Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:20
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ] 
 Čierne skrinky, Kamery do iPhone 
Autor Správa
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Nazdar.

Zakladam tento topic, lebo sa posledne dni trochu venujem tejto tematike [cierne skrinky, autokamery, alebo presnejsie ich alternativy do apple produktov]. Ak niekto vlastni iPhone, iPod, alebo hadam aj iPad - mozno ho budu zaujimat tieto veci, resp. aplikacie.

Povodne som uvazoval o kupe ciernej skrinky do auta. Ted mne by stacila aj autokamera, na GPS trackeri mi nezalezalo. Popozeral som eshopy, co ponukaju, no v podstate vsetci ponukaju to iste. A ked som si porovnaval kvality nahravania, tak to zdaleka nesplnalo moje ocakavania. Vtedy ma napadlo zacat hladat aplikacie do iPhonu, ktory hardwarovo plne splna vsetky podmienky ciernej skrinky do auta - ma G-senzor [3D vodovaha/kompas], GPS lokator, idu na nom Google mapy, kamera a tiez mikrofon. ;)

Stiahol som par aplikacii, ktore momentalne skusam a ziskavam z nich info, co vlastne dokazu. Zatial som zistil tolko, ze za 3 Eura mam plnohodnotnu ciernu skrinku [ktora splna moje poziadavky], ktora robi ovela lepsie video, ako ktorakolvek hardwarova cierna skrinka. Nevyhodou je jedine velmi mala pamat iPhonu na tento ucel. A zaroven vdaka vysoko kvalitnemu videu, ktore sa neda prepnut na nizsiu kvalitu to zozerie pamat mobilu za par hodin tocenia.
Toto mam na mysli konkretne aplikaciu Action Cam, resp. iny nazov je Cockpit Recorder. Tato aplikacia ma zatial najviac oslovila. Video nahram coskoro, este sa na tom pracuje ;) Nevyhodou je, ze je platena. Da sa pozivat aj zadarmo, ale do videa si aplikacia vklada vlastne logo s textom, ako watermark.

Potom som skusal este CarConsole, MyCar Recorder a iCarBlackBox.
Tie posledne dve nesplnali ucel, na ktory som to potreboval, ale ako cierne skrinky mozu posluzit. Recenziu napisem neskor :)
CarConsole je celkom podarena aplikacia, hlavne ked niekto potrebujue nahravat dlhe cesty, resp. viac videi. Tato totiz uklada videa v zmensenom rozliseni a dost velkej kompresii. Video tiez nahodim coskoro. Tato aplikacia je uplne zadarmo a je jednoducha na ovladanie.

Ak ma niekto skusenosti s inymi aplikaciami, pripadne aj hardwarovymi ciernymi skrinkami, alebo kamerami - kludne sem s nimi :)

T.

_________________
Obrázok


Uto, 28.08.2012, 19:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nosím kamery v dvoch autách asi rok, najprv som nosil GoPro ale nevýhoda je že to treba manuálne zapínať a vypínať, inak je SD plná za dva dni a koniec. Potom som si kúpil Prestigio RoadRunner (cca asi za 80 €) a tá sa zapína sama a aj vypína podľa signálu - napätí v zásuvke zapaľovača. Vyzerá ako antiradar a má nadol sklopný displej, nahráva v slučkách a sama premazáva staré nahrávky. Kvalita je veľmi slušná aj za zlých podmienok.
Takže záver je že iphone je telefón a príležitostná navigácia, nie dekorácia za čelné sklo (mesačne prevolám asi 1200 minút takže za oknom by dlho nebol)
Čo najmenej nutnej obsluhy je pri tomto zariadení (palubná kamera) nutnosť.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 29.08.2012, 8:36
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Marisko a ako je to s polohou (GPS) na tej kamere ktorú teraz používaš? Vieš nejak rekonštruovať nahrávku cesty dajme tomu v počítači?
GoPro používam tiež, ale len na off akcie, lebo vyžaduje obsluhu.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Str, 29.08.2012, 9:31
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.04.2010, 20:33
Príspevky: 274
Bydlisko: Šoma
Odpoveď s citáciou
spin píše:

Potom som skusal este CarConsole, ...Tato aplikacia je uplne zadarmo a je jednoducha na ovladanie.


Aktualne nie je zadarmo, v Appstore je spoplatnena 1,59€

_________________
1997 Jeep Cherokee XJ, 2,5 TD, 30" AT BF Goodrich, Green filter, trocha pridvihnuty, Rancho suspension
GAZ 69 2,3 TD + M5, dvihnuty, 33" Insa Turbo T3, servo, sportove sedacky, pevnostak, spulka CBONE Premium 12000 so syntetikou atd...


Str, 29.08.2012, 9:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
niečo podobne sa tu už riešilo :

viewtopic.php?t=12718&start=0

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 29.08.2012, 10:26
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne vlastnosti iPhonoveho nahravania celkom vyhovuju - kedze mi islo skor o cielene nahravanie kratkych usekov [offroad pojazd] a nie o permanentne nahravanie jazdy. Ale hej, ked chce niekto permanentne nahravat [na to, na co ma cierna skrinka naozaj sluzit], tak je pre neho lepsie riesenie kupit si normalny hardware, ako spomina tuto kolega vyssie.
Ale ked som pozeral na nete, tak ani tie najdrahsie nemali nejak extra dobry obraz - aj ked na dokazovanie pripadnych nehod, alebo konfliktov to staci. Ale ked si chce z toho clovek vziat video na pozeranie doma, tak je to malo.

Pri iPhone 4s je kvalita nahravania neporovnatelna podla mna. Nevyhoda je, ze to zozerie pamat ako pes klobasu. 10 minutove video cca. 1GB - cize do 16GB telefonu clovek nahra mozno tak hodinu aj pol, max. dve hodiny jazdy - ostatnu pamat zabera system telefonu a treba nechat aj rezervu, aby s tym telefon vedel pracovat po ukonceni zaznamu.

Ja ked idem jazdit teren, tak povacsine netelefonujem, resp. pokial to neni urgentne, tak neberiem telefon - to si davam v ramci oddychu. :)
Inak, ked mas telefon na skle a nahrava, mozes kludne telefonovat cez handsfree a podla mna chod nahravania to neovplivni. Na druhu stranu pri soferovani nemas co telefonovat, zejo :)

Na permanentne nahravanie je potom ta dalsia aplikacia lepsia iCarBlackBox - ta vlastne nahrava tak, ze neuklada zaznam, len si nechava v pamati posledny usek [neviem, aky cas] a v pripade, ze zaregistruje nejaky naraz, prudky pohyb, alebo zrazku pred objektivom, vtedy ulozi ten kus zaznamu aj do pamati. Pripadne stlacenim tlacitka sa da aktivovat nahravanie s ukladanim. Tomuto ja osobne som moc nedosiel na chut.

_________________
Obrázok


Str, 29.08.2012, 16:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jenki píše:
Marisko a ako je to s polohou (GPS) na tej kamere ktorú teraz používaš? Vieš nejak rekonštruovať nahrávku cesty dajme tomu v počítači?
GoPro používam tiež, ale len na off akcie, lebo vyžaduje obsluhu.


GPS to nemá a teda nič z toho sa nedá, ja to mám hlavne na účely ktoré uvádza výrobca v linku a proti chodcom ktorí by ma chceli dostať do problémov náhlym vstúpením do cesty a pre nahrávanie komunikácie s policajtom pri cestnej kontrole (kým nevypnem kľúč do polohy v ktorej sa dá vytiahnuť tak stále nahráva).
Tá GoPro je vymakaná kamera aj so všetkým dostupným príslušenstvom ale stojí štvornásobok.

@Spin
rozlíšenie 720x1280 ti nestačí ? plazmu mám 104 cm a tá vie len 1024x768 a obraz je OK

http://www.prestigio.com/products/Car-E ... runner_GH1

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Str, 29.08.2012, 20:11
Profil WWW
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marisko píše:
@Spin
rozlíšenie 720x1280 ti nestačí ? plazmu mám 104 cm a tá vie len 1024x768 a obraz je OK


rozlisenie mi staci, lenze ked som pozeral videa z tych ciernych skriniek niektorych [100E a viac], tak ten obraz mal velice daleko od kvality ! :( napriklad cierna skrinka, pri ktorej sa uvadzalo fullHD, tak to od fullHD malo velice daleko, aj ked video zaznam mal rozlisenie fakt 1080p - lenze je rozdiel mat 1080p snimac a ulozit z neho 1080p video, alebo mat snimac 640x480 a interpolovat to na 1080p :D

http://www.leopard.sk/auto-kamery/si/58 - tu pod samotnymi kamerami sa tie zaznamy daju porovnat, no ale sak co od toho viac cakat :)

_________________
Obrázok


Str, 29.08.2012, 21:50
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Testovacie video z aplikacie Action Cam, alebo pod starym nazvom Cockpit Recorder:
http://www.youtube.com/watch?v=YkiCvRlVKyA

Je to vo FullHD, staci si na youtube prepnut kvalitu na max.
Pri konci tam je aj trochu offroudu... ;))

_________________
Obrázok


Štv, 30.08.2012, 10:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, napriek Full HD kvalite som nedokázal identifikovať väčšinu ŠPZ na autách za jazdy.
Myslím si, že kvalita čipu je asi fakt dobrá, ale stabilizácia je slabá.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 30.08.2012, 10:47
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Toto zhodou okolnosti nieje cierna skrinka, ale autokamera :)
Ta stabilizacia sa neda vypnut, netusim preco. Podla mna s ottasmi by to bolo pritom to prave orechove, hlavne v terene :)

_________________
Obrázok


Štv, 30.08.2012, 10:49
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Sob, 11.08.2012, 15:59
Príspevky: 477
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nahodil som dalsie video z testovania Car Console ;)
Tu je video s kvalitou velmi daleko dozadu [len 360p]. Je zmensene a skomprimovane. Ale na druhu stranu dokaze ulozit skutocne dlhy zaznam.

A samozrejme trochu decentneho terenu k tomu :)

http://youtu.be/R9CNiPxh1YI

_________________
Obrázok


Štv, 30.08.2012, 15:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tu som niečo objavil k tým "čiernym skrinkám"
http://www.ciernaskrinka.eu/index.php?c ... 1&Itemid=2
čo sa týka palubnej kamery zostávam pri GoPro.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 30.08.2012, 15:23
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 13 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: