Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 17:06
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Navigacia - babo rad 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
uf ale valite

este jedna vec ma napadla : udajne maju niektore navi software aj zabudovane rozmiestnenie stacionarnych radarov.

Zatial ale ked sa rozhodnem pre cisto navi tak zvazujem Garmin alebo TomTom

a ked PDA tak ten MIO vyzera dobre

co sa tyka ucelu pouzitia tak urcite 95% cesta takze priorita je jasna ale napriek tomu by som to rad sem tam zneuzil aj v lese.

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Uto, 12.06.2007, 17:20
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze momentalne sa vyber zuzil na nasledovne:

1. Garmin navi 350 - cisto navigacia ovlada sa v pohode akurat sme mali problem ze nenasiel Oravsku Lesnu ale ked uz sme v nej boli tak spat navigovat uz vedel a na mape aj Oravska Lesna bola.
Predajca nam to ale odvovodnil tym ze on berie ako prioritne mapy ktore boli slabsie. Zatiíal to ale neodstranil
nema vyhladavanie podla PSC - aspon sme to tam nenasli
takze Garmin pravdepodobne vypadne. :?

2. MIO C 520 F - ten sme v terene neskusali ale inak vyzera velmi slusne dobre sa ovlada a mapy ma od i-go (pod menom v3 map)

:lol: 3.MIo P 550 M - PDA s navi - navigacia to iste ako C520F akurat to ma vyhody PDA . (Wifi , Bluetooth,.......) :wink:

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Pia, 15.06.2007, 21:36
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Budo píše:
janotoyotak píše:
Tieto prístroje (okrem Nuvi250) majú aj funkciu ukladania prejdenej trasy a funguje to ozaj super. Na rozdiel od rôznych náhradných riešení s PDA, ktoré som zatiaľ videl.

a PDA software trasu neuklada? Garminy su neskutocne predrazene jednoucelove zariadenia, ktore aj ten jeden ucel splnaju horsie ako PDA (predrazene mapy, nulova variabilita softwaru, maly dispej). "nahradne riesenie" je podla mna neporovnatelne lepsie, v prospech Garminu mi napada akurat tak vyssia odolnost, co ale nie je problem poriesit vhodnym puzdrom na PDA

ehm, a ktoré garminy akože majú ten horší displej ako väčšina PDA?
Napr. 276C (asi 3 roky starý model) má 480x320 (o čom sa väčšine PDA ani dnes nesíva (QVGA)), nemá dotykový displej ale tlačítka, t.j. aj poslepiačky stlačíš čo chceš (kto stláčal na PDA za jazdy touchscreen tuší o čom hovorím).
Keď sme pri mapách, SK mapy sú aj v iGo od Conanu (t.j. slovenský garmin). A opäť zatiaľ jedine garmin má komfortnú prácu s mapami na PC.
Samozrejme, že je drahší ako väčšina kombinácií PDA/iGo/Ozi. Ono keď by sme narátali cenu iGo/Ozi a kalibrovaných máp do Ozi asi by sme neboli ďaleko od ceny garminu. Ak hovoríme o jazdení podľa máp po SK, tak SKTopo 1 bol neskonale nepoužiteľný shit, s príchodom topo2 sa to zmenilo k lepšiemu.
Sám mám aj vstavanú navi (kenwood) aj garmina, aj iGo a martinové chválenie oziho ma donútilo si ho vyskúšať. Ale keď mám ísť niekam jazdiť, jednoznačne beriem garmina a papierové mapy (turistický atlas slovenska, populárny zelený). A ak idem outbackom niekde po ceste, neriešim a zapnem vstavanú navi.
A ako pikošku u všetkých PDA s windows možno uviesť neskonalé peripetie s dokonalým majkrosoftím bluetoothovým stackom (napr. pri bt gps nokia ld3w), rozmýšlať ako "legálne" obísť to, že iGo je na kua malej karte.
Samozrejme pre niekoho sú to nedôležité ukazovatele. A rád sa vrhne na PDA s niečím. O tom je možnosť výberu.

_________________
unfortunate man with none


Sob, 16.06.2007, 11:45
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 19.05.2007, 15:26
Príspevky: 27
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
ehm, a ktoré garminy akože majú ten horší displej ako väčšina PDA?

napriklad tu spominane GPSMAP 76CSx a GPSMAP 60CSx maju 160x240 pixlovy displej, co je pri cene cca 20 000 Sk dnes uz bieda. momentalne podla mna nema Garmin v ponuke rucny navigator, ktory by stal za to
ale je pravda, ze specializovane auto navigacie maju obvykle rozmerovo vacsi displej ako PDA, len sa tym straca pouzitelnost pristroja pri pesej navigacii
bsa píše:
Ono keď by sme narátali cenu iGo/Ozi a kalibrovaných máp do Ozi asi by sme neboli ďaleko od ceny garminu.

suhlasim. lenze PDA ti okrem navigacnej funkcie ponuka navyse aj obrovske moznosti vreckoveho pocitaca.
netvrdim, ze kombinacia PDA+GPS je jedine spravne riesenie. ale pomerom cena / vykon podla mna specializovane pristroje jednoznacne prekonava


Ned, 17.06.2007, 17:41
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Lidi mňe stači aj MIO 520 FULL +,problem je len vcene 16000 :smt023 sk. :smt131 :smt122 . Podľa info má celkom slušné parametre. :smt139


Ned, 17.06.2007, 18:20
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Budo píše:
suhlasim. lenze PDA ti okrem navigacnej funkcie ponuka navyse aj obrovske moznosti vreckoveho pocitaca.
netvrdim, ze kombinacia PDA+GPS je jedine spravne riesenie. ale pomerom cena / vykon podla mna specializovane pristroje jednoznacne prekonava

Nechcem sa s Tebou hádať ale tie obrovské možnosti vreckového počítaču sú akože ktoré? Myslíš, tie ktoré má každý slušnejší telefón, ktorý má väčšina z nás pri sebe? Drobne sa tomuto segmentu venujem a proti PDA hovorí mnoho vecí ale medzi najväčšie nedostatky by som zaradil kapacitu baterky (keď sme pri tých ručných navi) a absolútny nedostatok vhodných modelov s integrovaným GPS (nehovoriac o kombináciách PDA/phone/GPS).
Jednoducho, každý kto to trochu myslí s navigáciou mimo cestu (myslím tým do auta, ktoré jazdí mimo cestu) vážne a nechce sa starať o tamagočiho tak vynecháva PDA. Samozrejme ak to nepoužívaš denne a si ctilivý na cenu nie je asi lepšej voľby ako PDA/iGo/Ozi.
Ale späť k tomu čo si má občan dať do auta. Ak je citlivý na cenu a nejde mu o veľkosť displeja a vodiči nie sú moc "na funkcie" a stačí im navigovanie typu choď vľavo za 500m (t.j. neoptimalizujú trasu) tak mu stačí hoc aj StreePilot i3 za nejakých 7t SKK aj s DPH aj s mapami SK/CZ. U garminu pozor iba málo modelov má tracking, t.j. zaznamenávanie prejdetej trasy.
Ak chce ísť do Mia (t.j. nie PDA) tak z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť c520, v metre ju mali za dobrú cenu.
Ak chce ísť do PDA, tak určite Martin4 ho spraví o tom čo treba kúpiť a čo radšej nie. V každom prípade by som s aoblúkom vyhol (opäť vlastná skúsenosť) kombinácii telefón s WM, externá GPS.

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 18:26
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RisoBA píše:
Lidi mňe stači aj MIO 520 FULL +,problem je len vcene 16000 :smt023 sk. :smt131 :smt122 . Podľa info má celkom slušné parametre. :smt139

akú cenu by si chcel? Vážne sa pýtam...

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 18:28
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Za utopických 12500 sk strop . Aj keď viem že je to absurdita - nerealne
za funglovku :smt022


Ned, 17.06.2007, 18:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RisoBA píše:
Za utopických 12500 sk strop . Aj keď viem že je to absurdita - nerealne
za funglovku :smt022

s či bez DPH? :) Možno by motyka vystrelila... s týmito mapami: Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Ukrajina, Grécko, Turecko

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 18:47
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Samozrejme sDPH, a komplet západna európa a škandinavia ževraj vo
veľmi veľmi dobrej kvaliťe :!:
Nad týmto uvažujem veľmi vážne od augusta, nakoľko v septembri bi
som mal odísť do Nórska pracovať ako vodič A-BUSU. :smt131


Ned, 17.06.2007, 20:15
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bsa píše:
Jednoducho, každý kto to trochu myslí s navigáciou mimo cestu (myslím tým do auta, ktoré jazdí mimo cestu) vážne a nechce sa starať o tamagočiho tak vynecháva PDA. Samozrejme ak to nepoužívaš denne a si ctilivý na cenu nie je asi lepšej voľby ako PDA/iGo/Ozi.

Musím sa na ten tvoj stroj, vlastne jeho vybavenie, pri najbližšej príležitosti pozrieť, keď si tak skalopevne za.
Práve kvôli vážnemu postoju k navigácii (resp.zisteniu polohy, navigácia ma až tak netrápi) mimo cestu som ochotný prehryznúť všetky problémy s WM a volím kombináciu PDA-GPS in + legal Ozi. Ale na toho Garmina som fakt zvedavý.


Ned, 17.06.2007, 20:16
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
RisoBA píše:
Samozrejme sDPH, a komplet západna európa a škandinavia ževraj vo
veľmi veľmi dobrej kvaliťe :!:
Nad týmto uvažujem veľmi vážne od augusta, nakoľko v septembri bi
som mal odísť do Nórska pracovať ako vodič A-BUSU. :smt131

no komplet európu pod 13.3tSKK by som považoval za kúzlo (samozrejme, kto má odbery možno takú cenu dokáže urobiť).

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 20:42
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
bsa píše:
Jednoducho, každý kto to trochu myslí s navigáciou mimo cestu (myslím tým do auta, ktoré jazdí mimo cestu) vážne a nechce sa starať o tamagočiho tak vynecháva PDA. Samozrejme ak to nepoužívaš denne a si ctilivý na cenu nie je asi lepšej voľby ako PDA/iGo/Ozi.

Musím sa na ten tvoj stroj, vlastne jeho vybavenie, pri najbližšej príležitosti pozrieť, keď si tak skalopevne za.
Práve kvôli vážnemu postoju k navigácii (resp.zisteniu polohy, navigácia ma až tak netrápi) mimo cestu som ochotný prehryznúť všetky problémy s WM a volím kombináciu PDA-GPS in + legal Ozi. Ale na toho Garmina som fakt zvedavý.

276C je starý model, niektoré jeho muchy rieši 278ka. A teraz to najlepšie :) do oziho má málokto mapy na vodu :)
Nebol by som tak skalopevne za, keby ma už niekoľko krát nevytiahla trackbackom z dosť nepríjemných situácií. Nebol by som za, keby pri jazdení som nemal tie skúsenosti s navi, ktoré mám.
A stále je to iba subjektívne porovnanie :) A nakoniec vždy, keď sme boli v poriadnej prdeli, kde by ti nepomohlo ani 640x480 so sirf3 a kua nabitými baterkami som vždy ťahal papierový list mapy :)

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 20:46
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam asi pol roka doma toto : http://www.itonline.sk/index.php?page=6&itm=174

je tam nejaka moznost 1 mapy 1 mesta zo zapadnej europy....inac to vobec nepouzivam...co sa da s tym robit, aky soft tam mam dat ak to chcem pouzivat na cestu a aj do lesa??? :oops:


Ned, 17.06.2007, 20:57
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 18:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
KAKTUS píše:
Ja mam asi pol roka doma toto : http://www.itonline.sk/index.php?page=6&itm=174

je tam nejaka moznost 1 mapy 1 mesta zo zapadnej europy....inac to vobec nepouzivam...co sa da s tym robit, aky soft tam mam dat ak to chcem pouzivat na cestu a aj do lesa??? :oops:

iGo podporuje aj 240x240 = na cestu
Ozi by mohol zvládať tiež toto 4cové rozlíšenie... a tým pádom máš aj tracking... = do lesa

_________________
unfortunate man with none


Ned, 17.06.2007, 21:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: