.2007, 21:34
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ono treba si uvedomiť že toto je software ktorý zobrazuje skutočnú polohu nezávysle na obrázku podkladu v rámci svojej udávanej presnosti a presnosti kalibrácie. Bežné prťavé navigácie softwarovo držia ukazovatel na ceste. A napokon po ceste vie behať každá malá holka, ale mimo cesty to je mazec. :-D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Uto, 27.02.2007, 21:58
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Dík bsa, nasadil si mi chrobáka do hlavy. Asi si niečo také zhlobím.

no ono to nie je lacné takže home made bude určite lacnejšie, však vyber si, ja pingnem môjho dodávateľa a zistím cenu. Napríklad držiak prísavka, kĺb, a držiak na 276C stál neľudových 2t SKK bez dopravy. Ale je to modulárne, takže stačí prikúpiť iba držiak na iný navi a je to funkčn. V každom prípade po dlhej dobe konečne výrobok, ktorý je poriadny (žiadny sračka plast ale poctivý kov)...

_________________
unfortunate man with none


Str, 28.02.2007, 10:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Môj nb je žial dosť velký a nemotorný. :? Nechce sa mi veriť, že by sa našiel držiak naňho a zrovna do ZJ. Vlasnú výrobu považujem za jediné možné riešenie. Ale ešte lepšie by bolo zohnať 12-14palcový LCD samostatný monitor a nb môže ležať priviazaný na zadnom sedadle. Úplne najidealnejší by bol dotykový display.

PS:ortomapy majú jednu ooooooobrovskú nevýhodu. Sú fotené v lete a pre listy na stromoch nevidno v karpatoch cestičky. :cry: Tákže back to google. :? Našiel som ešte lepší softík na cucanie googleearth. Je to Stitch Map Plus 2.40. K plnej funkčnosti treba mať nainštalovaný GoogleEarth 4.0.2737. Funguje to po pár klikoch krásne samočinne...kukám jak puk a čakám so založenými rukami... :D

edit: ešte som ako slepá kura prišiel na skvelú vlastnosť oziexplorera. :oops: A týmto smekám pred jeho tvorcami. Ak mu nastavíte adresár, kde sú uložené mapy, tak pri jazde s GPS ak mapa dôjde po svoj okraj ozi sám preskočí na mapu ktorá podla súradníc pokračuje. Tým je vyriešený problém s obrovským objemom dát googleearth máp. Jednotlivé mapy netreba lepiť ako som pôvodne chcel. :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 28.02.2007, 10:47
Profil
ATOYOT positive
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 30.01.2007, 0:46
Príspevky: 685
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to si nevedel ???
ja mam tak rozkuskovane vsetko...
ale radsej to mam vcelku, alebo ked sa kocham z tracklogov tak sa mi to paci ako je to celstve a v 3D :)

_________________
Su veci medzi nebom a zemou, ktore nevysvetlis


Str, 28.02.2007, 21:28
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No nevedel. Oziho ešte len objavujem. :oops: Tie záznamy ciest nezostanú uchované pre jednotlivé časti máp?

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 28.02.2007, 21:35
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: